PDA

Pogledaj punu verziju : Starter



zex
16.07.09., 14:27
Vec duze vreme razmisljam o nabavci tarantule ali ne znam nista o njima... Pa bih zamolio vas koji ste profesionalci da mi ogovorite na neka pitanja.
1. Koliko je opasno cuvati tarantulu?
2. Koliko je finansijski zahtevno cuvati tarantulu?
3. Koliko treba joj vremena treba posvetiti za odrzavanje (je li zahtevna)?
E sad sto se tice vrste koju bih cuvao, ja sam lepo u google-u ukucao rec tarantula, gledao slike i zapisao naziv svake vrste koja mi se dopala. Pa ako mi mozete reci nesto o ovim vrstama. Da li ih neko cuva, gde bi se mogle nabaviti i ako moze po nesto o njihovim karakteristikama (znam da cete mi reci da potrazim po netu ali se jednostavno ne razumem dovoljno pa bi mi odgovaralo da mi neko obljasni "narodskim" jezikom.:)
1. Brachypelma Annitha
2. Haplopelma Minax
3. Avicularia Minatrix
Unapred havala za odgovore.:)

marko
16.07.09., 14:52
Dobrodošao kao prvo :)

1. Nije opasno čuvati tarantulu, nema još zabeležen smrtni slučaj u svetu od ujeda tarantule, toliko je opasno :)
2. Finansijski, ništa jeftinije, već sam jednom rekao jedini ljubimac jeftiniji za držanje pored tarantule je da nemaš ljubimca.
3. Treba da joj posvetiš (jednoj tarantuli) 5 minuta nedeljno, prilično malo jel tako?

Od ove tri što si naveo preporučujem prvu, Brachypelma annitha ili Brachypelma smithi (skoro identična a lakše se nalazi u ponudi). Haplopelma je kopač i nećeš je videti često (par puta godišnje recimo), a Avicularia se baš ne preporučuje početnicima jer zahteva malo više pažnje kao recimo veću ventilaciju i veću vlagu.

zex
16.07.09., 15:06
Hvala na dobrodoslici i odgovorima.
Imam jos neka pitanja:
1. Vidim da svi hranite tarantule crvima i jos nekakvim insektima, kako nabavljhate hranu? Ja zivim u dosta malom mestu i u okolini ne postoji ne ni jedan pet shop sa egzoticnim zivotinjama.
2. Koja je fora sa dlacicama tarantule? Vidim da se to svud pominje...
3. Po kojoj ceni i gde mogu pronaci B. Annithu koju ste mi preporucili?
4. Po kojoj ceni i gde mogu poronaci potrebnu opremu (i sta je sve potrebno)?
5. Sme li se tarantula drzati na ruci? Nije da bih ja ovo pokusavao ali pitam cisto iz radoznalosti.

Geni
16.07.09., 15:18
Pročitaj malo ostale teme na forumu i stećićeš neku ideju o svemu ovome.

Evo malo za dlačice: http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5178

Insekte ili gajiš ili kupuješ a ne znam da postoji i jedan pet šop koji to prodaje. Imaš ovde na forumu male oglase pa kontaktiraj nekog prodavca da ti pošalje neku hranu. Najbolje je da uzmeš dovoljno da započneš svoju koloniju.

Tu pogledaj i za cene tarantula.

Od opreme ti treba terarijum, malo treseta i nešto da sve to zagreje ako ti zimi temperatura pada ispod 18.

Možeš da je držiš na ruci nakon što pročitaš one teme o iritirajućim dlačicama i posledicama kao i o eventualnim posledicama ujeda. I najvažnije je da paziš da ti tarantula ne padne jer može biti kobno za nju.

marko
16.07.09., 17:43
Za informacije oko nabavke postavi temu u sekciji Potražnja ili pogledaj sekciju Ponuda.

Za ostale informacije baci oko malo na ovo : http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5294

:)

zex
17.07.09., 18:29
Hvala na odgovorima. Procitao sam starije teme i saznao vecinu stvari koje su me interesovale.

marko
18.07.09., 16:30
Saznao si većinu stvari? Znači da imaš još nedoumica? Pitaj slobodno, nemoj se ustručavati :)