PDA

Pogledaj punu verziju : Australijske Tarantule



darko.subotica
10.07.09., 08:50
Hmm, ovo je interesantno... U koji svet njih ubrajati? :)

Stari ili novi?

Sve u svemu nisam video da ih neko gaji, ima koliko sam procitao 4 genusa :
-Selenocosmia
-Selenotypus
-Phlogiellus
-Coremiocnemis
-Selenotholus

Koliko vidim na nekom australijskom forumu, oni (tamo) ih gaje. Ali slabo sam cuo da se pojavljuju u ovo delu sveta.
Da li se iko susrecao sa ovim vrstama?

acak
10.07.09., 10:59
Vec si odgovorio sam sebi na to pitanje :)
http://www.teraristika.org/forum/showpost.php?p=94061&postcount=11

A sto se tice zivotinja, kolko znam Australija ne dozvoljava bilo kakav izvoz svojih zivotinja....
Predpostavljam da je to razlog zasto ih nema u ponudi...
E, da znas kolko je samo meni tamo vrsta zanimljivo, ali nema sanse da ih nabavim... bar ne legalno :)
Jedino da se preselim :) ....a razmisljam o tome, ne samo zbog zivuljki, nego iz zbog posla....

darko.subotica
10.07.09., 11:23
Secam se tog posta ... Nego negde sam procitao da se one ne ubrajaju ni u stari ni u novi svet! :)
Vec se nesto kao posebno naglasavaju...
Hmm... I ti potenciras na Australiju? ;) Kolega ;)

darko.subotica
10.07.09., 12:24
Polagano smo krenuli ka offtopicu! :) Ali oke!

Sve u svemu, da odem da zivim u AUS, gajio bih njihove! Al nisam siguran, kako bih mogao moje trenutne da uvezem tamo?! :)

Any Ideas?

poskok
10.07.09., 12:53
Polagano smo krenuli ka offtopicu! :) Ali oke!

Sve u svemu, da odem da zivim u AUS, gajio bih njihove! Al nisam siguran, kako bih mogao moje trenutne da uvezem tamo?! :)

Any Ideas?

Nikako legalno. Imaju već previše problema sa invazivnim vrstama tako da se paze, pa verujem da ni nelegalno ne bi bilo lako... Naravno, ako dovoljan broj nas sa ovog foruma ode tamo možda proguramo neku peticiju o promeni uvozno/izvoznih propisa :D

Bifrost
10.07.09., 13:12
Mogu da se nabave i Australianske vrste... Selenocosmia se cesto pojavljuje u listi koju nasi forumasi postavljaju u forumu prodaja.

kimo
10.07.09., 14:56
Ja ti mogu rešiti skoro sve te vrste, ima ih i CB tako da nema potrebe da se uvoze i krijumčare...jedini minus za neke je što su kopači uglavnom i što jako, jako sporo rastu, ali zato budu ogromne i imaju debele noge i da skuplje su dosta...ali to verovatno dok se ne namnoži određen broj u zatočeništvu.

vudo
10.07.09., 17:07
znaci opet dolazimo do toga, da se sve moze nabaviti, samo je cena u pitanju...

Geni
10.07.09., 17:21
Pa uvek je to. Ali i ne mora da znači jer su mnoge ove tarantule redovno u ponudi kao male po normalnim cenama.

kimo
10.07.09., 18:31
Pa da, nisu skupe u smislu da koštaju kao blondi, P.metalica i M.balfouri ali su oko 30-40 eur kao male. Naravno opet zavisi od vrste do vrste.