PDA

Pogledaj punu verziju : nesto vise o Haplopelma lividum???



Dahaka
25.07.09., 13:37
Moze li neko da mi kaze nesto o Haplopelma lividum?

Nista specijalno.

Uopste kakva je za drzanje. To me najvis interesuje.
http://www.minizoo.donetsk.ua/HlividumF.jpg

Ig0r
25.07.09., 15:15
Kao prvo i osnovno ne izgleda ni približno kao to na slici. Za držanje je u suštini neinteresantna ako je držiš kako treba. Klasičan primer kopača. Rupa koja jede. Vidiš je jednom, dva puta godišnje i to je to. Azijska vrsta, prilično otrovna...

Dahaka
25.07.09., 17:25
Steta sto ne izgelda tako...
(:
Ukopava se.
Bezveze.
Isto kao da nemas taratulu...

toncek
26.07.09., 18:22
čar je imati je,iako je nevidiš često...za to moraš biti stastveni terarista ;) pauk je super i jako je ljep...

Bifrost
26.07.09., 18:53
Prelep je :)

Ig0r
26.07.09., 23:56
Nevidljiv. I to treba videti. Ali juče :)Z

homer
27.07.09., 02:15
Moj lividum vecinu vremena provodi na samom ulazu u rupu pa imam prilike da ga vidim i vise puta na dan.
Izuzetak je kada se sprema presvlaciti,onda ga nema,rupu zatvori paucinom,pa se samo posle par nedelja iznenada pojavi sa svojim intenzivnim bojama..

kimo
27.07.09., 10:12
Svaki kopač, pa čak i onaj najokoreliji će se često noću pojavljivati na ulazu i čekati tu, naravno da to može biti i danju ako nije svetao deo gde je terarijum, ali često će većina na bilo kakvu vibraciju ili čak paljenje svetla da šmugne u rupu...

spiderboy
27.07.09., 21:12
imao sam dva komada,ponašali su se baš tako,na najmanju vibraciju šmugnu u rupu pa se shodno tome jako retko vidjaju

Dahaka
27.07.09., 21:24
Ne svidja mi se to sto se ne gleda stalno.
A stvarno je lijep pauk.
Zasto sam i psotavio temu.

:D

...

spiderboy
27.07.09., 23:03
ako hoćeš pauka kojeg ćeš često vidjati uzmi neku Brachypelmu,oni se slabo sakrivaju

zarko
27.07.09., 23:18
uzmi onda singapur blue

toncek
28.07.09., 19:33
evo da se pohvalim da sam i ja danas dobio dva komada...jednog od nekoliko mm i jednog od 8cm raspon nogu...cool pauk...:)

Dahaka
28.07.09., 21:36
Singapur Blue je Lampropelma violaceopes?
I citah neki sajt na francuskom a posto mi nije bas taj jezik od ruke, zakljucih da zenka raste do 25cm?
Da li je to Tacno?

A Brachypelma-e mi nijesu nekako orginalni...
Jesu oni orginalni ali en i za mene...
:D

Haplopelma lividum mi se strasno svidio ali mi se ne svidja sto ga ne bih gledao.
Ja bih da gledam tarantulu i da se gleda...
:D

kimo
28.07.09., 21:58
Nećeš baš gledati ni L.violaceopes toliko, jer su stidljivi, ali svakako jako lepi...uzmi nekog pauka i onda lepo kreni i skupljaj sve redom :) Druge ti nema :p

Dahaka
28.07.09., 22:42
Ne bih to ja sad odmah da uzimam.
Sad sam u fazi razmatranja kog pauka da uzmem...
Ne mogu da se odlucim...
Bih da je velik, bas velik ai ne mora, pozeljno je.

Vidjecu jos da pogledam po forumu i netu. Pa cu Vas ja pitati. ;)