PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantula?!



LEDJO
14.09.09., 20:51
Pozdrav svima!

E ovako, pre par dana sam za rodjendej dobio mali-dlakavi-sa-osam(i kusur?!)-nogu poklon! Al' onako realno, najlepshi na svetu! Jedini problem je shto znam bash bash malo o njoj! Na primer znam da je zhenkica. Stigla je u privremenom terarijumchicu, sa zemljom i malo piljevine, i granchicom da se, kazhu, krije ispod! Josh su rekli i da joj se instalira neka posudica sa vodom joj treba vlage! Shto se tiche ishrane, rekoshe za pochetak crvicima na svakih 5 dana, mada meni bilo zanimljivo da je gledam kako ih lovi pa je pojela nekih 10ak za 5 dana (dobro/loshe/nebitno??). E da, uzeta je iz onog Pet centra na NBGu!
E sad da ne bi smarao detaljima potrebnim o njoj, poshto ih verovatno vec gomila ima ovde, recite mi samo latinski naziv ako ikako mozhe da se prepozna sa slika, i recimo starost, ako se to prema velichini odredjuje, eto, nemam pojma, hvala unapred :-)


http://i28.tinypic.com/34j6lvd.jpg

http://i25.tinypic.com/2iln0nn.jpg

http://i31.tinypic.com/15840t1.jpg

http://i27.tinypic.com/2j5xmo4.jpg

pilis
14.09.09., 21:00
To ti je
Grammostola Rosea(Chilean rose tarantula).
Znam tu tarantulu,video sam je u Pet C.Zanimljivo da je tamo preko 7 hiljada,a da od uzgajivaca na ovom forumu mogu da se nadju troduplo jeftinije,ali dobro,vazno da je spasena :)

E sad,koji su to crvici u pitanju,odakle ti?Valjda nisu oni za pecanje :)
Izmeri joj telo bez nogu,pa napisi,tako proizvoljno mozemo da se saznamo koliko je stara.
I nemoj joj davati toliko da klopa,vece tarantule se hrane jednom u 7 dana :)
Bilo bi dobro da imas kokosov treset mada ne mora.A posuda za vodu je obavezna.

Procitaj malo forum,ima brdo informacija o tome.
Btw,tarantula ti je prelepa,boje su joj fenomenalne :)

marko
14.09.09., 22:14
Nije frka ni ako je jela po dva crva dnevno. Velika je to tarantula, neće joj smetati :)
Imaš dosta odgajivača kod nas u zemlji, naći ćeš već neke priklanije hrane, neke žohare.
Da, treba da ubaciš posudu za vodu, bilo koju. Ja obično odsečem dno od plastične flaše za mleko, mada će bilo koja druga posuda veličine prosečne pepeljare biti ok.

Dobrodošao u svet teraristike :)

Free_Climber
14.09.09., 23:33
Hmm, da. Ova rosea je oko 12,13 cm raspona nogu, dobro sam je osmotrio dok je bila u PC-u... ;) Inače, njen ter je bio pored tera jednog mužijaka koji je konstantno pokušavao da je se dočepa, ali ga je ona iskusno ignorisala...Mališa je sad ostao bez posla, nema kome da se udvara, osim drugom mužijaku do njega. :) Inače, hranjena je samo tenebrijama, i valja joj, makar ovako skoro odrasloj, davati neku kvalitetniju hranu, kao što su žohari. Dubije bi bile idealne. :club: Verujem da joj je crva preko glave... :p I, samo da napomenem, nema "kusur" nogu, to su pedipalpe, koje prvenstveno služe za pridržavanje hrane. :) Zahvalna je ona, nečeš morati da se maltretiraš oko nje...Idealan kućni ljubimac. :p

LEDJO
15.09.09., 00:16
E hvala ljudi, sad mogu krenuti da kopam poshto znam koga jurim!
Shto se tiche crva, jesu za pecanje, oni najobichniji, mada sam i ja kontao da joj razbijem monotoniju kuhinje uskoro pa eto sada imam i saveta :-) A umesto posude za vodu i dalje planiram da ukopavam ljuske oraha jer mi se nekako vishe uklapaju u celu prichicu okruzhenja, samo cu ih oblivati voskom sa donje strane jer ovako propuste vodu posle nekog vemena, i naravno cu zabosti josh dosta kad dobije staklenac vijeliki! E sad jedino ako joj ne smeta shto su to bash ljuske i vosak?!
Heh, zanimljiva prichica, lepo da je josh neko poznaje, a josh lepshe da nas ne ignorishe uopshte poshto je poprilichno mobilna, rekao bih da se brzo privikava, i obozhava da se pokazuje u svoj svojoj lepoti :-) E, a i evo, sad mi reche devojka da bi ovim forumom mogla da luta i devojka iz PCa (Marijana/Milijana? sorry :-)) od koje ju je uzela, pa bi bilo super ako naleti da baci par slovca o Mortishi, ali ja cu za svaki sluchaj skontati neki kreativan nachin da je izmerim pa joj mozhda i skontamo starost, to me josh uvek onako najjache lupa po neznanju!
e tako, josh jednom hvala najlepshe na dobrodoshlici i savetima! :icon_cheers:

twilight
15.09.09., 00:19
Cestitam na novoj tarantulici......jela samo tenebrije xD koji talenti u pet centru strasno.....a tek cena hahaha dodje mi da placem....jako je lepa rosea raste veoma puno...sto se tice tarantule idealan kucni ljubimac...ako nece da jede nemoj da brines jer moze da izdrzi vise od mesec dana da ne jede a mnogi kazu da moze i vise....ali koliko vidim jede dobro hehe.isto tako moja geniculata mozes joj davati svakih 5 minuta ona bi pustila onog prethodnog i hvatala novog....i da..ti crvi za pecanje su valda larve muva ne znam ni ja tacno ali ne verujem da ce da steti..a ako zelis mozes naruciti od zarka,kimoa,mene..hranu koju god hoces!

jelchica
15.09.09., 01:21
Pridruzujem se chestitkama i preporuchujem da shto pre nabavish neku normalnu hranu jer se ti crvici za pecanje obichno uzgajaju na nekom smecu od organskog otpada ;)
Ziva bila i velika porasla tarantulica! :)

Flavy
15.09.09., 01:26
Jao moja devojchica :) Da ima oko 12-13cm i prilichno je 'mirna' Nemogu ti tachno reci starost,to sam rekla i tvojoj devojci pa je zato uputila na ovaj forum i kod odgajivacha ali njoj je bilo hitno:) Kad su ih doneli,pre oko 4 meseca,rekli su da ima godinu dana.

Bifrost
15.09.09., 02:55
To je i moj prvi pauk :D taman negde u septembru sam je i uzeo 2000. god... Nema sanse da neko moze da ima problema sa njom tolerise i visoku i nisku vlaznost mada vise voli suvlje... Tako da ti je posuda sa vodom sasvim dovoljna mada ja naprskam malo fajtalicom ali retko 1-2 puta mesecno mozda cito bezveze...

Treba njima dosta da naguraju tu velicinu ali zavisi kako se hraila... Ima ona preko godinu dana... Ali ne se brines zive jako dugo mozda cak preko 30 godina... I lepo i narastu oko 15cm+ Meris raspon nogu u diagonali (prva - zadnja)... I uopseno su vecina T ne zahtevni ljubimci da znas da mozes otici slobodno na odmor i da sve bude ok... Mogu mesecima bez hrane...

Te plus noge su pedipalpe, sluze za mnoge stvari moze da oseti sa njima da li je nesto jestivo ili ne, s njma se korisi i u hvatanju/prihvatanju hrane... Kod potpuno zrelog muzijaka se modifikuju malo poslednjim presvlacenjem pa je zadnji segmen organ koji nosi spermu i bude loptastog oblika...

Znaju da budu jako alave mada neki pricaju suprotno, moja vata maltene u letu plen :D