PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc od kolega teraristicara iz Beograda



darko.subotica
30.06.09., 12:47
Potreban mi je mali savet od vas...

Shvatio sam da je dzaba da listam Halo oglase i trazim ono sto mi treba... A to sto mi treba jeste neka garsonjera ili neka sobica na izdavanje u Beogradu.

Treba da u septembru idem u Beograd da zavrsavam skolu (Microsoft - MCITP: Enterprise Administrator) pa mi - naravno - treba neko mesto gde cu ziveti.

Ali problem je u tome, da, koji god oglas nazovem iz Halo oglasa, javi se neka agencija i neki bakraci...

Sad mi treba savet, gde da trazim, kolike su cene ... etc!

Unapred Vam zahvalan, Vas kolega Darko iz Subotice :)

kiza
30.06.09., 13:29
Uh, Darko, Darko, postavio si pitanje na koje se moze odgovarati danima... :)

Znas li ti koja je nauka naci stan u BG. Tacno je u svim oglasima 90% su agencije i one naravno uzimaju proviziju, a pri tome ti nista ne nude u smislu neke sigurnosti. Provizija moze biti jedna mesecna renta kada ti nadju stan ili mozda pola ako je agencija umerenija, a neke cak traze kao clanarinu pa ti posle "kao" traze stan. Mislim da su takve najgore. U svakom slucaju probaj da ih zaobices ako ikako moze. Trazi oglase gde pise vlasnik i sl. Retko se nalaze, ali ih ima.

Sad sto se ostalog tice to je sve toliko relativno da je nemoguce dati pravi odgovor. Mnogo toga zavisi od tebe. Prvo i osnovno koliko para mozes platiti mesecno? Najvaznije, lokacija, u blizini faksa, centar, periferija, gde? Da li trazis manji stan, garsonjeru ili veci, da li ces ziveti sam ili mozda da nadjes nekog pa da delite troskove... Hoces CG/TA/EG..., spratnost, lift, da li ti treba prazan stan tj. imas stvari ili opremljen ili mozda delimicno opremljen tipa bela tehnika a ostalo sam da nabavis. Odgovara li prizemlje, potkrovlje i sl. Da li si spreman da platis unapred 3-6-12 meseci ili hoces mesecnu kiriju... od svega toga ti zavisi i cena. Znaci moze od 150evra pa do 500 i vise. Niko ti ne moze reci koliko ce to da kosta bez odgovora na gore pomenute kriterijume. A opet, po meni, najvaznija ti je -sreca :).

Znaci prvo rascisti sam sa sobom sta trazis, kakvi su ti kriterijumi i onda oglase i trazi vlasnike, pa polako.

Nisam nesto pomogao, ali da budes svestan sta znaci trazenje stana u BG.

Poz...

darko.subotica
30.06.09., 14:15
Ihaj,

Kiza hvala ti na odgovoru.
Pa gledaj, sto se mojih kriterijuma tice. Odgovaralo bi mi neka sobica za cca 100 evara, ne treba nista posebno. Skola mi je u Knez Mihajlovoj, tako da mogu skoro od svugde da dodjem do tamo. Trebala bi mi neka kuhinjica i frizider. TV i ostatak mi i ne treba. Grejanje, ono moze a i ne mora...

E sad, moracu da vidim sa nekim ... Jer oglasa sam se manio... Strasno!

Hvala jos jedared :)

Bifrost
30.06.09., 17:34
Igraj one sms nagradne igre ili se prijavi za grand hehehe mozes da osvois stan u bg ::D