PDA

Pogledaj punu verziju : Extatosoma Tiaratum - zaustavljanje krvarenja



abrasax
29.07.09., 08:51
Hitno ljudi pomagajte, presvukao mi se stik i dostigao punu veličinu ali mu otpala jedna noga i nabio se na bodlju. Kako da zaustavim krvarenje??

marko
29.07.09., 10:12
Verovatno bi mogao da probaš isti metod koji se primenjuje kod tarantula, da uzmeš super lepak i naneseš malo na ranu?

abrasax
29.07.09., 10:39
Ipak je stalo samo od sebe. I rana od noge i rana od bodlje su pocrnele. Ražalostio sam se kad sam jutros video.

marko
29.07.09., 10:51
Znači stik je živ i zdrav? Koja je to puna veličina?

abrasax
29.07.09., 11:55
Pa živ je. Puna veličina izgleda da je oko 13-14 cm dužina tela i plus prednje noge oko 6-7 cm. Impozantan je :)

marko
29.07.09., 13:53
Kad pre do 13-14cm? Odlično!

Moram ja svratiti da vidim to već jednom, mislim da vidim uživo. :)

abrasax
29.07.09., 13:58
E pa onda požuri pošto idem sutra.

rassa
18.08.09., 14:39
covece kako dobro izgledaju a tako jeftini . . 200 din o_0

mozes li staviti sliku tvog tj terarijum u kom ga drzis

Mihajlooo
18.08.09., 19:44
Jessu extra. SAmo sto ih je tesko razmozavati. Zenka izbaci jaje na zemlju i koje izgleda kao seme. Mravi njega stave u mravinjak gde ce se ono izleci i tada luci iste mirise kako larve mrava tako da ga radnici nemogu izbaciti iako je puno veci od njih. Kada se presvuce izlazi iz mravinjaka i ciklus ide ispocetka. Pomeni bi se larva mozda i nekako mogla hraniti ali opet, ko zna koliko puta treba da jede na dan i ostalo....

marko
18.08.09., 19:52
Šta? Nije teško razmnožavanje, samo dugo traje. Čak ne mora da dođe do parenja između mužijaka i ženke da bi ženka polegla jaja. Priča za mrave je samo jedan slučaj koji može da se desi ali nije obavezan, mravi uopšte ne igraju ulogu u izleganju novih insekata.

Mihajlooo
19.08.09., 11:50
To sam video i jednoj epizodi od Davida Attenboroughta, serijal se zvao life in the undergrowth. Jaje se inace moze izleci ali mravi igraju ulogu dadilje tako da ga oni hrane. Mozda bi se i moglo hraniiti pincetom ali nemogu nista da kazem bez prakse ;)

Bifrost
19.08.09., 18:45
Nema stadijum larve. Cim se izlegne napusta mravinjak (ako je u mravinjaku :) ) i penje se na drvo. Razmnozavanje ne bi trebalo da je tesko, samo dugo traje da se izlegne ako nije oplodjeno jaje. Mravi tu sluze samo da stite jaje.
Slike cu staviti kad budem imao slika :)

/Abrasax/

Mihajlooo
09.09.09., 13:40
Imam jednu poznanicu koja zna nekog lika koji poklanja jaja ovog insekta. Jaja su sveza tako da ce za nekih cca 9 meseci biti malih. Ali nudi JAJA!!! Javljaj te se pa da kazem prijateljici!

vudo
09.09.09., 15:20
da li bi mogao malo da opises proces kako ide, ne bih da uzmem jaje pa da na kraju ne bude nista zbog neznanja... kako se sta radi?? malo opsirnije ako nije problem da se objasni

Mihajlooo
09.09.09., 17:40
Nazalost ja neznam nista o njima. Jedino sto su mi rekli jeste da ako npr. uzmes 10 jaja nece ti se izleci stikovi i svih 10 nego oko 5.

Lycan
11.09.09., 12:26
Ja insekte poznajem osrednje, tako da za ovog ne mogu reci vise od toga da je iz suvih i toplih predela i da se hrani raznim biljnim vrstama. E,sad je problem sto ne znam da li mu i nase odgovaraju.tj. da l' mozemo da ga hranimo ovim sto raste tokom cele godine. Neki kazu da je bitno da ima stalan protok vazduh,da bude u nekoj volijeri i da je za razmnozavanje bitan sastav podloge.