PDA

Pogledaj punu verziju : barska kornjaca



Peacefull
20.05.09., 22:43
imam onu crnu barsku kornjacu sa zutim tackicama...cime se ona hrani i ako moze jos neke bitne informacije...ko zna....dosta je velika..koliko zive?:)???

nenad
20.05.09., 23:20
Emys orbicularis je latinski naziv. Mogu da dožive 70ak godina u zarobljeništvu. Hrani se živim mesom (piletina, teletina, npr), ribama, iznutricama riba, jetrom, sirom, a dobro bi bilo da je navikneš da jede i kupovnu hranu za kornjače, ali ne račiće gamaruse, nego neku malo kvalitetniju hranu, obogaćenu vitaminima i mineralima.
Sunčanje direktno na Suncu (ne kroz prozor) je obavezno, ako to ne možeš da obezbediš, onda joj kupi UV lampu. Kad je sunčaš napolju, obrati pažnju na to da ima i hladniji deo.
Kod nas je zaštićena vrsta, tako da ti ne preporučujem uopšte da je čuvaš, pošto su kazne za čuvanje ove životinje ogrooomne.

...A treba ti i veliki akvarijum, sa suvim delom. Bar 100 l zapremine.

Peacefull
20.05.09., 23:28
ok imam uv ima suvi deo....akvarijm je veliki...hvala na info...

zarko
20.05.09., 23:31
a sad uzmi pa izbrisi svoj nalog jer je protivzakonito ..pustije bre druze!!
mada je mozda za nju kasno ...jer su verovatno teriotorijalne...

nenad
20.05.09., 23:35
Nije kasno, daleko od toga, može da se pusti nazad.

silwert
20.05.09., 23:38
kasno je ja sam video da on ima kornjacu zasticenu zakonom i sad cu da ga prijavim nadleznima ;)

nenad
20.05.09., 23:49
Ovde je priča da li je kasno za nju, a ne za njega. Za njega je kasno, svi ćemo ga prijaviti ;)

zarko
21.05.09., 00:02
da jbe ne ubacujte ga !!!
pre 2 dana sma zateko babu kako prodaje kornjace 200din "male " muzijaci i vleike 250din ...
ta vleika mora da ima preko 10 godina bas lep primerak .
lepo sam joj objasnio da ce je kazniti i da ih vrati tamo gde ih je nasla a to je njen sljivak...

eto kao to izgleda....200 kinte za 10godina zivota

Marcco
21.05.09., 10:33
Kod mene u selu tih kornjaca ima mnogo u jednoj vecoj bari, znam da su zasticene pa ih nikad nisam hvatao, mada kad pecam tamo nekoliko puta su uzimale udicu. :D Cak su i mene grizle par puta :)

nenad
22.05.09., 00:11
da jbe ne ubacujte ga !!!
pre 2 dana sma zateko babu kako prodaje kornjace 200din "male " muzijaci i vleike 250din ...
ta vleika mora da ima preko 10 godina bas lep primerak .
lepo sam joj objasnio da ce je kazniti i da ih vrati tamo gde ih je nasla a to je njen sljivak...

eto kao to izgleda....200 kinte za 10godina zivota

I 200 hiljada dinara kazne za baku ako joj dođe inspekcija ;)

zarko
22.05.09., 00:17
ma daj be pa da je prodam u polovne delove ne bih izvuko 5000 din !

NecrovoX
08.07.10., 21:19
Da se nadovezem,...
Kod ortaka se u dvoristu pojavila jedna barska kornjaca.E sada mu ni ne izlazi iz dvorista jer ne moze (ogradjeno je i poprilicno malo),ko ce ga znati kako je uopste i usla,pa on razmislja da joj obezbedi neki mali habitat kod njega.U medjuvremenu je snela jaja i onako ih ovlas zatrpala.
Dakle kakvi su predlozi sugestije,i sta sa jajima? Gde da ih skloni da ih mozda macke ne bi dirale ili neka ih samo ostavi tamo?
Ja sam bio u zabludi da jedu zelenis i davali smo joj lisce maslacka koji je grickala,e sad mozda je bila besna na maslacak otkud znam :)
Ako se vec ona odomacila tamo mislim da mu je bolje da joj obezbedi sve sto treba nego da je nosi negde,a ni ne zna gde.Dobro nasli bi smo neku baru,ali ako su teritorijalne kao sto kazete...Dakle hajmo strucnjaci pomagajte! :)

Djordje93
25.09.10., 20:35
dosta je vreme proslo od tvog post-a NecrovoX,sta se desilo sa kornjacom i jajima? :)

minimall
23.10.10., 00:09
ja iz iskustve verujem u lose ne zato sto sam pesimista vec sam video kako nekom od njih dvojice pada na pamet da ih unese u kucu