PDA

Pogledaj punu verziju : tarantule novog sveta



concepcion
07.06.09., 22:58
Nov sam u teraristici pa me zanima da mi neko kaze koje su to tarantule novog a koje starog sveta? pretrazio sam forum prilicno ali nisam nasao neko detaljnije objasnjenje u vezi sa ovim pa ako neko moze da mi kaze,hvala unapred

Geni
07.06.09., 23:03
Pa novi svet... Amerika. Južna, centralna i severna.

concepcion
07.06.09., 23:16
a taj fazon,logicno....a ja reko da nema tu jos neka zavrzlama;),hvala puno

acak
10.06.09., 10:14
malo sam zaboravio geografiju.... :) jel se i Australija smatra kao novi svet?

Ig0r
10.06.09., 11:18
Goran je već dao odgovor.

Geni
10.06.09., 11:24
Ajde i da razjasnim... za potrebe ovog foruma i tematike kojim se on bavi, Australija nije novi svet.

acak
10.06.09., 11:30
ok ok, malo me je sve ovo zbunilo...
u teraristici se "novi svet" drugacije posmatra od onoga sto kaze geografija, pa mi samo to nije bilo jasno....
ovo me je zbunilo: http://en.wikipedia.org/wiki/New_World

rassa
14.06.09., 16:08
jeste, Australija se ubraja u novi svet, ali ko sto rece acak, znaci to se drugacije posmatra u teraristici ili . . .

marko
14.06.09., 23:10
jeste, Australija se ubraja u novi svet, ali ko sto rece acak, znaci to se drugacije posmatra u teraristici ili . . .:confused2:

Geni ispada kao da džabe pišeš pa moram da te citiram?


ajde i da razjasnim... za potrebe ovog foruma i tematike kojim se on bavi, australija nije novi svet.

Geni
14.06.09., 23:44
Pa ako neko želi da se udubi u problematiku, to je jako široka tema. Istoriski se Okeanija smatra novim svetom jer je otkrivena kasno ali je za evoluciju života to neki treći svet. Kada se gleda sa stanovišta biologije, Australija i Amerika nemaju veze jedno sa drugim (a ni sa starim svetom) iako su obe 'nove' sa stanovišta istorije starog sveta.

Život u Australiji je jako specifičan i ukoliko je neka vrsta Australijskog porekla to se obavezno navodi. Tako da se uvek zna da li je nešto iz starog ili novog sveta ili Australije.

darko.subotica
16.06.09., 12:15
U teraristici stari/novi svet ne mozes da gledas istorijski... Vec, uzmes Greenwich pa malo ulevo, nacrtas liniju e od te linije sve do zapadne obale Amerika ti je novo... A sve ostalo desno od te linije staro ;)