PDA

Pogledaj punu verziju : Šta dajete odraslim tarantulama da jedu? (Izdvojeno iz : Pitanja vezana za A.genic)



rassa
25.07.08., 21:12
sta vi dajete odrasloj geniculatai odnosno svim odraslim tarantulama da jedu !?

Bifrost
25.07.08., 22:06
Ja laterarise, pre sam hranio uglavnom tenebrijam sto ne preporucujem nikom, ali tada nisam ni mogo da nadjem nesto drugo....

rassa
25.07.08., 22:12
a misevi i to

Bifrost
25.07.08., 22:24
Hranio sam bebama misa... Ima 2 razloga zasto ne, takva hrana netreba da bude cesta jer moze doci do komplikacija pri presvalcenju, a ja sam imo problem sto se usmrdi i ubudaju ostatci....

rassa
25.07.08., 22:27
znaci najbolje je bubasvabicama
a da li treba da se stavljdaju neki dodaci pri ishrani kao i gusterima ( Ca ...)

Proka
25.07.08., 22:42
Netreba nikakav dodatak ishrani


... a shto se hrane tice ja moju tarantulu da kazemo izmedju presvlacenja hranim sa jednim polu odraslim mishem ..

mada bife shto se tice budjanja ja to reshavam ovako : cim tarantula odbaci ono shto je ostalo od misha samo lepo izvucem i frljnem u djubre :)

zokis
26.07.08., 16:45
Jednom sam hranio moju T sa pinkijem i od njega nije ostalo nista. Ali bas nista :confused2: :confused2: :confused2:

Soulfly
10.08.08., 21:04
Ja sam mojoj tarantuli pre dva dana dao pinkija i samo je ostavio neki beli organ koji je lepo izdvojio od ostatka pacova i samlevene ostatke lobanje.
Nakon sto je zavrsio ostatke sam bacio ali se osecao smrad jos jedan dan posle.
Sada je sve ok :D

Kakve su to komplikacije pri presvlacenju o kojima Bifrost govori? Oo


Dodatak:

I imam jedno pitanje posto sam T prvi put hranio sa pinkijem a nisam ranije primetio ovu pojavu.
Nakon sto se sklonio (kada je sve pojeo) popeo se na zid terarijuma i primetio sam da su mu kapnule 2 kapi prozirne tecnosti
direktno iz usta na staklo. To sam iskulirao, medjutim danas sam primetio jos jednu kap. Moze li neko da mi objasni o cemu se radi?

ToPa 12.02.
10.08.08., 21:24
ne treba davati cesto miseve i manje gustere zato sto mogu zubi tarantule da se sjebu pri presvlacenju ;) to su te komplikacije

marko
10.08.08., 23:24
@Soulfly - te kapljice koje izlaze iz usta nisu ništa čudno i ne treba da te brinu, nemaju nikakve veze sa pinkijem.
Mislim da ih tarantule koriste za "kupanje".

Nemoj često da daješ pinkija za hranu, te komplikacije koje se spominju su koliko se ja sećam uglavnom vezane za zube i njihove deformacije nakon presvlačenja. Ne mora da znači da će sigurno imati problema, čak šta više male su šanse za deformaciju ali šansa ipak postoji. Još jedna stvar, miš je kičmenjak, ima kosti, gledaj da tarantuli daješ isključivo beskičmenjake.