PDA

Pogledaj punu verziju : sa koliko godina je tarantula polno zrela?



twilight
20.05.09., 09:39
sa koliko godina je tarantula polno zrela?nadam se da nije bilo ovakvih tema ali mi search engine sta god da upisem izbaci da nema rezultata.hvala u napred

Miroslav
20.05.09., 10:47
Sve ti to ovisi od vrste. Pri umerenom hranjenju vrstama koje brže maturiraju treba oko 2 godine da od jaja postanu odrasla jedinka. Dok nekima kao što su Aphonopelma treba sigurno oko 5 godina (mislim da je tako, ispravite me ako nisam u pravu).

Geni
20.05.09., 10:55
Neki mužjaci mogu i za manje od godinu dana dok slabo hranjene i na hladnijem držane ženke mogu i 7+ godina.

Mada je kod ženki diskutabilna polna zrelost... teško je odrediti tačno kada je polno zrela.

boba
20.05.09., 11:04
ja se nadam da cu u sledecih 10 godina imati polno zrelu jedinku g. rosae. Za 9 meseci koliko imam roseu samo se jednom presvukla. :)

silwert
20.05.09., 11:53
dajte zokisu na smestaj svoje tarantule kod njega maturiraju za par meseci :)

zokis
20.05.09., 16:01
Hahahahah. Samo ti zezaj. Doduse istina da mi je Rosea muzjak bio polno zreo za samo 11 meseci. Ali je zato posle maturiranja ziveo samo 3 meseca. Isto tako mi je Cyaneopubescens sazreo za 7 meseci a posle je ziveo svega oko 5 meseci.
Rekao bih da sto kasnije sazru ili sto sporije rastu duze ce ziveti. Tako da bobo nemoj da se brines tvoja tarantula mozda dozivi i 30 godina ali je to samo predpostavka.

twilight
20.05.09., 22:03
Ma u pitanju je a geniculata ofc :)

Miroslav
21.05.09., 16:53
Onda joj treba oko dve godina, ako ju umereno hraniš, a ako joj češće daješ da jede onda možeš skratiti i na 1.5 godinu (možda ček i manje).

marko
21.05.09., 21:33
Pa tako nekako, mada tačan odgovor na postavljeno pitanje ne postoji jer pored ishrane, temperatura takođe igra veliku ulogu pa je teško odgovoriti. Neka vam vreme ne bude vodilja u odlučivanju polne zrelosti već veličina. 80% od potpune veličine (koje je takođe diskutabilno) neka bude zeleno svetlo za parenje :)

rassa
21.05.09., 22:27
ajd da pitam, kada ce moja genic biti polno zrela. Sada je oko 12cm..onako odprilike

homer
21.05.09., 22:40
ajd da pitam, kada ce moja genic biti polno zrela. Sada je oko 12cm..onako odprilike

posle sledeceg presvlacenja ;)

marko
21.05.09., 22:45
Ili posle 2 presvlačenja, sačekaj da bude makar 15cm.

kimo
21.05.09., 22:47
Da, jedno će biti nedovoljno, ali 2 će biti ok, na toj veličini polako počinju da rastu u "širinu"...

rassa
21.05.09., 22:51
wow...tako brzo...ja mislio jedno godinu, dve...hehe

Geni
21.05.09., 23:17
Pa nećeš sad imati presvlačenja na par meseci kao do sada... Mnogo se ređe presvlače kada su velike.

Miroslav
21.05.09., 23:38
Moja je imala 13cm i trebalo joj je oko 3.5 meseca da se ponovo presvuče. Sumnjam da je polno zrela, a i da jeste na toj veličini je sigurno ne bi pario. Sad sam joj opet smanjio hranjenje sa 4x u dve nedelje na 3x.

Na temperaturu sam totalno zaboravio, a ona ima popriličnog uticaja na maturiranje. Geni to može najbolje da potvrdi.
@Geni: mogao bi napisati koliko je trebalo tvojim tarantulama da maturiraju (ako se sećaš) i kako ih ti hraniš i na kojoj su temperaturi. Dobro dođe za uspoređivanje.

kimo
22.05.09., 01:27
Ne vredi njega da pitaš, tj. Zokis i Geni se ne računaju :) Dve krajnosti :) Šalu na stranu, ali ko god prati rast i razvoj neka podeli svoje brojke, ja svoje ne pratim samo presvlačenja odraslih i skoro odraslih radi parenja...

Geni
22.05.09., 07:34
Pa ni ja uglavnom ne pratim a i što kažeš, nisam merodavan. Oću samo da kažem da nikakvi podatci nisu merodavni jer kod nekoga rezultat može drastično da se razlikuje.

Mužjak blondi na primer je bio polno zreo za tačno 2 godine kod mene. Ukoliko se Kimo seti tačnog datuma kada sam mu dao mužjaka geniculate, mogao bi da kažem i koliko je njemu trebalo jer znam kada sam ga uzeo kao malog.

A ima ovde malo interesantnog o tome ;)

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5971

marko
22.05.09., 11:06
Tako je, džabe vam bilo koji podaci kada su individualne razlike uvek prisutne.

Drži te se "pravila" 80% i sve će biti ok. :)

kimo
22.05.09., 11:52
Nema šanse da se ja toga setim :) Ali bilo je pre nekih godinu ipo verovatno...