PDA

Pogledaj punu verziju : klamidia



IV@N
30.06.09., 12:15
cula moja majka od neke zene laboranta,da zivotinje,tacnije reptili u svom debelom crevu imaju bakteriju koja se zove klamidija,kod reptila tu normalno zivi,ali kod coveka izaziva neplodnost,i covek ne moze da je se otarasi...mene ovo malo plasi???

kimo
30.06.09., 12:37
Kao prvo može da se otarasi, a kao drugo može se videti da li je imaš ili ne, po karakterističnim simptomima. To je polna bolest...i zove se hlamidija. Imaš lekove koji se koriste i koji to izleče...ne znam da li je ima stvarno kod reptila.

Geni
30.06.09., 13:00
Te nema koliko ja znam.

Pollno prenosiva je Chlamydia trachomatis koja je skoro isključivo vezana za ljude. Bakterija je u pitanju i rod Chlamydia ima 4 vrste i to su C.pssitaci, C.trachomatis, C.pneumoniae i C.pecorum

C.pssitaci je najčešća jer se prenosi sa ptica na čoveka. Kod reptila se pojavljuje C.pneumoniae.

IV@N
30.06.09., 13:46
hvala,nego moja keva se tako plasi,pa mi prodaje takve price ::D
hvala za info.

Rokerka
30.06.09., 14:31
Eeee... kad bi svi slusali keve i tetke oko takvih stvari, mislim da niko ne bi drzao ni jednu zivotinju!

NecrovoX
30.06.09., 15:38
I ja znam da je hlamidija polno prenosiva bolest..Tako da ako ne trtis svoje gmizavce neces se razboleti :)
Mozda je cula zena za salmonelu pa pomesala,jer salmonelu moguce da imaju reptili i da sa time zive.Zato nije pametno ljubiti reptile,i svi savetuju pranje ruku nakon drzanja istih po rukama..

Geni
30.06.09., 15:42
To je generalno problem sa ljudima, znaju da postoji neka bakterija koju reptili imaju, pa onda čuju da imaju Chlamidiju ali se ne potrude da vide koju i onda to pomešaju pa još ako su neki laboranti, što tome daju neku težinu ali samo ako se ti ne blamiraju pa da napamet pričaju stvari koje ne znaju, i dođe do ovakvih tvrdnji. Standardna stvar.

NecrovoX
30.06.09., 15:51
Klasicna prica "gluvih telefona" i nista vise...

Igor Velevski
30.06.09., 19:54
Kad bi svako gledao svoj posao, doktori svoj ,a laboranti svoj tada ne bi bilo ovakvih zabuna!!!! Da je ta zena doktor rekao bih da odma zapali svoju diplomu........Nerviraju me takve price, a cujem ih svakodnevno, zato i pisem ovo! Samo ti cuvaj svoju bou, vodi racun oko njene i tvoje higijene, u smislu pranje ruku pre i posle hendlanja i uzivaj...a to sa sterilitetom... to nema veze.... to je isto kao da kazemo da je obicni ljudski grip smrtonosan, jer svake godine umire nekoliko ljudi od gripa, daleko manje nego sto umiru od ujeda ose na primer! Nista nije tako strasno, cuvajte i volite svoje ljubimce i uzivajte u njihovom prisustvu!!!