PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc oko odabira Tarantule



Predator
09.07.09., 02:33
Skroz sam nov u ovome, i zelim da kupim tarantulu, ali ne znam koja bi mi odgovarala kao pocetniku, pa molim sve koji imaju iskustva (a koliko vidim, ima dosta) da mi daju neki predlog. Ja sam nesto kao nacuo da bi mi kao pocetniku odgovarala Lasidora parahybana, ili Brachypelma vagans, ili Brachypelma boehmei. Meni to nista ne znaci, zato sto ne znam nista o njima, ali ako neko moze da pomogne, bicu zahvalan.

Miroslav
09.07.09., 03:01
Kao početniku dobre su i tarantule iz roda Acanthoscurria ili Grammostola, pa i Chromatopelma cyaneopubescen.
Ako nisi strpljiv onda bi ti najbolje bilo da uzmeš ili Lasidora parahybana ili Acanthoscurria geniculata. One imaju dobar apetit, brzo rastu i budu velike.

LARYBG
09.07.09., 03:03
moja prva tarantula je bila p.murinus kazu jedna od agresivnjih a i otrovnih i nikakvih problema nisam imao sa njom. naglasicu MOJE MISLJENJE je da uzmes tarantulu koja se tebi najvise svidja ,naravno pre svega procitaj barem nesto osnovno o njoj.

zarko
09.07.09., 04:37
uzmi koaj ti se najvise svidja...i procitaj malo o njima izvoli
http://www.gekkogecko.rs/Galerija.html

Cold_Beer
09.07.09., 07:50
Brachypelma smithi - moj favorit ;)

vudo
09.07.09., 08:38
moaj prva T je bila Brachypelma boehmei, nisam imao nikakvih problema, bitno je da zelis i volis, i necjes imati ni ti problema, jednostavno koja ti se svidja i to je to....

Geni
09.07.09., 08:45
Pa sem možda Avicularia i blondi (a i one mogu da budu prva tarantula ako im se posveti adekvatna pažnja) sve tarantule dolaze u obzir.

Neka grammostola ili brachypelma su uvek proveren izbor. Eventualno geniculata ako se traži nešto aktivnije i što brže raste.

pilis
09.07.09., 10:27
Grammostola ili brachypelma za pocetak :)

indijanac
09.07.09., 10:29
pogledaj malo i poechiloterie,one su predivne....a chomatopelmu cyanopubescentes ti ne predlazem da uzmes za prvu tarantulu...

marko
09.07.09., 13:17
Zašto ne cyaneo?

Glasam za A.geniculata.

Geni
09.07.09., 13:20
Taj deo ni meni nije jasan. Izdržljiva, žilava, zanimljiva, dosta se menja dok raste, lepo plete i relativno brzo raste. Jako dobra za početak.

concepcion
09.07.09., 14:34
staro dobro pravilo u koje sam se uverio...koju god da uzmes nema veze-uzeces posle jos jednu,pa jos jednu i tako...neko je ovde to lepo rekao,one su kao slicice,nikad ti nije dosta:)

Miroslav
09.07.09., 14:46
Zašto ne cyaneo?

Moguće je da mu je uginula jedna cyano. I meni se to desilo. I to mi je bila prva tarantula, ali me to nije odbilo.

Najbolje je uzeti tarantulu koja se tebi sviđa, ali pod uslovom da se iščita sve o njenom držanju.

kimo
09.07.09., 14:56
staro dobro pravilo u koje sam se uverio...koju god da uzmes nema veze-uzeces posle jos jednu,pa jos jednu i tako...neko je ovde to lepo rekao,one su kao slicice,nikad ti nije dosta:)

Hehe, ja sam to govorio u par navrata :) Morate se složiti samnom. Samo neka izbegava Avicularia-e i Poecilotheria-e za početak, naravno može da uzme i njih, ali treba da pazi na osetljivost prvih, brzinu i otrovnost drugih.

Bifrost
10.07.09., 00:43
Tarantula je najnezahtevniji ljubimac, mozda su avic i jos neke nesto malo osetljivije ali nista strasno... Samo da nadodam, tebi kao prva tarantula bi se najvise svidela neka koja je uvek na otvorenom da mozes uvek da je vidis....

dule87
10.07.09., 00:45
Uzmi brate odmah dvije ili vise (koje ti se svidjaju), i onako se neces zadrzati samo na jednoj.. ;)

JOBAH
10.07.09., 18:53
potpuno se slazem, lakse ti je da odmah izaberes dve :) pa onda na miru razmisljaj o sledecoj.. :) inace imam i geniculatu i chomatopelmu cyanopubescentes i obe su super! neces pogresiti..

KING COBRA
10.07.09., 19:34
Tako je,T su kao pivo,na jednom neces stati! :) I ja sam krenuo sa A.geniculatom,pa onda kupio L.parahybanu i sad ih imam 13 komada,i to mi nije dosta.... :)

Nemanja
11.07.09., 02:10
Tako je,T su kao pivo,na jednom neces stati! :)

Kako nece? Evo ja danas vec u tri kafane na prvom stao... :D

Najlakse je da odaberes nekoliko vrsta koje ti se svidjaju na izgled, pa da pogledas kakvi su uslovi potrebni za njih i vidis sta ti najvise odgovara. Nema tu nekog dobrog i loseg izbora...

zarko
11.07.09., 02:14
poecilotherie............

http://www.gekkogecko.rs/Galerija.html evoti link moje kolekcije pa vidi ima 8 vrsta poeciloterija
samo baci oko na ruffilatu i videces najlepsu T na svetu

Bifrost
11.07.09., 12:48
I kad budes gledao te slike i nadjes rufilatu, baci pobled jednom gore tu je p. miranda Eee odma do nje desno pogledaj sta je najlepsi pauk ::D

zarko
11.07.09., 15:32
e jebaga sad rodjendanac :) ti sa tim afrikancima..
kravsoj i gigas su MNOGO LEPSE !! :) hahaha

Predator
12.07.09., 02:55
Hvala svima na trudu i odgovorima! Brachypelma smithi je mnogo lepa, bas mi se svidja kako izgleda. A jer moze neko nesto da mi kaze o tarantuli na sledecoj slici, mnogo mi se svidja, ali sam cuo da ona kopa po zemlji, pa onda mislim da nije bas najbolje da se uzme ako necu da je vidim uopste po ceo dan... Stvarno je nestvarno lepa, ako to nije neka igracka, pa su mene zeznuli da je to prava tarantula....? Evo linka: http://i25.tinypic.com/2l8cfvc.jpg

Geni
12.07.09., 03:10
Haplopelma lividum, potraži na forumu o njoj. Imaš i slike i osobine pa sam proceni.

kimo
12.07.09., 04:27
A joj ... ni blizu toga ne izgleda...tj. izgleda tako pod određenim uglom ili sa blicom pod određenim uglom, ako je držiš kako treba sa dosta substrata retko ćeš je viđati, treba se imati u kolekciji ali ne kao prva ili među prvima...

Predator
13.07.09., 02:55
Posle mnogo citanja, mislim da cu uzeti L.Parahybanu... Mozda sam malo dosadan, ali, jer moze neko da mi kaze koja je tarantula ona na Markovom avataru? Mnogo je lepa...

Bifrost
13.07.09., 03:39
moze neko da mi kaze koja je tarantula ona na Markovom avataru?

Pa smita :) tj Brachypelma smithi reko si da ti se svidja, a nisi zapamtio kako izgleda hehe Ako mislimo na istog Marka :)

Cold_Beer
13.07.09., 04:52
Posle mnogo citanja, mislim da cu uzeti L.Parahybanu... Mozda sam malo dosadan, ali, jer moze neko da mi kaze koja je tarantula ona na Markovom avataru? Mnogo je lepa...

Uzmi parahybanu,ona je jako alava,brzo raste,zanimljiva je za posmatranje kada lovi plen. Budi spreman na to da nikada neces zadovoljiti tog malog monstruma:D mada bi mogao da uzmes i smithi-a odmah :)

djole2601
26.10.09., 01:25
ja sam kao 1. uzeo l. parahybanu i nisam se pokajao. u pravu su ovi ljudi za sve što kažu. :) uvek je gladna, jako zanimljiva a i brzo raste :)

Predator
12.07.10., 20:10
Pozdrav! Definitivno sam resio da uzmem tarantulu, i sada vas pitam koja bi mi odgovarala, kao pocetniku, da je lepa, ne preterano agresivna, i da se ne ukopava u zemlju (video sam jednu mnogo lepu plavu, ali sam cuo da se ukopava, a to je mnogo velika steta) :( Meni se svidja Brachypelma vagans (valjda tako) ali sam negde na forumu naleteo na podatak da grize sve sto joj padne pod nogu. Meni ne treba agresivna tarantula, vec neka koju cu, s vremena na vreme moci da uzmem u ruku, a da su mi sanse da me ne ujede bar 70%... Takodje bih zeleo da raste velika, da je halapljiva i da (relativno) brzo raste... I da, posto ne poznajem nikoga ko cuva ove zivotinjice, voleo bih da cujem ko ih ima na prodaju, kako se krecu cene...itd...

rassa
12.07.10., 20:16
uzmi chromatusa

ritjzo
12.07.10., 21:32
Pazi ovako.. Tu plavu sto si video je Haplopelma Lividum i definitivno nije za pocetnike, jer je defanzivna, jako brza i videces je jednom godisnje. I ona nije tako plava inace, to je od blica. Ja imam Haplopelmu, tj. imam ''zivu rupu'' koju hranim. Ali je super opet. :)

Smiti, tj. ona na Markovom avataru je super tarantula. Ali ne raste tako brzo kao recimo Geniculata ili Parahybana koja se bukvalno duplira kada se presvuce. Ako geniculata jede kao konj, parahybana jede kao zmaj. :D

Ako hoces tarantulu koja je lepa, brzo raste, jede ko luda i nije agresivna (defanzivna) to je definitivno Acanthoscurria geniculata (Brazilian white knee).
Imas neke slike moje tarantule u temi ''Moj cimer (Acanthoscuria geniculata)''. Moja nije nervozna i opusteno je drzim na ruci.

Pozdrav!

Predator
12.07.10., 23:57
Ok, malo glasanje: svidjaju mi se Parahybana i Acanthoscurria geniculata. Dvoumim se izmedju te dve. Koje je vase misljenje, koju da uzmem? I da, jer ih ima neko od vas na prodaju? Kako se krecu cene?

ritjzo
13.07.10., 00:32
Pogledaj malo po forumu. U ponudi imas sve sto te zanima, a imas i cene. Raspitaj se malo.

Moj predlog kao prva tarantula ti je da uzmes geniculatu.

Pozdrav!

loshme10
13.07.10., 01:36
I ja glasam za geniculatu! :D Nije zato sto je imam, nego mi je lepsa... A u ostalom su dosta slicne. Pozz!

Miloss018
30.01.11., 18:46
Pozdrav svima! I ja bih zeleo da uzmem neku tarantulu, ali ja vise volim tarantule koje su malene i koje su u boji, recimo kao Avicularia Geroldi ili Avicularia Versicolor pa bi me zanimalo vase misljenje?

Cold_Beer
30.01.11., 18:48
Po meni najlepse Avicularie su te koje si upravo naveo,neces pogresiti bilo koju da uzmes.

loshme10
30.01.11., 19:58
Imas i lepih terestrijalnih vrsta koje imaju lepe boje, kao sto su cyaneo ili boehmei, a ne rastu prevelike... Ima ih jos dosta, samo cesljaj forum i google! ;)

Miloss018
30.01.11., 20:16
A da li su one otrovne? Koliko sam ja cuo sve tarantule sa zivahnim bojama su otrovne u manjoj ili vecoj "jacini". Za ove dve sam cuo da im je jacina otrova otprilike kao ujed pcele ili ose?

loshme10
30.01.11., 20:30
Sve tarantule su otrovne, ali ni jedna ne moze da ubije coveka, ako na to mislis! :D Jedino u slucaju jake alergijske reakcije... Ove dve T koje sam ti naveo takodje nemaju jak otrov, pogotovo iz roda Brachypelma i Grammostola. Ti si pomenula dve Avicularie, tako da ti tu ne mogu pomoci jer nemam ni jednu arborealnu T, nego samo terestrijalne... Ali za pocetak bih ti preporucio da preskocis Avicularie, mozda je bolje da uzmes neku od vrsta sto brze rastu, da te ne smori. A i jako su osetljive...

Miloss018
30.01.11., 20:35
Procitao sam negde da Avicularie sporo rastu, sto meni i odgovara, a sa druge strane tarantule iz porodice Brachypelme mi se nesto i ne svidjaju.. Cekam Zarkov odgovor na temu, on mi je tu komsija, a i imamo jednog zajednickog prijatelja pa me zanima njegovo misljenje, a i mozda uzivo susret (kad dolazi moj prijatelj kod njega da podjem sa njim) ipak bih hteo neki kontakt sa tarantulom pre kupovine. :)

terarist
30.01.11., 22:04
Uzmi i genikulatu i parahbanu,to sam ja uradio i nisam se pokajao a neces ni ti:D

loshme10
30.01.11., 22:26
Au terarist, al si ga uputio! :D Hoce T sto sporo raste, a ti mu predlazes genikulatu i parahibanu! :)Z Cudi me da ti se ne svidja recimo Brachypelma boehmei, kako uopste T takvih boja moze nekome da se ne svidja?! ;)

terarist
30.01.11., 23:11
Mislio sam na ovog 1. s obzirom da nam se svidjaju iste karakteristike a za ovog 2. nzm :D

loshme10
30.01.11., 23:23
Moja geniculata je za 12 meseci porasla na 16+cm! :D A parahybana bi jos brze! Stize mi zenka parahybane za vikend, pa cemo da vidimo i nju na delu... ;) A sa njom i zenka boehmei, pa mogu da je slikam i da moj imenjak vidi kako su do j..a! :D

Zlopanja
30.01.11., 23:56
Ja sam uzimao samo one koje mi se svidjaju i nikad nisam pogresio :D
Moja preporuka je da uzmes T koja ti se najvise svidja i to je to... Samo se malo uputis sta joj je potrbno (a nije puno) !!!
PozzZzz

Miloss018
31.01.11., 00:52
Imenjace slazem se sa tobom da je svaka T lepa na svoj nacin ali Brachypelme mi se nekako ne svidjaju (mozda je to zato sto sam video samo par vrsta i sve su braon - crne). Zbog toga sam ja pitao za misljenje izmedju one dve avicularie. :) Izbaci slicice pa cemo da pogledamo :)

Miroslav
31.01.11., 03:38
B. boehmei

http://img40.imagefra.me/i51r/fric23/e6j2_a5a_u8o53.jpg (http://i.imagefra.me/fbdhz6i0)

Ima još lepih Brachypelmi, kao što su smithi, auratum, emilia itd.

Ana
31.01.11., 11:13
Uzmi b. smithi ili chromatopelmu cyaneopubescens. U stvari, obadve :D
Sa ovom drugom neces pogresiti: bas je aktivna, dosta plete i veoma je interesantna jer menja boje kako raste.

http://farm3.static.flickr.com/2148/1795506287_9bc7c94d68.jpg

B. albopilosum jeste jedna od najlepsih t. ali je prilicno nervozna, ja ne bih rekla da je za pocetnike. Mozda malo kasnije, kad se naviknes. E, sad, kao sto su ti rekli, avicularie su bas osetljive, traze dosta vlage a cesto se desava i da uginu iz cistog mira, iako im je vlaga i temperatura ok. Razmisli, pregledaj slike i osobine svih tarantula koje te interesuju, pa odluci.

Miloss018
31.01.11., 11:47
Sad me je moj imenjak malo poremetio, bio sam siguran da cu uzeti Aviculariu Geroldi ali mi je pokazao par Brachypelma i bas su mi se dopale. Procitacu malo njihove karakteristike pa cu vec odluciti, a ako ne kupicu obe :D Hvala svima puno.

Samo jos jedno pitanje.. Avicularia Geroldi i Avicularia Versicolor imaju izrazito jake boje, ili je ovo na googlu pod odredjenim uglom i blicom?

loshme10
31.01.11., 13:24
Nisu bas tako plave, kao sto ni ova cyaneo nije tako plava, naravno! :D Ipak ti je ja mislim za pocetak bolje Brachypelma od Avicularie, a posle sve redom! :)Z

rassa
31.01.11., 14:01
ja ti predlazem smitija ili geniculatu kao prvu T

markozmaj
31.01.11., 14:18
A moj ti je predlog da trazis od zarka spisak tarantula koje ima za prodaju i da se bacis an googlanje. I da uzmes sta ti se najvise svidja, nijedna T nije prezahtevna ;-)

Miloss018
31.01.11., 16:58
A moj ti je predlog da trazis od zarka spisak tarantula koje ima za prodaju i da se bacis an googlanje. I da uzmes sta ti se najvise svidja, nijedna T nije prezahtevna ;-)

Pa verovatno cu tako i da uradim, zato sto je on jedini koji ih ima u Nisu (cini mi se). Malopre sam se vratio iz grada i ni u jednom "Pet Shopu" ih nema. Jedino sto sam nasao su terarijumi i uva i uvb lampe. (Negde sam procitao da su mi i one potrebne?)

Miroslav
31.01.11., 17:12
Za tarantule ti nisu pitrebne nikakve lampe.

Zlopanja
31.01.11., 17:13
+ su u pet shopovima 3 puta skuplje.. Porezi i ostale gluposti :)

Ana
31.01.11., 17:23
Sve sto ti treba imas kod Zarka. Slazem se sa Miroslavom, te lampe se koriste kod gustera, ne trebaju ti.
Samo vodi racuna da ti temperatura u sobi ne padne ispod 15C, obrati paznju na vlagu i bez brige.

terarist
01.02.11., 00:02
meni je juce temp u teru bila 10 stepeni a u kuci 1 :eek: bili na selu i kad sam se vratio nisam mogao vjerovati,tarantule su ok jos se trebaju presvuci ovih dana pa kontam mogu na krace vrijeme podnositi tako niske temp?:confused:

Ana
01.02.11., 04:52
Pa mogu na krace vreme, ali nije preporucljivo. Umrtve se, a cini mi se da procitah negde da je najveci procenat gusenja pri presvlacenju bio upravo zbog niske vlaznosti i temperature.

Miloss018
03.02.11., 18:28
Pa mogu na krace vreme, ali nije preporucljivo. Umrtve se, a cini mi se da procitah negde da je najveci procenat gusenja pri presvlacenju bio upravo zbog niske vlaznosti i temperature.

I ja mislim da sam procitao isto, tj. da dolazi do mogucnosti da se tarantula ugusi usled nedostatka vlage i niskih temperatura..

tappancs
04.02.11., 20:15
A. Geniculata po meni najatraktivnija - dobar izbor