PDA

Pogledaj punu verziju : Moj prvi terarijum za arborealnu tarantulu



Live art
02.09.09., 21:44
Terarijum nije jos sasvim gotov,dimenzije je 25x20x40,ostao je jos poklopac sa osvtljenjem da napravim. Trebalo mi je nedelju dana komotnog rada da napravim stenu i uredjenje. Stena je od stirodura i gipsa, konzervirao sam je kao i pecurke,izolovao od vlage i oslikao akrilnim bojama. Podloga je od humusa i mahovine.
Izbacicu fotke uskoro kad budem sve zavrsio,taman i tarantulu da ubacim. Naostrio sam se vec da radim sledeci terarijum.:D

iggyOS
02.09.09., 21:58
Pohvale za trud. Dobro izgleda. Samo... nešto si mislim... zar gljive rastu iz kamena? Zar arborealni pauci ne žive u šumi a ne na stijenama? Inaće sve 5.

NecrovoX
02.09.09., 22:07
Izgleda mnoooooooooooogo dobro,jako si lepo i ofarbao pozadinu..Mislim d aje to najbitniji detalj!

Live art
02.09.09., 22:11
Znao sam da ce neko to primetiti:D Pustio sam masti na volju sa pecurkana, a za grane bice sl.put prilike, bicu sve bolji. Inace moj pauk je bio vise od godinu gana u obicnoj plasticnoj flasi, bilo je vreme da dobije terarijum.

StevaNS
02.09.09., 22:16
Lepo uradjeno. Ja bi jos nekako ubacio neki panj ili koren u kompoziciju, ali inace OK. Deluje da si se potrudio oko farbanja.. Super..

Dahaka
02.09.09., 22:21
свиђа се и мени.

а која еј тарантула?

Live art
02.09.09., 23:00
Evo slike mog pauka, fotka je malo mutna jer je u flaši jos uvek.
Dobio sam ga na poklon prosle god.zaboravio sam mu lat.naziv, zapamtio sam da je arborealni. Velicine je oko 9cm
Bilo mi je uzivanje sa oslikavanjem stene da izgleda sto ubedljivije,naravno postoje trikovi za to...a i deo struke jer sam zavrsio likovnu akademiju.

x3m.Marco
02.09.09., 23:05
Ja bih ubacio i neki visoki panj ili granju :D malo loze... bla bla bla... samo masta... dobar je ovako, gz 4 trud

Dahaka
02.09.09., 23:10
ја и ти смо ође умјетници...

ајде дај још коју фотографију тератјума. из других углова...

iggyOS
02.09.09., 23:44
To mi liči na Psalmopoeus cambridgei. Dok ne vidimo bolju sliku nek bude Psalmopoeus cambridgei.

Live art
02.09.09., 23:45
Za bolje fotke-dnevno svetlo. I kad ga zavrsim do kraja.
Moj pauk je vrste psalmopoeus cambridgei

Dahaka
03.09.09., 10:22
ја сам мислио да је све равно. :)
сад ми је много боље. одлично!

и још нешто да можда убациш да попуниш простор...

dule87
04.09.09., 11:13
Jako dobro izgleda..
Ajde ako ti nije mrsko i ako ne krijes trikove, objasni malo kako si radio tj. farbao podlogu.. Koje bolje si korisitio, kojim redosljedom nanosio, itd...

huana
04.09.09., 20:03
bravooo live art....:))) pauk jeste P. cambridgei i dobio ga od mene:)) a njegovih ruku delo je i stena kod moje agame..ima slika ovde..mada se tu josh uchio:PP

Ovo je mnogo bolje sad...chista petica..mozesh da dodjesh i uzmesh mere pa da pravish domingu (iguana) neku zaebanciju:))

SxOne
17.10.09., 21:49
Odlicno !!! svaka cast !