PDA

Pogledaj punu verziju : stalo razmnožavanej



toncek
14.09.09., 17:01
dubiji mi se više uopće ne razmnožavaju...davam im friško voće svaki dan,kvalitetnu hranu za mačke i pse i neče nikako...nabavio sam 20 mužjaka novih,neče ni tako...u čemu je problem? kutija mi stoji na smotanom kabel grijaču od 25W i temp je oko 36°C imaju posudicu sa hranom i posudicu di je natopljen papirnati ručnik sa vodom u slučaju da im fali vlage...neznam kaj im neštima više??

homer
14.09.09., 17:50
Moguce je da su ti zenke ostarile pa imas smenu generacija..sacekaj da mlade zenke pocnu da se pare i sve ce se vratiti u normalu..

toncek
14.09.09., 18:16
vjerojatno da...to sam i posumnjao...

ZeleniMrav
14.09.09., 18:58
Probaj im dati narance tj. c vitamin u nekom obliku...
Citao o tome,probao i cini mi se da je kod mene djelovalo...ne mogu rec sigurno.

Geni
16.09.09., 13:51
Postoji još jedna stvar pored smene generacija koja je moguća a to je previše izmeta na dnu posude. Male dubie se hrane izmetom velikih i kada se na dnu nađe previše izmeta bude i previše amonijaka i male umiru. Potrebno je to očistiti.

Zbog toga planiram da pređem na novi način držanja umesto jedne velike kutije da ih držim u više malih i da stalno rotiram.

toncek
16.09.09., 17:38
nema baš izmeta zato šta često čistim i držim im uredno...ja sam isto tako mislio da ih razdvajam...male dubije od odraslih,ne sve ali večinu da...

homer
16.09.09., 23:38
jedini problem kod stalnog premestanja i uznemiravanja je to sto mnogo zenki odbaci oteku.

Nemanja
16.09.09., 23:47
Ako stalno cistis, nema izmeta kojim ce se hraniti mali i samim time nema malih. :D Barem je tako bilo kod mene. Dok nisam znao da se mali hrane izmetom odraslih, cistio sam stalno i nisam imao malih. Kada sam prestao i pustio malo da se natalozi, broj se drasticno povecao. U pravu je i homer za uznemiravanje, to je isto kljucan faktor. Ciscenjem ponekad bacis mnogo malih, tako da i to prekida ciklus...