PDA

Pogledaj punu verziju : rak samac



Miroslav
10.08.09., 21:32
Pitao sam danas ljude u pet šopu u Mariboru, šta bi mi sve trebalo da nosim ovog raka preko granice. Rekli su mi da je dovoljan samo račun, pošta za njega nemaju nikakve papire i da mi isti ne trebaju zato što nije na cites listi.
Zna li neko da li mi je dovoljan samo račun ili mi treba još nekakav papir iz te radnje? Ili bi mi bilo najpametnije da ga prošvarcujem, ako bi ga uzimao.

http://img31.imagefra.me/img/img31/2/8/10/fric23/f_grpn3h5pm_91ca24e.jpg (http://imagefra.me/)

Evo prevod, ako nekog zanima šta piše na slici, a ne razume koju reč.
Osobine: Živi u Arapskom i Karibskom moru, Floridi i Venecueli. Životni vek mu je 30 godina. Vlažnost neka bude oko 70-78%, a temperatura 24°C. Školjka mu čuva osetljivo telo. Obavezno davati kalcijum na hranu (kuhano jaje, voće, račići...); zahteva slatku i slanu vodu.

P.S. - zna li neko nešto više o njima, neka slobodno napiše.

Imaju nekoliko zanimljivih životinja u tom pet šopu (guštere, zmije, žabe, tarantule, škorpiona, krabu itd.). Ribice za morski akvarijum su im skoro upola jeftinije nego kod nas.

poskok
10.08.09., 22:19
Švercuj, žive životinje (pa čak i biljke i njihovo seme ili lukovice) ne mogu preko granice bez veterinarskih potvrda, karantina i koječega...barem sve one za koje sam se ja raspitivao.

Miroslav
10.08.09., 23:16
To je za druge životinje, a za raka nisam siguran. Zato i pitam.

silwert
10.08.09., 23:17
sve sto ide preko grane (zivo) mora da ima potrvdu od veterinara
a sto se ne prikaze cariniku da se nosi NEmora da ima potvrdu;)

markozmaj
10.08.09., 23:21
ma najlakse je ako ides porodicno :D
Samo kazes da nemas nista da prijavis i teraj, niko te vise nista ne pita :D

FatBastard
10.08.09., 23:33
Sve shvercer do shvercera... =]
Nego hteo bih da "uvezem" Kawasaki VN900 Classic, mozhe neka pomoc ? =]

P.S. Izvinjavam se za off... =]

Lizard_King
11.08.09., 01:30
Sve shvercer do shvercera... =]
Nego hteo bih da "uvezem" Kawasaki VN900 Classic, mozhe neka pomoc ? =]

P.S. Izvinjavam se za off... =]

to samo sverc...
mene su skoro gnjavili sa carine zbog crva(phobasa) iz UK mi postom dolaze
trazili veterinarki nalaz il vec sta ..pa su zvali nekog veterinara da to pogleda..
pa kad sam im objasnio sta je pustili su mi to ( nisu mi cak ni naplatili vet pregled ) :D

sorry za off...
lep si motor izabrao ...
ne bih da lupam gluposti ...
najbolje bi ti bilo da pozoves neku Špeditorsku firmu ili carinu pa pitas....

Miroslav
11.08.09., 06:33
Znači jedino rešenje je da ga prošvercujem, ako odlučim da ga kupim. Najveći problem su mi slovenački carinici. Oni me uvek prekopaju od glave do pete, zajedno sa koferima.

Lizard_King
11.08.09., 08:54
Nezz koje je to velicine, ak ides busem da ga ostavis negde u autobusu ??? Da sakrijes negde. . .

Lycan
11.09.09., 11:11
Amigo, iako ja nisam za taj sverc slazem se da rak samac nije ugrozen toliko,da ces ti kao ljubitelj zivotinja da ostetis zajednicu. nasi na grani umeju da budu gnjavezi. Jedino sto treba da pazis u celoj prici je da se rak ne pregreje,mada su to izdrzljive zivotinjke. Ako zaglavis vise od 2 sata, moraces da mu dospes vode, tako da nosi rezervnu bocu morske. Htedoh da te pitam, sta jos imas u morskom akvarijumu?