PDA

Pogledaj punu verziju : Rok trajanja treseta? (Izdvojeno iz: Brachypelma boehmei)



vudo
26.06.09., 19:04
da li neko moze da mi kaze posle kog vremena bi trebao da menjam treset u terarijumu??

Miroslav
26.06.09., 19:06
Mislim da na uputstvu na pakovanju piše 1-2 godine.

vudo
26.06.09., 19:20
hvala puno : ))

Geni
26.06.09., 19:21
Imam treset u nekim terarijumima i više od 3 godine i ne vidim da mu nešto fali niti mislim da ga treba menjati.

Ig0r
26.06.09., 19:35
Mislim da na uputstvu na pakovanju piše 1-2 godine.

To kad je cveće u pitanju možda ima smisla, a ako je zbog tarantule onda nema. Ja menjam samo kad premeštam u veću posudu. Kad jednom stigne u terarijum u kom će biti do kraja života to joj je što joj je. Nema načina da stari treset naškodi tarantuli, a ovo kad izgovoriš zvuči potpuno besmisleno. Tako da ne treba da menjaš treset Vudo.

Cold_Beer
26.06.09., 19:46
Ja mojim tarantulama povremeno skinem prvi sloj treseta koji se sastoji od ostataka insekata i paucine,pa onda posle nekog vremena dodam jos malo treseta,kada se sloj smanji. Ne verujem da on ima neki rok trajanja koji bi znacio tarantuli,pa da mora da se menja cela podloga.

Miroslav
26.06.09., 20:46
@Grof: U Pet Centru sam čitao na kocki treseta rok upotrebe i koliko se sećam pisalo je godinu, maksimum dve.
Meni to jeste glupost, s obzirom da se treset ne raspada tako brzo. U sločaju da se vidi buđ ili da tamni neki deo treseta, to se odbaci i doda novi. Po mom mišljenju nema potrebe menjati treset na godinu dana, barem ja to nisam radio.

acak
26.06.09., 22:01
to za rok trajanja, mozda znaci nekim biljkama....
koristi se u saksijama... verovatno je hranljiv ili nesto, pa se to verovatno ubudja, ili izvetri....
ali tarantulama to nije bitno, samo da je podloga kolko tolko cista, i da moze da rovari po njoj po potrebi....
kolko sam shvatio do sad, moze bre da zivi na ubrusu ceo zivot :)
nece joj biti nista.... ako gresim nek me neko ispravi :halo:

Miroslav
27.06.09., 01:21
Ovaj treset (kokosov) iz Pet Centra je bio namenjen za životinje, što je i njegova etiketa poazivala. Deluje glupo, ali ima rok trajanja. Ali kad pogledaš to sa komercijalne strane, nije ni čudno da su stavili rok. Ipak treba neko da kupuje tu robu.

Flavy
28.06.09., 20:06
Rok se odnosi na upakovan treset! Znachi, on tako upakovan moze da stoji 2 godine a onda pochinje da budjavi....zbog najlona oko njega.

Miroslav
28.06.09., 22:07
Rok se odnosi na upakovan treset! Znachi, on tako upakovan moze da stoji 2 godine a onda pochinje da budjavi....zbog najlona oko njega.

hahahahahahahahaha... i da ne zaboravim dodati hehehehehehehehehehehe

Pa baš kad je upakovan u celofan i to suv, ima dosta duži rok trajanja nego vlažan treset.

Flavy
28.06.09., 23:20
Proizvodjachi ne misle tako...

jelchica
17.07.09., 17:18
Jeste malo off ali ne nadjoh bolju temu :P Ubudja li vam se nekad treset u terarijumu? I shkodi li tarantulama ta budj?

Cold_Beer
17.07.09., 17:40
Jos mi se nije desilo da mi se ubudja treset,jer sam u terarijumu napravio dobru ventilaciju,ne znam da li moze da skodi tarantulama,ali je bolje da do toga ne dodje! ali zato su mi nikle pecurke u terarijumu:)

jelchica
17.07.09., 17:45
Pa u principu vent. mi je dobra, a 2x mi se na par kruzica ubudjao kokosov treset, iako je vrlo tanak sloj, pa sam izbacila to ubudjano. A kod cyana imam dosta deblji treset, i duze biva vlazan, a nikad mi se nije ubudjao (bar se ne vidi), iako na poklopcu ima dosta manje rupica. Sad sam stavila kod boemija (kome se budja podloga) poklopac od flashe sa vodom da tako regulishem vlagu jer se bojim da ce mu nashkoditi budj... :/

concepcion
17.07.09., 17:49
ako je dobra ventilacija ne bi trebalo da se stvara... mislim da sam procitao ovde da ako ima dosta budji moze da zahvati tarantulu i njena pluca i dolazi do otezane razmene vazduha i eto problema... ili neki drugi deo tela pa moze doci do otpadanja ekstremiteta i sl.

jelchica
17.07.09., 19:21
ako ima dosta budji moze da zahvati tarantulu i njena pluca i dolazi do otezane razmene vazduha i eto problema... ili neki drugi deo tela pa moze doci do otpadanja ekstremiteta i sl.

:eek: nije bilo mnogo budji, odoka 2 kvadratna cm, ali mislim da cu ipak da promenim treset, eventualno probushim rupice sa strane kutijice... A i kad "onjushim" kutijicu mirishe na budj pomalo... i na vlaznu zemlju, naravno.

concepcion
17.07.09., 20:40
ma nemoj menjati,nema potrebe,samo isusi i uzivaj....

vudo
17.07.09., 22:23
ili samo skini taj sloj tresta sto je ubudjan, i stavi malo novog treseta i to je to, ili nemoras ni da stavljas ako je stvarno samo malo ubudjano : )

dragon
17.07.09., 22:30
Ja mjenjam svim zmijama i paucima svakih šest mjeseci. Naravno da se u međuvremenu vade van ostaci hrane, a zmijama drekeci.

spiderboy
17.07.09., 22:45
sam treset se ne budjavi,desi se da pauk ostavi neke nesvarene delove hrane i to onda krene svojim putem verovatno se to desilo kod tebe,i kao što dragon reče vadjenje ostataka pa nemaš brige,nema potrebe da zameniš ceo treset samo taj deo i dopuniš;)