PDA

Pogledaj punu verziju : Bloodred i Amber corn snake



Marcco
06.08.09., 00:12
Da se pohvalim danas su mi stigle ove 2 morfe kukuruznog smuka.:icon_cheers::icon_cheers: Jos su bebe tako da nisu promenile boje mada se vidi razlika. Stavljam slike sto pre mogu :)

http://i560.photobucket.com/albums/ss47/Marcco89/amb07au9.jpg

Ovo je Amber. U principu to je Caramel morfa sa tamnim ocima.

http://i560.photobucket.com/albums/ss47/Marcco89/bl08au9.jpg

A evo je i Bloodred :)

markozmaj
06.08.09., 00:24
Extra mare svaka cast :D

Marcco
06.08.09., 00:26
Hvala. Pokusacu da slikam cim primetim menjanje boja i da ispratim fotkama dok ne porastu skroz.

spiderboy
06.08.09., 07:48
Hvala. Pokusacu da slikam cim primetim menjanje boja i da ispratim fotkama dok ne porastu skroz.

hehe to će onda da potraje malo duže,naime bloodred jedinke konačnu crvenu boju dobijaju tek u drugoj-trećoj godini života;)

za amber pogledaj ovde http://www.kornnatter.de/cornpedia-op-content-tid-5-cornsnake_morph-amber.html ova tvoja mi više liči na Miami phase ili hypo-miami,mada je i tu moguće da će da menja boju prilikom rasta ali mi ne deluje kao amber i nigde nisam pronašao podatak da oni isto menjaju boju prilikom rasta,bar ne u tolikoj meri

Marcco
06.08.09., 12:42
Da,menjaju boju. Zmije su kupljene u USA i dobio sam garanciju da su Amber i Bloodred, ako ne budu novac ce biti vracen. Nije miami jer su one vise sive nego bele. Covek mi je rekao da ce braon postati jarko zuta vremenom. Cak sam dobio i garanciju da je Amber zenka a Bloodred muzjak sto mi je bilo cudno s obzirom da su stare 2 meseca samo.

kimo
06.08.09., 13:15
Pa sondiraju se i može se odrediti i dok su male...zar ne?

Marcco
06.08.09., 13:24
Pa da,verovatno. Ko zna zna :)

spiderboy
06.08.09., 16:27
mali kukuruzni smukovi se ne moraju sondirati nego poppingom,to jest izmasiranjem hemipenisa se utvrdjuje pol 100%,sa tim metodom se utvrdjuje pol malih kukuruznih smukova do nekih 6-7 meseci starosti,kasnije se ne preporučuje nego dolazi sondiranje

gordond
06.08.09., 16:27
Kazes kupljene u SAD? Kako si ih prevezao, koliko su te izasle...? Mozes i na pp da odgovoris.

gordond
06.08.09., 16:30
mali kukuruzni smukovi se ne moraju sondirati nego poppingom,to jest izmasiranjem hemipenisa se utvrdjuje pol 100%,sa tim metodom se utvrdjuje pol malih kukuruznih smukova do nekih 6-7 meseci starosti,kasnije se ne preporučuje nego dolazi sondiranje

Jel to vazi za sve smukove/zmije ili samo za kukuruzne? Zasto se kasnije ne preporucuje? Moja getula je stara oko godinu dana, a na taj nacin sam joj utvrdio pol...

StevaNS
07.08.09., 01:51
dobio sam garanciju da su Amber i Bloodred, ako ne budu novac ce biti vracen.

Hehe.. bas me interesuje, ako im se ne daj boze posle 2-3 godine pojavis na pragu sa zmijom i kazes da to nije amber ili bloodred, koja ce biti reakcija.. ???

Marcco
07.08.09., 02:07
Ma sumnjam da su ########, nisam ja narucivao pa mi poslali nego je drugar koji zivi tamo kupio od tog odgajivaca, koji je inace i napisao knjigu o kukuruznim smukovima, i u Americi je jedan od napoznatijih odgajivaca istih.

spiderboy
07.08.09., 07:52
Jel to vazi za sve smukove/zmije ili samo za kukuruzne? Zasto se kasnije ne preporucuje? Moja getula je stara oko godinu dana, a na taj nacin sam joj utvrdio pol...

ma može i kasnije samo se ne preporučuje zbog mogućih povreda hemipenisa zmije,ali obično to prodje bez problema ako se ne pristupa divljački,treba sa osećajem stiskati:D
kad si već jednom video kako to ide onda i nije neka velika filozofija

spiderboy
07.08.09., 08:00
Ma sumnjam da su ########, nisam ja narucivao pa mi poslali nego je drugar koji zivi tamo kupio od tog odgajivaca, koji je inace i napisao knjigu o kukuruznim smukovima, i u Americi je jedan od napoznatijih odgajivaca istih.

nemoj krivo da me shvatiš,nisam mislio da te zaj....,nego nisam nešto upoznat sa amber-morfom pa ne znam kako to kod njih ide,ali ako uzgajivač tako kaže,valjda će tako i da bude,vreme će da pokaže(a i ovako dobro izgleda)

npetrovic
07.08.09., 11:45
Kolike su cene tamo za ovakve morfove tj koliko je tebe izaslo sa transportom a kolike su cene ovde kod nas, inace ovaj gornji morf je meni interesantniji.

gava
07.08.09., 13:34
Jel to vazi za sve smukove/zmije ili samo za kukuruzne? Zasto se kasnije ne preporucuje? Moja getula je stara oko godinu dana, a na taj nacin sam joj utvrdio pol...

Važi za sve zmije. Ova metoda se najčešće primenjuje kod mladih zmije pošto njihovi mišići još uvek nisu dovoljno razvijeni, te je jednostavnije izvesti. Kako zmija raste i razvija svoje mišiće, sve je teže primeniti ovu metodu, a pri tom ne povrediti zmiju. Takođe, popping je dosta iritantan za zmije i kod većih je ponekad i opasno pokušavati.

spiderboy
07.08.09., 14:30
Kolike su cene tamo za ovakve morfove tj koliko je tebe izaslo sa transportom a kolike su cene ovde kod nas, inace ovaj gornji morf je meni interesantniji.

džaba ti bilo koji od ta dva izgleda interesantno,nijedan neće tako da izgleda kad poraste i kad se u potpunosti razviju boje:D

Marcco
07.08.09., 15:19
Transport nisam placao jer mi je taj drugar doneo sad kada je dosao. Pitao sam coveka od koga su kupljene da mi posalje slike bar jednog roditelja od oba da se vidi kako bi trebali ovi mali da izgledaju kad odrastu. Cene su sasvim korektne, po 65$, s tim da sam uzeo zenku bloodred ona bi bila 95$. Nameravam da od njega uvezem jos neke morfe kada dodjem do nekih para, zelja mi je da ih i ovde ima sto vise razlicitih.

Marcco
07.08.09., 16:43
Evo stigle su mi slike mame od amber i tate od bloodred :)http://i560.photobucket.com/albums/ss47/Marcco89/amb020.jpg

http://i560.photobucket.com/albums/ss47/Marcco89/bl056.jpg

spiderboy
09.08.09., 18:28
uuuu,bloodred je strava,jel tvoj muški?hehe donesi ga na proleće da parimo:12n:

Marcco
10.08.09., 00:49
Da muski je moj bloodred i nadam se da ce biti ovoliko crven kao tata :)

gava
10.08.09., 10:28
Pa moći će da se koristi za priplod, ali ne ovog već sledećeg proleća, možda. Još je on mali.

spiderboy
10.08.09., 19:01
ma da naravno da je premlad da bi se pario idućeg proleća,ali one druge godine može bez daljnjeg da se pari

Miluttin
14.08.09., 15:16
Neverovatno! Samo jos da ih ukrstis, a to novopeceno sa Snow varijantom i to je TO!