PDA

Pogledaj punu verziju : Kome je pobegao piton xD



3maj
21.08.09., 13:10
Sad gledam na vestima 'U centru Nisa pronadjen piton 2m duzine'. Sinoc ga uhvatili vatrogasci,a danas ga policajci 'predstavili novinarima'... Smesno koliku su prasinu digli oko toga...

Soulfly
21.08.09., 13:26
Evo ga tekst: http://www.sarajevo-x.com/zanimljivosti/clanak/090821044

Ali sto su ga hvatali lopatom... :D

3maj
21.08.09., 13:41
Pa nisu smeli da ga uhvate rukama,ipak je to zmija xD Kakvi kreteni...
A pazi,uhvatili smuka i pomogli u hvatanju iguane (:
Ako hocete free ljubimca,pravac Nis xD

Geni
21.08.09., 14:28
Žarko, prebroj životinje.

Ali su neke slike koje sam video stvarno OK. Vatrogasci ga drže u rukama za slikanje, maze ga. Neke novinarke ga čačkaju... bar nisu u punoj ratnoj opremi očekujući da ih ta strašna neman sve pojede. Ipak stvari idu na bolje.

terarista
21.08.09., 14:42
Žarko, prebroj životinje.

Ali su neke slike koje sam video stvarno OK. Vatrogasci ga drže u rukama za slikanje, maze ga. Neke novinarke ga čačkaju... bar nisu u punoj ratnoj opremi očekujući da ih ta strašna neman sve pojede. Ipak stvari idu na bolje.

Meni zmija na slici liči na bou ?!

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=21&nav_id=377423

Ali slažem se da je najbolji deo priče što je nisu ubili.

3maj
21.08.09., 15:00
Sta mislis,da li bi izlazili u javnost da su je ubili...
Citajuci ovaj tekst na sajtu B92,vidim da je i neka divlja svinja prodefilovala kroz Nis :D Izgleda da je Nis savrseno mesto za ljubitelje zivotinja :)

rassa
21.08.09., 15:02
fish
21.08.2009. u 12:46
hahah garant Zarkov :D
www.gekkogecko.rs



jel ovo neko s foruma komentarisao :D

Soulfly
21.08.09., 15:25
Jao jao jao....a komentari...:

Ko uopste cuva te zivotinje? trebalo bi povesti racuna o nabavci tih zivotinja (na crno)! Izvrsiti popis vlasnika terarijuma, jednostavno staviti pod kontrolu takve ljubimce! Ili izdavati licence za drzanje istih!

Dobio je 12 pluseva i jedan minus

Dok je drugi covek rekao:

Jaka stvar. U srbiji ima bar 50 pitona kao kućnih ljubimaca, isto toliko boa i stotine smukova. Taj piton od 2 metra je opasan jedino po okolne pacove i možda neku kokošku.

Dobio je 17 pluseva i 7 minusa

Sto se tice vatrogasaca sto je rekao Geni, bas su ok ali vidi se da tu ima mnogo onih koji sa strahom gledaju na sve ovo...

LARYBG
21.08.09., 15:32
Sta mislis,da li bi izlazili u javnost da su je ubili...
Citajuci ovaj tekst na sajtu B92,vidim da je i neka divlja svinja prodefilovala kroz Nis :D Izgleda da je Nis savrseno mesto za ljubitelje zivotinja :)
pre jedno pola godine sedim ja uvece sa drugarima napolju, inace zivim u jednom od novobeogradskih blokova kad jedno 50 metara od nas protrcava divlja svinja :eek:mi za njom kad ono juri je marica policije ,dobro je da nije bio dan mogla je nekog da povredi srecom nije bilo nikog bilo je gluvo doba. bas se pitam odakle je ta svinja?

pa i meni izgleda na slici kao da je boa u pitanju?

Bifrost
21.08.09., 15:39
Ma nije Zarkov... Imaju oni tamo u Nisu dosta terarista sigurno...

nenad
21.08.09., 16:50
Na slici je boa, kao prvo, a kao drugo, nema 2m sigurno. Ali će jedna takva uskoro biti pronađena i u Beogradu, uskoro, nadam se. Pobegla je mom drugu, al ova stvarno ima 2m. Izašla iz kuće, u Mirijevu i ušla u šumarak iza kuće. Pokušali smo da je nađemo, pre nedelju dana, ali bezuspešno. Žbunje je skroz neprohodno.

Bifrost
21.08.09., 17:28
Sad procitah text i kazu ljudi da je boa, a ne piton... A slike sa vatrogasima su super :D mislim da ce svako od njih sad da nabavi po jednu hahaha, vidi im se u ocima da im se svidja hehe.

toncek
21.08.09., 18:34
Sad procitah text i kazu ljudi da je boa, a ne piton... A slike sa vatrogasima su super :D mislim da ce svako od njih sad da nabavi po jednu hahaha, vidi im se u ocima da im se svidja hehe.

da da,baš sam to htio napisati hahaah slažem se s tobom Bif:D:D

IV@N
21.08.09., 18:59
kaze voditelj na b92: pronadjena boa iz porodice pitona....
ja na ovo nemam komentar :O

LARYBG
21.08.09., 19:49
http://www.mojportal.ba/novost/10499/pronadjena-zmija-boa-na-bankomatu-javio-se-vlasnik-zmije

acak
21.08.09., 21:17
Sta mislite, da li ce kazniti vlasnika zbog "nesavesnog drzanja zivotinje"? Vidim da spominju kaznu do 10000 rsd.... ali da li je stvarno neko nekad ovde na forumu imao slicnu situaciju pa morao da plati kaznu za ovaj prekrsaj? i pada mi na pamet, da li mogu sad da ga iscimaju nesto u fazonu: "odakle ti boa?" i "jel imas ti dozvolu za to cudo" ? :)

3maj
22.08.09., 03:06
Logujem se preko tel-a,pa ne mogu, nazalost, nemam pojma zasto,da citiram... Al cu pokusati redom :)
Piton se pretvorio u bou,cool :D Utvrdili smo da nije Zarkova zmija,a zar je iko i sumnjao da je njegova (for real!),ipak je lik profi i ne bi dozvolio to sebi :)
Jako mi je ovo sa divljom svinjom u Bg-u, podseca me na scenu iz filma 'Kad porastem bicu Kengur' (nemam pojma sto :D),ono kad vide NLO i pozovu novinare: 'Mi smo tako sedeli i duvali,ovaj duvanili' :D :D
Ovo 'boa iz porodice pitona' necu ni da komentarisem... Zamislite ako uskoro nadju tu zmiju u Bg naslove u novinama i na tv-u hahaha :D
Na kraju nam se temu pretvorila u horor film sa morbidnim zeljama nekih od clanova :D

Free_Climber
22.08.09., 12:28
Hehe, "Žarko Petrović, poznati niški čuvar egzotičnih životinja, pozvan je na konsultaciju u vatrogasni dom. Za 'novosti' je odmah rekao da je u pitanju boa a ne piton." :D Kao konsultacija...Žare, Žare...verujem da je bio prvi osumnjičeni nesavesni uzgajivač. :p:p

Bifrost
22.08.09., 14:45
Iz "novosti" :


Piton ili ne, u Vatrogasnom domu, prava zabava:vatrogasci svi oko svog gosta, stavljaju ga oko vrata i šale se sa njim. Kako pričaju unapred žale što će ih njihov novi drug napustiti. Policija je u međuvremenu kontaktirala sa Zoološkim vrtom u Jagodini, jer se razmišljalo o mogućoj primopredaji zmije u toku dana.

Hehehe, sta sam rekao za Vatrogasce :D hehe kladim se da vec nagovaraju zene da ih puste da nabave bou hehe :D

Chobi
22.08.09., 14:52
Bice dobro ako tip prodje nekaznjeno i ako mu ne oduzmu zmiju. Srecom (po njega) u Nisu nema zoo vrta, inace sumnjam da bi je dobio nazad...

Free_Climber
22.08.09., 20:49
Kad spomenuše Jagodinu, video sam tamo životinje u očajnom stanju... ::) Čak imaju deformisanog burmanca, fali mu oko i vilica mu je upropašćena... Ono je žalosno videti. Jadničak. :(

NecrovoX
22.08.09., 20:59
Pa lepo se vidi na slikama da je boa,ne mogu da verujem da su tvrdili da je piton,mislim ukucas u google pa ces videti gomilu slika,toliko je prosto naci to..Eto koliko su u stvari vesti kod nas provere i istinite! 'bem ti zivot!
PS.hajmo svi na teren,da trazimo onu bou Nenadovog prijatelja :) Teraristicki izlet! :)

IV@N
22.08.09., 21:01
fazon videli velika zmija i onmah pion,dobro da nisu rekli anakonda ::D

Chobi
22.08.09., 21:01
Kad spomenuše Jagodinu, video sam tamo životinje u očajnom stanju... ::) Čak imaju deformisanog burmanca, fali mu oko i vilica mu je upropašćena... Ono je žalosno videti. Jadničak. :(

E ###! Kad sam ja isao izgledao je OK...c c c...

Marcco
22.08.09., 22:02
Kad spomenuše Jagodinu, video sam tamo životinje u očajnom stanju... ::) Čak imaju deformisanog burmanca, fali mu oko i vilica mu je upropašćena... Ono je žalosno videti. Jadničak. :(

Ne cudi me nimalo sto je tako, ni u jednom nasem zoo vrtu nema zaposlenih koji bar malo znaju kako se reptili cuvaju, a nije nimalo tesko... Tuga!

NecrovoX
22.08.09., 22:24
Ne cudi me nimalo sto je tako, ni u jednom nasem zoo vrtu nema zaposlenih koji bar malo znaju kako se reptili cuvaju, a nije nimalo tesko... Tuga!


Onda nisi bio u Palickom zoo vrtu,tamo je sasvim ok!

nenad
22.08.09., 22:30
PS.hajmo svi na teren,da trazimo onu bou Nenadovog prijatelja :) Teraristicki izlet! :)

Iza kuće mu je brdo, toliko obraslo žbunjem da je skroz neprohodno. Iza tog brda je još gora nedođija. Nema šanse tuda da se prođe. A, kako mi je on rekao, iza sve te nedođije je divlja deponija, iza koje je Cigan-mala. Tako da nema šanse da se zmija nađe, osim ako se sama negde ne pojavi. Šteta, 4 godine ju je čuvao.

silwert
22.08.09., 22:32
fali smao da se obrati izvensi Zarko Petrovic koji je pozvan kao strucnjak
tako pise u Novostima
i da u pitajnu je boa

vudo
22.08.09., 22:35
ja mislim da onda treba na vrhu brda u mirijevu lepo raspaliti rostilj, na dobre cjevape se i zmije hvataju, namamicje je miris pa cjemo lepo da je pokupimo i vratimo vlasniku, a on zauzvrat svakom po ladno pivo :)))

nenad
22.08.09., 23:18
Nema šanse. Zmije ne vole ćevape, gazda je na moru trenutno,a ja ne pijem pivo.

StevaNS
23.08.09., 00:39
Zar nije to potencijalno opasno za male cigancice? Ne zezam, ozbiljno pitam.. Znam da bi burmanac bio opasan ako je dovoljno velik, a boa?

nenad
23.08.09., 00:55
Ne, boa nije opasna po njih.

zarko
23.08.09., 15:30
nacelnik vatrogasnog doma me zvao da indentifikujem zmiju i da se smesti kod mene na nekoliko dana. zavod za zastitu zivotne sredine je odobrio da bude kod mene, e onda se javio vlasnik kji je moj poznanik i onda, s obzirom da ima papire, smo zkljucili da je bolje da ide odmah kod njega a ne kod mene ...
boa ima oko metar i nesto 20-30cm..prelepa jako lepo cuvana.

zarku zivotinje ne beze

nenad
28.08.09., 22:49
Iza kuće mu je brdo, toliko obraslo žbunjem da je skroz neprohodno. Iza tog brda je još gora nedođija. Nema šanse tuda da se prođe. A, kako mi je on rekao, iza sve te nedođije je divlja deponija, iza koje je Cigan-mala. Tako da nema šanse da se zmija nađe, osim ako se sama negde ne pojavi. Šteta, 4 godine ju je čuvao.

Boa nađena ;) Drug mi je samo sa mora javio, od talasa nisam čuo detalje, al bukvalno :D Neko od komšija ju je spazio, pa su je doneli njegovima, ili tako nešto. Valjda je sve ok sa njom.

Bifrost
29.08.09., 01:20
Hehe, bas sam mislio da zovemo sve za ljubav da mu pronadju zmiju i ponovo "spoje" ::D

NecrovoX
29.08.09., 13:38
Onda ###### "sve za ljubav" i zovi "48 sati svadba"! Mislim sada kada je boa nadjena to je logican korak :)
Extra sto je ipak nasao!

nenad
29.08.09., 19:10
Kakvo to mišljenje imaš o mom drugu? Boa mu je mužjak, nema ništa od svadbe :D Usput, nađena je u romskom naselju.

nenad
01.09.09., 12:28
Bar je nisu ubili, nego zvali inspekciju. Da se pojavila u nekom drugom naselju, možda bi i gore prošla. Pre par nedelja je na Ceraku nađena zmija, i neki idiot je odmah došao i ubio je. Verovatno će sad imati čime da se hvali.

nenad
01.09.09., 16:09
Koliko sam ja razumeo, zmija je uspela da pređe stotine metara za nas neprohodnog žbunja, divlju deponiju, i da uđe u naselje. Tamo je preplašila ljude. E, sad, jedna žena, iz zgrade u kojoj moj drug živi, ima klinca koga šeta svaki dan po kraju. I često sreće Romkinju iz tog naselja, koja takođe šeta svoje dete. Taj dan se Romkinja njoj požalila da im se pojavila zmija, a ova povezala da je to zmija njenog komšije, koja je pobegla. Onda je javila njegovom bratu, a ovaj došao po bou. Tu je razgovarao sa inspektorima, koje su Romi zvali, preko telefona, i rekao im da ne moraju da dolaze, da je on sklonio zmiju ;) Boa je provodila vreme iza neke kuće, tu su je i našli.

NecrovoX
01.09.09., 16:33
Bas happy end :)

nenad
05.09.09., 20:01
Ne, bili su zapanjujuće dobri prema njoj. Par dana je bila tamo, i niko je nije ubio. Čak ni pokušao.

NecrovoX
05.09.09., 20:47
Nemoj zezati?!

nenad
05.09.09., 20:51
Da. Plašili su se, ali je nisu napadali.

NecrovoX
05.09.09., 23:18
Svaka im cast! Retko ko bi bio tako dobar..

ritjzo
23.09.09., 20:50
Sreca po nju da se to nije desilo u mom komsiluku.. Vec vidim komsiju kako istrcava sa dvocevkom.. xD

nenad
23.09.09., 22:52
Priča ima i nastavak. Boa je ponovo pobegla. Otvorila terarijum, izašla, razvalila ram za mrežu za komarce i izašla kroz prozor. Posle par dana je ponovo nađena u romskom naselju :D Jedan stariji Rom je uzeo telefon mog druga sad kad je pobegla, i kad se zmija pojavila, javio mu. Međutim, ovog puta su Romi pozvali i policiju, pa su uzeli podatke mom drugu. Istog dana su mu na vrata došli novinari svih mogućih dnevnih listova, da naprave reportažu :D

Nemanja
23.09.09., 22:57
Osladilo joj se setanje kroz sumu. :D
Nek' dolaze novinari, samo da ne pocnu da dolaze inspektori... :D

nenad
23.09.09., 22:58
Pa to je vrlo moguće sad. Da je negde u Vojvodini, to bi se sigurno desilo. Tamo su inspektori gori. Uglavnom, zmija više nije kod njega, jer ne može da rizikuje da se ovo ponovi.

markozmaj
23.09.09., 23:40
Pa zar ne moze da osigura terarijum?

nenad
23.09.09., 23:44
Ta zmija je navikla da bude puštena stalno. Kad-tad bi opet izašla iz stana.

Teletabis
24.09.09., 11:27
Jel to jutros pisalo u dnevnoj stampi? Na Mirijevu pobegla pre 5 dana i juce se vratila. A da, lik kaze da je stalno pustena da se slobodno seta po stanu, pa kako onda da ocekujes da ne pobegne, to je prosto nemoguce :P

nenad
24.09.09., 12:24
Pa nije baš očekivao da će zmija izvaliti ram za mrežu za komarce sa prozora :D Uglavnom, sad je obezbeđena i to se više neće dešavati. Zmija više nije kod njega.

ritjzo
24.09.09., 15:03
Kako nije ocekivao da ce razvaliti mrezicu za komarce? Pa na tu mrezicu da se zapuca malo veci komarac razvalio bi je a ne boa... :D

nenad
24.09.09., 16:18
A što mene pitaš? Nije meni pobegla :D

NecrovoX
24.09.09., 16:44
A da je to neciji pas ne bi ga je8ali ni 5 posto,a realno on mozda moze i vise sranja da napravi,ova jadnica bi se smrzla i uginula prvim mrazom..
Lepo od njega sto je drzao tako pustenu po stanu,meni to deluje bas cool,jer iskreno terarijumi su kao zatvroska celija.Niti vidi sunca (a da ne prolazi kroz staklo),niti oseti vetra,niti oseti kise..Totalno odsustvo nekog desavanja,nekog nadrazaja...Zato ja mojim iznosim u dvoriste sto cesce mogu.
U svakom slucaju,steta je sto nece vise moci da je ima ako je toliko pazio,mozda da se samo malo vise potrudio da osigura kucu..

nenad
24.09.09., 18:27
U svakom slucaju,steta je sto nece vise moci da je ima ako je toliko pazio,mozda da se samo malo vise potrudio da osigura kucu..

Nije bila kuca u pitanju nego boa. Pas bi se sam vratio ;) :D

NecrovoX
24.09.09., 20:04
Pa ako drzis papaga onda gledas da ti nije otvoren prozor da ne izleti,ako drzis po kuci slobodnu bou onda gledas sve! :)

ritjzo
25.09.09., 00:12
BTW, a gde je boa sada?? :)