PDA

Pogledaj punu verziju : NEuspješno parenje A.geniculate



toncek
17.08.09., 14:50
Prije nekoliko dana sam napokon nabavio mužjaka za svoju geniculatu...nisam mogao biti sretniji i jedva sam dočekao dan da ih stavim zajedno i da se napare,i upravo tu počine priča...
Ženku sam maksimalno šopao raznolikom hranom(dubiji,cvrčci,fobasi) 5 dana po 2 puta na dan,ujutro i na večer i svaki put je uzela hranu...nakon 5-tog dana mislio sam da je dovoljno i stavio sam mužjaka u ter.kod ženke u zatvorenoj plastičnoj kutiji sa rupicama,zanimalo me da li če biti ikakvih znakova i pokazalo se da su spremni za parenje,izvadio sam mužjaka i ženku opet ponudio hranom...drugi dan popodne sam stavio mužjaka u ženkin ter.ali bez poklopca i kutijicu sam stavio na bok...nakon nekoliko sekundi opet su pokazali da su spremni za parenje lupanjem nogama o pod...ženka je mirno stajala a mužjak je krenuo prema njoj,visoko je dizao noge i radio je korak po korak i sve se činilo idealno dok ju mužjak nije dotaknuo po palpi...čim ju je dotaknuo ona je eksplodirala nasrnula je na njega,nisam mogao vjerovat...kotrljali su se i kad su se zaustavili mužjak je bio iznad nje dok je ona ležala na leđima...pomislio sam da ju je ubio i da je gotova,u toj pozi su stajali nekih 2 min.i najednom počinje micanje,ženka se izvlači ispod mužjaka i počinje ga vući,obadva očnjaka mu je zabila malo niže njegovih...i tu priča završava :( :'( stvarno mi je žao,mužjak je bio od Homera i čekao sam ga da prije tu napari jednu curu,i koliko sam čuo parenje je prošlo u redu...zanima me da li je to normalno da se to dešava ili sam ja nešto pogriješio:(

dule87
17.08.09., 14:57
Jedino sto si mozda pogrijesio, je sto ih nisi odmah kad si vidio da ne ide kako trebba, pokusao razdvoiti... Ostalo nije do tebe.

rassa
17.08.09., 15:01
toncek probaj da nekako uploadujes onaj video sto si mi poslao...

jadan muzjak sta mu je uradila...

silwert
17.08.09., 15:58
nisi nista pogresio, spreciti napad tarantule u maloj posudi skoro je nemoguce

rassa
17.08.09., 16:11
nije u maloj posudi, u terarijumu je bilo...

gava
17.08.09., 16:24
Dešava se. Možda si trebao da ih razdvojiš posle prvog tumbanja, ali šta je tu je.

toncek
17.08.09., 16:51
pokazivali su znakove da su spremni za parenje...odvijalo se u ženkinom ter.dim.dšv 40-40-30cm,kada ga je napala nemoguče ju je bilo razdvojiti...jer je bilo jako agresivno i nisu se odvajali...imam video i slike pa cu staviti...jedino u čemu znam da sam pogrešio je to kaj nism ostavio otvoren ter.ali ionako nebi uspio izbječi napad...

marko
17.08.09., 17:56
Nisi Toni ništa pogrešio, ne možeš ti tu ništa da uradiš, napad ženke se odvije toliko brzo da je nemoguće reagovati. Glavu gore, to se dešava često, nabavi novog mužijaka i probaj opet.

toncek
17.08.09., 19:46
Nisi Toni ništa pogrešio, ne možeš ti tu ništa da uradiš, napad ženke se odvije toliko brzo da je nemoguće reagovati. Glavu gore, to se dešava često, nabavi novog mužijaka i probaj opet.

da,to sam si i mislio...bio sam toliko razočaran i iskreno tužan hehe jer ženkica je kod mene več cca 6 i po god...i ovo joj je prvi susret sa mužjakom...i tako sam bio sretan zbog nje,ali stvarno sretan i jedva sam čekao da joj dovedem mužjaka...ali dobro,našao sam več novoga:D nadam se da če ovaj put uspjeti...dobro je došao i pokoji savjet...

želio bih postaviti video,ali neznam kako...pa ako može mala pomoć..tnx!

IV@N
17.08.09., 20:39
stavis video na youtube,i onda samo ides copy(taj link videa) i paste ovde.....tako moze valjda :)

kimo
17.08.09., 21:45
Aj da ti iz iskustva kažem...kod svih vrsta tarantula koje sam/smo parili kod mene, a bilo ih je recimo 10ak, svaki put kada je ženka sveže presvučena i hranjena par puta, uvek je bila raspoložena za parenje. Tako da je taj tajming najbitnija stvar kod njih, naravno i mužjak mora biti spreman i plodan, tj. skoro maturirao i punio se na sperm web-u. Kod vrsta koje su agresivnije tipe geniculata, parahybana, chromatus i tako nekih, uvek treba da ih pustiš da se upoznaju, tako što ćeš njega da ubaciš kod nje u manjoj kutijici i ubaciti mu malo njene paučine i tako ostaviti 2-3 dana, pa onda puštati, ako ne lupka ženka teško da će biti parenja kod tih vrsta, ako samo stoji i čeka najverovatnije će mužjak završiti kao večera...meni su ženke pojele preko 10 mužjaka do sada, a neki od njih su pojedeni nakon što su uparili ženku i nisu mogli pobeći...

toncek
18.08.09., 00:47
da,moja nije bila baš svježe presvučena...ubacio sam ja mužjaka u ter.u zatvorenoj kutijici,da se malo bolje upoznaju,i sve je bilo ok,ali eto...dešava se...ali kako Marko kaže glavu gore i idemo dalje;) vidjet čemo šta če bit sad sa ovim mužjakom

evo stavio sam na youtube...evo link...

http://www.youtube.com/watch?v=uLJ4Wsfrd3c

FatBastard
18.08.09., 01:11
Juuuu... Bolesno !!! =[ =[ =[

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

dule87
18.08.09., 01:13
Brate ne samo da si imao vremena, nego si morao reagovati..
Prva greska je sto si ovako postavio posudicu u kojoj je bio muzjak (pa je ona posluzila kao zamka).., a druga je sto ih nisi razdvoio kad si vidio da ga je zenka napala...

homer
18.08.09., 01:42
Znam da je sada lako komentarisati,i da to ne menja nista.
Video je jako poucan. Iskreno mislim da si trebao ostaviti otvoren terarijum i barem pokusati uciniti nesto,ja sam imao pre par dana slicnu situaciju sa Poecilotheria rufilatama,gde je zenka energicno napala muzjaka,koji nije ni bio svestan sta ga je snaslo,kotrljala ga je po terarijumu,ali sam nekako uspeo da ih razdvojim i kada ga je opet najurila on mi je preko ruke pobegao na ledja,a ona sa stola pala meni u krilo. bilo je gusto ali je muzjak preziveo. ;)

Sve u svemu glavu gore i vise srece drugi put.. :) Takve stvari se jednostavno desavaju..

Geni
18.08.09., 08:54
Mogao si da pomogneš ali ne jedi se, ništa nisi pogrešno uradio. Sve se to naglo dešava i treba biti spreman na takve stvari a tebe je to iznenadilo. Dobro je iskustvo za idući put da znaš šta sve može da se desi. Uvek mogu da te iznenade i čak i da si odmah reagovao možda ne bi mogao da ih razdvojiš.

Dobio si već savet za pozicioniranje posude u kojoj je mužjak. Idući put je postavi tako ma mu ona može poslužiti kao sklonište. Trebao si je okrenuti naopako, da zatvoreni deo posude bude okrenut ka ženki.

Idući put će biti uspešnije ;)

toncek
18.08.09., 12:03
Naravno,potrudit cu se da bude uspješnije...za dvije stvari mi je skroz jasno da sam pogrešio,trebao sam skroz izvaditi posudicu i trebao sam ostaviti vrata otvorena od ter.,ali sumnjam da bi i onda uspio spasiti mužjaka...na koji način da ih ja razdvojim kad su oni isprepletenih nogu? pogledao sam video više od 50 puta i vidio sam da sam samo u jednom trenutku mogao reagirati,i to onda kad je mužjak odgurnuo ženku na leđa i zaletio se u kutijicu,ali to je bilo tako brzo da je bilo stvarno jako teško za reagirati...mužjak je ionako bio samo za ovo parenje tako da je trebao završit kao večera poslje svega,zato je i bio zatvoren ter.a i da sam reagirao mogao sam ozljedit ženku,a regeneracija bi možda trajala godinama...###.dešava se.idemo dalje,kaj sad možemo...više sreće drugi put