PDA

Pogledaj punu verziju : P. pictus ne jede



Exotico
02.08.09., 21:39
Imam p.pictusa muskarca, oko godinu-dve je star(neznam bas tacno) i odkad sam ga dobio (vec 25 dana otprilike) nista nije jeo i jos uvek ne jede. bojim se da ne ugine. grejem ter plavom sijalicom od 20w koja radi od 11 do 23h i ispod nje t je 35-36 stepeni, a nocu je mrak i je oko 25-26 stepeni. ima plitku posudu sa vodom, posudu sa vlaznom tresetom i 2 kutijice za skrivanje, ali ih ne koristi-krije se iza njih. nudim mu svako vece lateralise i tenebrije ali ne jede. dali neko ima neki savet da mi kaze sta da mu radim? hvala svima ;)

Hornet
02.08.09., 22:01
Ako je CB mislim da ne treba da te brine... Meni lg nije hteo da jede kad sam ga nabvio duze vreme i onda je poceo da jede nesto slabo. Proslo je dva meseca dok on nije projeo redovno, i sad je sve ok...

kimo
02.08.09., 22:08
Ako si ga uzeo već odraslog onda nije ništa čudno što ne jede i ako ima debeo rep i ako je aktivan noću samo čekaj, mada bi trebao probati sa cvrčcima ako ih možeš nabaviti. 25 dana je relativno puno i treba je već početi da jede, ali nadam se da će uskoro.

Exotico
03.08.09., 00:16
da, imao je debeo rep, ali odkad sam ga dobio, do sada vidim da je smrsavio, neznam dali je wc ili cb. mislim da ne bih mogao da nabavim cvrcaka-ali videcu,potrudicu se, ali mislim da nije hranjen sa cvrcaka. imam dosta lateralise, pa zato sam mu to nudio, zenka jede po 5-6 dnevno, a on ni jednog. vidim da je nocu aktivan, takodje i zenka, zato ih hranim posle ponoci, a svetlo se gasi u 23.

kimo
03.08.09., 01:25
Možeš ranije da gasiš svetlo slobodno, a to da li su WC ili CB verovatno su CB jer se jako lako razmnožavaju i profilična je vrsta, jeftini su inače jako tako da nema potrebe da se uvoze iz divljine, ali je moguće kao i sa svakom životinjom, nevezano da li je CB ili WC da ima neke crevne parazite, ali to nije čest slučaj, pogotovo ako je odrastao...mada ko zna, ako možeš testiraj izmet, ako ga ima uopšte, na crevne parazite.

Exotico
03.08.09., 01:36
pa tesko da mogu to da testiram, a ima malo izmeta
svetlo se pali oko 11 ujutru i gasi oko 23 uvece, ter je u tamnu sobu, pa sam zato tako namestio, ali neverujem da je svetlo problem, zenka jede super

kimo
03.08.09., 02:28
Nema veze sa svetlom...a i oni su noćni, tako da bi trebao da jede noću ako ništa drugo kada se pogase svetla...

zarko
04.08.09., 18:16
pocni u 7 ujutru da palis svetlo i da gasis u 7uvece ili 8 , kakav je to rezim svetla do 23h ?

Exotico
04.08.09., 19:18
juce sam bas isto razmislio i promenio sam vreme na tajmer, sad palim u 8 ujutru i gasim u 8 uvece

kimo
04.08.09., 20:21
Nema to veze sa hranom nikakve...nije u tome problem siguran sam!

Exotico
04.08.09., 20:32
sad sam ga hranio na silom-pojeo je 3 velika lateralisa. dirao sam ga za usta i on tako siroko otvorio usta i ja mu ubacio jednog lateralisa i tako to ponovio jos 2 puta i posle nije hteo vise da otvara usta :D
nadam se da ce poceti sam da jede-ne bih hteo da ga ovako vise hranim

zarko
05.08.09., 00:14
pa naravno jer je poludeo od vremena!!! sigurno da ima ....ne slazem se sa kimom.
a jede jerj e gladan i izbezumljen. bolje sredi ter i uslove nisi nesto dobro sredio fajtaj povremno da bi pio vodu.
i to sto ima cinije za

cinije za vodu ne znaci da pije...oni ne piju tako niti im je ok ...stagnantnu vodu ni jedan guster u prirodi nep ije ako ima svakog jutra rosu i sveze zbancije...
svi piktusi su CB 100% jer madagaskar je zatvoren

kimo
05.08.09., 00:34
Ako je jeo pre dolaska kod njega redovno i ako je imao dobar apetit to što mu je svetlosni period samo pomeren za nekoliko sati ne bi smelo da utiče uopšte...100%.

Exotico
05.08.09., 02:14
pa neznam u cemu je problem, ali vidi se da je kod zarka jeo, bio je bas veliki sa debelim repom, sad sam primetio da je malo smrsavio, ali nije strasno, nadam se da ce sve biti u redu

kimo
05.08.09., 11:24
Pazi, moguće je da je stres od puta mada posle 25 dana bi trebao da se odomaćio...ako je kod njega jeo normalno sigurno nije mogao pokupiti do tebe parazite, sem ako nije bio u kontaktu sa nekim drugim gušterima u šta sumnjam...

Exotico
14.08.09., 21:44
juce mi je uginuo jedan pictus, ali nije od ovog para, vec treci pictus kojeg sam imao. on je bio mali oko 2-3 meseca i vec neko vreme je odbijao hranu, uvek je imao hranu u ter, ali nije jeo, sad sam ga nasao i bio je mnogo mrsav.
u vezi sa onim parom pictusa, ista situacija. muskarac jos uvek ne jede-nije jeo od prosli put kad sam ga silom nahranio-sad nemogu nikako da mu otvorim usta. zenka je takodje namalila hranu, sad jede po jednog lateralisa nedeljno. sve je isto, T je ok, jedino sto mislim da je uzrok je sto zive jedan do drugog(nisu zajedno ali je to jedan ter kojeg sam podelio) dali mislite da to bi mogao da bude uzrok ili nema veze? sta da radim?

gordond
16.08.09., 13:05
Sad kad si rekao da ti je jedan uginuo, moram i ja da se nadovezem na pricu...
I meni su 2 pictus-a uginula pre 15ak dana. Bili su skroz mali. Redovno su dobijali hranu, svaki dan svezu vodu, na svakih par dana je fajtan terarijum, temperatura je bila oko 35 stepeni... Jednog dana sam ih samo nasao mrtve.

kimo
16.08.09., 13:12
Mali gušteri i reptili uopšte su mnogo osetljiviji od većih i samim tim su podložni dehidrataciji, pogotovo kada je leto...mali pictusi su toliko mali da ukoliko jedan dan mu nešto ne odgovara on će da ugine, na to se mora paziti i zato je bolje uzeti ih kada su malo veći ili kada ste sigurni da imate vremena i volje da se bakćete svaki dan pomalo sa njima. Najgore je kada neko otputuje pa kaže rođaku/komšiji da ih obiđe i da im vode...tu se ne zna šta će tačno on da uradi...zato i dolazi do ovakvih ishoda.

gordond
16.08.09., 13:19
Najgore je kada neko otputuje pa kaže rođaku/komšiji da ih obiđe i da im vode...tu se ne zna šta će tačno on da uradi...zato i dolazi do ovakvih ishoda.

Nema mnogo mudrosti u tome da promenis gusterima vodu i ubacis hranu, narocito ako ti neko detaljno napise sta, kako i koliko i ostavi papir ispred terarijuma a pri tom ti i detaljno objasni...

kimo
16.08.09., 16:54
Ma znam ja šta ti hoćeš da kažeš, nije uvek tako, zato to i navodim, svašta se dešavalo kada nisu vlasnici ljubimca tu...

Exotico
16.08.09., 20:13
dali neko ima nekakav savet sta da radim za muzjaka koji nece da jede vise od mesec dana(osim to sto sam mu sulom ugurao u usta 3 lateralisa pre 2 nedelje)

Exotico
18.08.09., 02:59
evo da pisem,juce sam napravio neke izmene u terarijumu, dodao neka drva, velika skrovista i mislim da su se opustili. uvece su jeli, a evo i sad opet su jeli. nadam se da vise nece biti problema. :)

zarko
19.08.09., 00:18
posto nisma tu na netu samo da obralozim
piktusi su delikatniji od leo
piktusi mali su jako oetljivi.
i meni su crkavali usled dehidratacije i zaposatvlajnja..traz e vise pracenja i vremena od leo.
odralsi par piktusa se pari i malecki koje si dobio su od zenke koja je kod mene ,parena pre dolasa kod mene sa muzijakom koji je kod tebe.
dobio si unrelated par koji je fenomenalno napredovao. druga zenka koaj je polagala jja dala je 8 jajaet i 5 je izaslo piktusa perfektnih
svi mali piktusi su bili najmanje 30 dana stari znaci vec formirani i jeli pili sve kkao treba.
ti nisi bio tu jako dugo tako da to je vleika mana.
a lik koji je dobio 2 pikt sveo stusa i tvrdi da sam ga #####o je imao da bira 2 leo ili 2 piktusa ili tkao neka kombinacija i + sve ostalo sot je dfobio i nije naso za shodno da kaze hvala jer je dobio ekstra gustere.\
nemam net pa ne mogu da se raspricavam, tako da je to to . zao mi je ali ja se ne zebavam sa tim stvarima da bi vam slao sa namerom lose gustere.

pisem sa pisljivog laptopa cija je tastatura stane u moj dlan tkao da jos jos gore pisem

Exotico
19.08.09., 23:11
ma ne covece, ne kazem da si me #####o, verujem ti, samo sam reko da je uginuo i mislio sam da ce i muzjak da ugine jer nije jeo skoro mesec dana, ali sad je sve u redu
pozdrav :)