PDA

Pogledaj punu verziju : Bedak, uginula (ubijena) T..... :(



acak
02.07.09., 11:01
Sinoc kad sam je poslednji put pogledao bilo je sve uredu....
Bila je ne tresetu, a negde ispod je bio jedan supercrv, koji je bio u toj posudi, vec 10-15 dana....
Nisam vadio crva zato sto sam smatrao da ne smeta.... T se presvukla 17.6.2009, i od tada je pojela jednog supercrva.... ovaj sto je ostao u posudi je bio drugi, i kad sam ga ubacio bio je priblizno iste velicine kao i T oko 2.5cm....

Jutros sam pronasao T ispod treseta na ivici kutije, bocno zakopanu, sa 2 noge otkinute...! I abdomen joj je bio nagnjecen na jednom delu, i malo iscureo.....:(

http://i418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/th_DSC00024.jpg (http://s418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/?action=view&current=DSC00024.jpg) http://i418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/th_DSC00021.jpg (http://s418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/?action=view&current=DSC00021.jpg)

Slike su pravljene mobilnim, ne mogu trenutno bolju sliku da pokazem, i T sam izvukao iz prvobitnog polozaja, bila je zakopana na samoj gornjoj ivici posude, u vlaznom delu.....

A onda sam nasao i tog supercrva (bio je blizu nje zakopan), duzine mozda 3.5-4 cm, duplo deblji, i 2 kosuljice od presvlacenja!
Jel moguce da ju je to cudoviste, napalo, i povuklo pod zemlju?
Ne mogu da verujem da se taj crv dupliro za te 2 nedelje bez hrane, bez icega (aj vodu je imao, zato sto orosavam jedan deo treseta)....

Ne znam sta dalje da mislim, smorio sam se....

darko.subotica
02.07.09., 11:56
I feel sorry for you ... Zao mi je! :(

Pa bice verovatno da ju je fobas utamanio ...

Ig0r
02.07.09., 12:19
Fobas ne može da utamani tarantulu ukoliko je sa tarantulom sve u redu. Setite se da tarantula oseća sve vibracije, pa je nezamislivo da je fobas iznenadi. Kontam da nešto sa tvojom roseom inače nije bilo u redu. U svakom slučaju ne očajavaj, dešavaju se te stvari ponekad.

Geni
02.07.09., 12:22
Potvrđujem Grofovo mišljenje. Verovatnoća da je fobas napao aktivnu tarantulu je skoro nepostojeća. Moglo je da se desi prilikom presvlačenja (što mi ne deluje kao slučaj) ili da je tarantula uginula pa je fobas obavljao posao strvinara.

acak
02.07.09., 16:02
pa meni nije jasna poza u kojoj sam je nasao.... nije se ukopala, klasicno, nego kao da je bila uvucena....
prvo sam mislio da se sama ukopala, pa je pipnem po nogicama, koje su virile, i nista..... onda probam da je iskopam polako cetkicom, i primetim da ne reaguje bas nista.... i na kraju izvalim, da joj je druga strana, koja je bila ka dnu posude, ostecena, da su 2 noge otkinute, i abdomen puko?
stvarno ne znam kako se to desilo.....

ma dobro, ne znam.....
necu vise da uzimam ovako male T, problem mi je i da ih hranim, i mnogo su mi osetljive.... izgleda da ne znam da brinem o njima....
a napominjem, da je sinoc, sve bilo normalno.... mislim "normalno", ne znam ni kako bi trebalo da izgleda nenormalno stanje T, pa da se ja zabrinem......

marko
02.07.09., 16:06
Tako se i desilo kao što su ti rekli Grof i Geni. Tarantula je uginula iz nekog razloga pa je fobas odradio ostatak posla. Kod tako malih tarantula, kada se dvoumiš da li je plen preveliki za njenu veličinu uvek sam za to da se crv ubije pa se onda baci kod tarantule, tako nema brige ni za šta. Na taj način nije nikakav problem hraniti bilo koju veličinu tarantule.

pilis
02.07.09., 22:40
Da li je tarantula imala pristup vodi? i koliko uopste te male tarantule mogu bez direktnog izvora vode?

ZeleniMrav
02.07.09., 22:47
Da li je tarantula imala pristup vodi? i koliko uopste te male tarantule mogu bez direktnog izvora vode?

Mislim da male T piju kapilarno. tj. sisu iz vlazne podloge.
A ne mogu bas previse dugo bez vlage jer je brzo gube(pogotovo presvlacenjem) tj. malo tekucine imaju u sebi.
Nesto je vjerovatno dobivaju i iz hrane.

rassa
02.07.09., 23:10
vecinu dobijaju iz hrane
mala je T, dovoljno je samo orosavanje i nista vise, msm da vlaga nije roblem

acak
02.07.09., 23:55
sto se tice vlage, vidi se i sa slike....
znaci klasicno orosavanje, jednog dela, dok je drugi deo suv...
sumnjam da je falilo vlage....
ne znam samo da nije bilo previse...

Miroslav
03.07.09., 00:16
Moja G. rosea ima samo mali čep napunjen sa vodom. Nikad joj ne orošavam treset. Nema potrebe.

Geni
03.07.09., 08:28
Dobro, rosea je malo specifična po tome. Njoj čak smeta vlažan treset. Vole baš suvo.

I tarantule mogu da nastradaju od prevelike vlage ali ovde to nije slučaj koliko vidim.