PDA

Pogledaj punu verziju : Triops



darko.subotica
30.06.09., 13:09
Da li je iko bio u kontaktu sa ovima?

Nije bas tema za teraristiku, al eto ... Naleteo na ovo pa reko da pitam :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Notostraca

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f4/Triops_australiensis.jpg

pilis
30.06.09., 14:02
izgleda zanimljivo :D

darko.subotica
30.06.09., 14:19
Bilo bi superishka, kad bi to moglo da se nadje u zemlji Srbiji :)

Bifrost
30.06.09., 14:54
Vule ih je imao (silwert). A mogu da se naruce preko neta...

Geni
30.06.09., 14:57
Nije vezano za ovo konkretno ali moram svaki put da reagujem kada se pomene nešto što 'Nema ovde da se nabavi'. Tako nešto ne postoji, SVE može da se nabavi ako se to želi. Svaku tarantulu koju sam ikada želeo sam mogao da nabavim i to da biram veličinu, samo je treba platiti.

Jedno je reći 'To je ovde preskupo' ali ne može da se kaže da nečega nema.

silwert
30.06.09., 15:04
jeste da sam imao ali nisam imao uspeha da ih izlezem a koliko mi je poznato nije ih niko od mojih akvarista izlegao iako smo se svojski trudili
mada rad sam da pokusam ponovo da ih lezem kada ih nabavim

darko.subotica
30.06.09., 15:07
Nije vezano za ovo konkretno ali moram svaki put da reagujem kada se pomene nešto što 'Nema ovde da se nabavi'. Tako nešto ne postoji, SVE može da se nabavi ako se to želi. Svaku tarantulu koju sam ikada želeo sam mogao da nabavim i to da biram veličinu, samo je treba platiti.

Jedno je reći 'To je ovde preskupo' ali ne može da se kaže da nečega nema.

Potpuno si u pravu. Nisam ni mislio da se NE moze nabaviti... Ali koliko bi to 'ovaca bilo? To je glavno pitanje na ovoj strani balkana u poslenjih 20 godina ;)


jeste da sam imao ali nisam imao uspeha da ih izlezem a koliko mi je poznato nije ih niko od mojih akvarista izlegao iako smo se svojski trudili
mada rad sam da pokusam ponovo da ih lezem kada ih nabavim


A gde si ih uspeo nabaviti?

NecrovoX
30.06.09., 15:35
Moj buraz ih je nabavljao sa nekog faksa u ns-u,ali ni on nije imao uspeha da ih izleze.A kao trebalo bi da je lako,samo ih bacis u vodu i bude ih gomila..

silwert
30.06.09., 17:42
iz nemacke drugarov buraz nam je poslao
cena je bila sitnica 5 jura ceo komplet za njihovo lezenje i othranjivanje samo kazem da nismo imali uspeha mada mozda ce neko da ima

Stufy
30.06.09., 20:55
Ima vrsta iz ovog roda i u nasim vodama, ali su jako sitni i ne vidim da bi bili preterano zanimljivi za drzanje, jedino kao hrana. Sa nekim vecim i egzoticnijim vrstama se nisam sretao

zarko
01.07.09., 06:07
o pa ko nam se to aktivirao, moderator imas posla na tvom delu :) dobrodoso :)

Ig0r
01.07.09., 07:30
Jesu to oni "seamen" iz South Parka?