PDA

Pogledaj punu verziju : Jela dan pre presvlacenja



Bifrost
04.08.09., 00:29
Evo kao sto i naslov kaze, moja zenka p. murinus je sinoc jela bez problema omanju cinereu i opa eto veceras presvlacenje otprilike tacno 24 sata. Nisam bas obracao paznju koliko je potamnela nisam ni mislio da ce skoro da se presvuce. Ovo mi se i ranije desilo sa mojom prvom p. murinus zenkom (moj drugi pauk kojeg sam nabavio i prvi pauk koji se presvlacio da sam gledao, bezuspesno nazalost :( ) ona je jela tenebriju dan pre presvlacenja... Eto ovo sam zapazio samo kod ove vrste... Ne znam da li se jos nekom desilo..?

Miroslav
04.08.09., 07:52
Meni se to desilo sa A. geniculatom. Ne znam šta sam joj tada tačno dao da jede, ali se sećam da je to bilo dan pred presvlačenje. Tada je bila velika svega nekoliko centimetara.
Još jedna T mi je jela tako dan dva pred presvlačenje, ali se ne sećam koja je bila u pitanju.

Borko
04.08.09., 08:56
meni se desilo isto sa murinusom!
isto se presvukao odprilike dan poslije jela,možda malo više.
nahranio ga ujutru a tek sutradan naveče sam vidio košuljicu!

Geni
04.08.09., 09:05
Relativno normalno ponašanje kada su manji primerci u pitanju. Dešavalo mi se sa geniculatom, parahybanom, par avicularia...

Mada nikada to nisam doživeo kod neke veće tarantule. Samo kod mladih.

rassa
04.08.09., 12:12
i meni se to desilo sa geniculatom, napisao sam to u nekoj temi...

marko
04.08.09., 13:47
Da, i po mom dosadašnjem iskustvu se to dešava samo kod manjih primeraka. Desilo mi se sa geniculatom, murinusom, campestratusom, cyaneopubescensom, mislim da je bilo i kod maculate.

Miroslav
04.08.09., 21:30
par avicularia...

Meni se to nije nikad desilo sa avikularijama, mada nisam nešto preterano ni pokušavao. Obično stoje u svom tunelu i samo se s vremena na vreme premeste na drugo mesto. Totalno su nezainteresovane za okolinu tih nekih desetak dana.

Takođe je i moja geniculata bila mala kad je jela dan pred presvlačenje. A sada, pred zadnje presvlačenje, nije jela mesec dana.