PDA

Pogledaj punu verziju : Presvlačenje



Trivo
21.06.09., 22:55
dali neko zna da mi kaže koliko dugo traje presvlačenje kod a geniculate, kupio sam je pre par dana, ima oko 3,5 a prevnula se na leđa pre 5 dana i još nemrda, pa se brinem da nije uginula

rassa
21.06.09., 22:59
5 dana je prevrnuta 0.o
obicno traje 1-2 sata (ima 3.5cm) ali 5 dana

boba
21.06.09., 22:59
5 dana???? Slobodno je pipni necim, vidi da li mrda... Mada mislim da je uginula, sorry. :(

Liman
21.06.09., 23:00
uf, ako je 5 dana na ledjima, onda je sigurno mrtva. kolko ja znam, sve preko 24h je previse. a pogotovo sto je mala, 3,5 cm... meni su na toj velicini ,od okretanja na ledja, zavrsavale proces za par sati. mrka kapa gari :(

zarko
21.06.09., 23:08
mrtva nazalost...ako je toliko dugo na ledjima

Geni
21.06.09., 23:25
Slažem se, ako je toliko već na leđima, pretpostavljam da se zaglavila prilikom presvlačenja i da je skončala. Žao mi je :(

KING COBRA
21.06.09., 23:29
A jel moguce da ugine od vrucine,taj dan kad je Triva kupio T je bilo jako vruce a put od NS do njegovog mesta je relativno dug?Jel ima to neke veze...

zarko
21.06.09., 23:33
naravno ako je bilo preko 35C to je opasno i suvise stresno

rassa
21.06.09., 23:38
dal se vec okrenula dok je putovao

marko
21.06.09., 23:42
Iskreno se nadam da je došlo do štamparske greške, kupio si je pre par dana a na leđima je već 5 dana. Nadam se da si hteo da kažeš 5 sati. Ako si ipak dobro napisao onda mi je žao zbog gubitka, to je jako loše za početak ali ne očajavaj.

KING COBRA
21.06.09., 23:45
Bilo je garant preko 35 C,a nije se okrenula dok smo putovali,tj ja sam mu je doneo. Pretpostavljam da dok je on isao kuci da se T prevrnula.

Miroslav
21.06.09., 23:48
Pa i 5 sati za tako malu genikulatu je mnogo. Moja je to radila u roku od sat-dva.
Neka proveri vlagu. Možda joj je suvo. A moguće je da se stresirala u toku puta, pa to doprinelo otežanom presvlačenju.

marko
21.06.09., 23:51
Nije mnogo 5 sati ako proces presvlačenja nije ni počeo.
Ako je presvlačenje počelo a previše je suvo, možeš do sutra da dolivaš vodu neće ništa značiti.

homer
21.06.09., 23:51
Možda joj je suvo. A moguće je da se stresirala u toku puta, pa to doprinelo otežanom presvlačenju.

Druze posle 5 dana na ledjima mislim da nema potrebe proveravati vlaznost.. Nazalost :(

rassa
21.06.09., 23:51
oboje ste iz NS-a, koliko ste to putovali

KING COBRA
21.06.09., 23:52
Isti dan kad je Triva kupio T,i moja geniculata se presvlacila,i to je kao sto kazete trajalo svega sat vremena,mozda malo vise...
Nista Trivo,videcemo da uzmes drugu....

Ma jok,iz okoline NS smo...

Miroslav
21.06.09., 23:54
Nije mnogo 5 sati ako proces presvlačenja nije ni počeo.
Ako je presvlačenje počelo a previše je suvo, možeš do sutra da dolivaš vodu neće ništa značiti.
Suv vazduh brzo suši košuljicu, što u slučaju sporog presvlačenja ima velikog uticaja.
Ja bi u svakom slučaju povećao vlagu, ako treba, tj. ako je suvo.


Druze posle 5 dana na ledjima mislim da nema potrebe proveravati vlaznost.. Nazalost :(
Ako je prošlo pet dana, onda više nema šta da uradi, ali ako je prošlo pet sati, onda vredi pokušati, bolje nego posle razbijati glavu sa mišlju : 'šta bi bilo da sam uradio...'

KING COBRA
21.06.09., 23:57
Kaze da je prskao,i ja sam isto to sto ti predlazes rekao ali kaze da ne vredi..
Uginula je od vrucine,jedino mi je to nekako prihvatljivo... Jer je bila zdrava i dobro napredovala,od Momcila je Triva kupio T.

marko
21.06.09., 23:59
Pa ako je živa i zdrava stigla kod njega kući sa puta onda nije od vrućine već od još nerazjašnjenih problema koji se dešavaju prilikom presvlačenja. Smrt od vrućine bi pre bila dehidratacija, znači drugačiji stav, podvučene sve noge pod telo.

rassa
22.06.09., 00:03
mozda se okrenula pa onda crkla, nije stigla da se presvuce

marko
22.06.09., 00:03
Suv vazduh brzo suši košuljicu, što u slučaju sporog presvlačenja ima velikog uticaja.
Ja bi u svakom slučaju povećao vlagu, ako treba, tj. ako je suvo.Sve što si rekao je vrlo relativno i ima smisla samo u ekstremnim uslovima: jako visoke temperature na duže vreme i nedovoljno vlage na duži vremenski period. Znamo da su uslovi bili normalni, ne zaboravi na relativnu vlažnost vazduha (koju mnogi zanemaruju). Kažem još jednom, ako je prosec presvlačenja počeo ili ako tarantula već leži na leđima, dolivanje vode tj. povećanje vlage nema nikakvog uticaja.

KING COBRA
22.06.09., 00:04
Pa onda ne znam sta je bilo... Ja kontam da je zbog vrucine,a mozda nisam u pravu...


mozda se okrenula pa onda crkla, nije stigla da se presvuce

Najverovatnije je tako bilo...

Miroslav
22.06.09., 00:09
Pa onda ne znam sta je bilo... Ja kontam da je zbog vrucine,a mozda nisam u pravu...

Jednostavno neke tarantule ne uspeju da se presvuku kako treba. Mnoga takva neuspela presvlačenja ostaju nerazjašnjena.
I meni je uginula P. ornata u toku presvlačenja, a imala je idealne uslove.

@Marko: jesi u pravu, ali gore se spominjala visoka temperatura i da je presvlačenje najverovatnije počelo i pre nego što ju je doneo kući.

rassa
22.06.09., 00:11
ajde da dodje Trivo pa da kaze jel ziva i da cujemo njega

KING COBRA
22.06.09., 00:14
Jednostavno neke tarantule ne uspeju da se presvuku kako treba. Mnoga takva neuspela presvlačenja ostaju nerazjašnjena.
I meni je uginula P. ornata u toku presvlačenja, a imala je idealne uslove.

A mozda je ovo u pitanju.... Ne znam,zao mi je sto mu je to prva T sto je kupio a crkla mu takoreci u putu do kuce.
Vise srece drugi put..


ajde da dodje Trivo pa da kaze jel ziva i da cujemo njega

Trivo garant ubija zalost u vinu...
Decko je iz vinogradarskih krajeva... :D

Miroslav
22.06.09., 00:19
Trivo garant ubija zalost u vinu...
Decko je iz vinogradarskih krajeva... :D

Ja sam mojoj prvoj tarantuli (C. cyaneopubescens), koja je uginula 10 dana posle presvlačenja, za pokoj duše kupio zamenu ::D

Trivo
22.06.09., 00:29
5 dana nemrda uopšte, a okrenula se još u putu. ###

rassa
22.06.09., 00:32
steta starno, ali ko sto rece Miroslav, za pokoj duse kupi novu

Trivo
22.06.09., 00:35
moraću, nepreostaje mi ništa drugo

KING COBRA
22.06.09., 00:37
Trebao bi Trivo radi malera kupiti novu,ima jos geniculata mada mnogo manje od te sto ti je uginula...

Trivo
22.06.09., 00:38
moraću, al kad se vratim s mora, sad mi trebaju pare

KING COBRA
22.06.09., 00:39
Imaces para od grozdja... :)

Trivo
22.06.09., 00:41
to je pitanje, a i do tada ima dosta vremena

kimo
22.06.09., 01:31
Aj da se i javim sa kašnjenjem malo...nema šanse da je krenula da se presvlači u sred putovanja, znaš i sam da si mnogo češće ti hranio svoju, tako da nema šanse da se presvlače isti dan. Mislim da je uzrok smrti bio nešto drugo, ali mi je čudno da se prevrnula na leđa...to se dešava i kada se pauk nečim otruje ili na nešto izreaguje...čekaj, zar nije taj pauk jeo kod mene dok nismo krenuli?? Nema šanse da se presvlačila ako je jela 2 sata pre putovanja...nešto ste vi uradili u putu ili Triva...

zarko
22.06.09., 02:09
ako je jela onda nije presvlacenje
mozda ste je skuvali?
kimove T su odlicnog kvaliteta ,tako da tu nema sumnje da vas je nesto #####o ili tkao nesto!
nije on od tih losih muvatora...

kimo
22.06.09., 02:43
Hvala na tome, nemoj da me urekneš :)

Ne sumnjaju u to, 100% se skuvala, jer mi reče cobra da je ostavljena u kolima a taj dan je bilo jako,jako toplo, čak može biti i da je bilo nekih osveživača u autu, a toplota velika pa isparavanja, a prozori zatvoreni i da se otrovao pauk :(

Miroslav
22.06.09., 03:04
Ne sumnjaju u to, 100% se skuvala, jer mi reče cobra da je ostavljena u kolima...

Ovim si sve rekao! Ako je ostavljena u kolima po toplom (tj. vrućem) danu, onda se 100% skuvala. Umiru ljudi (tačnije deca) ostavljeni u kolima po vrućini, da ne bi jedna tarantula. A od tumbanja se jednostavno okrenula na leđa.

### sledeći put treba paziti!!!

KING COBRA
22.06.09., 10:12
Da,Triva je T ostavio u autu a mi smo otisli na dva,tri,cetiri piva :) i u tom periodu je jadna T skoncala...

darko.subotica
22.06.09., 10:14
Sirota... Piva je vredna toga? :)
Ali oke, saznali smo sta je uzrok. Sad pichite dalje. Ima jos tarantula na svetu ...

vudo
22.06.09., 11:07
bez obzira, obavezno nabavi novu, ali sada bez ostasvljanja u kolima, ili vodi i nju na pivo, ili prvo pravac kucja, pa onda tekna pivo : ))

pilis
22.06.09., 20:07
Meni se smiti uzet od Homera,1 presvlacenje,presvuko u toku puta.A put je od Subotice do Beograda :D

rassa
22.06.09., 21:30
lol :D

Miroslav
22.06.09., 22:14
Da li si siguran da se presvukla u putu. Ne znači ako si našao košuljicu da se presvlačenje nije desilo i ranije, kod homera ili pre nego što su njemu stigle.

zarko
22.06.09., 22:16
pa da ali to je 1dno presvacenje tu bas i ne moze da se uvek vidi da su spremni...tj vidis da ce se presvuci ali ne znams da li ce za 1 h ili za 7 dana

pilis
23.06.09., 00:16
uzeo sam dva,jedan se presvuko a drugi je ostao crn,valjda treba da se presvuce.

homer
23.06.09., 01:07
Da li si siguran da se presvukla u putu. Ne znači ako si našao košuljicu da se presvlačenje nije desilo i ranije, kod homera ili pre nego što su njemu stigle.

presvucena je u putu posto sam je spakovao svega par sati pre nego sto sam je poslao,a bila je tako upakovana max. 5-6 sati

pilis
23.06.09., 16:20
Onda napravite temu kako spakovati tarantulu za put :D