PDA

Pogledaj punu verziju : green protect i tarantule



concepcion
04.07.09., 19:39
Pretpostavljam da ste videli reklamu za uredjaj green protect.. kazu da efikasno rasteruje sve vrste insekata,paukove,glodare... ne emituje stetne supstance,emituje ultrazvucne talase koji deluju na nervni sistem i stvara im nepodnosljiv bol... zanima me vase misljenje u vezi sa ovim..naravno ja to u svoj stan necu ugraditi ali me interesuje da li to npr moze da smeta mojim tarantulama ako ga ugradi komsija ispod ili iznad mene...eto toliko,hvala unapred

da,jos jedna napomena,pise da mu je krug delovanja 60-100 metara kvadratnih

dule87
04.07.09., 19:49
Pitanje je prolazi li kroz zidove... :)

concepcion
04.07.09., 20:00
tacno tako....bas sam trazio sad i nasao sam da ne prolazi kroz zidove i vrata,dakle deluje samo u prostoriji u kojoj je...xe,otvorih temu i popricah sam sa sobom:D nema veze..koristice nekome valjda jos ako je bio u dilemi

toncek
04.07.09., 20:12
hehe baš sam neki dan išao po nove zmije kod matije u Zg.i dao mi je neki otrov za insekte,to je kao komad kartona,prešana pločica 10*30cm i debljine možda kojih pola cm...malo smrdi i dosta je masna,zmijama opče neškodi i ako ti se nakupe grinje u ter.kod zmijica samo ubaciš mali komadić od te pločice u ter. na nekih 2 tjedna i nema šanse da ih više ima u nutra.i ta jedna pločica ubija sve kaj spada u insekte u prostoriji od 50m kvadratnih ::D ni slučajno to stavit negdje blizu pauka,ubije ga u roku od par minuta...ja sam testirao na kućnom pauku,stavio sam ga u kutijicu 10*10*10cm i mali komadić toga otkinuo i stavio u nutra za 10 sek se je pauk sav usukao...znači djeluje ko ludo :D

vudo
04.07.09., 20:23
ja od kad imam tarantule prestao sam da koristim bilo sta protiv insekata u sobi.. mreza na prozor i nepozeljni insekti su van sobe : )
nadje se poneki koji udje na vrata, ali izborim se i sa njim...

Bifrost
05.07.09., 12:32
Ja ne koristim cak ni mrezu, uopste zaspem brzo, a ne smetaju mi dok spavam cak ne verujem ni da me ujedaju jer nemam nijedan ujed sa znam kad se probudim. Ali ubedljivo najbolja stvar za to je ono sa plavim svetlom i strujom okolo jos lepo sija a ubiva sve od leptira do komaraca. Cak i bubasvabe covece kad se orientalis tu upeca heheh e to te probudi :) Imo sam to ranije ali mi se polomila sijalica ta... ne verujem da je skupo.

radzaa
05.07.09., 17:04
Ja ne koristim cak ni mrezu, uopste zaspem brzo, a ne smetaju mi dok spavam cak ne verujem ni da me ujedaju jer nemam nijedan ujed sa znam kad se probudim. Ali ubedljivo najbolja stvar za to je ono sa plavim svetlom i strujom okolo jos lepo sija a ubiva sve od leptira do komaraca. Cak i bubasvabe covece kad se orientalis tu upeca heheh e to te probudi :) Imo sam to ranije ali mi se polomila sijalica ta... ne verujem da je skupo. znam da izlazim iz okvira teme ali gde to ima da se kupi?

JOBAH
05.07.09., 17:15
ja sam kupio na buvljaku na n.bgd, 1000 din.. dobra je stvar..

vudo
29.07.09., 12:56
da li tarantulama smeta ako se koriste osvezivaci u sobi??

marko
29.07.09., 13:01
Možeš koristiti osveživač, siguran sam da neće ništa da im bude.

kimo
29.07.09., 13:49
Ja ne bih koristio, sem ako nije izuzetno dobro provetrena prostorija, tj. ako si ti tu i otvaraš redovno prozor i nemoj preterivati i pazi da ne piše da još tera i inskte.

marko
29.07.09., 14:27
Znamo mi da ti ne bi koristio :)Z

Šta bre da tera insekte, osveživači vazduha jedva da osvežavaju vazduh a ne još insekte da teraju. :) Imam ja u sobi neki gel osveživač, radi posao koliko toliko mada bih probao i one što prskaju na svakih pola sata (i probaću ga ako se javi potreba).

Hornet
29.07.09., 14:43
Ja koristim air wick http://images.businessweek.com/ss/08/04/0422_reckitt/image/airwick.jpg
i ne fali im nista ::D

marko
29.07.09., 14:51
E na taj sam mislio samo nisam mogao da se setim imena.

Uzeću ga definitivno ako se cinerea još malo potrudi :)

vudo
29.07.09., 15:49
taj sam i ja uzeo sad koji dan, samo drugi miris naravno, pa sam hteo da se raspitam pre upotrebe, a inace soba se provetrava redovno....

marko
30.07.09., 14:05
Ljudi manite se gluposti i ćorava posla, u pitanju je osveživač prostorija ne nuklearna elektrana. Može da se koristi bez bojazni po život tarantule.