PDA

Pogledaj punu verziju : Cyclosternum Fasciatum



Bogica1985
19.08.09., 01:57
Mužjak je Genijev , pa ako ima nešto da napiše o njemu, neka doda te podatke ovde. :)

Ženka je kod mene od decembra 2007.godine ,kad je bila veličine 1.5cm.

Prvo spajanje je bilo početkom maja meseca, neuspešno, ženka nije pokazivala zainteresovanost ,te se sklonila u svoju jazbinu i zatvorila ulaze, mužjak je pokušavao da dođe do nje ali bezuspešno.

Ženka se nakon mesec dana presvukla, i to je verovatno razlog nezainteresovanosti. Nisam hteo da ih ponovo spajam dok je dobro ne natovim.

Drugo spajanje je obavljeno 17.07.2009. , oboje su pokazivali zainteresovanost pre puštanja mužjaka, ceo ritual je trajao pola minuta možda, uplašio sam se za mužjaka pa nisam ni stigao da uslikam taj trenutak. Odmah nakon parenja ženka je zgrabila mužjaka, bio je već star pa nije mogao ni kako treba da pobegne, i tako nisam ni uspeo da ga spasem.

http://i422.photobucket.com/albums/pp308/bogica1985/IMG_9265.jpg

Ženka se posle par dana od parenja sklonila u svoju jazbinu, na kojoj je zatvorila sve ulaze, i od tada nije ništa jela.

Dana 18.08. jutro je osvanulo sa kokonom, posle tačno mesec dana. Gledajući neke podatke sa interneta ,period inkubacije traje 52 dana.

Geni
19.08.09., 02:05
Čestitam ::D Mužjak ovde stvarno jadno izgleda, baš se ofucao. Dugo nisam bio kod tebe pa ga nisam ni video skoro. Taman je uspeo da odradi ono za šta je bio namenjen pred sam kraj ;). Može se reći da je proveo uspešan život.

Planiraš li da vadiš kokon ili da ga ostavljaš sa ženkom?

Bogica1985
19.08.09., 02:07
To ćemo se dogovoriti, tvoj je kokon koliko i moj :)

markozmaj
19.08.09., 02:08
Bogice svaka cast, ocekujemo slike malih a i kokuna kad/ako ga izvadis :D

Geni
19.08.09., 02:10
Pa to odlučuješ ti. Ja samo da kažem jednu stvar, ako se mali izlegu u terarijumu, ja NE dolazim da pomažem oko razdvajanja ::D

Šalim se, ako je ikubacija 52 dana mislim da bi posle 40-45 trebalo izvaditi kokon. Taman će tada negde krenuti L2 i biće samo posao odvajanja svakog u zasebne kutije.

markozmaj
19.08.09., 02:12
geni jel ti to poucen odvajanjem murinusa :D

Bogica1985
19.08.09., 02:15
Doći ćeš svakako :D , ko će da se izbori sa toliko mališana, ali da ne ureknemo ,sačekaćemo tih 40-45dana pa ćemo videti šta ćemo.

Geni
19.08.09., 02:16
To nikome ne preporučujem. 2 dana posla ručno trebeći treset i mrežu izvlačeći jednog po jednog slinga. Nikad više.

Ali da ne kvarimo Bogici temu, ja sam jako srećan zbog malih fasciatuma u najavi. Prelepa je tarantula i jako nezasluženo nepopularna. Ako sve bude u redu, ovo leglo će to promeniti ;).

markozmaj
19.08.09., 02:19
Bas tako, prelepa je pogotovo ova sa slike zenkica...
Nadam se da ce i moja da bude takva jednog dana :D

kimo
19.08.09., 02:24
Moj savet je da nikada ne vadite kokone od ženki pre nego što prođe recimo 90% vremena "inkubacije"...

marko
19.08.09., 02:40
Moj savet je da što više bude uspešnih parenja :)Z

U zdravlje ti kokun Bogi ! ! !

kimo
19.08.09., 03:14
Nadam se samo da su jaja oplođena...da nije bio premator pa da nije oplodio jaja tj. nije imao sveže sperme...

Bogica1985
19.08.09., 12:12
Vreme će pokazati sve, pa šta bude bude.

kimo
19.08.09., 12:19
Moje kada sam pario, ženka je lupala kao luda, a mužjak je u početku bio isto zagrejan, ali su se kasnije nešto smušili i bili su zajedno ceo dan, ali nema ništa od kokona zasad...druga ženka je isto bila sa mužjakom ali ništa nije napravila...malo me podsećaju prilikom parenja na Chromatopelme jer su i oni jako plašljivi čak i kada ženka lupka i daje znake...