PDA

Pogledaj punu verziju : Otresanje dlacica sa opistozome, problem ili ne?



Dzoni
06.06.09., 21:29
Desava mi se da B. boehmei (muzjak) otresa dlacice sa opistozome otprilike mesec dana nakon presvlacenja, pa me zanima da li da reagujem kako bih to sprecio. Pre proslog presvlacenja bila je bas velika vlaga i mislio sam da su ga napale gljive pa da je zato tresao, ali sad je treset prilicno suv i opet je poceo da trese dlacice. Rezultat je potpuno go zadnji deo opistozome.

Malacrass
06.06.09., 22:00
Brachypelma boehmei je tarantula novog svijeta, koja ima iritirajuće dlake.
Tarantule koje osječaju ugroženost otresaju te dlake koje izazivaju iritaciju kože.

Probaj okačit par slika. Ali po ovome što si napiso ne djeluje kao nešta čudno i opasno

Dzoni
06.06.09., 23:54
Znam da koriste bacanje dlacica kao odmbrambeni mehanizam kad se osete ugrozenim, ali je je uopste ne diram. Pocne tako da trese i u roku od 3-4 dana poskida sve dlake koje moze dohvatiti nogom.
Nisam ga prosli put slikao, a ovoga puta hocu kad odbaci dlage, mada mislim da slika bas i nije neophodna jer znate o cemu pricam.

marko
07.06.09., 00:03
Nema potrebe za slikom ali možeš da je okačiš ako hoćeš :)

Jel video neko B.boehmei koja ima sve dlake na okupu, ne računajući dan kada se presvukla? ::D

Geni
07.06.09., 00:34
Ja ali napominjem da su moje tarantule ekstremno nestresirane ::D. Moja ženka se presvukla pre oko 6 meseci i ima skoro sve dlake.

A kada sam to rekao da napomenem da odbrana nije jedini razlog zašto tarantula odbacuje dlake. Kada se odomaćuju često bacaju dlake na mrežu kojom prekrivaju okolinu svoje jazbine.

Dzoni
07.06.09., 01:05
Nema potrebe za slikom ali možeš da je okačiš ako hoćeš :)

Jel video neko B.boehmei koja ima sve dlake na okupu, ne računajući dan kada se presvukla? ::D

To znaci da je vrsta sama po sebi takva ili sta?
Mozda je to samo kod muzjaka?

Uglavnom, stvar koja me najvise interesuje je da li uzrok tome mogu biti gljivice ili grinje.

homer
07.06.09., 10:17
Kada se odomaćuju često bacaju dlake na mrežu kojom prekrivaju okolinu svoje jazbine.

primetio sam i kada prave posteljicu za presvlacenje i po njoj i oko nje razbacuju , ovo sam primetio i kod B.smithi

Ig0r
07.06.09., 11:19
To rade sve tarantule koje imaju iritirajuće dlačice. Čak i Aviculariae ;)

Miroslav
07.06.09., 12:21
Avicularie to rade samo iz razloga kog je naveo Geni. Nikad u samoodbrani.
To im je prednost.

Pre neka dva meseca mi je bacila cyano i poprilično je svrbelo skoro tri dana. Ne znam koja su kategorija njene iritirajuće dlačice, ali gadno svrbi.

Geni
07.06.09., 12:29
Svrbi sve više i više. Osetljivost kože raste vremenom. Mene sada svrbi par nedelja od bilo kakvog kontakta sa dlakama.

Avikularije imaju zanimljiv način odbrane... one 'utrljavaju' dlake. Uzmite neku aviculariu u ruku i videćete da abdomenom trlja po vašim rukama. Po meni, jako glup način odbrane ::D

marko
08.06.09., 14:28
To znaci da je vrsta sama po sebi takva ili sta?
Mozda je to samo kod muzjaka?

Uglavnom, stvar koja me najvise interesuje je da li uzrok tome mogu biti gljivice ili grinje.Da, takva je vrsta i ne treba ništa da te birne, nikakav problem. Teško da uzrok mogu biti gljivice, Geni ti je rekao jedan od razloga zašto bacaju dlake, obeležavaju teritoriju (da se tako izrazim).

darko.subotica
16.06.09., 11:17
Ja ali napominjem da su moje tarantule ekstremno nestresirane ::D. Moja ženka se presvukla pre oko 6 meseci i ima skoro sve dlake.

A kada sam to rekao da napomenem da odbrana nije jedini razlog zašto tarantula odbacuje dlake. Kada se odomaćuju često bacaju dlake na mrežu kojom prekrivaju okolinu svoje jazbine.

Ovo potvrdjujem, moj B. Vagans isto je imao problema. Zbog stresne okoline je cesto bio "gologuz" ... Ali kad sam mu promenio staniste, bio ko nov ;)