PDA

Pogledaj punu verziju : Bebe kolumbijskih duginih boa



Pedja
08.06.09., 11:39
Juce je zenka izbacila ove malisane

http://img520.imageshack.us/img520/8159/20090123duginebebe0029.jpg


http://img520.imageshack.us/img520/3791/20090123duginebebe0019.jpg

kada sam ih zatekao jos uvek su bili u sluzavim opnama

http://img520.imageshack.us/img520/1578/20090123duginebebe0023.jpg

poskok
08.06.09., 13:49
kakva je razlika izmedju brazilskih i kolumbijskih duginih boa (ukoliko je ima)?
chestitke na prinovi

zarko
08.06.09., 16:10
pa ove odrasle su u glavnom jednobojne

Marcco
08.06.09., 20:58
Kolumbijske boe su jednobojne kad porastu za razliku od brazilskih kojima ostaje crna sara. Brazilske vuku vise na crveno a kolumbijske na braon. To su razlike.

LARYBG
08.06.09., 21:20
koliko moze max da naraste dugina boa?

Pedja
09.06.09., 11:16
Maximalna duzina im je 2 metra bez obzira da li je muzjak ili zenka, iako retko koja dugina boa dostize tu duzinu , uglavnom je to negde oko 170-180cm.


Kolumbijske boe su jednobojne kad porastu za razliku od brazilskih kojima ostaje crna sara. Brazilske vuku vise na crveno a kolumbijske na braon. To su razlike.


Tako nekako. Dok su male razlike skoro da i nema pa ih je tesko razlikovati, medjutim kako rastu kod kolumbijskih crna sara postepeno nestaje tako da se ona kod odraslih jedinki samo naslucuje.Pri dobrom osvetljenju i jedne i druge daju odsjaj u duginim bojama po cemu su ove zmije i dobile ime.

Hvala na cestitkama.

Stricek matija
09.06.09., 13:37
kolko ih ima? :)

Pedja
10.06.09., 11:22
28 komada:icon_cheers:

Marcco
10.06.09., 13:05
Super su zmije, ja imam jednu. Sad ima 85 cm, odlicna je za hendlanje, nije plasljiva, jede stalno... Nemam zamerki :D I ne treba visok terarijum za nju jer ona voli da se ukopava, bar ova moja, a koliko sam citao o njima to im je prirodno ponasanje.

Stricek matija
10.06.09., 14:37
28 komada:icon_cheers:

:D:D:D a neznam dal su takve stvari za slavit... brzo će pojest cijenu za koju se prodaju... ne isplati se baš uzgajat kod nas ništa...

dule87
10.06.09., 14:49
Pazi pravi odgaivac po meni treba da uzgaja hranu.., tako da to nije nikakav trosak nego cak i zarada, jer se viskovi (pacova i miseva) lako prodaju...

Marcco
10.06.09., 15:42
Pa Pedja uzgaja hranu :)

Stricek matija
10.06.09., 17:07
osobno ne vidim razlog zašto bi "pravi uzgajivač" uzgajao i hranu? po meni se uzgoj glodavaca u vlastitom aranžmanu ne isplati... zauzima puno mjesta, opreme, hrane i vremena koje rađe utrošim na svoje životinje.. a glodavce kupujem od uzgajivača koji mi ih dostavi na ulazna vrata kad mi trebaju... na količinu koju ih uzimam platim manje nego što bi utrošio na njihovu hranu koja je potrebna da oni dorastu do neke veličine.

zarko
10.06.09., 18:05
ovdeje hrana problematicna nema je uvek koliko ti treba

dule87
10.06.09., 18:45
osobno ne vidim razlog zašto bi "pravi uzgajivač" uzgajao i hranu? Pa cisto iz ekonomskih i sigurnosnih razloga, da nebi morao ovo da pises...

:D:D:D a neznam dal su takve stvari za slavit... brzo će pojest cijenu za koju se prodaju... ne isplati se baš uzgajat kod nas ništa...
A ja sam se mozda malo pogresno izrazio, ne "pravi" nego ozbiljan odgaivac...

Stricek matija
10.06.09., 20:42
vjeruj..jednog odraslog štakora..kojeg platim manje od 1.5 eura... ni pod razno nebih hranio 2-3 mjeseca dok naraste do potrebne veličine... ostale koje platim manje od eura isto... di je hrana za njih... boxovi za njih... vrijeme koje potrošiš na čišćenje i timarenje istih...?

ove sigurnosne razloge i ovaj drugi dio baš ne shvaćam... :D:D:D

ovo što sam napisao da se ne isplati uzgajat... mislim na te vrste zmija (guštera/paukova/dodaj po potrebi..)... jednostavno "naša tržišta" su premala... i životinje se nemogu prodat u vremenu u kojem se "financijski isplati" njihovo držanje..smatram da Pedji..isto kao ni meni ili bilo kome drugom.. netreba 20+ primjeraka jedne vrste zmije..koja je smatram uzgojena za prodaju ..da mi se nalazi u uzgajivačnici i pojede više glodavaca nego što se može za nju dobiti kod prodaje... zmije jesu super i osobno ih obožavam..ali ne toliko da bi iz ljubavi držao na desetke indentičnih primjeraka...

a prodaja tih primjeraka vani je toliko neisplativa da se nemože pokrit ni benzin da ih se "izveze" u EU...

dule87
10.06.09., 21:10
Milsim da se razumijemo, al uvijek postoji princip smanji cijenu i sve ces prodati, to i Pedja moze potvrditi, jer je skoro snizavao cijene zmija.., i sve ih prodao.. A to ces vjerujem i ti uciniti, kad ti se desi da vise pojedu nego sto vrijede.., u sta cisto sumnjam da se moze desiti.. Jer racunajuci kako si ti rekao da pacova placas manje od eura, a zmija kosta oko 100 eura, cistom racunicom se dode do toga da samo jedna prodana zmija moze da hrani ostale jako dug period... Znaci da zmija u ovoj situaciji nikad ne moze da pojede vise nego sto vrijedi.. ;) Ispravi me ako grijesim

kimo
10.06.09., 21:15
Što se tiče uzgoja bilo koji vrsta životinja, u cenu ne ulazi kod zmije samo to što pojede, slažem se sa matijom donekle, obojica ste upravu. Naša tržišta su jako,jako mala i nerazvijena zasad, ali se nadam da će biti bolje vremenom. Problem je što ne možeš nikako da prodaš to što razmnožiš i onda stoji toliko dugo da već počinje da stiže svoju vrednost sa pojedenom hranom i uloženim trudom, vremenom, strujom, lampama, čišćenjem itd. To je hteo Matija da kaže :)

dule87
10.06.09., 21:21
I ti si u pravu, al sto se mene tice samo vezano za gustere.., to nikako ne vrijedi za pauke i zmije (pogotovo ne one ovoviviparne) jer oko njih nama nikakve posebne zaje..ncije, oko inkubacije itd...

Stricek matija
11.06.09., 11:45
nije problem spustit cijenu... problem je što kod nas nema tolko ljudi uopće zainteresiranih za zmije... ovisno koliko životinja ima u leglu sa jednim do dva legla čovjek zatrpa tržište...

samim time cijene padaju...jako padaju... i onda dolazi do toga da ljudi odustaju od uzgoja nekih vrsta životinja...

kažeš da to ne vrijedi za pauke i ovakve zmije..primjer paukova.. uzgojio sam N chromatuse prije par godina..622 komada.. kod nas sam ih prodao oko 50ak...sve ostalo sam dao van prijateljima za neke druge životinje... i sad..mali pauci ne pojedu puno...ali svaki mora bit u svojoj kutiji (ako želiš da svi prežive), svakom moraš dat vode i hrane svakih par dana..dakle svaku kutiju otvorit..dat vodu i hranu.. tu nije tolko visoka cijena hrane al je uložen trud i #####ancija..i onda me netko pita da mu ga dam za 2 eura..i još dostavim na drugi kraj grada...?!

tako je i sa zmijama... te "jeftinije vrste" koje jedva da pokriju prehranu..uz svu dodatnu #####anciju i troškove "financijski" se ne isplate uzgajat...

osobno sam odustao od uzgoja kameleona, paukova, ciliatusa i bilo koje vrste zmija osim Morelia koje ću parit ove godine, a i njih više zbog toga što želim vidjet što ću "dobit" od njih nego zbog toga što se nadam da bi ih uspješno mogao prodat...

recimo... Pedja kaže 28 komada maurusa je sad dobio... u Hrvatskoj neznam da li ima 28 ljudi koji bi sad uzeli zmiju da im se pokloni skupa sa terarijem i svom opremom... a kamoli da se mora još to sve i platit... žalosno al je situacija takva... neznam kako je kod vas...al ovdje je katastrofa... unatoč cijenama koje su recimo kao vani ili nešto skuplje...



da ne pokvarimo Pedji skroz temu :) vidim da je među mališanima i jedan "slug".. jel samo jedan bio? kako je ženka velika? dužina/težina? poprilično veliko leglo... znači da je ženka odlična i da ima dobre gene...

jesu svi mališani sami izašli iz opni ili si im pomagao? ja nisam mogao vjerovat... vidio sam svoju ženku da je išla otvarat opnu jednog mališana koji se borio da izađe...

Pedja
11.06.09., 11:51
Ja sam prosle godine dobio 23 bebe duginih i sve su otisle.Sada za ovo leglo cu da idem u pocetku sa nekom promotivnom cenom,pa ce kasnije biti nesto skuplje, a da odrzavanje kosta to stoji, a ne samo odrzavanje, puno vremena sve to oduzima , hranjenje, ciscenje, menjanje vode....po ceo dan nesto radim oko njih tako da malo vremena ostaje za nesto drugo, kao na primer da budem cesce na forumu sto mi neki zameraju:)

Da samo jedan slug, uglavnom su sami izasli iz opni, ali kada ih pokupim uvek ide prvo kupanje jer su sluzavi.

Stricek matija
11.06.09., 11:58
ajde postavio sam još pitanja... :)

dule87
11.06.09., 14:03
kažeš da to ne vrijedi za pauke i ovakve zmije..primjer paukova.. uzgojio sam N chromatuse prije par godina..622 komada.. kod nas sam ih prodao oko 50ak...sve ostalo sam dao van prijateljima za neke druge životinje... i sad..mali pauci ne pojedu puno... Ma znam ja sve o cemu ti pricas, i slazem se sa tobom u potpunosti, al sto se mene tice kad smo vec kod pauka 20 prodanih, po nekoj realnoj cijeni, vraca ulozeni trud.. Ostale treba zrtvovati kao hranu drugim, pogotovo kod vrsta (paraphibana i chomatus) koje imaju jako puno malih u leglu.. Kod zmija je to vec malo zaje8anije, al sta je tu je, o tome treba razmisljati i prije nego sto se krene u razmnozavanje...

gava
16.06.09., 10:01
Ma gajiti miševe za svoje potrebe se isplati ako imaš 100 zmija (ne shvatite ovo bukvalno). Sam smrad nije vredan za manje.
Ali to nije tema našeg današnjeg razgovora. Jel može još malo slika?
Što se prodaje tiče, zmije nisu skupe, ako se malo bolje razmisli. Posebno ove "mesnatije" zmije. 100 ili 150 evra za pitona ili bou nije puno. Zamislite koliko novca treba za nekog rasnog psa? Jedino što se mi nećkamo. Ko zna zbog čega? Kao nećemo biti zadovoljni zmijom koju kupimo? Neće se dovoljno lepo sklupčati? Smešno! Ja nemam mesta, i nemam svoj stan, ali kad to rešim biće još zmija.

Pedja
16.06.09., 12:29
kako je ženka velika? dužina/težina? poprilično veliko leglo... znači da je ženka odlična i da ima dobre gene...


Nikad ne vazem zmije, po izgledu ih ocenjujem kada su spremne za parenje, a posle okota je izgubila dosta na tezini
Dugacka je negde oko 170 cm


Što se prodaje tiče, zmije nisu skupe, ako se malo bolje razmisli. Posebno ove "mesnatije" zmije. 100 ili 150 evra za pitona ili bou nije puno. Zamislite koliko novca treba za nekog rasnog psa? Jedino što se mi nećkamo. Ko zna zbog čega? Kao nećemo biti zadovoljni zmijom koju kupimo? Neće se dovoljno lepo sklupčati? Smešno! Ja nemam mesta, i nemam svoj stan, ali kad to rešim biće još zmija.

A dugine su sada tek jeftine, 50 eur, a medju najmanjim su od svih boida, terarijum za njih je isti kao za Kalifornijsku zmiju.