PDA

Pogledaj punu verziju : Cyriopagopus schioedtei



ZeleniMrav
09.06.09., 20:44
Zanima me dal netko ima ovu vrstu i dal ga cesto vidja?
Moj se skriva vec mjesecima i uopce ga ne uspijem vidjet,cak ni nogice na ulazu a hranu ne dira.
Vise vidim lividuma nego njega a da ne primjecujem da se paucina na ulazu mjenja zapitao bi se dal je i ziv uopce.

I jos me zanima kada se pocinje primjecivati razlika u boji kod muzjaka i zenke jer zadnji put kada sam ga vidjeo(oko 5 cm) nije bio ni crn ni zelen od ispod nego nekako smedjkast...

Sve mi dodje da ga iskopam da vidim sta se dogadja...

boba
09.06.09., 21:17
uh, meni je taj pauk extra... posle irminie i cambridgei - a must have! Imas li neku sliku mozda?

zarko
09.06.09., 21:25
ja sma imoa 5 komada...
ne vidjas ih bas cesto ak oti je ter mali...
ili ako je lose koncipiran..dok su male polukopaju polu arborijalne ...
kao odrasle sezonski izlaze...nekad su u brlogu jako dugo ponekad bleje napolje

ZeleniMrav
09.06.09., 21:54
uh, meni je taj pauk extra... posle irminie i cambridgei - a must have! Imas li neku sliku mozda?

Bas si kupujem fotoaparat,za nekih 10-ak dana,pa ce i slike...a sta ce bit na slici neznam...ulaz u brlog vjerovatno:)
I meni se dosta svidja....irminia je veca pa mi je za sada ljepsa...


ja sma imoa 5 komada...
ne vidjas ih bas cesto ako ti je ter mali...
ili ako je lose koncipiran..dok su male polukopaju polu arborijalne ...
kao odrasle sezonski izlaze...nekad su u brlogu jako dugo ponekad bleje napolje

Je mali je terarij,tj. jos je u nekoj staklenci....rekao sam da cu ga selit kada se presvuce al neznam dal je vec...vjerovatno je kad je toliko unutra...

Nemanja
09.06.09., 21:59
Moj isto tako bleji i ne mrda, ali sam ja stavio jako malo treseta, tako da je on svu podlogu iskoristio i ulepio u mrezu i sada ima par tunela odmah uz staklo. Prvobitno je imao dosta podloge i smucilo mi se to sto ga ne vidim uopste, pa sam probao ovako i dobro se pokazalo.
Razlika po boji ce se primecivati tek kada prevali 10-ak cm i to veoma malo. Do tada mozes da odredis samo na kosuljici...

ZeleniMrav
09.06.09., 22:00
Ako nekoga zanima evo i kako izgleda razlika izmedju muskoga i zenskoga C.schioedteia(slike se ne sjecam gdje sam nasao pa ako moderatori misle da nije primjereno objavit neka izbrisu post).

Zeleno - musko
Crno - zenka

http://img29.picoodle.com/img/img29/2/6/9/zelenimrav/f_schioedteism_ae154ae.jpg

zarko
10.06.09., 00:17
ali kad imaju oko 10-14cm ...

kimo
10.06.09., 01:32
Ja sam imao jednu od malena i bila je ženka sa nekih 11-12cm uginula je odjednom bez ikakvih indikacija, čak je i jela par dana pre...čudo jedno, od tada ih nisam nabavljao, lep jeste pauk ali fantom, ne vidljiv i jako,jako brz.

SoulReaper
24.04.14., 22:57
Да оживим мало ову тему из сада већ давне двеиљадедевете :D
Ако ме моја вештина гуглања и даље добро држи онда могу да констатујем да на нету и нема баш много информација о токсичности ове врсте :) Јел зна неко колико јак отров имају? Чисто из знатижеље?

Данас сам придодао једног слинга својој колекцији :) Брз као муња или ко што kimo рече, фантом :)

hey-ho
24.04.14., 23:52
Mislim da bi ga mogao porediti sa nekom Lampropelmom :)