PDA

Pogledaj punu verziju : povratak nakon cca 4 meseca!



StevaNS
19.08.09., 01:52
Svestan sam da ima interesantna tema o begu zmija, ali zbog okolnosti mislim da ova prica zasluzuje posebnu temu. Naime, pre oko 4 meseca pobegla mi zmija, opet :rolleyes:. Bio je to kukuruzni smuk, 40-tak cm, i ovaj put zbog moje nepaznje. Taman sam mu cistio ter kad mi usla musterija i ja usluzim musteriju. Kad sam se vratio do ter-a vidim odskrinut poklopac. Sve mi bilo jasno. Zaboravio sam da ga vratim na mesto. Trazio sam je svugde ali u roku od tih 5 min ona je nestala.
Jos nekoliko puta sam pokusavao da cekam do kasno uvece u nadi da ce izaci da lovi nekog od glodara koje imam u izlogu, ali nista.. I tako je proslo vec nekoliko meseci. Vec sam i izgubio nadu, ali nekako mi odzvanjalo u "usima" ono kad je spiderboy napisao da se zmija pojavila posle 6 meseci (ako se dobro secam).
I tako veceras, zatvorio sam u 8 i vec dosao kuci kad me zove vlasnica samoposluge pored moje radnje. KAze dosao neki lik i prica kako je u pet shop-u pobegla zmija i udavila tigricu i sada je jede. Prvo sam pomislio na lampropeltisa kojeg imam ali ona je jos mala a i znam da nisam dirao ter danas. Odmah mi pao na pamet onaj stari smuk ali ipak sam bio ubedjen da me neko zaj... jer to je ipak mali smuk i ne verujem da bi uopste smeo da napada tigricu. Kad bi i smeo, ima leminge, miseve, pacove i skocimise da bira pa mi nije bilo logicno da ce daviti tigricu koju nema sanse da pojede.

I tako odletim ja u pet shop cim pre i upadnem unutra. Pogledam kavez sa tigricama- jedna mrtva ostale OK. Prva pomisao- garant je sama uginula a posto je ter sa lampropeltisom (koji kulira u sklonistu) odmah pored neko je smislio dobru pricu..
Ali u tom prelazim pogledom kaveze sa glodarrima kad ono scena: jedan polukruzni kavez sa 2 sprata u kojem drzim par leminga; na gornjem spratu jedan lemng se grcevito drzi za zicu od kaveza i grize je i trese se viseci kao Stalone u Cliffhangeru, a dole, pored kutije od caja "Macval tresnja" moj stari smuk se obavio oko drugog leminga i davi ga grizuci ga za njusku!
Odmah sam uzeo poveci akvarijum i stavio kavez sa ovom scenom unutra(da mi ne bi slucajno klisnuo negde). Kako sam podigao kavez smuk je pustio ugriz i bledo me pogledao kao da misli "sta me sad smaras?" jos uvek drzeci u stisku leminga.
Tek kada sam je hvataljkom uhvatio malo ispod glave i lagano je izvlacio pustila je stisak i leminga koji je pri tom pokusao da je gricne par pura, da joj vrati milo za drago.. :)

Znaci balans- jedan nadjen smuk, mrtva tigrica i 2 istraumirana leminga. Sve u svemu, nije lose :)

Geni
19.08.09., 01:55
Da odgovorim samo sa jednim smajlijem:

:W

StevaNS
19.08.09., 02:00
E da znas da i ja to mislim ali nisam imao fotoaparat, a sto je jos gore crkla mi baterija na mobu!!
Ali mogu da vam slikam mrtvu tigricu sutra :p

gordond
19.08.09., 02:07
Znaci, ne mogu da verujem... Jesi li ti proveravao brojno stanje zivotinjica tokom ova 4 meseca? Mozda ti je on sve vreme ''krao'' hranu ispred ociju a ti ga nisi video:D

markozmaj
19.08.09., 02:11
I koja je razlika u velicini od kada ti je pobegao i sada :D

StevaNS
19.08.09., 02:18
To sa hranom mi je bilo jasno od starta. Ali pogotovo od pocetka leta non stop mi donose i poklanjaju leminge jer ne znaju sta ce sa njima a evo veceras sam nasao jos dva za koje nisam ni znao da su mi pobegli! Sad ih imam u 7-8 terarijuma, negde i po 6-7 kom zajedno i stalno se kote pa sam prestao da brojim.. :)

Zmija deluje skroz OK cak zaokrugljena na sredisnjem delu stomaka. Nisam neki strucnjak (jos :)) ali deluje mi skroz zdravo i negovano. Kao sto mi Pedja rekao, mozda pustim i ovog lampropeltisa i on da mi se vrati veci lepsi i bolji :)

Sto se velicine tice nisam siguran. Kad je stigao od pedje bio je oko 40 a sutra cu probati da ga izmerim.. Po slobodnoj proceni duzi je za 5-10cm.

spiderboy
19.08.09., 07:46
mogu oni dugo bez hrane,sreća da ga tigrica kljunom nije rasporila,ne znam koliki je,pretpostavljam relativno mali,imao je sreće,verovatno ti je maznuo po kojeg glodara ako je mogao da udje kod njih,hehe,za njega si se sad uverio da je 100% sposoban da se brine o sebi:D

StevaNS
19.08.09., 12:54
Dao sam mu juce uvece jednog pacova (tek sa dlakom, odledjen) i cim sam ga spustio ispred nje ona se samo okrenula na drugu stranu. Bas cudno jer kad god ja prodjem pored ter-a ona napada na staklo, pa sam ocekivao da cim spustim pacova- napasce ga. Dok ja nisam otisao nije ga ni pipnula pa sam mislio da cu imati problema sa mrtvim plenom. Ipak, sad mi zena javila iz radnje da pacova nema a da je stomak zmije poveci.:icon_cheers:

spiderboy
19.08.09., 14:36
ponekad im treba malo vremena da se smire i naviknu na novo okruženje,kod sledećeg hranjenja ne verujem da ćeš imati takvih problema,osim ako ti ponovo zbriše :D