PDA

Pogledaj punu verziju : bradata agama trudnoca



metodija
07.07.09., 09:55
Zdravo do site.Kratko vreme sum otsuten od forumot.epa vaka sega.Mislam deka mojot prijatel Alek napisa deka gi sparivme gusterite.Mojot guster(zenka) polozi 25 jaja pred 1 mesec.Poslednive nekolku dena gusterot cudno se ponasa:non stop kopa u pesak,ne jede dovolno...Sinoka samo sto sam izasao u grad otac mi se javio i kaze dolazi gusterot polaga jaja.Leteci za 2min stignav doma i sto da vidam 26 jaja.gi staviv vo kutija so humusna zemja i hitno gi transportirav od Gevgelija za skopje vo inkubator.Se nadevam deka ke bidat vo red jajcata.Prasanjeto mi e kako e mozno da polozi jajca ednas i drugi put 1 mesec pokasno?



Pozdrav do site i izvinite za jazikot posto ne umeam da pisuvam dobro na Srpski

Bluie
07.07.09., 10:25
Bradate Agame od jednog parenja mogu vise puta da polazu jaja.
Period od parenja do polaganja prvih jaja je obicno 20 dana,a svako sledece polaganje moze da bude za isto vreme ili malo vise dana.
Nadam se da si sterilisao taj humus u rerni ili mikrotalasnoj, posto postoje velike sanse da se izlegu grinje i gliste koje mogu da ti ostete ili uniste jaja.

spiderboy
07.07.09., 14:17
umesto humusa uzmi bolje treset ili vermiculit,u humusu ima puno aktivne organske materije usled čega može lako da se jaja ubudjaju ili uplesne

komodo
08.07.09., 20:09
umesto humusa uzmi bolje treset ili vermiculit,u humusu ima puno aktivne organske materije usled čega može lako da se jaja ubudjaju ili uplesne

kao sta mu se desilo i prvi put!

spiderboy
08.07.09., 22:05
to je bio samo dobar savet koji sam dao iz višegodišnjeg izkustva u razmnožanju reptila,a ti radi kako hoćeš

aleknestor
08.07.09., 23:35
jaja su ubacena u inkubator i se e u redu so niv,sve je kako sto treba


kao sta mu se desilo i prvi put!

prvi jaja su skroz ok,ne se u redu 1-2 jaja koji su bili zuti na pocetkom