PDA

Pogledaj punu verziju : Razne gluposti za terarijum...



FatBastard
30.06.09., 22:14
Videh nedavno u Pet Centru razne gluposti za terarijum, kao shto su vodopadi, vibrirajuce posudice za hranu, kamen u kome je sakrivena mashina za maglu itd...
Pa me zanima da li neko zna gde takve stvari mogu da se nabave pored Pet Centra koji nije preterano povoljan za bilo kakvu kupovinu... =]
Npr. neki site sa kog mozhe da se naruchi, ili neko shalje iz inostranstva...
Mene konkretno zanima vodopad srednje velichine ili mali koji bi stavio leopardu u terarijum poshto imam dosta mesta, svidja mi se kako izgleda a i dobra je fora... =] ;)
Takodje, ako neko zna neki razlog ozbiljne prirode da se ne stave takve gluposti u terarijum dobro je doshao... =]

IV@N
30.06.09., 23:49
pa temperatura oko 35-40 i temperatura te vode ce da napravi saunu u terarijumu,to je vise za vrste koje zive na sobnoj....ja mislim....

LARYBG
01.07.09., 01:26
ja sam gledao bas te vodopade upet centru i ne cine mi se toliko skupi,mislim da je onaj najveci oko 4 hiljade.

pilis
01.07.09., 01:53
na e-bayu su jeftini ako mozes da placas preko pay pala javi,mozda bi i ja uzeo

FatBastard
01.07.09., 04:39
Ma cimanje je dovlachiti a ne verujem da je velika razlika u ceni...
Ako je veliki 4k ovde to je ok...
Nemam pojma...
Mogu da placam pay palom, pa ti Pilis ako smislish neshto javi se... =]
Upravo sam video neki crno sivi vodopad, izgleda prelepo !
Naravno da je dosta veci izbor napolju pa je eventualno zato bolje uzeti, a koliko vidim neke vece razlike u ceni nema...
Zoo Med takodje proizvodi neki lep vodopad... U pet centru ima Exo Terrin i JBL-ov koliko sam ja primetio... I imaju samo najvece i mozhda srednji...

Geni
01.07.09., 09:10
Te stvarčice su prodavali Bubamara i Peđa pa vidi šta oni imaju u ponudi.

zarko
01.07.09., 20:26
to su gluposti...fontana nikad nece moci da funkcionise ...ima samo da stresira zivotinju.

huana
01.07.09., 23:05
ja imam fontanu, napravljenu za albolabrisa ali poshto je josh mali sada je koristi kukurzna i nesto ne primetim da je stresirana..chak se i kupa unutra...ne kontam zasto mislish da je fontana stresira..??? to bi znachilo da svaka zmija koja prodje pored potoka u shumi se zapravo stresira??? mislim da ce albolabrisu biti extra jer mu treba vlage a ovo je idealno resenje.. ne moram da prskam svaki dan..a kad je vlage previse samo klik na prekidach..prestane cirkulacija vode i vlaga se smanji..mogu staviti sliku ako nekog zanima

zarko
01.07.09., 23:57
leo guster.

huana
02.07.09., 00:37
aha..mislila sam da mislish na sve zivuljke..da se stresiraju..sorry..ne zam za lea jer ga nemam ali kontam da ljudi fontane stavljaju zivotinjama koje zahtevaju vlagu..u suprotnom su apsolutno bespotrebne

zarko
02.07.09., 00:46
u glavnom nisu dobre..zmije su verovatno druga prica..ali stoji jedno pumpa non stop bruji i izaziva vibracije sto je totalno nepoitrebno zivotinji u zatocenistvu ...i naravno nema paralele sa kisom usumi i sl.
nepotrebna i naivna stvar...a tek gusteri, sem kineskih vodenih zmajeva ili tako nesto..
kod tokaija leo ,agama uro, svih gekona OCAJ

a i totalni je kic -po mom misljenju naravno !

huana
02.07.09., 01:33
pa ako je ona kineska sa sve plasticnim cveticima i kojekakvim vetrenjacama onda je zbilja totalni kich..ali ako je dobro odradjena, totalno je super..po mom mishljenju:) u svakom slucaju...De gustibus non est disputandum...:)

zarko
02.07.09., 01:48
:) si klaro!
naravno ali ove gore su mi malo kic, ne ko kineske ali tu negde...uzni pa nacini lepu to je dobro i pumpa da bude van ter,to je odlicno