PDA

Pogledaj punu verziju : Osb ploce



3maj
13.07.09., 05:37
E ljudi morao sam da postavim novu temu,###, logujem se preko tel-a, jer mi je net u sj**u,pa mi je malo teze "procesljati" sve teme...
Ovako,malo uvoda,ja se bavim glodarima i pravim terarijume za njih, e sad, imam jednu zamisao u vezi terarijuma "na sprat",dole bi bio akvarijum,a gore drugi sprat uradjen od drveta. Ja sam to pokusao sa laminatom da uradim i nikako nije islo :( Citajuci po forumu video sam da su osb ploce funkcionalne za terarijume,a verovatno ce i meni posluziti oko moje ideje. Potrebno je da se lako seku i da se lako spajaju jedna za drugu,bez dodatnih letvica za spajanje stranica...
Mene zanimaju cene tih ploca,ako neko moze da napise, od najtanje do najdeblje,bio bih mu veoma zahvalan. I GDE da nadjem tu plocu? U gradu gde zivim u koju kod sam prodavnicu alata,opreme i sl. usao svi su me gledali bledo u fazonu sta ti je to...
Et' toliko,ako mi pomognete, napokon cu zavrsiti moj 'glodarijum' :D I okacicu fotke cim proradi net.
P.S.Oprostite ako ne odgovorim na vreme,ipak pisem sa tel-a...

silwert
13.07.09., 12:17
u novom sadu ploce mogu kupiti na gradjari Savkom u petrovaradinu,Uradi sam na novom naselju to su dva mesta gde su najpovoljnije cene
cene se krecu od 950 din za debljinu od 9mm
sto je ploca deblja to je skuplja ali za oko 300 kinti za svaku narednu debljinu

gordond
16.07.09., 03:42
I GDE da nadjem tu plocu? U gradu gde zivim u koju kod sam prodavnicu alata,opreme i sl. usao svi su me gledali bledo u fazonu sta ti je to...


S obzirom da zivis na tamnoj str. meseca, tesko da ti mozemo pomoci oko pronalaska OSB ploca:)

Ako hoces da ih srafis direktno tj. bez dodatnih letvica, moras da uzmes ili one od 15mm ili od 18mm posto ce ti se tanje ''rascvetati''...

3maj
16.07.09., 05:42
S obzirom da zivis na tamnoj str. meseca, tesko da ti mozemo pomoci oko pronalaska OSB ploca:)

Ako hoces da ih srafis direktno tj. bez dodatnih letvica, moras da uzmes ili one od 15mm ili od 18mm posto ce ti se tanje ''rascvetati''...

hahaha,bas si me nasmejao :D
Moram skoknuti do 'svetle' strane,mnogo su napredniji LOL :D
Originalan fazon Gordon,svaka cast:)
Zivim u Republici Srpskoj,grad Zvornik...
E ta informacija mi mnogo znaci,hvala puno! S obzirom da su 18 mm,po racunici koju ste mi dali, najskuplje, trebalo bi nabaviti letvice,ali gde?

Teletabis
16.07.09., 10:26
MAtori ja srafio 10mm bez problema, okacicu uskoro slike terarijuma pa ces videti, samo uzmi manji profil srafa ili milimetarsku burgiju i nema cvetanja, moj predlog ti je ako budes sam sekao da pre srafljenja naneses malo lepka za drvo po ivicama!

kimo
16.07.09., 13:04
Džabe se ti druže ovde raspituješ, kod tebe su sigurno drugačije cene, a i cene pločastih materijala se jako razlikuju od radnje do radnje i zavisi od lagera, nekada ćeš negde da nađeš jeftiniju 15-icu od 9-ke...sve zavisi koliki terarijum praviš, ali ja najviše volim 9-ku i da napravim ram od letvica, ako je terarijum velik, a ako je manji može i deblja bez letvica, ali je terarijum onda duplo teži...letvice kod stolara ili negde gde se prodaju, ali su skupe inače, letvice za terarijum te izađu koliko i sam osb ako nemaš nekoga da ti iz greda iseče iste.

dule87
18.07.09., 12:16
Nije dzaba, blizu je njemu Mali Zvornik, samo predje drinu... hehe
Pozdrav zemljak, prolazim ti stalno kroz grad kad idem na vikendicu.., javi ako hoces da ti vidim cijene u Tuzli...

3maj
19.07.09., 03:21
@teletabis,hvala za info,ocekujem slike :)
@kimo nikad nije dzaba,mada verujem da se cene razlikuju,ali ipak bolje je imati bilo kakav info nego nikakav,tnx za ostatak,svaka informacija je dobrodosla :)
@dule87 haha,dobra ti ova :D Nisam se setio da pogledam u M.Zv-u :(
Pogledacu u M.Zv-u i u Loznici...
Hehe,nemoj samo da prolazis,svrati malo na Drinu, okupaj se i oseti moc koju ova reka daje :D Ja bio zadnja 3 dana i voda je ekstra...
Moze zemljak,svaka pomoc je dobrodosla...
Nego,reci mi, ima li u Tuzli kakav pet shop? Ako ima, aj postavi broj telefona i naziv,molim te.
Hvala!

dule87
19.07.09., 12:18
Hehe pa moja vikendica i jeste na Drini, samo malo uzvodno.. ;)
Ostalo sam ti posalo na PP, da ne gusimo temu..