PDA

Pogledaj punu verziju : G.rosea zatvara sebi vrata



jonathan-sic
28.08.09., 00:21
Samo da pitam, dal je normalno da generalno tarantula zatvara sebi vrata. Znaci iznutra se zatvri zemljom, nesto vako:

http://www.imagesforme.com/out.php/i659775_01.jpg

Do sada je uradila nekih 4-5 puta. Nsita to mene nebi brinulo ali toliko to začepi da sam siguran da ne mioze sma odkopat. Prvi puta je to radila prije nego st oce se presvuc. Otkopao sam i nije vise, mada kad skontam, nije vise ni imala zemlje u kućici jer je prvi put sve potrosila za zatvaranje.

Sada se isto slicno ponasa i mislim d ce se presvuc ali. Ona začepi, ja odkopam ujutru i onda normano izadje vani seta i opet navecer zatvori, onda kontam ajde ako nece da izlazi nece ni izac, al ja kad otkopam noramno izadje van i opet navecer zatvori. Jedin odanas nije nikako izlazila. Pustioo sam pola dana da je zatvoreno al kontam ajde bar za svaki slucaj da otvorim pa sta bude.

Jel ovo normalno ?
Iance jos je mlada.. ima nekih 4 i pol centa.

markozmaj
28.08.09., 00:24
Moja C.fasciatum to isto radi od 10 avgusta je zatvorena i nema je nigde, imala je rupu koje sada vise nema, hranu nije uzimala od 10og...

jonathan-sic
28.08.09., 00:42
Ma i kod mene bi sigurno ostala i godinu jer znam da ne moze sama otvorit. I opet kazem, da nece da izlazi, kada rapakujem nebi ni izlazila, al ono.. koda jedva doceka da otvorim i odma je van. Jedino danas ne izlazi, al evo je gleam sad viri na vratima.

IV@N
28.08.09., 00:50
sve sto ona radi je normalno,ne mogu tarantule da polude kao ljudi ::D

jonathan-sic
28.08.09., 00:51
JA al me jos interesuje mogul da izadju pa da se ne brinem.. :)

JOBAH
28.08.09., 01:00
mislim da ne treba da cackas ono sto napravi.. tarantula zatvori ulaze, bleji "neko" vreme unutra pa izadje... moje lako otkopaju sebi izlaz. siguran sam da im je to isto normalno kao kada sve zivo oko sebe zatrpaju.. dobri su kopaci, kao mali bageri :)

jonathan-sic
28.08.09., 01:02
Aha.. hvala. MA staja znam. Prvi put sam kontao da je iznosila zemlju i slucajn ose zatrpala. Kada sma otkopavao bas je bila gomila zemlje. I onda sam poslije vidio da finp lete pa ljepi zemlju al sam se boja danece moc izac odnosno saa otkopat.

marko
28.08.09., 01:09
Može da iskopa sebi izlaz ponovo, ništa se ne brini.
I nemoj više da joj rušiš to što napravi :)

jonathan-sic
28.08.09., 01:11
Ma necu. Uvjek mi bude zao kad otkopam. Al hajd ne otkopaj a ona kontam hoce da izlazi a ne moze, jer kao st orce, svaki put kad otvorim kao da jedva doceka da izadje.

Ma hajde.. Neka se zatrpa i na mjesec dana. Necu je dirat. Nek se snadje :D

Geni
28.08.09., 10:03
Potpuno normalno. I nemoj se začuditi ako period zakopanosti mnooogo pređe mesec dana.

jonathan-sic
28.08.09., 13:51
Evo sad gledam opet se zatrpala. Eto, necu je dirat, bas me zanimam koliko ce ostat.

Geni
28.08.09., 13:53
Mogu odmah da ti kažem, teško da će da izađe za manje od mesec dana a možda će da ostane i preko 6 meseci.

Samo nemoj skroz da isušiš terarijum (nemoj ni da bude mnogo vlažno, rosea to ne voli) i ne brini se ništa.

jonathan-sic
28.08.09., 17:43
Ma sad kako je vruce naspem vode u ćepić i malo ono nakapam po zemlji ..ne puno. Samo znal iko sto ti čine ? U čemu je fazon ? trebam li se brinut imal kisika i slicno? Mislim znam da ima supkje se skoro svuda al nako reko, trebal na nesto obratit paznu, desil se da ne mogu da izadju ?

Geni
28.08.09., 17:57
Rosea je malo specifična po tome što ne voli uopšte vlažno. Nakapaj negde dalje od nje pa neka se približi ako joj treba. Čep joj je sasvim dovoljan.

Tarantule ne vole da budu na otvorenom. Čak i terestrijalne tarantule su u stvari oportuni kopači. Uglavnom žive u prirodnim rupama ili u rupama koje su napravili sitni glodari. Malo ih prerade, opletu mrežom i to je to. Tvojoj rosei ne treba hrana trenutno (inače jako slabo jedu) i odlučila je da se skloni. Zatrpala se jer se tako oseća sigurnom.

Ima ona dovoljno vazduha i, ukoliko nema neki panj iznad nje koji bi mogao da joj padne ako još bude kopala, nema šanse da joj se nešto desi. Čak i ako joj se obruši zemlja na nju, otkopaće se.

A šta rade? Pa ništa. Stoje nepomično i štede energiju ::D.

jonathan-sic
28.08.09., 18:31
Aha, hvala na infu :)

concepcion
28.08.09., 21:01
evo jedno pitanje da ne otvaram novu temu... moja mala rosea,3.aprila je bilo prvo presvlacenje,znaci tad je ''postala'' pauk da kazem tako,posle toga presvukla se prvi put pre 7 dana i cini mi se da nije porasla uopste,znaci ja evo uopste ne vidim razliku u velicini pa me zanima da li je to normalno,znam da sporo rastu ali ovo mi je nekako bas sporo....inace temperatura ne pada ispod 24 stepena...jela je pomalo,znaci tenebrije koje sam ubijao jer ovako nema sanse da ih sama savlada,bas je nekako ''krhka'':(

Miroslav
28.08.09., 21:14
To je tačno da malo rastu. Porasla je ona i sada, samo je to jedva primetno.

Tenebrije nisu baš kvalitetna hrana, zato što imaju mali procenat proteina, jedinjenja potrebnog da bi organizam rastao, tačnije gradio se. To bi mogao biti mogući razlog slabom rastu.
Daj joj po kog cvrčka ili žohara.

IV@N
28.08.09., 21:16
meni se desavalo kod p.cambridgei da iz presvlacenja u presvlacenje mnogo raste,a ponekada skoro i da ne vidim razliku,ko zna mozda i zbog kvaliteta hrane ;)

zokis
31.08.09., 22:53
Nije tenebrija razlog sto slabo raste. Jednostavno ti je takva jedinka zapala. Ja sam sve moje T s pocetka hranio tenebrijama i napredovale su odlicno. Moja rosea je za 11 meseci bio polno zreli muzjak ali i to je extrem isto kao i ta tvoja ali u suprotnom smislu.

concepcion
01.09.09., 02:42
e hvala na odgovorima..videcemo sta ce biti dalje,sad sam poceo da joj dajem fobase...videcemo dal ce se aktivirati malo

Miroslav
01.09.09., 04:57
Naravno da nije tenebrija glavni razlog, ali može biti jedan od faktora. I ja sam počinjao sa tenebrijama, dok nisam nabavio ostale bube. Takođe su tarantule lepo napredovale. Samo što sam ih hranio u proseku tri puta nedeljno. Sad je raznovrsnija hrana i hranim ih jednom nedeljno, bez obzira na uzrast. Tačnije hraniću ih jednom nedeljno, čim ih sve vratim kući ::D
Osnovni faktor, ako se isključe vrsta i ekstremni uslovi držanja, je individualna odlika.

jonathan-sic
21.07.10., 00:49
Ne bih daq pretjerujem no.. kada se presvukla pa nakon 7 dana, dao sam jeoj veliko fobasa kojeg je pojela. nakon nekih 2 dana dao sam istog te je pola pojela, a pola slijedeci dan.

Evo vec duze vremena odbija hranu.. Licno mislim da je jako malo jela no, ponasa se trenutno kao da ce se presvuci. Velicine je nekih max 10-12cm kada se opruzi. Bio sam rekao da je preko 12cm ali mislim da je ipak manja.

concepcion
21.07.10., 11:36
ne mora da znaci da ce se presvuci,imaju obicaj sve tarantule a pogotovo rosea da jede pa da pravi pauzu po mesec,dva,tri pa opet da jede... mislim da ce projesti opet ;)

jonathan-sic
21.07.10., 12:45
Cudno mi sto je malo jela nakon presvlacenja. Ocekivao sam gotovo svakodnevno da jede. A sto se tice presvlacenja, mislio sam na ponasanje. Plete mnogo kao pred presvlacenje.

ritjzo
21.07.10., 12:47
Da, ne mora da znači da će se presvući. Drugova mala geniculata što je ja čuvam, ušla u skrovište i zatrpala ulaz. Sveže presvučena. Pre toga pojela 3 lateralisa i ćao. Sad kad izađe, izađe.. :D

JOBAH
21.07.10., 13:11
Cudno mi sto je malo jela nakon presvlacenja. Ocekivao sam gotovo svakodnevno da jede. A sto se tice presvlacenja, mislio sam na ponasanje. Plete mnogo kao pred presvlacenje.

svaki dan po velikog fobasa?! cemu to? to je po mom msljenju preterivanje.. verovatno nije gladna.. ponudi joj za nedelju dana, pa ako nece sacekaj pa probaj opet...

jonathan-sic
21.07.10., 14:53
Kada se presvukla, pa sam dao velikog fobasa nakon nekih sedam dana. Nakon 2-3 dana opet dao velikog te je pola pojela odmah dok je ostalu polovicu pojela sutradan. Poslije toga nisam siguran ali misli da nije jela preko mjesec dana.

Mislim da je malo jela nakon presvlacenja i izgleda mi po abdomenu neuhranjeno. I izgleda mi nemoguce da ce se presvuci opet ali se ponasa kao pred presvlacenje. Malo se krece a i kad hoda, mnogo plete te odbija hranu.

Poentiram na to da inace mnogo jedu nakon presvlacenja ali ocito nije uvjek slucaj.


Mislim, ocito je sve to normalno i ok .. ali nako pitam jer kao sto govorim, mislim da je bas malo jela.

jonathan-sic
22.07.10., 14:02
Ipak sam bio u pravu koliko god izgledalo nelogicno. Evo ga na ledjima.. javim kako je proslo.

jonathan-sic
22.07.10., 23:26
Dobro je proslo. Izgleda sve ok.

jonathan-sic
08.11.10., 18:40
Da li neko ima ideju sta bi moglo da bude ovo na abdomenu, to "nosi" otkako je kod mene.. a dosla je od 2.5-3cm (kod mene je godinu i 3-4 mjeseca):

http://img683.imageshack.us/img683/3678/60038120.jpg (http://img683.imageshack.us/i/60038120.jpg/)

http://img828.imageshack.us/img828/14/64076409.jpg (http://img828.imageshack.us/i/64076409.jpg/)

http://img801.imageshack.us/img801/5554/61747941.jpg (http://img801.imageshack.us/i/61747941.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Malo sma guglao roseine slika ali nisma vidio nista slicni. Znam da se ne vidi dobro jer slike nisu prvenstvene "ciljale" abdomen.. slikano je prije.

Miroslav
08.11.10., 19:39
Ako misliš na onaj sjajni deo, to je mesto gde se nalaze iritirajuće dlačice, koje na svetlosti daju drugačiji odsjaj (presijavaju se), za razliku od drugih dlačica.
O iritirajućim dlačicama ne treba da ti pričam. Imaš dosta o tome na ovom forumu, u slučaju da ne znaš ništa u vezi njih.

jonathan-sic
08.11.10., 19:49
Zanimljivo. Nisam znao. Hvala na objasnjenju sam,o kako nemaju ostale ? Mislim, ne vide se tako..

Znam sta su i do sada ih nije bacala.

EDIT: Imaju, sada sam malo bolje pogledao.