PDA

Pogledaj punu verziju : Albino boa constrictor



matteo3210
29.08.09., 16:36
Dali je moguce i dali se moze di u Hrvatskoj ili Srbiji naruciti albino boa constrictor ili ako je ko ima kuci nju ili mlade cisto da znam?????:icon_cheers:

gava
31.08.09., 17:29
Ja ne znam nikoga ko ih ima u Srbiji, a kako stvari stoje neću nikog takvog upoznati u skorije vreme. Pre nekog vremena sam hteo da nabavim Boa constrictor constrictor Surinami, koju smatram za najlepšu bou od svih constrictora. To i jeste prava red tail. Najbliže sam našao u Nemačkoj za €1040, beba. Sića. Albino Boa constrictor je čak i skuplja. Sem imperatora u našim krajevima tečko ćeš naći bilo šta drugo

Chobi
31.08.09., 18:29
Dali je moguce i dali se moze di u Hrvatskoj ili Srbiji naruciti albino boa constrictor ili ako je ko ima kuci nju ili mlade cisto da znam?????:icon_cheers:

Bolje potrazi po Hrvatskoj. I ako nema, pre ce stici nego u Srbiji.

matteo3210
31.08.09., 19:30
Ja ne znam nikoga ko ih ima u Srbiji, a kako stvari stoje neću nikog takvog upoznati u skorije vreme. Pre nekog vremena sam hteo da nabavim Boa constrictor constrictor Surinami, koju smatram za najlepšu bou od svih constrictora. To i jeste prava red tail. Najbliže sam našao u Nemačkoj za €1040, beba. Sića. Albino Boa constrictor je čak i skuplja. Sem imperatora u našim krajevima tečko ćeš naći bilo šta drugo

Jedan mi je privatnom porukom poslao da mi moze nabavit bou albino po 600 eura ali to mi je previse.I sad malo razgovaram sa prija teljem koji ima obicnu bou ko ja i on mi kaze da mi je moze nabavit za 100eura.Neznam kako dal bi mi ju sverco nemam pojma.Ali itako je nisam sad namjeravao kupit jer mi mama ne pusti da je kupim jer sam sad kupio bou cinstrictor imperator ili je(boa constrictor constrictor to se nezna u trgovini su rekli da je boa c. c.Ja sam iz HR. ili ti ga iz rijeke.

NecrovoX
31.08.09., 19:39
Ono za 100 eura mi deluje mnoooooooogo sumnjivo,pa retko gde i obicnu bou nadjes za te pare...
I haj se prvo navikni na jednu,pa razmisljaj o vise njih.Vidim da dosta ljudi prodaje boe stare po par god,i nije mi jasno zasto je to tako.Ali eto mozda su se ocarali u pocetku (kao i svi mi),ali se zaleteli i uzimali i vise nego sto mogu da podnesu.
Nije ovo automobil pa da ga za par godina menjas,jer si naleteo na nesto sto ti je lepse i slicno.Ne kazem da je to slucaj kod tebe,vec samo pricam,...
Ako sam je uzeo,onda je tu da ostane i da joj se posvetim koliko god mogu,da je volim.A ne,kao sto sam vec rekao,da je menjam kao automobil itd.
A sto se tice teme,mislim da ces tesko naci albino, a da nije svercovana i da znas odakle je potekla..

gava
01.09.09., 10:44
A jel bi mogao ti da okačiš slikicu te tvoje Boa c. c. Ako stvarno jeste to što kažu da su ti prodali, onda čestitam, prvi si na forumu, a i u bivšoj Jugoslaviji verovatno. Mada, moram priznati da sumnjam.
Retko ko izađe na kraj sa jednom odraslom boom, a kamo li sa dve ili više. Sačekaj još malo. NecrovoX je u pravu. €100 za albina je praktično nemoguće, jer i običnog imperatora ne možeš naći za te pare. Ma da, ko zna

matteo3210
01.09.09., 10:53
A jel bi mogao ti da okačiš slikicu te tvoje Boa c. c. Ako stvarno jeste to što kažu da su ti prodali, onda čestitam, prvi si na forumu, a i u bivšoj Jugoslaviji verovatno. Mada, moram priznati da sumnjam.
Retko ko izađe na kraj sa jednom odraslom boom, a kamo li sa dve ili više. Sačekaj još malo. NecrovoX je u pravu. €100 za albina je praktično nemoguće, jer i običnog imperatora ne možeš naći za te pare. Ma da, ko zna




Slike Od moje boe su ti na temi boa constrictor ali ta mi vise lici na imperatora ali necu je jos kupiti albino bou mislio sam za gudinu dana i zasto govoris da tesko neko izade sa boom od tri metra???.-moze i vise da poraste.


Ali ona boa od mog frenda lici na bou c. c.Kad uslikam tu cu da postavim slike.

gava
01.09.09., 11:42
Teško da će boa prerasti 2,5 metara, ali to je druga priča.
Ti imaš 12 godina, a to je još osnovna škola. Za dve godine tvoja zmija će imati skoro 2 metra, a ti ćeš tek krenuti u srednju školu. Šta hoću da ti kažem? Ja imam 31 godinu i još nisam načisto da li je i ova jedna boa bila greška ili ne. Razumeš? Uspori. Zmije nigde ne beže. Biće ih i kad budeš, recimo, imao 25 godina. Šansa da sad pogrešiš je veća nego kasnije. Veruj mi, čovek je mudriji što je stariji. Imaš ti vremena, samo polako.
Tvoja zmija je definitivno Boa constrictor imperator. Razlika kod imperatora i constrictora se ogleda u nekoliko stvari. Prvo je veličina i temperament. Constrictori su nešto veći i umeju da budu malo agresivniji. Constrictori su dosta svetliji od imperatora, sedla na leđima constrictora imaju izrašeniji šišmišovski oblik nego kod imperatora i ima ih manje. Brojano od glave do anusa, constrictori imaju između 16 i 18 sedala, a imperatori oko 21. Boja repa je možda i najveća razlika. Constrictori se ne zovu bez veze true red tail.
Constrictori imaju kao krv crvene repove dok je kod imperatora braonkasto smeđ.

terarista
01.09.09., 14:09
Razlika kod imperatora i constrictora se ogleda u nekoliko stvari. Prvo je veličina i temperament. Constrictori su nešto veći i umeju da budu malo agresivniji. Constrictori su dosta svetliji od imperatora, sedla na leđima constrictora imaju izrašeniji šišmišovski oblik nego kod imperatora i ima ih manje. Brojano od glave do anusa, constrictori imaju između 16 i 18 sedala, a imperatori oko 21. Boja repa je možda i najveća razlika. Constrictori se ne zovu bez veze true red tail.
Constrictori imaju kao krv crvene repove dok je kod imperatora braonkasto smeđ.

Ako samo smem da dopunim ovaj odličan spisak sa par detalja:

- boja repa kod imperatora je više braon(kasta)
- prostor između sedla je kod imperatora pravilnijeg ovalnog oblika (zbog nedostatka "pikova" koji se pojavljuju na sedlima BCC)
- BCC jedinka prosečno ima od 15 do 21 sedla; BCI od 22 do 30 sedla, ali se kod hibrida (ukršteni BCC x BCI, što je kod nas verovatno najveći broj jedinki) sreću razne "među-cifre". Takođe, 21 i 22 ne treba tumačiti kao strogu granicu od koje prestaje BCC i počinje BCI. ;)
- kod BCC, glava je izduženija i nešto veća u odnosu na telo nego kod BCI; kod BCI, glava je "zdepastija", "deblja", a mišići vilice deluju jače
- "poprečni presek" tela BCI je više okrugao, dok je kod BCC više kao prevougaonik, mada je ovo jako teško odrediti "neveštim" okom.

--

E sad jako važno:

Sve navedeno je nešto što se naziva "educated guess" odnosno "iskustveno nagađanje". Određivanje BCC vs. BCI na osnovu izgleda, smatra se nepouzdanim, ali sebi možemo dati za pravo da, na osnovu tipičnih karakteristika obe podvrste, smatramo (prejako bi bilo reći - tvrdimo) da navedena jedinka ima više osobina ili izraženije osobine jedne ili druge podvrste. Jedini način da se pouzdano utvrdi podvrsta je nedvosmisleno utvrđivanje svih predaka. U našim uslovima, ovo je, praktično nemoguće.

Drugi problem su hibridi, odnosno mix dve podrvrste, za koje lično smatram da su u našim krajevima prisutni praktično 100%. Da sada ne razrađujemo temu, ali ukratko, nekada se nije previše marilo za poreklo životinje, pa je čak i u Americi ukrštano sve i svašta. Onda su takve životinje uvezene u Evropu, gde se nastavilo sa istom praksom, a onda su u nekom trenutku došle i u ex-yu krajeve. Po svim parametrima, naše boe imaju najviše VIZUELNIH osobina imperatora, ali iskreno sam ubeđen da tu ima od svega pomalo. :) Jedina osoba na ovim prostorima za koju znam da ima pravu BCC je Neven Vrbanic.

Za kraj, jedna zanimljiva slika i pitanje za sve - da li neko može, na osnovu svih do sada iznetih parametara, da nam kaže koja je ovo podvrsta? :)

http://img.photobucket.com/albums/v444/Reptodude/bci_female12.jpg

P.S. Tek sada sam video koliko sam otišao u offtopic. Izvinjavam se urednicima foruma, slobodno me opominjite kad ovako preteram u pisanju, a ja obećavam da ću malo da 'oladim. :(

nenad
01.09.09., 14:21
P.S. Tek sada sam video koliko sam otišao u offtopic. Izvinjavam se urednicima foruma, slobodno me opominjite kad ovako preteram u pisanju, a ja obećavam da ću malo da 'oladim. :(

Zašto? Ovakvi postovi su i više nego dobrodošli. Samo ti piši ;)

matteo3210
01.09.09., 17:02
Teško da će boa prerasti 2,5 metara, ali to je druga priča.
Ti imaš 12 godina, a to je još osnovna škola. Za dve godine tvoja zmija će imati skoro 2 metra, a ti ćeš tek krenuti u srednju školu. Šta hoću da ti kažem? Ja imam 31 godinu i još nisam načisto da li je i ova jedna boa bila greška ili ne. Razumeš? Uspori. Zmije nigde ne beže. Biće ih i kad budeš, recimo, imao 25 godina. Šansa da sad pogrešiš je veća nego kasnije. Veruj mi, čovek je mudriji što je stariji. Imaš ti vremena, samo polako.
Tvoja zmija je definitivno Boa constrictor imperator. Razlika kod imperatora i constrictora se ogleda u nekoliko stvari. Prvo je veličina i temperament. Constrictori su nešto veći i umeju da budu malo agresivniji. Constrictori su dosta svetliji od imperatora, sedla na leđima constrictora imaju izrašeniji šišmišovski oblik nego kod imperatora i ima ih manje. Brojano od glave do anusa, constrictori imaju između 16 i 18 sedala, a imperatori oko 21. Boja repa je možda i najveća razlika. Constrictori se ne zovu bez veze true red tail.
Constrictori imaju kao krv crvene repove dok je kod imperatora braonkasto smeđ.


Znam ja sve to i svijestan sam svega toga i ipak necu jos jednu bou npr. moj prijatelj me zivcira i stalno mi govori da ce meni i njemu boa porast i 4 metra ali ja u to nevjerujem.On u to vjeruje samo zato jer negdje nesto procita i vidi sto je jako velika rijetkost.Ja mislim da ce meni boa ja mislim porasti do 2.80 to mi je uredu ali ako priroda oce neka naraste i vise meni se nice bit tesko nositi sa njom.


E sad ono s repom to ti bas i nije tocno moja ima crvenkas rep u sredini tocke a po strani crno stavit cu danas koju sliku od moje jer one slike su bile pred presvlacenje pa se bas i ne vidi dobro.A ona boa od frenda ja mislim da je boa c. c. jer je puno puno svijetlija od moje i boja baca na narancasto a rep joj nije crven kao krv,nego je smeđkast.

E i zaboravio sam samo jos nesto na koliko da otprilike davam boi constrictor miseve ja joj sad davam na 15 dana da smanjim na 10 dana ja mislim da bi to bilo uredu.:confused::confused:

NecrovoX
01.09.09., 17:40
Ma da,4 m je malo tesko da ce dostici..Vec sam i ja negde govorio da postoje i ljudi od 2,5m ali je to retko.E sad moze se reci da ljudi rastu do 2,5m.Ali iza toga stoji da realno prosek je oko 1,80m.
Isto to vazi i za boe,mogu narasti do te duzine,ali je to jaaako retko,i to uglavnom kada se primenjuje forcefeading.Tako da mislim da niko od nas,ko lepo cuva svoje boe,ne mora da ocekuje ista duze od 3m,ako i toliko!

I mislim da mozes da je hranis cesce jer je jos mala,tek kada porastu ide hrana na svakih 15 dana,dok su male ide na svakih 7-10 dana da bi se normalno razvijala..

matteo3210
01.09.09., 17:41
Ah sad cu da vam okacim puno slika u zivajte u gledanju!!!!

matteo3210
01.09.09., 17:46
i jos jos na ovim slikama mozete vidjeti i kakav je rep!!

matteo3210
01.09.09., 17:51
evo jos jos jos

matteo3210
01.09.09., 18:10
evo i jos jos bla bla bla nemogu vise stavljati slike jer mi je menađment priloga pun jel zna ko kako se to moze ispraznit tako da se slike ne izbrisu


one najbolje slike nisam uspio stavit jer nemam vise mjesta

Laki90
01.09.09., 18:13
Lepa zmija!:)

spiderboy
01.09.09., 19:58
lepa zmija ali miševi će ti ovde gledajući slike biti premali obrok,bilo bi bolje da predješ na veći plen

matteo3210
01.09.09., 20:10
lepa zmija ali miševi će ti ovde gledajući slike biti premali obrok,bilo bi bolje da predješ na veći plen


znam hranim ju skočimiševima oni su puno veći od miševa

spiderboy
01.09.09., 23:37
a i bolje grizu :D,zato ih bolje daj mrtve ili odmrznute;)

Chobi
01.09.09., 23:41
Ja bi rekao, Boa constrictor imperator.

terarista
02.09.09., 22:44
Ja bi rekao, Boa constrictor imperator.

Ako je tvoj odgovor bio na moje pitanje, onda je odgovor cross, tj. BCC x BCI. :)

Ono što je zanimljivo, i što sam hteo da ilustrujem navedenom slikom je da je jako teško odrediti podvrstu na osnovu jednog parametra. Ako bi se posmatrao oblik "sedla", može se reći da je BCC; broj sedla, pak, ukazuje na BCI, jer BCC ima mnogo manje "pega".

Da skroz ne upropastim temu (iako sam "ohrabren" da pišem smislene stvari - hvala! :) ) koja glasi albino boa constrictor, evo, pregledao sam malo oglase i video da se po sajtovima uzgajivača cene kreću od 500 USD pa naviše. Za nešto starije primerke, cena ide i preko 1000 USD. Za naše krajeve, odmah ovu cenu pretvorite u evre i pomnožite sa dva ... mislim da je to osnovni razlog zašto se albino boe ne nalaze u prodaji. :)

Naravno, uvek je u životu moguće da se nekom posreći, pa da ovakvu zmiju dobije po mnogo nižoj ceni od navedene, ili čak na poklon, ali da ode u radnju i da je kupi ... teško. :)

spiderboy
02.09.09., 23:31
nije ti svejedno koja albino,sharp albino,ili khal albino,to su dve sasvim različite linije,videćete ako malo proguglate razliku,prema tome i tu već cene variraju,ali 100 evra je utopija

matteo3210
03.09.09., 01:21
Ako je tvoj odgovor bio na moje pitanje, onda je odgovor cross, tj. BCC x BCI. :)

Ono što je zanimljivo, i što sam hteo da ilustrujem navedenom slikom je da je jako teško odrediti podvrstu na osnovu jednog parametra. Ako bi se posmatrao oblik "sedla", može se reći da je BCC; broj sedla, pak, ukazuje na BCI, jer BCC ima mnogo manje "pega".

Da skroz ne upropastim temu (iako sam "ohrabren" da pišem smislene stvari - hvala! :) ) koja glasi albino boa constrictor, evo, pregledao sam malo oglase i video da se po sajtovima uzgajivača cene kreću od 500 USD pa naviše. Za nešto starije primerke, cena ide i preko 1000 USD. Za naše krajeve, odmah ovu cenu pretvorite u evre i pomnožite sa dva ... mislim da je to osnovni razlog zašto se albino boe ne nalaze u prodaji. :)

Naravno, uvek je u životu moguće da se nekom posreći, pa da ovakvu zmiju dobije po mnogo nižoj ceni od navedene, ili čak na poklon, ali da ode u radnju i da je kupi ... teško. :)


Ja idem u italiju ili tu negdje i kupim bou za 150 eura i di je tu problem stavim je u vrecu ipod zadnjeg sica i prosvercam tako smo mi svercali iguane!!!Jedna iguana je bila tamo 30 eura PONAVLJAM 30 eura!!!!!!

Stricek matija
03.09.09., 08:38
ako si vani u italiji platio iguanu 30 eura onda su te opljačkali :D:D:D cijene mladih iguana su manje od 10 eura...

obična boa mix kakav ti imaš dođe oko 100 eura i manje u Hrvatskoj.. a vani je se može nać za 50 eura... albino boe su uglavnom iznad 500 eura...

spiderboy
03.09.09., 23:38
hehe,vidiš šta mafia radi :D

Celav
13.09.09., 12:24
idite na youtube i kucajte reptile expo pa vidite kolike su cene albino boa,i ostalih zmija

http://www.youtube.com/watch?v=wMyeL4Eyx-I


Tu imate,u slucaju da vam promakne boa albino lipstick (cini mi se), 250-300$

nenad
13.09.09., 13:35
Da, ali ne možeš porediti cene u SADu sa cenama u Evropi. Nije to isto.