PDA

Pogledaj punu verziju : Hranjenje albino pitona.



Misha
29.08.09., 05:48
Prvo da se predstavim,moje ima je Misha,imam 23 godine,iz Beograda sam,po zanimanju tattoo umetnik :) .Sada,ceo zivot imam ljubimce,prosto,obozavam zivotinje.Od ljubimaca sam imao sve standarno (chinchille,kerove,machke,hrchke,degue,ribice,mors ke prasice,zecheve,dosta papagaja itd,itd),a chuvao sam i sokola,slepe misheve,australiskog zmaja.Ipak,pored moje ljubavi prema svim zivotinjama,najvishe volim zmije koje do sada nikada nisam chuvao ,al sam ih uhvatio na hiljade.Pored ovih "Standarnih" bezopasnih ribarica i beloushki,hvatao sam i nekoliko velikih smukova,sharki,a i par poskoka.To pishem da bih odmah dokazao da nemam strah od zmija,da sam fanatik za istim,tako da mi chuvanje barmunskog pitona nece mnogo teshko pasti.Mogu da istrpim njega i zbog velichine i finansiski,a i sa prostorom,al jedino shto mi MNOGO teshko pada je hranjenje njega.Poshto sam dobio pitona pre 3 dana,danas sam ga hranio 1. put,kupio sam belog zamorca,stavio ga kod pitona,i kada je ovaj pocheo da ga davi,a zamorche da cvili,samo shto nisam zaplakao.Moje pitanje je: Dali pitona mogu da hranim na primer ribom ili nechim drugim (samo ne mishevima,zechevima i pilicima) i gde u Beogradu imaju da se kupe zaledjeni zamorci (Makar da mu ih dajem mrtve da ne gledam to davljenje) Nadam se da nisam mnogo smorio,kachim njegove slike za koji dan,samo da mu se svari hrana :)
pozdrav!!!

spiderboy
29.08.09., 08:04
svakako ti je bolje davati mrtav plen iz više razloga,ali o tome imaš već otvorenu sticky temu

Chobi
29.08.09., 14:07
Na zalost moraces da ga hranis glodarima... ni ja ne bi mogao da dam kunica zmiji, hvala Bogu, boa ne raste toliko....
Najbolje da nabavljas smrznute. Javi mi se na pvt, mozda mogu da ti pomognem

NecrovoX
29.08.09., 14:20
Kako mislis da boe ne jedu kunice? Pa mozes kada poraste i njima da dajes manje zeceve!
Samo ukucaj boa constrictor vs rabit na you tube,pa da vidis ako ih tamane! Da ne kazem kao zeceve :)

Misho..PA vecina ljudi i daje mrtav plen,i mozes ga sigurno takvog nabaviti! Trebao si makar malo da se raspitas pre nego sto si poceo sa time,ako ti je vec toliki problem da gledas kako ga piton ubija..
MAda ja mislim da ako ces da drzis zmiju onda se navikni da je to u njenoj prirodi,voli sve u vezi njih!

Laki90
29.08.09., 14:36
Imas po BG-u puno ljudi koji prodaju miseve.Uzmes smrznute i to je to.Koliko je star piton?

Misha
29.08.09., 14:57
Kada sam uzimao pitona znao sam kako i shta jede,al nisam mislio da ce mi biti toliko problem i da gledam to.Rekli su mi da je star oko godinu dana,dugachak je oko metar i 20 cm,a najdeblji deo je debeo kao onaj karton u unutrashnjosti toalet papira ( nishta mi druge nije pali na pamet :D ).Ja sam mu juche dao zamorca,koji je bio par 3x deblji i velichine dlana.U pochetku sam mislio da ce joj to biti preveliki zalogaj al ga je progutala bez ikakvog problema.Recheno mi je da ga tim mishevima hranim na 15 dana,pa predpostovaljam da bih morao da joj dajem po dva mishica umesto tog jednog velikog.Hvala svima na odgovoru,nabavicu te smrznute.

Chobi
29.08.09., 17:28
Kako mislis da boe ne jedu kunice? Pa mozes kada poraste i njima da dajes manje zeceve!
Samo ukucaj boa constrictor vs rabit na you tube,pa da vidis ako ih tamane! Da ne kazem kao zeceve :)

Misho..PA vecina ljudi i daje mrtav plen,i mozes ga sigurno takvog nabaviti! Trebao si makar malo da se raspitas pre nego sto si poceo sa time,ako ti je vec toliki problem da gledas kako ga piton ubija..
MAda ja mislim da ako ces da drzis zmiju onda se navikni da je to u njenoj prirodi,voli sve u vezi njih!

Ma znam, nego mislim da ce i Jumbo-pacovi da zavrsavaju posao :)

Laki90
29.08.09., 17:48
Ajde neke slike stavi da vidimo tvog ljubimca:)

KING COBRA
29.08.09., 19:39
Upravo je i car drzanja udava to davljenje plena,zato mi se i strasno svidjaju udavi mada trenutno nemam ni jednog ali se nadam da tako nece biti jos dugo!

nenad
29.08.09., 20:06
Zar nemaš Elaphe radiata? I ona spada u udave, jer plen ubija davljenjem. Nisu samo boide udavi ;) :D

freepartyman
29.08.09., 20:14
Pazi sve je to super,ali postoji verovatnoca da tvoj piton nece hteti da pipne mrtav plen..Nisu oni bas ko boe da se presaltuju lako na mrtvo;)

Misha
29.08.09., 21:27
Probacu,pa ako nece,sledeci put kada joj budem davao zhivog misha necu da gledam.Nego cu da ga bacim u terarijum,izadjem iz sobe i vratim se kada posao bude gotov...i da...slike mog ljubimca...pozdrav
http://img215.imageshack.us/img215/9238/p8240506.jpghttp://img215.imageshack.us/img215/2820/p8240508.jpg

freepartyman
29.08.09., 23:57
Koliko ti je star piton?? Po meni bi vec trebao da krenes sa manjim pacovima;)
A kad mu dajes pacova moras da budes tu,za svaki slucaj pacovi su za**ebani jer mogu da ugrizu zmiju;)
p.S Lep ti je piton

ivborosa
30.08.09., 01:58
Pozdrav; kao prvo piton ti je preljep i vidim da sis e informiro,a nadams e da znas koliko narastu zenke (mislim da je tvoj zenka kad si se tak oslovljavo prema njoj) kasnije kad budes imo 6 metara misica ti nebude bas svejedno kak postupas s njim a stakor mu nebude nista...
moj veliki savjet je da ga sto prije naucis na mrtvi pljen, jer kasnije ces joj morat davat odrasle zečeve da ne kazem male pajceke...
ja sam osobno sam sebe uvjerio da zmija kad jede mrtav pljen postaje manje agresivna i nece gledat na mene ko hranu...to nije istina ali ja sam sebe tak uvjerio pa sam si sad veci frend s njom...
neznam burmanac je jako veliki zalogaj za nekoga ko prije nije imo zmiju doma, pogotovo zenke koje narastu ogromne i predstavljaju pravu opasnost za covjeka...

ali da ti sad ne srotam bezveze ono kaj vec sigurno znas...uzivaj u zmiji jer je prekrasna, ali uvjek budi na porezu i nemoj se opustit jer bu jednog dana narasla a onda nebus mogo cici-mici s njom i naci je na mrtav pljen bit ce ti puno lakse...ak nemres zmiji davat miseve neznam kak bum mogo zeceke pufaste ili pajceke

Laki90
30.08.09., 05:35
Jel moze slika celog terarijuma...cini mi se da je mali za pitona!?

Misha
30.08.09., 05:52
Ovaj je privremen,naruchen je MNOGO veci terarijum,samo staklorezac treba da ga sklopi.Kada bude bio gotov taj terarijum,kachim slike ovde i nadam se da cu chuti sve kritike,pohvale i savete vazane za taj terarijum.Hvala na komplimentima za zmiju i verujte,nije mi ovaj piton preveliki zalogaj,fanatik sam shto se tiche zivotinja,ovih dana cu okachiti klip iz zoo vrta,gde ja provlachim ruke u kavez belog medveda i kako mazim istog,kada mogu to da uradim,piton od 4-5 metra mi nije nikakav problem :) pozdrav.

ivborosa
30.08.09., 14:01
e sad se vec bojim kak bude to sve ispalo...nemoj izigravat facu jer bi te to moglo skupo kostat, a o posljedicama na hobi i na sostale necu opce pricat...

ja ljudima ko ti nebi dao ni kukuruznu na cuvanje a kamoli burmanca....mislim nije da te napadam ali malo razmisli kaj radis u zivotu...jos nije prekasno jer je piton mali imas par godina dok ne postane opasan za tebe...i ak vec zelis umrijet napravi to na najmanje bolan nacin drugima....vec si zamisljam sliku tebe s zenkom burmanca od 6 metara tebi oko vrata xD

freepartyman
30.08.09., 14:44
Ako se vec nebojis velikog burmanca,kreni da ga hranis lepo,a to znaci da krenes sa pacovima ,na zapadu odgajivaci cim se piton izleze krecu sa malim pacovima jer misevi nisu nikakav obrok,tu ima vise dlake nego mesa;)

NecrovoX
30.08.09., 18:45
e sad se vec bojim kak bude to sve ispalo...nemoj izigravat facu jer bi te to moglo skupo kostat, a o posljedicama na hobi i na sostale necu opce pricat...

ja ljudima ko ti nebi dao ni kukuruznu na cuvanje a kamoli burmanca....mislim nije da te napadam ali malo razmisli kaj radis u zivotu...jos nije prekasno jer je piton mali imas par godina dok ne postane opasan za tebe...i ak vec zelis umrijet napravi to na najmanje bolan nacin drugima....vec si zamisljam sliku tebe s zenkom burmanca od 6 metara tebi oko vrata xD

Pa dobro,u neku ruku razumem coveka,a verujem da bi svako od nas hteo da pomazi takvu zivotinju (kao sto je on belog medveda),samo ipak treba malo razmisliti o tome.
A najmanji je problem ako njega zmije ubije,one obicno ako i povrede nekog to je vlasnik.
Veca je frka sa psima! Oni obicno ujedaju sve ostale!
A u oba slucaja najverovantije da je vlasnik kriv za te ispade.Samo sa zmijama sam placas greske,a sa psima komsije,deca,...
Tako da opusteno ti drzi tu zmiju,samo budi spreman za sve sto ide sa njom!

Misha
02.09.09., 01:31
Eh,sada izgleda kao da sam ja uskochio u kavez sa medvedom.Na putu sam trenutno,pa kada se vratim,postavicu snimak da vidite o chemu se radi.Ne izigravam heroja,tako je ispalo.
p.s. Hranim vec pitona pacovima,ne znam dal sam to napisao...
pozdrav svima

StevaNS
02.09.09., 01:47
Mozda gresim, ali delujes mi malo neozbiljno. Nabavljas potencijalno opasnu zmiju a nisi se dobro raspitao ni o nacinu hranjenja!? Pre koji dan je bilo reci o pitonu koji je ubio trogodisnju devojcicu. Ne znam da li zivis sa nekim ili sam, ali dovoljan je trenutak nepaznje pa da neko strada. To sto si hvatao zmije ne znaci puno. I aj sam hvatao gomilu kao klinac pa mi to nije nsita znacilo kad sam nabavio prvu zmiju. To sto si hvatao otrovnice bez prethodnog iskustva bas ne uliva poverenje. Po meni, trebao si prvo nabaviti neku manju i bezopasniju, pa kad "ispeces" zanat predjes na vecu ako te vec interesuje. Ali sta je tu je.. Bolje malo prosvrljaj po ovom forumu ali i po netu i pripremi se sto bolje mozes za ono sto te ceka.
Nadam se da gresim..

(sad je ispalo ko da je burmanac neki bauk, ali stvar je u tome sto moze biti ako se ne pazi..)

Misha
04.09.09., 19:00
Ne zelim da ispadnem neki lik koji sebe hvali,koji misli da moze sve,a ochito greshi.Ono shto zelim da kazem je da ste svakako svi vi upravu koji mi skrecete paznju na neke stvari,i verujte,pocheo sam da se zapitujem dal da nabavim drugu zmiju.Zivim sa bratom,mamom,tatom,a jedini ko moze da nastrada u neko skorije vreme je moja machka :)
Raspitao sam se dosta,dosta znam,al sam svestan da to dosta nije ni 30 % onoga sto bih trebao sve da znam.Shta mi vi predlazete da uzmem,mozda zaminim zmiju ili jednostavno ovu prodam pa kupim drugu ? Znam da cu sada delovati kao jedan od onih koji je pitona uzeo da se hvali,nije tako,vec sam se vezao za zmiju,al posle dosta postova ovde,bio bih kreten kada bih terao po svome...

NecrovoX
04.09.09., 19:34
Pa prosto nemoj uzimati drugu zmiju..Ostani sa ovom,ali budi obazriv,i kako ona raste tako ce i tvoje iskustvo sa njom (meni jednom neko rece).
Nemoj odmah sa tim "da je menjam" itd,meni licno je to nesto najgluplje!
Svi ih uzimaju,pa cim vide sta je to,odmah zamena itd.Ili ono "video sam neku lepsu zmiju,pa hocu d aje menjam sa ovom" NIJE OVO JE8ENI AUTOMOBIL PA DA SE MENJA ITD! Ne govorim ovo licno tebi,vec svima koji to cine.Ne kontam kako neko ljudi to mogu tako da rade,kao da ne vole samu tu zmiju,nego ceo taj trip oko drzanja istih,pa im je svejedno koju imaju,samo da iamju nesto..
I opet..Ne zaleci se sa kupovinom druge zmije,sacekaj da ova poraste,pa ces dalje lako.Navikni se na jednu obavezu (iza koje bi trebalo da stoji velika ljubav ka ovim zivotinjama) pa onda tek uleci u drugu..

LARYBG
04.09.09., 20:43
ne znam brate ja bih pre cuvao crnu mambu nego tog pitona samo zbog njegove velicine, bice teza od tebe neces moci da je izvadis iz tera. :D

markozmaj
04.09.09., 22:18
ma bre vecina vas ste bili kod pedje, i verovatno ste videli onu zenku ogromnu. Nije to za #####aniju pogotovo ako ste sitniji covek ::D

matteo3210
05.09.09., 00:08
Imaš sad pitona pa nemozes ga se odmah rijesit kakav si ti to ljubitelj zivotinja.Ako ti se svida ako ga volis nemozes ga dat prvom covjeku kojem naleti.Ja imam bou i svijestan sam da je to velika zmija ko piton i da te moze ubit trebas se nosit sa tim cinjenicama ako volis tog pitona.Ja svoju bou nebi dao ni za 10.000eura jer mise jako svida i volim je.Npr moja kukuruzna mi nije nesto extra ali je nebi dao za nista jer mi je jako draga i volim ju jako rastanak sa njom bi mi tesko jako pao i ona mi se takoder svida ali jos je malo mala pa mi to smeta zelim da malo poraste da mogu lakse rukovat sa njom.A inace mi je super.Ako ti das pitona to ti je jos jedna greska mislim ako neznas nista o njemu nisi ga trebala ni uzimat jer takvoj zivotinji kao sta je taj piton tre posvetit jako veliku paznju i treba se svaki dan brinut o njumu vadit ga van pa kad bude i velik da se sto vise privikne na tebe svaki dan minimalno ga trebas vadit van 20 minuta ali i to je malo trebala bis bar 30 min ko ja moju bou.Ako nisi bila spremna uzet pitona onda ga nisi trebala uzet jer to nije jedna obicna djecja igracka to je zahtjevna zivotinja.Ako mislis da nisi spremna na ovo sto sam ti napisao moja prepuraka daj ga nekoj osobi za koju znas da ce se dobro brinuti za njega i da ga nece drzati na papirnatim novinama.I jos nesto prije ako uzmes sljedecu zmiju raspituj se malo uci o njoj i tek ju onda uzmi da ne ponovis istu gresku!!!

spiderboy
05.09.09., 11:56
daj bre šta ste napali čoveka,nije se niko rodio a da je umeo sa velikim zmijama,treba izkusiti,naravno uz 100% opreza,kad se navikneš nije toliko strašno,a koliko vidim zmija je još mlada tako da imaš vremena da se navikavaš na nju,možda ti u početku deluje sve nekako malo zastrašujuće ali posle i nije,na tvom mestu ne bih zamenjivao zmiju nego daj malo vremena i sebi i životinji i videćeš da će biti ok,kad zmija bude veća uvek barataj sa njom uz prisustvo druge osobe i u granicama normale

freepartyman
05.09.09., 15:29
Imaš sad pitona pa nemozes ga se odmah rijesit kakav si ti to ljubitelj zivotinja.Ako ti se svida ako ga volis nemozes ga dat prvom covjeku kojem naleti.Ja imam bou i svijestan sam da je to velika zmija ko piton i da te moze ubit trebas se nosit sa tim cinjenicama ako volis tog pitona.Ja svoju bou nebi dao ni za 10.000eura jer mise jako svida i volim je.Npr moja kukuruzna mi nije nesto extra ali je nebi dao za nista jer mi je jako draga i volim ju jako rastanak sa njom bi mi tesko jako pao i ona mi se takoder svida ali jos je malo mala pa mi to smeta zelim da malo poraste da mogu lakse rukovat sa njom.A inace mi je super.Ako ti das pitona to ti je jos jedna greska mislim ako neznas nista o njemu nisi ga trebala ni uzimat jer takvoj zivotinji kao sta je taj piton tre posvetit jako veliku paznju i treba se svaki dan brinut o njumu vadit ga van pa kad bude i velik da se sto vise privikne na tebe svaki dan minimalno ga trebas vadit van 20 minuta ali i to je malo trebala bis bar 30 min ko ja moju bou.Ako nisi bila spremna uzet pitona onda ga nisi trebala uzet jer to nije jedna obicna djecja igracka to je zahtjevna zivotinja.Ako mislis da nisi spremna na ovo sto sam ti napisao moja prepuraka daj ga nekoj osobi za koju znas da ce se dobro brinuti za njega i da ga nece drzati na papirnatim novinama.I jos nesto prije ako uzmes sljedecu zmiju raspituj se malo uci o njoj i tek ju onda uzmi da ne ponovis istu gresku!!!

Sve je ok sto si rekao,samo se neslazem da je boa velika kao i piton;)

matteo3210
05.09.09., 15:49
A dobro sad i boa isto moze ubit covjek samo sto je piton veći za 2 metra i malo opasniji!!!:o

freepartyman
05.09.09., 20:00
Pa sta znam mozda ako ti se obmota dok je drzis oko vrata,boa je ipak takva vrsta da retke jedinke toliko narastu da bi ubile coveka;) Dok je Burmanski piton mnogo veca zmija (ne samo u duzini nego i u obimu) a i masivnija(teza)..Ja nisam cuo za slucaj da je boa ubila coveka..bar da se secam..??

Misha
06.09.09., 12:23
Opet kazem,nisam uzeo pitona da bih se hvalio njime i ne zelim da ga menjam,al je normalno da se chovek zapita posle ovoliko postova od strane vas koji znate mnogo vishe o zmijama nego je.Mada,verujem da ni vi niste hteli da ispadne kao da je taj piton mashina za ubijanje ljudi,znam da je opasan,znam da moze da ubije,al kao shto neko reche,moje iskustvo ce rasti uz tu zmiju jer nece ona za godinu dana da dostigne 6 metra.Hvala svima koji su mi davali dobronamerne savete,sta da kazem,pozelite mi srecu :) :) .....sala...

p.s. Imam 23 god za par dana,inache sam mushko kao i moja zmija,pozdrav!

Chobi
06.09.09., 13:29
Pa nisi ti mali :)
Ako si resio da drzis zmiju informisi se, imas dovoljno vremena...

Misha
06.09.09., 16:25
http://www.youtube.com/watch?v=dRpcgfN0JiY

Ma oni su umiljati kao male mace :)

NecrovoX
06.09.09., 20:17
http://www.youtube.com/watch?v=N2Y6RrIceTY&feature=related

Uglavnom burmanci.Pa sad ti vidi koliki on moze da bude (mada mislim da su ovo vecinom kapitalci) :)

LARYBG
06.09.09., 20:22
hehe kolike zmije ona albino na 0:25 mi izgleda nerealno debela.

NecrovoX
06.09.09., 22:17
Neke od ovih su verovatno rezultat forcefeddinga..

Lizard_King
07.09.09., 01:20
molim Forcefeeding ???
Voljeo bi videti kako neko tako hrani veceg burmanca..

Mozda si mislio Overfeeding

freepartyman
07.09.09., 02:29
Druze neka si uzeo pitona,jeste da naraste dosta al je od dzinovskih zmija najpoznatiji po mirnoj naravi;) Hrani ga lepo i cesto ga drzi po rukama da se navikne na tebe, to ti je najbitnije jer nezelis odraslog pitona koji je agresivan;) Sto se tice zamoraca i hranjenja navici ces se;) Cesto burmanci odbijaju vec mrtav plen;) Posto je momak vec uzeo pitona daj da mu pomognemo da se informise malo..Ako ti sta zatreba druze pusti mi poruku;) pozz

Laki90
07.09.09., 02:44
http://www.youtube.com/watch?v=yCS-dDuSwMk&feature=PlayList&p=8F5B1616693E0B07&playnext=1&playnext_from=PL&index=8 .....

NecrovoX
07.09.09., 10:32
molim Forcefeeding ???
Voljeo bi videti kako neko tako hrani veceg burmanca..

Mozda si mislio Overfeeding

#####ah se u konstataciji ;)
Mada,da se izvucem iz govana,mozda su ga u pocetku na silu hranili,jer tada mislim da je i najbitnije za rast,i onda kasnije ga smao jos trpali..U svakoms lucaju,zmija je ogromna..
Ali dobro kaze Freepartyman,uz redovnu paznju i brigu nece biti problema..A mislim da je to ono sto smo svi hteli da naglasimo decku,da je to nuzna stvar!

FatBastard
07.09.09., 13:07
http://www.youtube.com/watch?v=N2Y6RrIceTY&feature=related

Uglavnom burmanci.Pa sad ti vidi koliki on moze da bude (mada mislim da su ovo vecinom kapitalci) :)


Bash je lep ovaj shto ima pruge celom duzhinom (1:33-1:39) ! Koja je to vrsta ?!

Sorry za off... =[

Misha
07.09.09., 13:33
Druze neka si uzeo pitona,jeste da naraste dosta al je od dzinovskih zmija najpoznatiji po mirnoj naravi;) Hrani ga lepo i cesto ga drzi po rukama da se navikne na tebe, to ti je najbitnije jer nezelis odraslog pitona koji je agresivan;) Sto se tice zamoraca i hranjenja navici ces se;) Cesto burmanci odbijaju vec mrtav plen;) Posto je momak vec uzeo pitona daj da mu pomognemo da se informise malo..Ako ti sta zatreba druze pusti mi poruku;) pozz

Hvala druze,shvatio sam ovde ozbiljnost tog pitona,tako da sam na internetu dnevno po par sati informishuci se za njega.Svaki dan ga uzimam,chesto mi je oko vrata dok sam za kompijuterom i tu se uvek smiri.Jedino shto stalno shishti kada ga prvi put pipnem u terarijumu,al sam prochitao da je to normalno kod pitona.Joah jednom hvala svima i sigurno cemo se dosta kuckati u narednih par godina :)
Josh jedno pitanje.Kada sam chuvao gushtera bradatog zmaja,pored sijalice u terarijumu sam imao i uv lampu,da li i sada da je stavim?

nenad
07.09.09., 13:39
Ne treba ti UV za pitona ;)

freepartyman
07.09.09., 16:55
Sto se tice sistanja i najvece maze od pitona siste dok su u svom okruzenju(terarijumima)..I kad sisti ti ga slobodno izvadi.A opet ima i pitona koji retko siste,a moj je jedan od takvih..Jedino kad se presvlaci pa kad fajtam terarijum zna da zasisti;)

Misha
09.09.09., 18:18
Evo novih slika mog ljubimca..
http://img216.imageshack.us/img216/4607/p9040628.jpg


http://img143.imageshack.us/img143/3866/p9040630.jpg
http://img5.imageshack.us/img5/7653/p9040629.jpg
http://img143.imageshack.us/img143/2864/p9040631.jpg
http://img195.imageshack.us/img195/8946/p9040632.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/2258/p9040633.jpg
http://img216.imageshack.us/i/p9040628.jpg/

Laki90
09.09.09., 19:36
Lep python nema sta...nego ako nije tajna koliko si ga platio?

Misha
10.09.09., 02:49
200e,neam pojma koje su cene istih,meni se uchinilo kao ok cena.Pozdrav

Laki90
10.09.09., 23:34
Pa i ja mislim da je to ta cena cak mozda i povoljnija malo od ostalih cena te velicine!!!

Laki90
15.11.09., 02:58
Daj neke nove slike.....

Misha
15.11.09., 06:40
Nove slike stizu sutra! svaki dan hocu da postavim i uvek zaboravim.Pozdrav druze!

spiderboy
15.11.09., 11:30
stvarno je prelepa životinja,svaka čast,samo napred

Misha
15.11.09., 20:22
Hvala drugari.
Evo i slika.
http://img98.imageshack.us/img98/6013/pb030099.jpg
http://img27.imageshack.us/img27/1129/pb030100.jpg
http://img80.imageshack.us/img80/6379/pb030101.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/6415/pb030102.jpg
http://img697.imageshack.us/img697/3669/pb030105.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/9913/pb030118.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/5738/pb030122.jpg
http://img27.imageshack.us/img27/618/pb030120.jpg

Sada mozda deluje malo mrshavije,jer nije dugo jeo,tj sutra ga hranim.Dobio sam ga kada je bio dugachak 120cm,sada ima 150cm.Raste kao blesav :))
Pozdrav!

Laki90
15.11.09., 21:21
Zmija je prelepa :D...znaci isto kao i moj raste k'o lud :)Daj sliku terarijuma!

Misha
16.11.09., 02:34
Ter je i dalje onaj stari,josh uvek mu je ok,al nadam se da cu u narednih mesec dana napraviti novi.Sutra cu ga hraniti,pa cu tada i slikati ter,a i ceo proces hranjena.

Misha
17.11.09., 03:50
Danas je moj piton po 1. put odbio hranu.Tj stavio sam mu zamorca,bez razmishljanja ga je udavio i otishao svojim putem.Evo,vec 10 sati bleji mrtvi zamorac ,a ja se sve nadam da ce ga pojesti.Mada ,chisto sumnjam u to.
Shta moze biti uzrok tome,verujem da je gladan jer ga nisam hranio 20 dana,napravio sam mu skoro neko sklonishte iz kog izlazi samo nocu,tako da ne verujem da je neki stres.Svaki dan ga vadim na pola sata,sat da bude u rukama,nit shishti,nit se buni,ma kao plishana igrachka.Jedino shta se danashnje hranjenje razlikovalo od predhodnih je to shto kada je zadavio zamorca,zavukao sam ruku u ter i slikao ga izbliza aparatom,jer je neshto zevao pa da uhvatim kadar kada su mu usta otvorena.Jel mozda potreshen zbog toga pa nece da jede? pomagajteeeee :)
p.s. ne znam dal ima veze,al nisam imao blic na aparatu.pozz

spiderboy
17.11.09., 12:05
moguće da hoće da se presvlači,onda hoće da odbijaju hranu,ne treba da paničiš,samo je onda nemoj uzrujavati i vaditi iz terarijuma nek se na miru presvlači

Laki90
17.11.09., 17:47
Moj smuk jede i kad se presvlaci....pre 3 dana sam mu dao misa i pojeo ga je bez razmiljanja iako sam kasno video da je tik pred presvlacenje...nista zato.....danas se presvukao bez problema. Sorry za off.

Misha
17.11.09., 19:11
Ma ne presvlachi se ovaj moj,tj nema ni jedan znak koji bi ukazao na to.Verovatno sam ga ja uplashio tim aparatom pa je malo pod stresom.Dacu mi zamorca za 2-3 dana pa cemo videti tada dal ce hteti da ga jede.
Hvala svima,pozdrav!

spiderboy
17.11.09., 20:38
pazi kod albino primeraka ponekad se jako teško,ili nikako ne uočava promena u boji kože i kože na očima pred presvlačenje,nemoj biti siguran u to da se neće presvlačiti,jel znaš možda kad se zadnji put presvlačila?

Misha
18.11.09., 17:23
Pa verujem da mu je sada vreme da se presvlachi,jer se presvukao poslednji put pre 2 meseca.Bleji i miran je,to je znak,al kada se ranije presvlachio i ochi su mu bile mutne i koza bledja...Ne znam,sachekacu onda josh par dana pa cu da vidim.Mislim,nece njemu nishta da bude ako ne jede 30ak dana.

Laki90
18.11.09., 17:38
Nece nista da mu bude....ja ga isto nisam hranio dugo dok se presvlacio i nista mu nije falilo!

Igor Velevski
19.11.09., 17:29
Ostavi ga slobodno 7-10 dana, nece nista da mu bude!

burmanac
20.11.09., 14:50
Jesi li mu prije davao zamorca,jer je moguce da ako ih nije ranije jeo da nece zbog nepoznatog mirisa.Inace pitoni znaju biti teski na promjenu hrane sto nije slucaj kod boa.

Misha
20.11.09., 17:57
Ma samo je to i jeo :) mozda su mu se smuchili? :P :P Ma sve je kul,hranicu ga sutra,prekosutra,pa cemo videti shta i kako...Hvala svima,pozdrav!

Misha
27.11.09., 01:24
Samo da javim da moja draga zmija i dalje ne jede,chak ni ne ubija zamirca.Evo ih sada zajedno u teru,Mish na jednoj strani,a ona na drugoj.Tako ceo dan!

Misha
29.11.09., 20:52
Drugari,ae da chujem vashe mishljenje zashto moj piton nece da jede.Jel se deshavala to josh nekom? Jel ima veze to shto ce sada zima pa kao moguce da slabije jede. Ili sam chuo da kada im dodje nagon za parenjem da tada muzhjaci odbijaju hranu 2-3 meseca.Moj piton je star godinu i po dana,jel moguce da je nepredan malisha? valjda su oni sa 3 god polno zreli...

Tomica M
29.11.09., 21:08
nemaš brige ni moja neče da jede,a danas joj i dečko po prvi put odbija al se ne zabrinjavam,sa 1,5g ima 2600g;)

freepartyman
01.12.09., 01:36
Polna zrelost je razlicita od jedinke do jedinke..Ako je veca temperatura kao i rezim ishrane zmija ce ranije postati polno zrela..Ne verujem da je to slucaj sa tvojom jer kad kazem veci rezim ishrane mislim na powerfeeding;)

Misha
01.12.09., 02:36
Ma moj je do sada imao Pirotfeeding,tako da nije to to sigurno :) A i nije mu vruce sigurno.Ne znam,vidim deshava se kod nekih zimi,verovatno je to.Al josh uvek nece da jede i time mi je obezbedio novu zivotinju da chuvam.Kupio sam kavez zamorcu,nazvao ga Srecko,tako da taj nece biti pojeden.U petak cu da mu kupim novog,pa cemo videti tada :)
Pozdrav.

Misha
04.12.09., 18:32
Moja zmija i dalje ne jede.Deluje kao da nije zainteresovana nizashta.Bleji po ceo dan sklupchana u nekom sklonishtu,ponekad se,najcheshce nocu prosheta malo kroz terarijum i to je to.Kada je izvadim iz shteka i stavim joj zamorca,ni ne trzne se.Samo ga onjushi i to kada zamorac dodje kod nje,njoj ne pada na pamet da ga ona juri.Polse nekog vremena se samo vrati u shtek i tu i ostane.Neki savet? ovo vec pochinje da me plashi jer nije jela vishe od mesec dana.

StevaNS
04.12.09., 18:55
Jel to Srecko dobio drugara? :)

Chobi
04.12.09., 20:25
Koja ti je temperatura u terarijumu, kolika vlaznost? Kolike su varijacije dan/noc? Kako se zmija ponasa, koliko cesto vrsi nuzdu? Da li je izgled stolice normalan? Jesi li probao da je hranis s pacovima?

Misha
04.12.09., 21:06
Ma pokushao sam da ga nahranim Sreckom,al je ponovo imao srece.Deluje mi kao da se plachi zamorca,chim mu vaj zamorac pridje,piton se odmah mrdne i krene da se uvija.
Nemam termometar u teru,al mi je u sobi dosta vrudje,ima i sijalicu koja ga greje i sve je isto kao i do sada.Temp je preko dana minimum 30 stepeni,nocu malo manja...Shto se tiche vlazhnosti,ima posudu sa vodom,retko prskam.Stolica mu je ok,tj zadnja je bila pre jedno 3 nedelje,posle poslednjeg obroka.

freepartyman
04.12.09., 21:14
Misho pokusaj da mu das veceg pacova, mozda njega nece odbiti;)

Chobi
04.12.09., 21:27
Mozes li da snimis jednom to hranjenje da vidimo o cemu se radi i koliko je to prase?

Misha
04.12.09., 21:55
Ok,snimam sutra sve pa kachim ovde.Upravu si,tako ce najbolje da se vidi o chemu pricham.
Zamorac je neke srednje velichine.Takve,je do sada jeo.Imam neki trip da se on bukvalno iznenadi kada nanjushi pacova,kao da je slep.Prochitao sam negde da mogu da oslepe,mada mislim da to nije sluchaj sa ovim mojim,jer se krece normalno kada ga pustim van tera,al kada dodje u kontakt sa zamorcem,bash je zbunjen.Od presvlachenja je proshlo vishe od 2 meseca,al ne daje mi znake da ce sada da krene da se presvlachi.Verujem da je sve ok,da jednostavno ima neki razlog zashto odbija hranu i da je to normalno,a da sam se ja samo malo uplashio.

Chobi
04.12.09., 23:27
Zbunjujes....zamorac,pacov,mis....ako dajes zamorce, Srecka, zovi ga samo zamorac... Treba ti termometar i hidrometar

freepartyman
04.12.09., 23:36
Ja bi da sam na tvom mestu ako ne projede za nedelju dana, probao sam sveze ubijenim pacovim ili zamorcem kojeg ces potopiti u skoro vrelu vodu na deset minuta i onda ces uzeti pacova/zamorca pincetom, ugasiti svetlo i probati da mu ga drmas ispred glave;)
Za tu metodu sam cuo da se primenjuje kod loptastih pitonona koji slabo jedu;)

Misha
05.12.09., 00:25
Chobi,upravu si,ne vidim shta pishem,oprashta mi se,imam svinjski grip :)
Do sada je jeo samo Zamorce i to je to.Od ponedeljke treba da pochne da mu se pravi novi terarijum (pocheo bi i ranije da nisam bolestan) pa sam mislio da tu ubacim sve.
freepartyman chuo sam i ja za to,chak sam chuo i da trebam da mu isechem malo glavu da bi mirisalo na krv.Ne znam,prichacu u ponedeljak sa Pedjom,pa cu da vidim sa njim shta i kako.Pozdrav!

freepartyman
05.12.09., 04:35
Najbolje je da vidis sa Pedjom ,verovatno je imao slucajeve da nece da mu jedu burmanci;) pozz

Misha
08.12.09., 01:43
Srecku je ponestala sreca i napokon je pojeden danas.Povecao sam temperaturu u terarijumu i to je urodilo plodom.Izgleda da je samo to bio razlog pa cu sada znati ubuduce shta da radim.Hvala svima na savetima!

Chobi
08.12.09., 19:09
Srecku je ponestala sreca i napokon je pojeden danas.Povecao sam temperaturu u terarijumu i to je urodilo plodom.Izgleda da je samo to bio razlog pa cu sada znati ubuduce shta da radim.Hvala svima na savetima!

BRAVO, za zmiju! UUA za vlasnika! Pa na kojoj si je to temp drzao covece?!

Misha
09.12.09., 01:42
Povecao sam joj temp za mozhda 3-5 stepeni,nishta preterano.Nisam je sigurno drzao na -10...

Igor Velevski
09.12.09., 02:26
Nisi je drzao na -10, ali na +20 jesi.PRIZNAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Misha
09.12.09., 12:34
Sada u terarijumu u toplijem delu,ima 34 stepena.Imala je 28-29 stepeni ranije.Povecao sam joj temp tako shto sam joj zagradio jedan ventilacioni otvor.Terarijum je bio takav da je imao velike proreza sa obe bochne strane i jednu trecinu gornje strane otvoren.Kako je pala temp u sobi za par stepeni,tako je pala i u terarijumu.Sada,kada sam malo zagradio te proreze,sve je ok.Dal zbog tih par stepeni,il je moja zmija jednostavno projela,nemam pojma.Inache,u samoj stobi mi je temp preko 20 stepeni,tako da je ne moguce da terarijum ima manje.Bre,shto vi volite da napadate ljude bez osova i argumenata.

NecrovoX
09.12.09., 13:12
To je ovde glavna zanimacija,..Ako sje8es nekog drugog onda niko ne dira tebe :)
Ne znamo jos ko je alfa terarista pa se grabimo za to :) hehehhehehe

Igor Velevski
09.12.09., 16:11
Hhahah ako mislis na mene ja sam se samo salio, jer mi je bilo drago sto ti je projela zmija...ovde nije mesto za zezanje, ovde svako uci!

gordond
09.12.09., 16:36
Hhahah ako mislis na mene ja sam se samo salio, jer mi je bilo drago sto ti je projela zmija...ovde nije mesto za zezanje, ovde svako uci!

Ja sam predpostavio da se salis, samo ti je falio jedan od ovih: ;):):p:D na kraju;)
@Misha
Samo mi nije jasno koliki su ti ventilacioni otvori kad toliko moze da utice kolebanje sobne temperature na temperaturu u terarijumu?

Misha
09.12.09., 16:50
Ma ima proreze skoro celom visinom terarijum sa obe strane.Sada je sve sredjeno.A danas sam dao pare i chekam da mi stigne stvarno ozbiljan terarijum i dimenziski,a i estetski.Kachim slike za jedno 10ak dana dok se napravi i dok stigne.
hehe Igore,drago mi je da se shalish,al kao shto napisa gordond,bez smajlica to ne mogu da provalim :)
Pozdrav svima i da...JA sam glavni terarista! :)

Chobi
09.12.09., 18:34
Ja se nisam salio. Ja se nikad ne salim. Ti nisi glavni terarista.

:) aj nek bude da nije do tebe, te temperature i promaje, nego da je sama projela.

Pedja
15.12.09., 04:52
I bre Chobi al si ti navalio:)

Burmanci i u prirodi imaju period od mesec,2,3 kada im padne temperatura za nekoliko stepeni i kada uglavnom ne jedu tako da je Misha simulirao prirodne uslove;)

Ne,bez zezanja, to sto je drzao zmiju na nekoliko stepeni nizoj od uobicajene nije nikakav problem, jer kao sto rekoh to se i u prirodi desava jednom godisnje.I ja imam 1 albinca od godinu i po koji posti zbog toga.

Za nekoliko stepeni nizoj, znaci 23-26C ili minimalno 18C nocu

Misha
15.12.09., 15:24
hehe,chak ponekad i stojim sa fajtalicom iznad tera,prskam i duvam u zmiju,da simuliram nevreme,a ujutru pustim dim da docharam maglu :) Ma uziva moja zmija sada,a tek ce da uziva za par dana :)

Igor Velevski
15.12.09., 17:50
hehe,chak ponekad i stojim sa fajtalicom iznad tera,prskam i duvam u zmiju,da simuliram nevreme,a ujutru pustim dim da docharam maglu :) Ma uziva moja zmija sada,a tek ce da uziva za par dana :)

Uzmi i jedan akumulator, pa joj simuliraj i munje da bude sve kompletno!! :D (ovog puta stavljam smajlic)!

NecrovoX
15.12.09., 17:55
hehe,chak ponekad i stojim sa fajtalicom iznad tera,prskam i duvam u zmiju,da simuliram nevreme,a ujutru pustim dim da docharam maglu :) Ma uziva moja zmija sada,a tek ce da uziva za par dana :)

Dim ne docarava maglu,vec sumski pozar! :) hehehehhehe

Misha
16.12.09., 04:23
E mozda zbog toga nije piton hteo da mi jede :) Mislio je da je pozar :P

Chobi
16.12.09., 12:44
E mozda zbog toga nije piton hteo da mi jede :) Mislio je da je pozar :P

...i hteo da uhvati maglu, ali magle nije bilo :lol: