PDA

Pogledaj punu verziju : Koliko vremena za rast B.smithi do 7cm?



lesa
16.09.09., 17:43
da li neko moze da mi kaze koliko vremena treba da bi smity dostigao velicinu od 7cm?jer sam tek juce uzeo malu ima tek 1cm,presvukla se jednom.unapred hvala

FatBastard
16.09.09., 17:47
godinu dana... =]

lesa
16.09.09., 17:50
a na koliko se presvlaci?i koliko brzo raste?

FatBastard
16.09.09., 17:54
Pa koliko ja znam, ona raste nekom srednjom brzinom...
Ali stvarno ne znam na koliko ce se chesto presvlacti, to zavisi i od toga koliko je hranish i tako to...

LARYBG
16.09.09., 18:08
sve zavisi kako je hranis.

marko
16.09.09., 18:19
Raste relativno sporo. Kod mene je rasla po 1cm skoro na svakom presvlačenju. Uzeo sam je kad je imala ~1.5cm i 6 presvlačenja joj je trebalo da dostigne 7.5cm. S obzirom da je svako presvlačenje bilo sa razmakom od 2 meseca u proseku trbalo joj je godinu dana da dostigne tu veličinu. Nakon toga se razmak između presvlačenja povećao.

Hranio sam je uglavnom dva puta nedeljno. Sobna temperatura svo vreme.

FatBastard
16.09.09., 18:21
Eto ! Bio sam upravu !!! =]

pilis
16.09.09., 18:50
da li neko moze da mi kaze koliko vremena treba da bi smity dostigao velicinu od 7cm?jer sam tek juce uzeo malu ima tek 1cm,presvukla se jednom.unapred hvala

hehe opusti se,preporucujem ti da u medjuvremenu nabavis sebi jos jednu ;)

acak
16.09.09., 22:01
Raste relativno sporo. Kod mene je rasla po 1cm skoro na svakom presvlačenju. Uzeo sam je kad je imala ~1.5cm i 6 presvlačenja joj je trebalo da dostigne 7.5cm. S obzirom da je svako presvlačenje bilo sa razmakom od 2 meseca u proseku trbalo joj je godinu dana da dostigne tu veličinu. Nakon toga se razmak između presvlačenja povećao.

Hranio sam je uglavnom dva puta nedeljno. Sobna temperatura svo vreme.

slazem se sa markom, moj slucaj je slican... samo sto se kod mene presvlaci na oko 45 dana, ali je ja hranim i do 5 puta nedeljno.... uporedjivao sam kosuljice, i raste odprilke tako, oko 1cm po presvlacenju.... pa racunaj ;)

Nemanja
16.09.09., 22:14
Izvinjavam se zbog prekida teme i ovog pitanja ali kakve veze ima "sale" sa pitanjem postavljenim u temi?? Evo drugi put sam se zeznuo i otvorio temu za dzabe, jer naslov nista ne govori... :D

marko
16.09.09., 22:33
Biće promenjen naziv teme čim lesa vidi odgovore na postavljeno pitanje ;)