PDA

Pogledaj punu verziju : Terarijum (eublepharis macularis)



boris89
13.07.09., 21:36
Evo sad sam mu uredio malo terarijum,dosad sam ga drzao na papiru...svi konstruktivni komentari su dobrodosli :)

http://img39.picoodle.com/img/img39/2/7/13/boris89/f_DSC02416000m_03f4544.jpg

http://img39.picoodle.com/img/img39/2/7/13/boris89/f_DSC02417001m_1b74e82.jpg

pozz

pilis
14.07.09., 14:20
E super ti je,i svidja mi se ta pecina koju si mu napravio.
A gde je sijalica?i stavi mu vecu posudu za vodu slobodno,oni vole da se brckaju uvece

boris89
14.07.09., 16:16
imam sijalicu,kod mreze je za ventilaciju...tu pecinu mi je drugar napravio,to je onaj ravan kamen kao plocice,samo sto je razbijen u sitne komade i zalepljen silikonom :)

spiderboy
14.07.09., 18:36
E super ti je,i svidja mi se ta pecina koju si mu napravio.
A gde je sijalica?i stavi mu vecu posudu za vodu slobodno,oni vole da se brckaju uvece

po meni nema potrebe za većom posudom,ne znam odakle ti to da se leopard gekoni brčkaju u vodi???
imam 10-12 leopard gekona,i nijedan se na brčka...

Cold_Beer
14.07.09., 18:47
Mozda je mislio kad se presvlace,tada hoce malo da sede u vodi,jedan od mojih lg kad je bio mali,pre presvlacenja,voleo je da sedi u vodi potopljen do grla i tako je znao da bleji i po dva sata,imam i snimak;) sada ima posudu sa vlaznim tresetom pa nema potrebe za "kupanjem" :)

spiderboy
14.07.09., 22:55
pa ako nema skrovište sa vlagom,onda je to druga stvar,zbog toga im i treba obezbediti sklonište sa vlažnim tresetom,neće biti problema sa presvlačanjem itd.itd(da ne mora jadničak da se brčka :D)

FatBastard
15.07.09., 02:05
Mene zanimaju dimenzije ?
Izgleda mi dosta malo...
Ne svidja mi se enterijer, ali ukusi su razlichiti... =]

boris89
15.07.09., 11:58
dimenzije osnove su 30x40,al ovo mu nije krajnji terarijum,sacekacu malo da poraste pa cu ga onda prebaciti u veci...

FatBastard
15.07.09., 14:33
Ok... Samo pokushaj da mu onda obezbedish krajnje dimenzije sledeci put poshto oni ne uzhivaju bash u tom premeshtanju i ponovnom privikavanju i upoznavanju habitata... =]

kimo
15.07.09., 17:52
Ok... Samo pokushaj da mu onda obezbedish krajnje dimenzije sledeci put poshto oni ne uzhivaju bash u tom premeshtanju i ponovnom privikavanju i upoznavanju habitata... =]

Neće mu ama baš ništa faliti ;) Nisu oni toliko stresirani kada mu samo izmeniš to jednom. To su samo priče, ako ste tako čuli ili videli negde da neko piše...

Cold_Beer
15.07.09., 18:00
Neće mu ama baš ništa faliti ;) Nisu oni toliko stresirani kada mu samo izmeniš to jednom. To su samo priče, ako ste tako čuli ili videli negde da neko piše...

Upravo tako!Ja sam mojim lg promenio vise puta terarijum,nikada nisam imao bilo kakav problem,kad su u novom terarijumu prvo ispituju "teren" po par sati,a onda se smire i nastave sa standardnim lencarenjem :) isto tako se ponasaju i kad im promenim podlogu i operem ceo terarijum s vremena na vreme!

kimo
15.07.09., 19:41
Upravo to što pričaš...da ne bude zabune, nisu toliko podložni stresu i nije to neki stres ako su zdravi.