PDA

Pogledaj punu verziju : imate jak stomak?



StevaNS
14.05.09., 19:56
Ovaj klip su mi poslali na FB-u. Nisam ga nasao na youtube-u pa vam saljem samo link.
Nema bas veze sa teraristikom ali ima sa zivotinjama..

http://fb.rockyou.com/events/track.php?event=fb-wall-feed-pua-post-click&url=http%3A%2F%2Fapps.facebook.com%2Fsuperwall%2Fv iew.php%3Fid%3D7994210367%26owner_id%3D1549216387% 26src%3Dfeed

marko
14.05.09., 20:05
Matori snimak ali žalosno do bola, youtube link :http://www.youtube.com/watch?v=_uN5fC-kdUQ

StevaNS
14.05.09., 20:11
ma da.. a tek ona scena kada podigne glavu i trepne... ni najbolji horor reziser ne bi to mogao da izrezira..

rassa
14.05.09., 20:18
daj bre, ovo je zalosno, bolesno, nenormalo . . . Sta bi ja radio ovim ljudima...pa sto bar ne ubiju jadnu zivotinju bezbolno i brzo a ne ovako...

NecrovoX
14.05.09., 20:22
Uzas....
Ja prvi ubijam i jedem zivotinje,ali to je prirodno.Smatram da je ubijanje istih radi toga da se neko kurci sa krznenin kaputom odvratno!
Jedno je ubiti da bi jeo i preziveo,a sasvim drugo to ciniti radi ovako necega..Davno smo prevazisli potrebu za krznom kao osnovnim vidom oblacenja.A cak i tada su zivotinje retko ubijanje samo radi krzna,vec prvenstveno radi ishrane pa se sve ostalo iskoristilo.
Zato mi nije strasno uzeti koznu jaknu jer je to od krave,svinje ili ovce,a one sigurno nisu ubijene samo zbog koze.
Kill to eat,but don't kill to be trendy!

StevaNS
14.05.09., 20:24
Za one koji ne znaju engleski, zenska objasnjava kako ti ljudi zivotinjama lome vratove, ali one su jos zive dok im deru kozu. Isto tako, potpuno oderana zivotinja moze da zivi cak i deset minuta posle toga.. sto se i vidi iz prilozenog..

mare
14.05.09., 20:27
imam ja ceo film o ovome. upload-ovacu ga na rapidshare (izvinjavam se zbog reklame) pa cu dati linkove ako neko hoce da gleda. film se zove Earthlings, tj Zemljani. Jako je tesko odgledati ga do kraja. Jadno i bolesno, da ne poverujes sta sve rade zivotinjama...

Bifrost
14.05.09., 20:28
A kad se desi da neki tigar ili zivotinja ubije coveka radi ishrane nadju ga i odstrele... I to pusta i nacionalan geografija i jos par programa sa dokumentarcima i ti ljudi sebe nazivaju lubiteljima zivotinja. Uspavaju psa sto nema cip ili ogrlicu... A ovo ovde na snimku ja bas imam stomak za razne gluposti ali ovo tesko podnosim... Kina je usrana drzava kad to dozvoljava... To treba na kolac i na trg da sluzi kao javno upozorenje taj snimak bih voleo da gledam :)

mare
14.05.09., 20:31
Uzas....
Ja prvi ubijam i jedem zivotinje,ali to je prirodno.Smatram da je ubijanje istih radi toga da se neko kurci sa krznenin kaputom odvratno!
Jedno je ubiti da bi jeo i preziveo,a sasvim drugo to ciniti radi ovako necega..Davno smo prevazisli potrebu za krznom kao osnovnim vidom oblacenja.A cak i tada su zivotinje retko ubijanje samo radi krzna,vec prvenstveno radi ishrane pa se sve ostalo iskoristilo.
Zato mi nije strasno uzeti koznu jaknu jer je to od krave,svinje ili ovce,a one sigurno nisu ubijene samo zbog koze.
Kill to eat,but don't kill to be trendy!


NIje bas potpuno prirodno za coveka da jede meso, a za to postoje brojni razlozi. Necu sad da pocinjem raspravu o tome. koga zanima moze da se potrudi da sam nadje na netu. Ja sam vegetarijanac, imam 0,1 tonu :D i nista mi ne fali :)

StevaNS
14.05.09., 20:39
A kad se desi da neki tigar ili zivotinja ubije coveka radi ishrane nadju ga i odstrele... I to pusta i nacionalan geografija i jos par programa sa dokumentarcima i ti ljudi sebe nazivaju lubiteljima zivotinja. Uspavaju psa sto nema cip ili ogrlicu... A ovo ovde na snimku ja bas imam stomak za razne gluposti ali ovo tesko podnosim... Kina je usrana drzava kad to dozvoljava... To treba na kolac i na trg da sluzi kao javno upozorenje taj snimak bih voleo da gledam :)

Eh da je samo Kina...
Drugarica mi ispricala kako je gledala komsiju preko puta kako juri lopatom malo kuce jer je ujelo njegovog gosta. Na kraju ga dohvati, zvekne lopatom u glavu i zakopa u dvoristu dok se jos trzao (citaj "ZIVOG")...
Pa onda onaj lik sto je snimio kako baca psa sa mosta...
Pa onaj drugi (ili je to isti onaj sa mosta) koji je vezao psa za auto i vukao ga po gradu...
I to je samo delic...

Bifrost
14.05.09., 20:48
Ko sto sam rekao takve treba na kolac pa na neko javno mesto. Kazne su previse blage zato se to i desava. Cak eto u kini i legalno pretpostavljam. Ovi nasi su dobili neke sitne kazne koje po meni samo potsticu to. Sto mu nisu odsekli ruku naprimer bar...

StevaNS
14.05.09., 20:52
pre nekog vremena su se pobunila ova drustva za zastitu zivotinja i pokrenuli proces koji je doveo do toga da se kod nas sada daju zatvorske kazne ako mucis i ubijes zivotinju. Pa cak i sada kad to kazem ljudima neki se frapiraju zato sto je to preostro!???!?!??! :mad:
Budale..

Cold_Beer
14.05.09., 21:00
Ja bi ove ljude drzao za nogu pa bi ih par puta grunuo o beton,ne vidim svrhu ubijanja ovih zivotinja,veliki sam protivnik koriscenja njihovog krzna i koze!!!

silwert
14.05.09., 21:09
ja imam stomak za svasta jer sam se svasta nagledao i u svasta sam ruke trpao
ovo sto rade zbog krzna je stvarno bolesno jeste da imam koznu jaknu od jagnjece koze, od jagnjeta kojeg je neki grk pojeo
80-tih godina je bilo aktuelno drzanje zivotinja za krzna u nasoj SFRJ moj tata je hteo da uzme od neke firme iz zagreba da drzi zivotinje za krzno ali kada su mu rekli da ce oni kada ona poraste doci da je ubiju i podele kes:( on je njima predlozio da je on otkupi od njih.
ljudi se upljuvali objasnjavajuci da je ona tu da se hrani samo da je oderu, dok je moj cale se upljuvao objasnjavajuci da bi im on otkupio zivu zivotinju :D

silwert
14.05.09., 21:10
i kada se postavi na rapid film mogu li dobiti linkove

mare
14.05.09., 21:12
i kada se postavi na rapid film mogu li dobiti linkove
naravno. linkove ocekuj u nedelju uvece ili u ponedeljak.

LARYBG
14.05.09., 21:16
treba uvatiti ove majmune i isto ih odrati kao sto su oni jadne lije.

NecrovoX
14.05.09., 21:46
NIje bas potpuno prirodno za coveka da jede meso, a za to postoje brojni razlozi. Necu sad da pocinjem raspravu o tome. koga zanima moze da se potrudi da sam nadje na netu. Ja sam vegetarijanac, imam 0,1 tonu :D i nista mi ne fali :)


Vec vise hiljada i hiljada godina to cinimo.U pocetku nasa vrsta i nije jela meso,ali evolucija je cudo! :) I kada smo poceli jesti meso poceo nam rasti i mozak tj njegove sposobnosti (ne kazem da je ovo dobra stvar,posto evo kakvih sve gluposti i strahota je proizislo iz te "inteligencije").
Samo hocu da kazem da mislim da je za nas normalno da jedemo meso.Ne znaci da ne mozemo bez njega,ali nam doro dodje.
Postoje i razne zivotinje koje mogu,a i ne moraju jesti meso (svinja,medved,..) ali kada im ponudis izbor sve one uzimaju meso!
Ja sam jedna od tih zivotinja! :)
Izvinjavam se sto sam malo skrenuo sa teme..
U svakom slucaju to sto se cini je uzas! I nemojte toliko da okrivljujete te ljude sto to cine (ne umanjem njihovu krivicu) vec one koji to traze! Ljudi ce sve uciniti dokle god postoji neko ko ce to da plati..
Svako od nas bih ubio neku od tih zivotinja kada bi bio suocen sa siromastvom sa jedne strane i brdom para sa druge.Pa se vremenom naviknes na to i vise to ne vidis kao zlo.

Borko
14.05.09., 22:14
da i ja nešto napišem...
možda je glupo što bilo šta pišem jel uopšte nisam ni gledao snimak,niti ću!!!!!!!
predpostavljam kakav je!

gledao sam mnoge snimke ubistva ljudi... od sječenja glave u indiji preko raznoraznih streljanja pa do klanja rusa u čečeniji... i td.
ništa mi nije bilo tako potresno kao kad sam to gledao sa nekim životinjama da se radi,pogotovo zbog nekih gluposti (krzno i tako to) !!!

ma koliko bijo siromašan ne bi na takav način zaradjivao!!!

pomenuste ono debila što je vukao psa autom,koliko znam dobijo je kaznu od 4 mjeseca!
jel to dovoljno???

kao što gore rekoše,treba im istom mjerom vratiti.

Bifrost
14.05.09., 22:22
Borko tvoj komentar je ovde najpametniji.

NecrovoX
14.05.09., 22:55
ma koliko bijo siromašan ne bi na takav način zaradjivao!!!
.


Kada bi svi ljudi bili isti ovo bi bila lepa i dobra stvar..ali nazalost postoje oni koji ne misle kao ti i ja i drugi na ovom forumu..

pilis
14.05.09., 23:20
NIje bas potpuno prirodno za coveka da jede meso, a za to postoje brojni razlozi. Necu sad da pocinjem raspravu o tome. koga zanima moze da se potrudi da sam nadje na netu. Ja sam vegetarijanac, imam 0,1 tonu :D i nista mi ne fali :)

To cenim svaka cast.


Vec vise hiljada i hiljada godina to cinimo.U pocetku nasa vrsta i nije jela meso,ali evolucija je cudo! :) I kada smo poceli jesti meso poceo nam rasti i mozak tj njegove sposobnosti (ne kazem da je ovo dobra stvar,posto evo kakvih sve gluposti i strahota je proizislo iz te "inteligencije").
Samo hocu da kazem da mislim da je za nas normalno da jedemo meso.Ne znaci da ne mozemo bez njega,ali nam doro dodje.
Postoje i razne zivotinje koje mogu,a i ne moraju jesti meso (svinja,medved,..) ali kada im ponudis izbor sve one uzimaju meso!
Ja sam jedna od tih zivotinja! :)
Izvinjavam se sto sam malo skrenuo sa teme..
U svakom slucaju to sto se cini je uzas! I nemojte toliko da okrivljujete te ljude sto to cine (ne umanjem njihovu krivicu) vec one koji to traze! Ljudi ce sve uciniti dokle god postoji neko ko ce to da plati..
Svako od nas bih ubio neku od tih zivotinja kada bi bio suocen sa siromastvom sa jedne strane i brdom para sa druge.Pa se vremenom naviknes na to i vise to ne vidis kao zlo.


Neznam samo odakle ti podatak da je covek jedenjem mesa postajao pametniji.Da je tako moj ortak bi bio Isak Njutn ovog doba.
Zivotinjsko meso u sebi ne sadrzi nista sto je povoljno za rad mozga.
I nije normalno za nas da jedemo meso,to je jos jedan faktor sredine,odnosno roditelji su nas terali da jedemo meso da bi bili "veliki i snazni".;)
Nas digestivni trakt nije uopste podesan za jedenje mesa,pocev od zuba koji su namenjeni samo za zvakanje hrane a ne i za kidanje (zato i nemamo izrazajne ocnjake),pa do hlorovodonicne kiseline koja je mnogo puta slabija od one koju poseduju zivotinje koje se hrane mesom.;)

Ovi snimci su jezivi,ali nista jeziviji od ovog.
http://www.youtube.com/watch?v=njPx0K5Nn40

To sto su druge zivotinje lepse ili cistije od svinje,ovce,koze,krave,konja,kokosaka i ostale zivine,ne znaci da je njihovo ubijanje opravdano.

dule87
15.05.09., 00:43
Pa u tome i jeste stvar, nije nam se promjenila vilica nago mozak..! I ovo je potpuno tacno.. Cak je dokazano da jedenjem svinjetine u rano djetinstvu "pojacava" mozdane vijuge..
Imas ovakvih slucajeva masu i u prirodi.., npr. madvjedi pande, oni su prvenstveno mesojedi, ali su zbog toga sto su debilni, postali biljojedi pa sad moraju da jedu 5 puta vise bambusa da bi prezivjeli i izvukli nesto iz njega...

StevaNS
15.05.09., 01:13
Ja tu nemam nikakvih iluzija. Jasno mi je odakle je hamburger koji jedem, odakle poticu cipele koje nosim kao i kozna jakna.. Ne mogu da kazem ni da sam protiv lova iako sam imao losa iskustva sa njim. Cak iako su nasi preci iz nekog razloga presli sa biljaka na meso, to je deo evolucije samo sto ce jos dugo potrajati dok nam ne porastu ocnjaci :)

Protiv krzna jesam zato sto je ti cist modni detalj. Te lisice nece zavrsiti na ledjima seljaka u Sibiru koji se smrzava nego na ledjima neke bogate Francuskinje koja misli da je chic usred leta nositi bundu.

Ali cak i onda ovakav nacin postupanja sa zivotinjama je odvratan!
Te ljude treba zatvoriti jer cak i ako ne bude bilo potraznje za krznom, ako su spremni da rade ovako nesto spremni su i na druge grozote.

dule87
15.05.09., 01:20
Ali cak i onda ovakav nacin postupanja sa zivotinjama je odvratan!
Te ljude treba zatvoriti jer cak i ako ne bude bilo potraznje za krznom, ako su spremni da rade ovako nesto spremni su i na druge grozote.
Sa ovim se u potpunosti slazem, ovo je vec stvar psihologije i prava..
A i sa vecinom gore navedenog.., samo sto bih dodao da ja nemam nista protiv krzna, ako je od uzgajanih zivotinja, koje su usmrcene na human nacin (cincile, zecevi..itd) cak se i meso pojede.. Samo sto bih tim krznima stavio paprenu cijenu, pa ko ima i voli, nek navali..

pilis
15.05.09., 01:43
Pa u tome i jeste stvar, nije nam se promjenila vilica nago mozak..! I ovo je potpuno tacno.. Cak je dokazano da jedenjem svinjetine u rano djetinstvu "pojacava" mozdane vijuge..
Imas ovakvih slucajeva masu i u prirodi.., npr. madvjedi pande, oni su prvenstveno mesojedi, ali su zbog toga sto su debilni, postali biljojedi pa sad moraju da jedu 5 puta vise bambusa da bi prezivjeli i izvukli nesto iz njega...

Ne to nije tacno,zna se koje kiseline prijaju neuronima i glija celijama a koje ne.U mozgu postoji hematoencefalna barijera koja ne dopusta prolazak bilo kakvih sranja koje mi pojedemo u cns.;)
hahaha daj leba ti daj mi link do te strane gde naucnici kazu da je svinjetina zdrava za decu,budi Bog sa nama...Nisu pande debilne,nego jedu upravo to sto im i treba.Macke ne jedu travu zato sto su debilne nego zato sto imaju problema sa stomakom.;)

mare
15.05.09., 01:45
Neznam samo odakle ti podatak da je covek jedenjem mesa postajao pametniji.Da je tako moj ortak bi bio Isak Njutn ovog doba.
Zivotinjsko meso u sebi ne sadrzi nista sto je povoljno za rad mozga.
I nije normalno za nas da jedemo meso,to je jos jedan faktor sredine,odnosno roditelji su nas terali da jedemo meso da bi bili "veliki i snazni".;)
Nas digestivni trakt nije uopste podesan za jedenje mesa,pocev od zuba koji su namenjeni samo za zvakanje hrane a ne i za kidanje (zato i nemamo izrazajne ocnjake),pa do hlorovodonicne kiseline koja je mnogo puta slabija od one koju poseduju zivotinje koje se hrane mesom.;)

Ovi snimci su jezivi,ali nista jeziviji od ovog.
http://www.youtube.com/watch?v=njPx0K5Nn40

To sto su druge zivotinje lepse ili cistije od svinje,ovce,koze,krave,konja,kokosaka i ostale zivine,ne znaci da je njihovo ubijanje opravdano.


sve sto si rekao je tacno. u biljkama ima svega sto je potrebno organizmu i meso nije uopste potrebno. svi proteini su potpuno isti bilo da dolaze iz mesa, soje, boranije, graska...vitamina ima u svim biljkama, minerala takodje. meso se jako brzo raspada u organizmu i zato digestivno trak kod mesojeda iznosi 3 duzine tela, a kod ljudi je 12 duzina, kao i kod biljojeda. a to da meso pojacava mozdane vijuge nije tacno. Mnogi genijalni umovi su bili vegetarijani ceo zivot. Tesla, Ajnstajn, Pitagora, Platon...
e,sad neka jede ko sta hoce, njegova stvar. ja ne zelim da jedem nista sto mora da umre zbog mene. :)

dule87
15.05.09., 11:28
Pa to sto ste vi ocito vegetarijanci, a jos malo i vegani.., ne mora da znaci da ste u pravu... Niko ne spori da je zivot na biljkama moguc, cak i zdraviji.., ali ovdje je rijec o evolutivnom razvoju, gdje je mozak poceo da se uvecava bas radi mesa u ishrani.., o tome moze dosta toga da se nadje, pa koga zanima nek trazi...
Ne mora da znaci da sve sto je korisno, da je i 100% zadravo.. Kiseonik je izvor zivota, ali i najveci ubica istog...
A sto se tice pandi, procitaj malo pa ces da vidis da su one u jednu ruku i lesinari.., jedu one meso i to vrlo rado, al je problem sto ga ne mogu ulovoti, jer su trome..

Miroslav
15.05.09., 12:20
ma koliko bijo siromašan ne bi na takav način zaradjivao!!!
To sad kažeš, ali da imaš nekoliko dece da hraniš i da ti je ovo jedini izvor prihoda, drao bi ih budi siguran. Interesantno je da svi oni koji se bave krivolovom (oni na samom dnu lanca), ma koliko životinja ubili i dalje će da žive siromašno - čudno je zašto onda to rade. Najverovatnije za njih ne postoji drugi način da dođu do novca.

Naravno da ne podržavam ubijanje životinja radi krzna i zbog tradicionalne medicine (koja uz to nema nikakvog efekta), ali sam samo realan. Drago mi je što je u nekim Afričkim zemljama, čuvarima parkova, dozvoljeno da ubijaju lovokradice.
Ove ljude bi kaznio zbog načina na koji to rade. Naravno da prvenstveno treba stati na put onima koji prave finalne proizvode i edukovati potrošače istih da to nije ispravno i potpuno nepotrebno. Uvek će biti ovih što ubijaju životinje, dokle god bude onih što kupuju takve stvari.

Mislim da ova tema nije za ovaj forum. Ovde nećemo ništa postići, a siguran sam da smo svi istog mišljenja - gamad treba neutralisati :club:

pilis
15.05.09., 13:57
Pa to sto ste vi ocito vegetarijanci, a jos malo i vegani.., ne mora da znaci da ste u pravu... Niko ne spori da je zivot na biljkama moguc, cak i zdraviji.., ali ovdje je rijec o evolutivnom razvoju, gdje je mozak poceo da se uvecava bas radi mesa u ishrani.., o tome moze dosta toga da se nadje, pa koga zanima nek trazi...
Ne mora da znaci da sve sto je korisno, da je i 100% zadravo.. Kiseonik je izvor zivota, ali i najveci ubica istog...
A sto se tice pandi, procitaj malo pa ces da vidis da su one u jednu ruku i lesinari.., jedu one meso i to vrlo rado, al je problem sto ga ne mogu ulovoti, jer su trome..

Nas mozak,evolucija i meso nemaju veze sa istinom.
Nismo mi u pravu,nego statistika.Vegetarijanci u svemu nadmasuju ljude koji jedu meso.A ja nisam vegetarijanac,pojedem s' vremena na vreme ribu ili piletinu...
Nemoj pogresno da me razumes ja te ne osudjujem sto jedes meso,i ja ga jedem,ali ne opravdam svoje navike teorijama koje pre svega nisu istinite,ili rezonskim sablonima da covek mora da jede meso jer je "zdravo",ne mora,jedemo ga iz navike i iz zadovoljstva a ne zbog zdravlja ili intelekta.
Neznam kakve veze hemijski elementi imaju veze sa ovim sto pricamo.I ugljenik cini jedan od esencijalnih elemenata nase planete pa u raznim kolicinama ima nepovoljan efekat.
Bambus je pandina osnovna hrana a ne meso.Njena vilica je u potpunosti prilagodjena za biljke.Usled nedostatka hrane jesce meso naravno zato sto mora,dok mi ljudi jedemo meso iako nemoramo.

@Varan-e, nisu oni krivi sto to rade zivotinjama.Treba ih sazaljevati a ne osudjivati.

LARYBG
15.05.09., 14:04
treba ih osudjivati kada bih ih ljudi samo sazaljevali onda bi klali zivotinje dok ne isceznu.

pilis
15.05.09., 14:19
Zar upravo to i ne rade i ako ih osudjujemo?
Kad sam rekao da ih treba sazaljevati mislio sam sa naseg aspekta,postoje zakoni koji te ljude osudjuju na zatvorske kazne.
E sad,to sto nijedna zatvorska kazna nije dovoljno snazna da zaustavi potrebu pojedinca za egzistencijom to je druga stvar..### takav je zivot.

dule87
15.05.09., 14:54
Nas mozak,evolucija i meso nemaju veze sa istinom.
Nismo mi u pravu,nego statistika.Vegetarijanci u svemu nadmasuju ljude koji jedu meso.A ja nisam vegetarijanac,pojedem s' vremena na vreme ribu ili piletinu...
Nemoj pogresno da me razumes ja te ne osudjujem sto jedes meso,i ja ga jedem,ali ne opravdam svoje navike teorijama koje pre svega nisu istinite,ili rezonskim sablonima da covek mora da jede meso jer je "zdravo",ne mora,jedemo ga iz navike i iz zadovoljstva a ne zbog zdravlja ili intelekta.
Neznam kakve veze hemijski elementi imaju veze sa ovim sto pricamo.I ugljenik cini jedan od esencijalnih elemenata nase planete pa u raznim kolicinama ima nepovoljan efekat.
Bambus je pandina osnovna hrana a ne meso.Njena vilica je u potpunosti prilagodjena za biljke.Usled nedostatka hrane jesce meso naravno zato sto mora,dok mi ljudi jedemo meso iako nemoramo.

@Varan-e, nisu oni krivi sto to rade zivotinjama.Treba ih sazaljevati a ne osudjivati.
Uprskos svojoj taksonomskoj klasifikaciji u red mesojeda ili zveri, džinovske pande se prvobitno hrane bambusom. Međutim, njihov sistem za varenje je isti kao kod drugih mesojeda, kao i osobina da ne mogu da svare celulozu, i stoga moraju jesti bambus u velikim količinama kako bi obezbedili potrebnu energiju i hranljive sastojke. Panda prosečno pojede od 9 do 14 kilograma mladica bambusa svakog dana.

Mrzim ovo da radim jer si ovo ti trebao da uradis prije nego sto pocnes nesto tako otvoreno da tvrdis.. Evo ti i adres pa malo procitaj..!
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%8F%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0_% D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0

pilis
15.05.09., 15:24
Ja ti kazem da pande jedu biljke iskljucivo zbog toga sto im to treba.Pande su ugrozena vrsta pa cak i pored izobilja hrane razlicitog porekla (biljnog ili mesnog) njihov broj se ne povecava.Pande o kojima se brinu ljudi ne pokazuju interesovanje za razmnozavanje.E sad,ako joj je vilica prilagodjena za biljke a dig trakt za meso,sta to znaci?da je ta zivotinja zastala negde u evoluciji? i da se jos uvek"necka" sta ce da jede? cisto sumnjam...pande svoju apaticnu prirodu nisu dobile zbog nedostatka mesa ili viska biljne hrane nego zbog drugih faktora sredine.Radi se o mikroevoluciji odnosno o adaptaciji odredjene vrste na faktore sredine:D

dule87
15.05.09., 16:31
E sad,ako joj je vilica prilagodjena za biljke a dig trakt za meso,sta to znaci? To znaci ono sto sam i na pocetku rekao, a vezano je za sve tri teme.., a to je EVOLUCIJA... Kod promjene vrste i nacina ishrane, dolazi do raznih promjena u fizickom (vanjskom i unutrsnjem) i psihickom izgledu odredjene vrste.., kod pande "6. prst" odnosno palac, kod covjeka mozak, itd... Princip je isti samo obrnuta situacija kod ova dva slucaja...

pilis
15.05.09., 16:51
Ne, to je vezano za mikro a ne za makro evoluciju.A ljudski mozak ne moze da evoluira,to je vec pitanje vere,da li verujes u evoluciju ili ne.Ja nazalost ne,jer nije u potpunosti dokazana.

dule87
15.05.09., 18:57
Hehe pa trebao si odmah da kazes da je to u pitanju.. Nebih ni pokusavao :)

Borko
15.05.09., 19:24
To sad kažeš, ali da imaš nekoliko dece da hraniš i da ti je ovo jedini izvor prihoda, drao bi ih budi siguran. :club:

pa nije baš tako,možda bi ti al ja ne bi sigurno...

pre bi rmbačijo cijeli dan sa zidarima nego da derem žive životinje! (ne znam koja je životinja u pitanju jer nisam gledao snimak)

postoji milion drugih načina da se zarade pare a da nedužni ne osjete bol!!!

NecrovoX
15.05.09., 20:38
E koliko ja znam mi smo bili negde pri dnu lanca ishrane dok nismo i sami poceli da se hranimo mesom.
Kada se to dogodilo nas mozak je poceo da se razvija,zato sto je on jedan od nasih najzahtevnijih organa,njemu treba najvise energije,i to smo upravo dobijali iz mesa,a to nam dotadasnja biljna hrana nije pruzala.Ne kazem da to isto sada ne bi bilo moguce,mozda se moze sve dobiti iz biljaka (ne znam taj podatak,vi kazete da moze i ja vam verujem),ali tada to nije bilo dostupno tom primitivnom coveku,lakse je bilo to ciniti sa mesom,uz manje truda se dolazilo do mnogo kaloricnije i proteinima bogate hrane.Bobice i korenje vise nisu sluzile svrsi..
To sto nemamo izrazene ocnjake ne znaci da nismo stvoreni da jedemo meso,vec da smo izgubili potrebu da koristimo ocnjake da bi usmrtili plen,mi koristimo druge nacine da to ucinimo dok se svi ostali mesojedi oslanjaju na te uvecane ocnjake.
Primitivni covek je bio majmunolik i oni jesu imali malo izrazenije ocnjake,ali se to vremenom izgubilo.Pogledaj simpanze i orangutane koji su nam najslicniji,pa mi reci kakve zube imaju? A oni najvise i jedu bilje,a opet kakve zube imaju,mozda kada bi i oni presli na meso bi poceli da evoluiraju u nesto drugo.Mada eto tu su babuni koji opet opovrgavaju ovu moju teoriju.Ali to je ipak druga vrsta..Svaka vrsta majmuna je posebna..
Isto kao sto smo nekada bili prekriveni dlakom,a sada jedva da je i imamo i maltene nam svi elementi skode.Da li to znaci da nismo za zivot jer nas s#### malo kise,malo hladnije vreme? Naravno da ne,to samo znaci da nas je evolucija dovela do toga da nam to vise nije potrebno jer smo se snasli na drugi nacin.
Ista stvar i sa ocnjacima..
I ne mislim da je lose da nesto umre kako bih ja imao jesti,nije to nikakva losa stvar,takva je priroda i ne treba nesto pametovati i ici protiv nje.Zar je zlo kada lav ubije gazelu? Nije! E pa isto to vazi i za mene i za svinju! Sve dok je radi ishrane je ok.Razna izivljavanja,sportski lov,krznarenje itd se ne moze opravdati!

NecrovoX
15.05.09., 20:47
To cenim svaka cast.



Ovi snimci su jezivi,ali nista jeziviji od ovog.
http://www.youtube.com/watch?v=njPx0K5Nn40

.


Ni ovo nije toliko strasno koliko se tebi cini...
Sta mislis kada u divljini neki predator scapi neku zivotinju? Nije ni to momentalna smrt,hijene cak jedu plen dok je jos ziv,jedna ili dve je drze za vrat,a ostale vec glodju.
Ako je ovo tebi strasno nemoj da gledas i nemoj jesti meso,ali nemoj da pravis veliku frku oko toga.
Ili ubij i jedi,ili cupaj i beri pa jedi.
Jedan od najvecih problema danasnjice je sto se na svakoj salami smesi prase ili pile,pa ljudi nisu ni svesni sta stoji iza toga.KAda vide kako nesto umire smuci im se,e pa deco moja to tako ide! Ako neko nije spreman da to uradi ili se makar pomiri sa time neka ne jede.
Ni ti pilici i ribe koje ti jedes nisu nista bolje prosle.Pogotovo ako ih kupujes u super marketima,nisi svestan kako zive i kako umiru ti pilici sto se kupuju tamo,a dolaze za nekih farmi.
Kod mene kuci sve lepo zivi,i sve brzo umre.

pilis
15.05.09., 23:04
E koliko ja znam mi smo bili negde pri dnu lanca ishrane dok nismo i sami poceli da se hranimo mesom.
Kada se to dogodilo nas mozak je poceo da se razvija,zato sto je on jedan od nasih najzahtevnijih organa,njemu treba najvise energije,i to smo upravo dobijali iz mesa,a to nam dotadasnja biljna hrana nije pruzala.Ne kazem da to isto sada ne bi bilo moguce,mozda se moze sve dobiti iz biljaka (ne znam taj podatak,vi kazete da moze i ja vam verujem),ali tada to nije bilo dostupno tom primitivnom coveku,lakse je bilo to ciniti sa mesom,uz manje truda se dolazilo do mnogo kaloricnije i proteinima bogate hrane.Bobice i korenje vise nisu sluzile svrsi..
To sto nemamo izrazene ocnjake ne znaci da nismo stvoreni da jedemo meso,vec da smo izgubili potrebu da koristimo ocnjake da bi usmrtili plen,mi koristimo druge nacine da to ucinimo dok se svi ostali mesojedi oslanjaju na te uvecane ocnjake.
Primitivni covek je bio majmunolik i oni jesu imali malo izrazenije ocnjake,ali se to vremenom izgubilo.Pogledaj simpanze i orangutane koji su nam najslicniji,pa mi reci kakve zube imaju? A oni najvise i jedu bilje,a opet kakve zube imaju,mozda kada bi i oni presli na meso bi poceli da evoluiraju u nesto drugo.Mada eto tu su babuni koji opet opovrgavaju ovu moju teoriju.Ali to je ipak druga vrsta..Svaka vrsta majmuna je posebna..
Isto kao sto smo nekada bili prekriveni dlakom,a sada jedva da je i imamo i maltene nam svi elementi skode.Da li to znaci da nismo za zivot jer nas s#### malo kise,malo hladnije vreme? Naravno da ne,to samo znaci da nas je evolucija dovela do toga da nam to vise nije potrebno jer smo se snasli na drugi nacin.
Ista stvar i sa ocnjacima..
I ne mislim da je lose da nesto umre kako bih ja imao jesti,nije to nikakva losa stvar,takva je priroda i ne treba nesto pametovati i ici protiv nje.Zar je zlo kada lav ubije gazelu? Nije! E pa isto to vazi i za mene i za svinju! Sve dok je radi ishrane je ok.Razna izivljavanja,sportski lov,krznarenje itd se ne moze opravdati!

Ne to nije tacno,o kojoj dostupnosti pricas,da li je coveku lakse da ubere jabuku ili da lovi divlju zivotinju?to nema veze sa dostupnoscu a jos manje sa razvojem mozga jedenjem mesa.
Nisu samo u pitanju ocnjaci,vec i jednjak,zeludac,tanko i debelo crevo kao i enzimi i hlorovodonicna kiselina koji razgradjuju isto,kao i celokupna anatomska konstitucija coveka ukljucujuci kosti i misice koji se nisu ni malo promenili takvom ishranom.
A da li je zlo kada kinez ubije rakuna jer nema sta da jede?da li to znaci da je ok ako je radi ishrane?


Ni ovo nije toliko strasno koliko se tebi cini...
Sta mislis kada u divljini neki predator scapi neku zivotinju? Nije ni to momentalna smrt,hijene cak jedu plen dok je jos ziv,jedna ili dve je drze za vrat,a ostale vec glodju.
Ako je ovo tebi strasno nemoj da gledas i nemoj jesti meso,ali nemoj da pravis veliku frku oko toga.
Ili ubij i jedi,ili cupaj i beri pa jedi.
Jedan od najvecih problema danasnjice je sto se na svakoj salami smesi prase ili pile,pa ljudi nisu ni svesni sta stoji iza toga.KAda vide kako nesto umire smuci im se,e pa deco moja to tako ide! Ako neko nije spreman da to uradi ili se makar pomiri sa time neka ne jede.
Ni ti pilici i ribe koje ti jedes nisu nista bolje prosle.Pogotovo ako ih kupujes u super marketima,nisi svestan kako zive i kako umiru ti pilici sto se kupuju tamo,a dolaze za nekih farmi.
Kod mene kuci sve lepo zivi,i sve brzo umre.

Zasto uporedjujes nas i zivotinje ne ide mi u glavu,zivotinje imaju svoj lanac ishrane mi imamo svoj.Zivotinje postupaju po instinktu u sklopu koga se i ponasaju,a mi imamo i instinkt i naravno razum koji nas opominje sta je dobro a sta zlo.
Ko pravi frku?:)samo iznosim svoje misljenje nista drugo,vec sam napomenuo da ne osudjujem druge ljude sto jedu meso,jer i sam ga ponekad jedem.

Cold_Beer
16.05.09., 19:13
Zivotinje ubijaju druge zivotinje da bi se prehranile,mi ubijamo zivotinje da bi se prehranili,zivotinje nekad ubijaju ljude da bi jele i to je sve u sklopu prirode. Ali na primer ubiti celo leglo nerca ili neke druge zivotinje da bi se napravila bunda koju ce nositi neka bogata kucka iz nekog svog hira,e to vec nije u sklopu prirode,to je bolest! Ako mi se vec svidja neko krzno od neke zivotinje,uzecu je pa cu da je cuvam kao kucnog ljubimca i da uzivam u njenoj lepoti!

Miroslav
17.05.09., 00:29
Zaboravio si na ubijanja zbog teritorije, zbog položaja u čoporu ili krdu, u samoodbrani i ubijanja zbog parenja (prisutno kod velikih mački). Sigurno ima još razloga, ali mi trenutno ne padaju na pamet. Eto i one su surove. Treba samo da vidiš kako se kidaju afrički divlji psi.

Moram malo da skrenem sa teme, baš smo se uspalili.

Cold_Beer
17.05.09., 06:23
Zaboravio si na ubijanja zbog teritorije, zbog položaja u čoporu ili krdu, u samoodbrani i ubijanja zbog parenja (prisutno kod velikih mački). Sigurno ima još razloga, ali mi trenutno ne padaju na pamet. Eto i one su surove. Treba samo da vidiš kako se kidaju afrički divlji psi.

Moram malo da skrenem sa teme, baš smo se uspalili.

Naravno,sve je to priroda i verovatno treba tako. Samo da se ljudi ne mesaju puno!

Miroslav
17.05.09., 12:42
Naravno,sve je to priroda i verovatno treba tako. Samo da se ljudi ne mesaju puno!

Baš tako :icon_thumright:
Neka svako gleda svoje stvari i ne dira one druge.

huana
17.05.09., 16:36
Napricali ste svashta i nishta...ljudski mozak se povecavao zahvaljujuci sve slozenijim radnjama koje smo obavljali. Znate onu prichu o silasku sa drveta itd...e pa kako su uslovi postajali suroviji tako smo i mi morali razvijati mozak..
meso?? izvor proteina...podrzavam vegeterijanstvo ali u kasnijim godinama..ne znam da li ste chul o tome da deca sve dok se razvijaju ne smeju biti vegeterijanci..
ochnjaci??? izgubili smo ih jer smo preshli na obradjenu hranu, znachi pocheli smo je kuvati, peci nismo jeli zivu pa nam ochnjaci nisu trebali...
kad bi majmun jeo meso??? ostao bi majmun..MI NISMO POTEKLI OD MAJMUNA, VEC IMAMO ZAJEDNICKOG PRETKA!
Evolucija?? dokazi su svuda oko vas....:)
kinezi koji deru rakune??? ja sam uspela da odgledam 30 sec. ovog klipa i ske..la sam se u to shto sam chovek..ta zivotinja se ziva dere..zbog chega?? pa mogu je barem ubiti...
e da..zaboravih..ne znam da li znate ali ljudi su u pochetku bili strvinari...:) naravno prvo biljojedi, pa sishli sa drveta pa nije bilo plodova, celulozu nisu mogli variti pa predjoshe na lesheve..tek kasnije lov...
i to shto jedemo meso nece sigurno istrebiti neku vrstu..ali kad gradimo gradove, puteve, krchimo shume,zagadjujemo..e to hoce

mare
17.05.09., 23:21
meso?? izvor proteina...podrzavam vegeterijanstvo ali u kasnijim godinama..ne znam da li ste chul o tome da deca sve dok se razvijaju ne smeju biti vegeterijanci..

u biljkama ima daleko vise proteina negu u mesu i to da deca ne smeju biti vegetarijanci nije ni malo tacno. Sta je sa pola milijarde budista u svetu? oni ne jedu meso nikad, niti su jeli meso kao deca pa im nista ne fali.

za one koji stvarno imaju stomak, evo filma koji sam obecao.
http://i42.tinypic.com/534hlk.jpg
http://i40.tinypic.com/2qxyt6q.jpg

LARYBG
17.05.09., 23:37
de da budem vegeterijanac pa da nemam snage lubenicu sa pijace da donesem :D

silwert
17.05.09., 23:39
ne boj se lubenica moze da se kotrlja ;)

marko
18.05.09., 15:21
Jel ima već lubenica? :)Z

mare
18.05.09., 22:01
ako nekog interesuje gore pomenuti film, neka mi je javi da mu posaljem linkove.
ujedno se izvinjavam sto sam postavio linkove ka piratskom sadrzaju :)

marko
18.05.09., 22:34
Nema potrebe za postavljanjem linkova (zanemarujući sad što to nije dozvoljeno ovde) dovoljan je i naziv filma, naći ćemo ga lako.

Nego niko da mi odgovori za lubenice?

Hornet
18.05.09., 22:51
Nema potrebe za postavljanjem linkova (zanemarujući sad što to nije dozvoljeno ovde) dovoljan je i naziv filma, naći ćemo ga lako.

Nego niko da mi odgovori za lubenice?

Evo ja listam kataloge iz core, i madjari vec imaju lubenice, kod nas jos nema u prodaji koliko sam ja primetio ::D

pilis
18.05.09., 23:04
Svaka cast na poznavanju evolucije i fiziologije ljudskog tela :eek:
Uzivajte ljudi u mesu...:icon_salut:
I da zavrsim sa Tolstojevim recima:
Kada čovjek slobodno i pošteno traži moralni put, prvo od čega se mora okrenuti je meso. Vegetarijanstvo je kriterijum po kojem možemo prepoznati da li je čovjekovo stremljenje prema moralnoj savršenosti iskreno i ozbiljno.

Geni
19.05.09., 08:43
Ja mislim da je krajnje vreme da se ova tema zaključava...

StevaNS
19.05.09., 14:54
Da.. interesantno kako lako tema o okrutnosti prema zivotinjama postane debata medju vegeterijancima i "mesojedima"...

Geni
19.05.09., 15:34
Pa ne samo što se okrene na desetu temu već je i ta tema nemoguća za raspravu. To je isto kao i kreacionizam/evolucija. Ne postoji argument koji bi one koji veruju u jedno naterao da veruju u drugo. Svaka diskusija je besciljna. Nikada nisam čuo ni jedan jedini argument ili stav koji bi me naterao da poverujem u postojanje boga ili tako nečega ili u to da ljudi nisu mesojedi i isto tako verujem da ljudi koji imaju suprotne stavove od mojih neće prihvatiti ni jedan argument koji podržava moje stavove. Čemu onda sve ovo? Neka svako veruje u šta god hoće a dotle će svaka tema u kojoj krene takva diskusija biti zatvorena jer ne vodi ničemu. Samo učesnici kreću glasnije da ponavljaju svoje stavove (seća li se neko monti pajtonovog klipa o odeljenju za rasprave? ::D).

Zaključano.