PDA

Pogledaj punu verziju : Brachypelma albopilosum



darko.subotica
16.06.09., 11:29
Pozdrav svima,

E ovako, imam par pitanja u vezi mog novog B. Albopilose (Milan ga zovem), naime, kako sam mu promenio staniste
(evo slike)
http://i5.photobucket.com/albums/y160/Focke_Wulf-190/06062009611.jpg

Kao sto se vidi, dosta podloge ima, jer, kako citah, Albo vole kopati. E sad ovaj moj malisa, je stvarno bio vredan i iskopao dobar sistem tunela, par hodnika po dnu teglice. E sad mene muci, apsolutno malisa nikada ne izlazi napolje, vidim ziv je mrda po dnu teglice ali napolje se ne pojavljuje.
Da li se B. Albo presvlaci u rupama? Ili cisto mu odgovara dole...
Napominjem vlage ima dosta, u ovim vrucinama (~30 stepeni) svaka dva ~ tri dana mu vlazim jednu stranu podloge u teglici. Tako da je to ok... U pocetku je jeo kao zver, al evo sad vec nedelju dana nista. Tj, stavim ja njemu hrane u teglicu, ali ovaj se ne pojavljuje uopste da vidi hranu.
Da li je presvlacenje na pomolu?
Napominjem malisu sam kupio u maju. Tako da je vrlo mali, tek je jedno presvlacenje imao ( u PetShop-u)

Hvala unapred svima.

Pozdrav, Darko

Miroslav
16.06.09., 12:36
Nemoj da te zabrinjava što je stalno u tunelu. Dok je mali većinu vremena će provoditi unutra, zbog svoje sigurnosti.

Razlog zašto ne jede može biti presvlačenje ili je jednostavno sit. U svakom slučaju napravi pauzu od nekih 10-ak dana, pa ćeš videti šta se dešava. S obzirom da je tako mali, za to vreme bi se trebao presvući (ako je to u pitanju), a ako se ne presvuče, ponudi mu ponovo da jede, pa ukoliko i tad odbije, napravi ponovo pauzu od 10 - 15 dana.

Nemoj da te zabrinjava to što ne jede. Dešava se da nekima tarantule ne jedu po dva meseca.

marko
16.06.09., 13:02
Dobrodošao!

Prvo, nije Albopilosa već albopilosum (i ime vrste se piše malim slovom ;) )
Drugo, ne kaže se "nije jeo već nedelju dana" nego "nije jeo tek nedelju dana". Navići ćeš se na to vremenom, mogu mesecima bez hrane.
Sigurno će se presvući u tunelu ako ga već koristi intenzivno. Ništa se ne birni, sve je pod kontrolom :)

darko.subotica
16.06.09., 13:04
Heh... Sorry zbog gramatickih gresaka ;)
A svestan sam toga da pauci imaju veoma spor metabolizam, i spreman sam na to... Ali, eto cisto da se informisem. A i da zapocnem sa kojim postom ovde na forumu! :)
Da ne budem neki bzvz troll ... :D

Miroslav
16.06.09., 13:08
Zaboravih reći da obično pred presvlačenje zatvore otvor na tunelu.

darko.subotica
16.06.09., 13:10
Zaboravih reći da obično pred presvlačenje zatvore otvor na tunelu.

E to me interesovalo... Da li se albopilosum zatvara u tunel pred presvlacenje?
Jer moj Vagans, nije nikada... Uvek se na otvorenom presvlacio! :D

marko
16.06.09., 13:12
Heh... Sorry zbog gramatickih gresaka ;)
A svestan sam toga da pauci imaju veoma spor metabolizam, i spreman sam na to... Ali, eto cisto da se informisem. A i da zapocnem sa kojim postom ovde na forumu! :)
Da ne budem neki bzvz troll ... :DNemoj bre da se izvinjavaš, nema potrebe :)
Pitaj slobodno, postuj, šta god ti nije jasno.

Spreman si na spor metabolizam? Proverićemo to u skorije vreme :)

darko.subotica
16.06.09., 13:29
Nemoj bre da se izvinjavaš, nema potrebe :)
Pitaj slobodno, postuj, šta god ti nije jasno.

Spreman si na spor metabolizam? Proverićemo to u skorije vreme :)

Hehe... Imao ja vagansa koji je odbijao da jede 2 meseca ... Trust me, spreman sam :P

homer
16.06.09., 19:29
Kada odraste pa ne bude jela po 7-8 meseci a sve bude u najvecem redu sa njom, onda ces tek da shvatis sta je spor metabolizam..;)
Dobrodosao :icon_cheers:

darko.subotica
16.06.09., 19:37
Kada odraste pa ne bude jela po 7-8 meseci a sve bude u najvecem redu sa njom, onda ces tek da shvatis sta je spor metabolizam..;)
Dobrodosao :icon_cheers:

Hehe... I'm ready kolega ;)
Samo nek raste ... :P

Ig0r
16.06.09., 19:44
Ako joj se obezbede uslovi zakopavaće se i kao odrasla. Stajaće na ulazu i čekati plen...

pilis
17.06.09., 18:32
Moja aureostrijata ne jede nista 6 nedelja,ne presvlaci se,ne jede,samo stoji ko slika.Ali to je onaj "zen" trenutak koji imaju tarantule :)
nadam se samo da ne pretera u meditaciji i ne rikne od gladi hehe..
Druga,rosea rcf,presvukla se pre 7 dana i ne jede nista.

Liman
17.06.09., 21:31
meni aureostriata nije jela jedno 3-4 meseca i nista joj nije falilo ;) i onda je odjednom krenula da jede i posle izvesnog vremena se presvukla :D

Ig0r
17.06.09., 23:24
Ljudi, ne postoji više aureostriata. To o čemu vi pričate zove se G pulchripes. Ali nema vam ko šta zameriti, čovek je biće navike. ;)

marko
18.06.09., 14:42
I to sve u temi o albopilosumu? :)

Moraću nešto da premeštam.

stoxxx
21.06.09., 11:59
moja je svaki put zatvarala tunel, tj rupu pred presvlacenje,a i vecinu vremena je provodila u njoj- ocito sasvim normalno. sad je sasvim velika( cca 13 cm ) i uopste ne ide unutra,uglavnom je vani.nema potrebe za brigom

darko.subotica
21.06.09., 12:29
Danas sam primetio, malu kolicinu paucine koja je preprecila rupu u kojoj se albo nalazi. Tako da ocekujem presvlacenje... Vlaga is on the high! :)

Miroslav
21.06.09., 14:44
Samo ne preteruj sa vlagom, zato što i povećana vlaga može posle dovesti do komplikacija.

Obično na otvor upletu mrežu sa tresetom, da što bolje zakamufliraju.