PDA

Pogledaj punu verziju : Kupanje Kukuruznog smuka



npetrovic
02.08.09., 23:38
Zanima me da li je ova pojava normalna , posto sam procitao negde na forumu da se desava kada nesto zivotinji fali, sto ne mislim da je slucaj sa mojom zenkicom koja povremeno mozda jednom u tri nedelje udje u posudu sa vodom, i to sada u toku leta par puta. Inace stara je oko godinu dana ima oko 80-ak cm :icon_cheers: i apsolutno se normalno ponasa od apetita do stolice, sa kozom je sve u redu nema parazita jer sve sto ubacujem u ter. je cisto i sterilisano, inace odrasla je kod mene uzeo sam je sa nekih dva meseca.

spiderboy
03.08.09., 00:31
sasvim normalna pojava da kukuruzni smuk ulazi u vodu,ne treba ništa da te brrine...

npetrovic
03.08.09., 00:52
Hvala , tako sam i mislio da joj je doslo malo da se rashladi bilo je vrelo danas :)

spiderboy
03.08.09., 09:24
mada je to kod kukuruznih smukova relativna stvar,ne može se generalno reći da vole da se kupaju,svaka jedinka je drugačija,neke baš vole da ulaze u vodu,a neke druge jako retko ili nikad

npetrovic
03.08.09., 12:07
Pa ova je ulazila svega dva tri puta do sada ali se to sinoc desila pa ja rekoh ajde da postujem posto me bas zanima jer apsolutno nema znakova nekih bolesti, a i ne zadrzi se dugo par minuta propici kroz posudu i bezi napolje tako da se verovatno rashladjuje.

gava
05.08.09., 14:42
Ma naravno. Moji smukovi ulaze u vodu samo leti kada je baš toplo. Mogao bi da razmisliš o tome da premestiš terarijum na neko hladnije mesto, ako te kupanje baš nervira. Mene izluđuje, pošto isprosipaju vodu po terarijumu i naprave haos, ali nemam baš mesta u sobi da bih pravio rokade.

npetrovic
05.08.09., 22:34
Ma ne nervira me cak je simpaticno gledati je dok se brcka , vodu ne prosipa posto je u pitanju glinena posuda dubine oko 8-9 cm koja sadrzi negde oko 3cm vode a relativno je prostrana tako da se cela smesti u nju, ma neka je, opet kazem sama pojava je retka , a temperature sobe kad je najtoplije ne prelazi 27C da bi je selio.