PDA

Pogledaj punu verziju : Pomozite zivotinjama u Fishermanu!



Soulfly
15.05.09., 19:02
Upravo se vracam iz Fishermana sa nevericom. Svratio sam tamo sa Prokom da se malo smejemo cenama jer mi je rekao da su dobili nove zivotinje.
Dok smo gledali malaksale i bolesne varane, jedan je odreagovao na mene posto sam stajao do stakla i udario repom o isto.

Istog momenta, dolazi jedna seljacina koja ne znam kako je tu dobila posao, otvara terarijum i pocinje da tuce varana po glavi! Dok sam ja zanemeo, Proka mu je objasnio par stvari koje ovaj naravno nije hteo ni da razmotri. Rece: "Oni moraju da se vaspitaju, evo vidi kako je ovaj miran" i vadi drugog bolesnog varana (izvukao ga je za rep) koji se jedva kretao.

Razlog ove teme NIJE da bi se te zivotinje sazaljevale, molimo vas da nam pomognete da zaista uradimo nesto povodom toga. Bilo ko ko zna kome se treba obratiti, ili se razume u postupak zalbe sto se tice ovog slucaja neka se javi. Minimum sto moze da se uradi je da taj "radnik" dobije otkaz i da se uvede neka kontrola zaposlenih.

Proka ce se nadovezati kasnije na ovu temu...

Borko
15.05.09., 19:10
jeste li zapamtili facu tog lika što je tukao varana?

ne znam jel bi pomoglo kad bi se žalili nekom nadredjenom u Fishermanu...

smeshko lepushko
15.05.09., 19:35
Hm, pa pokusajte da se obratite nekom menadzeru ili tako nekome, imaju nekoga takvog sigurno...bilo bi super ako znate ime tog lika, ali svakako uradite nesto, a mi cemo svi da pomognemo, siguran sam!

Proka
15.05.09., 19:43
evo stigoh kod drugara na rodjendan i nemam reci ...
mora da se neshto ucini povodom tog manijaka dole ...
i ako neko zna mail ili kontakt iste radnje ili nacin da se dodje do menadzera iste ...
jer lik kaze mora da se vaspita ...
ISUSE BOZE ...
kada sam ga ja pitao koliko se on razume u teraristiku kaze covek sledece :
ja koliko se razumem ? imam kuci iguanu i leopard gekona ...
tako da vishe necu da piracam bilo shta ..
veceras kada dodje na posao moram da potrazim neke kontakt i da se neshto povodom
ovoga ucini

Soulfly
15.05.09., 19:50
Ti uradi onaj deo sto si rekao, a ja cu da odem opet i da probam da saznam njegovo ime i kome trebamo da se obratimo...

LARYBG
15.05.09., 20:24
to je sto posto onaj mladi plavi lik glup je ko tocak.

IV@N
15.05.09., 20:31
najbolje jedan veliki protest,demoliramo fisher drpimo zivotinje i svi srecni :)Z

Marcco
15.05.09., 20:37
A da uvatimo mi njega pa da ga tucemo po glavi? da ga "vaspitamo" kao sto on kaze.... ja da sam to video puko bi ga preko nosa bez razmisljanja

pilis
15.05.09., 20:42
da li neko zna koliko se krecu cene njihovih zivotinja?

IV@N
15.05.09., 20:52
uglavnom velike...

mare_lacerta
15.05.09., 20:56
ja mislim da su varani oko 180e...

markozmaj
15.05.09., 20:59
debili sta reci........

Soulfly
15.05.09., 21:05
to je sto posto onaj mladi plavi lik glup je ko tocak.

Jeste, bas taj.
I vec sam zamolio ostale da komentarisu samo ako znaju kako da pomognu...

Marcco
15.05.09., 21:16
treba da se skupi sto vise ljudi i da odu svi u Fisherman i da traze da pricaju sa nekim nadleznim i da ne odu odatle dok ne omoguce razgovor o tom problemu koji nije nimalo bezvezan

markozmaj
15.05.09., 21:39
0113196514
0113196431
To su im brojevi pa mozd atako moze da se dodje do menadzera ili nekog?

StevaNS
15.05.09., 22:00
Moj predlog je da odete tamo vas dvojica(ili pozovite prvo da vidite kad je menadzer tamo) trazite menadzera objasnite situaciju i onda zapretite raznoraznim inspekcijama ako lik ne dobije otkaz... mora da upali...
Ne morate se zadrzati na inspekciji za zastitu zivotne sredine nego i radnu i trzistnu i koja god vam padne na pamet.. pa onda drustva za zastitu zivotinja... oni imaju dobre advokate..

marko
15.05.09., 22:13
A onda tog lika što je dobio otkaz sa satarom u ruci očekujte na kućnoj adresi. Flipnuo je zbog otkaza u ovo teško vreme i krenuo u krvavu osvetu :)Z

silwert
15.05.09., 22:39
kada se ide za bg u protest ja sam za, da im protestujemo ispred radnje dok nas ne pohapse ili da idemo da prevaspitamo vaspitaca
idemo ispred radnje, naprave se plakati za na kojima pise da se ne humano postupa sa zivotinjama, zovemo neku tv stanicu snimimo se sa kamerama stavimo na fejs i youtube neko ce morati da nas vidi i cuje a samim tim ima da izbije opste sranje
jel moze neko da ode i slucajno snimi vaspitavanje zivotinja sa tim snimkom ima da im navucemo mnogo ljudi na vrat


ali da bi smo delovali tako i da bi imali nekog uspeha moramo se pojaviti kao neka organizacija, a ne kao copor

sta se desilo sa osnivanjem kluba terarista da je klub aktivan mogli bi nesto i da ucinimo ali ovako mozemo samo da napravimo neko sranje pa da nas svi zamrze ili da nam j@@@ @@@@@

IV@N
15.05.09., 23:02
kazem ja neki protest....blokiramo bul.nikole tesle i taman je tu i b92 pa ce da nas snimaju sa terase :)Z
nego salu na stranu..kaze lepo silwer.napravimo neku organizaciju "terarista"i odemo tamo i protest...ovi sa tv-a jedva cekaju da snime nesto novo...vrte ovu krizu non stop...

rassa
15.05.09., 23:03
ali da bi smo delovali tako i da bi imali nekog uspeha moramo se pojaviti kao neka organizacija, a ne kao copor


dobro si reko...ovo je veoma bitno

Proka
15.05.09., 23:04
evo kokrento ja kucam par mejlova .
sutra kada ustanem pozvacu broj koji je ostavio marko .
posle sam komentarisao sa Igorom krivo mi je shto nismo snimili ....
mada pored toga skoro sve zivotinje su im bolesne i nemaju adekvatan prostor..
o jadnoj kornjaci ne zelim ni da komentarishem .

markozmaj
15.05.09., 23:40
30x30cm a kornjaca ima 20cm!

Poslacu i ja par mejlova....

Soulfly
15.05.09., 23:42
Inace, ja sam Igor :)

Ne bih isao ni na kakav protest itd, vec lepo u kancelariju i da normalno porazgovaramo Proka i ja sa menadzerom i razresimo stvari. Pa nismo mi tu da pravimo sranja i nerede, vec da dovedemo taj pet shop u red.

A sto se tice nesavesnog radnika, pa ko je kriv ako on dobije otkaz? On ili mi?
Ne bih da skrecem sa teme, zna se kako cemo da pocnemo pa cemo da vidimo sta ce da bude.

Proka
15.05.09., 23:52
kao shto rekog sutra zovem ako mogu da ugovorim neku vrstu sastanka ..
ako ne ima tu josh mali milion mogucnosti .
samo polako .. nema potrebe za proteste ili bilo shta slicno tome ..
prvo da probamo ovako sa nekim nadleznim itd.

varan
16.05.09., 00:03
Pitam se da li taj debil kod kuce tako lesi svoju iguanu i gekone....znam ko je taj pajser

Proka
16.05.09., 00:08
ma bre ne bi on prestao da udara jadnu zivotinju po glavi da nisam ja poceo da se skoro derem na njega da prestane ..
imbecil ..
a kada je izvukao onog drugog "mirnog" varana koji ima 101 infekcuju po sebi i ravan stomak . da mi pokaze koliko je miran ..
izvukao ga je tako shto ga je scepao za rep i vukao po terarijumu ..

LARYBG
16.05.09., 00:09
jadni varani hrane ih sa hranom za pse :(

Proka
16.05.09., 00:11
oni sve hrane tom hranom ..
cak i tek rodjene (tipa 1-2 meseca ) bebe L.gekona .. tako da ..
a o smeshtaju za Kukuroznog smuka necu ni da komentarishem .
ako Soulfly ima volje i zelje nek napishe..
( ### radim pa kucam sve na brzinu :D )

Borko
16.05.09., 00:15
jbt pa kakvi su to debili tamo!
nisam nikad bijo al po pričama mi izgleda katastrofa!!

pa jel to nema neku kontrolu?

LARYBG
16.05.09., 00:19
ma koju kontrolu, ljudi ovde spominju neku inspekciju koja crna ispekcija sta oni znaju, dovoljno je da im onaj tamo satro veterinar kaze da oni treba tako( jadno) da izgledaju i da treba da se hrane hranom za pse i to je to. kod nas ni druge inspekcije ne rade svoj posao kamoli ti za zivotinje,. smesno je pretiti bilo kome inspekcijom.

Proka
16.05.09., 00:22
ma koju kontrolu, ljudi ovde spominju neku inspekciju koja crna ispekcija sta oni znaju, dovoljno je da im onaj tamo satro veterinar kaze da oni treba tako( jadno) da izgledaju i da treba da se hrane hranom za pse i to je to. kod nas ni druge inspekcije ne rade svoj posao kamoli ti za zivotinje,. smesno je pretiti biolo kome inspekcijom.
100% tacno .
zato prvo pokushavam da doprem sutra do menadzera ako ne .
ide na tv i imam josh tu par mejlova koje sam iskopao ..
jer stvarno to je prevrshilo svaku meru ..
znash idem tamo dosta puta i sve kao ### jadne zivotinje
uzasan prostor , hrana josh gora sve u svemu uslovi ravni nuli i kao ajde
nekako prodje ..
ali kada je poceo da ga bije po glavi to mi se smucilo ..
i nece se samo na tome zavrshiti

LARYBG
16.05.09., 00:27
par puta sam pokusao da im dam neke savete( pazite kad ja amater teraristike hocu nekom da dam savete) a tamo me gledaju ko budalu, kao sta ti nama pricas pa mi znamo mnogo bolje od tebe, hoce da se svadjaju. e a onda sam odustao, iako svake nedelje idem po hranu za kera vise ne ulazim u deo gde su zivotinje, samo se iznerviram.

Borko
16.05.09., 00:30
ajd pa javi šta je bilo...
ako ništa pozitivno ne bude onda bi se stvarno trebali skupiti ispred.
barem neki vid protesta,naravno bez pravljenja sr*nj*...

Proka
16.05.09., 00:31
Veceras shaljem mejlove a sutra kada ustanem zovem one telefone ..
tako da u svako slucaju javljam ..

Proka
16.05.09., 00:52
evo texta koji cu poslati na b92 ..
pa ako neko misli da treba bilo shta da se doda neka zbori .


Ovom prilikom vam se obracam zbog jedne situacije kojoj sam prisustvovao.
Problem je sledeci ..
Pet shop u vashoj blizini,odnosno u istoj ulici gde se i vi nalazite ..
Rec je o pet shopu StarPet Ex fisharman partner.
U okviru tog pet shopa se nalazi "mini zoo vrt" gde su izlozene razne egzoticne zivotinje od kojih je vecina na prodaju. Problem je u tome shto tamo zaposleni koji rade sa zivotinjama nemaju adekvatno znanje i ne ponasaju se u skladu sa nekim normama koje su neophodne za normalan razvoj i zdravlje tih zivotinja, a samim tim sto te zivotinje posle treba nekome da prodaju i mala je verovatnoca da ce moci da na pravi nacin informisu kupce.

Jednom prilikom kada sam posetio ovu radnju gospodin koji je radio tamo je izudarao varana po glavi sa recenicom da se tako zivotinja dresira i da ce na taj nacin pojasniti zivotinji kako da se ponasa. Zacudio me je njegov ispad i kada sam ga upitao koliko se razume u teraristiku on mi je odgovorio da ima kuci iguanu i leopard gekona. Inace varani su veoma divlje i agresivne zivotinje i potrebna im je puna paznja i znanje da bi se drzale u kucnim uslovima. Takodje sam primetio da su zivotinje u uzasnom stanju sa raznim infekcijama i da borave u neprikladnom prostoru a dosta zivotinja nema ni adekvatnu hranu. Takodje sam primetio da se u ovom objektu prodaju zivotinje koje su otrovne a da pritom to nije ni na koji nacin naznaceno niti neki od zaposlenih o tome imaju pojma.

Ja kao i ostali ljudi koji se bave teraristikom smatramo da za rad sa zivotinjama treba imati dosta znanja i iskustva i da je tuzno i odvratno na taj nacin maltretirati zivotinje o kojima zaposleni ne znaju dovoljno.

pozdrav...




Aleksandar Prokic.Beograd
25.05.2009.

Soulfly
16.05.09., 01:02
E pa Prokina devojko (a jesam seljak), rece mi Aleksandar da postujem ovde da vidis post.

Moze da se doda nesto tipa da se cesto ovakvi ispadi provlace nekaznjeno i da se ne skrece paznja na ovakve postupke a da situacija uopste nije bezazlena. Znas nesto tipa da naglasis >>>pomozite nam, nesto mora da se ucini<<< samo indirektno. Ti ides na
filoloski, pa sklopi to malo bolje ;)

Bifrost
16.05.09., 01:23
Javite to sve lepo orki znam da neki misle mozda lose o njima ali i ovo je deo njihovog posla.... oni se time bave... onaj lik sto je bacio psa sa mosta orka ga je izvela na sud jest da je kazna bila mala ali ljudi su se potrudili da urade nesto koliko god su mogli, nisu oni krivi sto su kazne male... Javite im i za fisherman i za pet centar...

Edit: Ako nista nek ih bar malo iscimaju jer to sigurno mogu

Proka
16.05.09., 01:26
ne brini jedan od mejlova na spisku mi je orka ;) ...
a za petcentar isto spremamo jednu posetu .
i jedan mejl njima prvenstevno pa da vidimo da li ce poremiti ishta .
ako ne isti postupak .

Proka
16.05.09., 01:33
evo sa nastavkom
to shaljem .

Ovom prilikom vam se obracam zbog jedne situacije kojoj sam prisustvovao.
Prebolem je sledeci ..
Pet shop u vashoj blizini,odnosno u istoj ulici gde se i vi nalazite ..
Rec je o pet shopu StarPet Ex fisharman partner.
U okviru tog pet shopa se nalazi "mini zoo vrt" gde su izlozene razne egzoticne zivotinje od kojih je vecina na prodaju. Problem je u tome shto tamo zaposleni koji rade sa zivotinjama nemaju adekvatno znanje i ne ponasaju se u skladu sa nekim normama koje su neophodne za normalan razvoj i zdravlje tih zivotinja, a samim tim sto te zivotinje posle treba nekome da prodaju i mala je verovatnoca da ce moci da na pravi nacin informisu kupce.

Jednom prilikom kada sam posetio ovu radnju gospodin koji je radio tamo je izudarao varana po glavi sa recenicom da se tako zivotinja dresira i da ce na taj nacin pojasniti zivotinji kako da se ponasa. Zacudio me je njegov ispad i kada sam ga upitao koliko se razume u teraristiku on mi je odgovorio da ima kuci iguanu i leopard gekona. Inace varani su veoma divlje i agresivne zivotinje i potrebna im je puna paznja i znanje da bi se drzale u kucnim uslovima. Takodje sam primetio da su zivotinje u uzasnom stanju sa raznim infekcijama i da borave u neprikladnom prostoru a dosta zivotinja nema ni adekvatnu hranu. Takodje sam primetio da se u ovom objektu prodaju zivotinje koje su otrovne a da pritom to nije ni na koji nacin naznaceno niti neki od zaposlenih o tome imaju pojma.

Ja kao i ostali ljudi koji se bave teraristikom smatramo da za rad sa zivotinjama treba imati dosta znanja i iskustva i da je tuzno i odvratno na taj nacin maltretirati zivotinje o kojima zaposleni ne znaju dovoljno.Smatramo da se ovakvi problemi ne shvataju ozbiljno i da im se ne posvecuje dovoljno paznje, upravo zbog toga sto na te probleme ne mozemo sami da uticemo odlucili smo da nekoga o tome obavestimo i nadamo se da nam u tome mozete pomoci na svoje nacine. Bitno je da ljudi budu obavesteni sta se desava u njihovoj okolini i da budu svesni da ovakve situacije uopste nisu bezazlene.




A.P. Beograd
25.05.2009.

~LeLiCa~
16.05.09., 01:44
taman ovo bez menjanja moze na razne adrese :D trudila sam se da bude tako nesto, u svakom slucaju mislim da ce razumeti ko god ovo bude procitao...

StevaNS
16.05.09., 01:45
ma koju kontrolu, ljudi ovde spominju neku inspekciju koja crna ispekcija sta oni znaju, dovoljno je da im onaj tamo satro veterinar kaze da oni treba tako( jadno) da izgledaju i da treba da se hrane hranom za pse i to je to. kod nas ni druge inspekcije ne rade svoj posao kamoli ti za zivotinje,. smesno je pretiti bilo kome inspekcijom.

Naravno da inspekcija nema pojma i da nece uraditi nista, nije u tome poenta. Poenta je u tome da nijedna radnja ne postuje propise 100%. To je jednostavno nemoguce, znam iz iskustva. Ja nisam spominjao samo Insp. za zastitu ziv. sred. nego i trzisnu i radnu i komunalnu i sve ostale koje vam padnu na pamet..

Scena ce biti sledeca: otici ce tamo, porazgovarace sa menadzerom- ako je neki nad**ani tip oterace ih u 3 lepe, a ako je neki ugladjeni menadzer rece im kako ce preduzeti potrebne mere bla, bla, truc, truc.. i sve opet po starom...
Jedini nacin da se nesto stvarno postigne je da se lik uplasi. Kao prvo pisanje novinama je njima losa reklama, kao druga mozda ce im se stvarno neko iz Orke nakaciti na vrat a njih ce inspektori malo vise slusati.


Znaci mora se otici sa koliko toliko realnom pretnjom (barem u dzepu) a ne samo sa molbom, jer taj menadzer je tu da zaradi a ne da voli zivotinje..

a vi sad kako ocete...

StevaNS
16.05.09., 01:55
Ja ne bi prvo slao mejlove jer mi to deluje mi pomalo "noz u ledja". Prvo bi otisao na razgovor. Mozda ti menadzeri nisu upuceni i ne znaju kako se osoblje ophodi prema zivotinjama. I to JESTE njihova greska, ali ako im se skrene paznja, mozda se nesto i promeni..

pilis
16.05.09., 01:59
Jedini nacin da se pomogne tim zivotinjama je da se kupe od njih.Ne postoji zakon koji stiti zivotinje u prodavnicama zato sto su one tu privremeno i oni su njihovi privremeni vlasnici.Videli ste kakve su zivotinje u pet centru pa nikom nista,jednostavno neverujem da neko moze bilo sta da uradi osim savesnog kupca...Udruzenja za zastitu zivotinja mogu da naprave i skandal koji ce da se provuce na tv-u,ali to ne znaci da ce zivotinjama biti pomognuto...
Mozda bi mi mogli da pomognemo tako sto cemo izdvojiti po koju kintu svi sa foruma i kupiti najugrozeniju zivotinju i pokloniti je zoo vrtu :D

StevaNS
16.05.09., 02:00
Jedini nacin da se pomogne tim zivotinjama je da se kupe od njih.Ne postoji zakon koji stiti zivotinje u prodavnicama zato sto su one tu privremeno i oni su njihovi privremeni vlasnici.Videli ste kakve su zivotinje u pet centru pa nikom nista,jednostavno neverujem da neko moze bilo sta da uradi osim savesnog kupca...Udruzenja za zastitu zivotinja mogu da naprave i skandal koji ce da se provuce na tv-u,ali to ne znaci da ce zivotinjama biti pomognuto...
Mozda bi mi mogli da pomognemo tako sto cemo izdvojiti po koju kintu svi sa foruma i kupiti najugrozeniju zivotinju i pokloniti je zoo vrtu :D

I oni onda donesu drugu, pa trecu... i ?

huana
16.05.09., 02:01
e taj shto nije upucen treba da dobije otkaz....kako moze biti menadzer pet shopa a da nije upucen....cccc....

Proka
16.05.09., 02:01
evo poslato na sledece mejlove :
Svetska udruženja za zaštitu životinja

Udruženja za zaštitu životinja u Beogradu

Udruženja za zaštitu životinja u okruženju

B92

orka

Odeljenje za zdravstvenu zaštitu i dobrobit životinja

(nacinjena mala izmena sa ovim delom "Pet shop u vashoj blizini,odnosno u istoj ulici gde se i vi nalazite" samo je stavljeno " Pet shop u ulici Dr Zorana Djindjica" )


e taj shto nije upucen treba da dobije otkaz....kako moze biti menadzer pet shopa a da nije upucen....cccc....

tacno tako !:icon_salut:

mare_lacerta
16.05.09., 02:09
Mozda bi mi mogli da pomognemo tako sto cemo izdvojiti po koju kintu svi sa foruma i kupiti najugrozeniju zivotinju i pokloniti je zoo vrtu :D

Ma kakav zoo vrt,ni tamo ne valja nista

pilis
16.05.09., 02:09
E ### onda :(

Soulfly
16.05.09., 02:11
Napisi samo sutra ko je odgovorio i sta, bas me zanima

StevaNS
16.05.09., 02:12
Pa pazi Huana.. desava se.. I on mora da se osloni na nekog jer nemoze sve da ima u glavi. Meni se desavalo da nekad po dan dva ne stignem ni da pogledam zivotinje u radnji jer jednostavno moram previse toga da obavim a dan je kratak.. Na srecu decko koji radi kod mene voli zivotinje i dovoljno je bilo da mu dam upute i imam poverenja da ce biti OK.
Ali kod velikih franshiza kao Fisherman (ili kao se vec sad zove) taj menadzer mozda pojma nema o zivotinjama nego su ga uzeli jer ima iskustva u trgovini (koliko razumem njima je primarna pecaroska oprema itd) Mozda se pojavio neki lik, napricao kako se razume u sve i svasta i ovaj ga zaposlio i poverio mu brigu o zivotinjama. I to mi zvuci kao sasvim moguc scenario.
Opet, ne opravdavam i smatram da jedna radnja koja prodaje zivotinje mora da ima stroga pravila vezana za njih.
Zato i mislim ako se pojave Proka i Soulfly i na lep nacin objasne stvari da ce lik shvatiti da ima 2 izbora- da ih poslusa i pokusa da promeni nesto uvodjenjem pravila i time indirektno poveca profit jer ce teraristi da pricaju lepe stvari o Fishermanu a nece pljuvati po njemu..
- ili da ih otera i dopusti da dignemo takvu medijsku frku koja ce mu samo oslabiti profit.. da ne pominjem tuzbu(jer moze da se tuzi ako se dokaze da tamo muce zivotinje- sto bi dokazao snimak koji ce neko slucajno da napravi.. :) )

Mislim da je matematika jednostavna..

Proka
16.05.09., 02:14
ishao sam ja dosta puta dole..
i jedini kontakt je bila neka starija gospodja koja je izjavlia da ja znam vishe od nje.
i par saveta koje sam dao..
shvatila je kao shalu ..

StevaNS
16.05.09., 02:19
KOntam.. Ali isto tako, ako odete malo sa zescim stavom, ali na fini nacin.. Mislim da se nece smeshkati.. :)

Soulfly
16.05.09., 02:29
Krme, ne zelim da skrecem sa teme ali ako ti nemas vremena 2 dana, treci dan ces da odes i da vidis da nesto nije u redu sa zivotinjama. Ako ne za tri, pa jednom nedeljno mozes da ih posetis. A ako je na taj polozaj postavljen samo zbog para, onda mozemo da opravdavamo i one ljude sto deru zivotinje na zivo jer to rade zbog para da bi prehranili svoje porodice. Ne moze tako da se gleda. Cinjenica je da su zivotinje bolesne, jadne i u losem stanju. To se nije desilo juce, tako je od kada su tu dovedene.
Ja razumem da ti to gledas iz svog ugla posto i sam posedujes pet shop ali sta mislis koliko ima tih naduvanih ljudi koji ce da te saslusaju? Opet, mozda je taj covek dobra osoba, ali i ako je dobra osoba ne radi dobro svoj posao.
Mi samo zelimo dobro za te zivotinje

StevaNS
16.05.09., 02:39
Ok. slazem se u potpunosti. Ja cu otici 3.dan da ih vidim zato sto volim zivotinje itd. Ali ako je taj lik tamo zbog para, cak i ako ne voli zivotinje, to ne znaci da je los covek.
Ne opravdavam ja to u kakvim uslovima drze zivotinje, samo hocu da prikazem iz mog vidjenja koji je najbolji nacin da se postigne vas (nas) cilj- da tretiraju te zivotinje kako su zasluzile.

Znaci bez obzira dali je taj covek dobar ili los, da li je tamo zbog para ili zato sto misli da voli zivotinje(ali je u stvari kreten), da li je naduven i zabole ga sta vi mislite.. ako odete tamo na fin razgovor, predocite problem i isto tako predocite sta ce se desiti ako ne uradi nista(inspekcije, frka u medijima...) a zatim mu kazete da ako se poprave uslovi da cete ih pohvaliti na teraristickim forumima itd, njemu bi bilo najbolje da odreaguje na taj nacin sto ce uvesti neka pravila sto ga i inace ne kosta nista, moze samo da mu pomogne..

To je barem neka moja logika, ali ima svakakvih ljudi..

Soulfly
16.05.09., 02:44
Tacno. Ajde ako su mailovi vec poslati da sacekamo odgovor. Ne mora da bude frka i panika u svakom slucaju, moguce je da mu (lupam sada) ORCA posalje samo apel u kome ih mole da obrate paznju na to i to pa ce im odmah uci u glavu.

StevaNS
16.05.09., 02:49
Da. Nadam se da ce biti neke reakcije..

silwert
16.05.09., 11:47
vi se nadate najboljem sto jeste jako lepo ali ljudi oni nece promeniti svoje ponasanje prema zivotinjama dok ih neko ne lupi po dzepu
to se tice radnika koji je sa zivotinjama ja ne bi zaposlio u tako velikoj firmi coveka koji nije zavrsio bar srednju veterinarsku skolu i bez preporuke nekog terariste npr. zarka :)
mora postojati neki min za zaposlenje za takve vrste posla
kako bi bilo da zaposlim nekog sa ulice koji mi je reko da zna kako se odrzavaju aq jer kod kuce ima jedan veliki aq od 50l sto je meni smesno
da menadzer te prodavnice ima i malo mozga mogao je da ode u stan ovog radnika i izmeri gekona da vidi u kojem je stanju i da pogleda uslove u kojima on drzi svoje zivotinje da bi se uverio da moze da zaposli coveka


cim smognem vremena (citaj para) idem u fiserman da vidim kakvo je to sr@@je kod njih
ako je to kako vi kazete moje dubije imaju hotel sa 6 zvezdica ;)

Proka
16.05.09., 11:57
sad za koji dan planiram da ode par fotki da uradim .
pored svega ovoga .
odo da spavam radio sam celu noc :d .
javljam shta sam ucinio sa pozivom .

Futurist
16.05.09., 15:12
Nista lakse nego zatvoriti neki szr,str,sztr,preduzece....u svakom momentu mozes da nadjes bar cetiri falinke u radu(ljudi iz struke ce znati o cemu pricam i koji su propusti). Ja to odradio 100x .Ako zareba opet sam tu . Kolege jedva cekaju da im se skrene paznja na neke nepravilnosti(od poreznika do komunalaca). Pratim razvoj situacije ;)

markozmaj
16.05.09., 15:46
Dejane intervenisi!!!!!!

tebe se ne seti odma, jel postoji neki fazon da gradjani pozovu neku inspekciju u radnju ili tako nesto?

Futurist
16.05.09., 15:55
Ima vise nacina kako firmu zaviti u crno . Samo laganica...

StevaNS
16.05.09., 16:32
Covek je u pravu, kao sto sam vam i ja rekao, nema sanse da radnja postuje 100% sve propise.. ali ipak, samo polako, da vidimo sta mozemo mirnim putem da postignemo..

Proka
16.05.09., 22:03
zvao sam one brojeve shto je postovao marko .
na oba broja niko se nije javio ..
probacu opet sutra .
###
shto se tice mejlova josh uvek cekam.
na kraju krajeva ima da odemo dole ja i igor i da vidimo da popricamo .

StevaNS
16.05.09., 22:04
sutra je nedelja.. :)

Proka
16.05.09., 22:05
au jebaga ..
radim nocu pa ne znam kada je koji dan :D
onda prekosutra :D

LARYBG
16.05.09., 22:44
radi nedeljom do 3

StevaNS
16.05.09., 22:47
moja greska.. :)

Proka
16.05.09., 22:51
ma nije ni btno na kraju krajeva oticicemo ja i igor peshaka do dole u ponedeljak .
ako on nema neke obaveze..

LARYBG
16.05.09., 23:01
bogami danas sam bio i prvi put video da gusteri imaju zive crve u posudicama...
mozda imaju krticu na forumu :D

silwert
16.05.09., 23:56
u lov na krticu ;)
nema veze jel imaju na forumu ili nemaju krticu vazno da su zivotinje dobile bar bolju hranu to im je 1+ ali cek da se sredi ostalo

Soulfly
17.05.09., 06:31
Moze sutra

Proka
19.05.09., 15:40
Evo i prvog odgovora od Orke. :

Postovani,



Zelim prvo da Vam se zahvalim sto ste nam se obratili, sa ovako detaljnim opisom problema u vezi sa drzanjem i nacinom postupanja prema zivotinjama u ovom pet sopu.

Svesni smo neadekvatnih ulova u kome se drze i prodaju zivotinje u velikom broju pet sopova u nasoj zemlji. Dodatni problem predstavlja ekspanzija drzanja egzoticnih zivotinja kao ljubimaca, bez prethodno stecenog znanja o potrebama tih zivotinja i nacinima obezbedjivanja njihove dobrobiti.



Nazalost, trenutna zakonska regulativa neadekvatno regulise ovu oblast. Ne postoji regulativa koja jasno propisuje uslove u kojima je neophodno drzati pojedine vrste zivotinja, niti je za neadekvatno drzanje, propisana bilo kakva sankcija. Drugim recima, ukoliko pet sop, u ovom konkretnom slucaju StarPet ima dozvolu za poslovanje, on onda ima puno pravo da obavlja te aktivnosti, bez obzira na uslove u kojima drzi svoje zivotinje.



Dobra vest je da se uskoro ocekuje usvajanje Zakona o dobrobiti zivotinja, koji je trenutno pred poslanicima u skupstini. Ovaj zakon ce zajedno sa svojim podzakonskim aktima blize regulisati ovu oblast, odnosno propisati uslove drzanja egzoticnih zivotinja u pet sopovima i sankcionisati svaki vid zlostavljanja ovih zivotinja, u smislu fizickog zlostavljanja, ali i uskracivanja adekvatne hrane, vode, odgovarajucih uslova za zivot i drugo. Zbog toga cemo tek nakon usvajanja ovog zakona, moci konkretnije da uticemo na ovakve probleme.



Ono na sta, medjutim, mozemo da uticemo je da informisemo gradjane o ovim problemima, s obzirom da im se, kao sto ste i sami rekli, ne posvecuje dovoljno paznje i cesto nisu shvaceni ozbiljno.

StevaNS
19.05.09., 20:01
Nije lose. Bar su se udostojili da odgovore. Ipak, izgleda da cete morati da odete tamo..

Rokerka
20.05.09., 10:31
Malo da skrenem s teme, sto se tice zooloskog vrta, ne bih vam savetovala da im poklanjate zivotinje za koje ne znate da ce sigurno biti dobro tretirane (kao sto su npr. papagaji-cini mi se da jedino oni imaju lep zivot), jer ni tamo nisu mnogo bolji uslovi drzanja, a i neke od poklonjenih zivotinja (kao sto su zecevi, morski prasici i dr.) uglavnom zavrse kao hrana drugim zivotinjama, nazalost...:(

silwert
20.05.09., 13:00
posto vidim da se zakon o dobrobiti zivotinja nalazi u skupstini
samo ja nisam jos video ni nacrt tog zakona a kako mi se cini ni moj profa koji je predsednik veterinarske komore srbije koji bi to trebao da potpise
kada sam ga pitao kada ce doci taj zakon on mi je samo reko da je u skupstini ali nije znao da mi kaze nista vise o tom zakonu
pa sam ga malo smarao o obelezavanju egzoticnih zivotinja i registraciji istih
da se ne desi da mi neko zakuca na vrata

Soulfly
20.05.09., 19:07
Bio sam juce do Fishermana i uzeo sam broj telefona od druge prodavnice u Zemunu i rekli su mi da cu tu naci direktora. Danas sam zvao (nisam mogao juce) i niko se ne javlja. Pokusacu opet sutra, a posto imam i adresu mozemo ja i Proka da odemo do tamo.
Jesi li za?

Proka
20.05.09., 20:01
naravno da jesam ..
a i neshto mi cudno bre shto im se na te brojeve niko ne javlja ...

silwert
22.05.09., 16:12
kako cudno to je broj za terariste koji imaju malo pojma i malo razuma kako se treba postupati sa zivotinjama a ne kako zaraditi pare

Soulfly
22.05.09., 18:19
Bili smo malopre u Zemunu.
Radi do 17h, a najbolje je zvati negde posle 10h, pa cemo pokusati ponovo (posto danas nismo nista uradili).

madamme.
24.05.09., 23:03
prvo se raspitajte da li neko zna nekog ko tamo radi ili nesto da se sa nekim ozbiljno porazgovara. ako ne to, onda definitivno da se pravi organizacija neka, pa da se tako izadje na protest. nemam bolju ideju..ali ako bi im se digla frka verujem da bi se potrudili da nesto promene.

Proka
24.05.09., 23:12
pa tokom ove nedelje bi trebali da odemo..
samo shto ja imam porblema sa poslom kao i igor sa fakultetom ali nismo zaboravili na ovo
tako da treba on da okrene ako se opet niko ne javi idemo tamo licno ali radnije ;)

markozmaj
24.05.09., 23:49
Dokle rade subotom?
Da odemo nas par tamo :D

Proka
25.05.09., 00:38
ma nema potrebe oticicemo prvo nas dvoje sve fino i ljubazno ;)

markozmaj
25.05.09., 00:54
pa i ja bi ljubazno :D

IV@N
17.06.09., 13:08
sta bi na kraju ??

Soulfly
17.06.09., 13:51
Meni je rok sada, jurim ispite a posle toga jurim direktora