PDA

Pogledaj punu verziju : kukuruzni smuk



Juiced
18.09.09., 11:48
Smuk mi se nesto preplasio....inace je beba,ima 20 ak dana!
Sinoc kada sam pokusao da ga uzmem,poceo je da jurca po terarijumu,ja gam ga ipak uzeo u ruku(ponasao se normalno)!
kada sam ga vratio u terarijum,samo se ukopao u piljevinu!sinoc je bio ukopan na jednom mestu,danas je na drugom...
o cemu se radi??
imace imam ok temp 27-30 i vlaznost 60!
i da..jos jedan prob...stavio sam mu pecinu da se sakrije,ali on nikako nece da udje...spava na vrhu grane...

npetrovic
18.09.09., 13:24
Ma sve je u redu nema mesta panici to je normalno ponasanje, i vremenom ce se osloboditi, to je i mene nerviralo u pocetku a sada gotovo da se i ne sakriva i mozes ga videti u svakom trenutku jer ima skoro metar :)

nenad
18.09.09., 14:13
Naravno da će da se plaši beba od 20ak dana. Ne bi trebalo puno da je uzimaš u ruke zasad.

spiderboy
18.09.09., 19:13
sasvim normalno ponašanje za bebu,kako raste i navikne se na novo okruženje izgubiće taj nagon za skrivanje,i obično noću kad su ugašena svetla onda izlaze iz skrovišta i špartaju po celom terarijumu

Juiced
26.09.09., 22:56
Evo novog problema...dao sam mu pinkija i nece da jede..kao da se uplasio od pinkija(odmrznut)!
Inace je smuk jako plasljiv...kad sam u sobi nece da izadje iz pecine,tek kad izadjem na duze vreme on se oslobodi! Ali cim udjem u sobu ponovo..strafta!
Mlatio sam mu sa misem pola sata oko glave i nista...
Zadnji put je jeo pre 17 dana...a star je oko 40 dana!
Lik od koga sam ga uzeo kaze da treba da se presvuce(mada ja to ne vidim)..
help...

npetrovic
27.09.09., 01:21
Moze da bude presvlacenje u pitanju. Kako ces primetiti: nekoliko dana pred presvlacenje pobele mu oci zatim mu koza potamni prosto receno izgubi onu jarkost a zatim pocinje da bledi tako da zivotinja ne lici ni na sta kao da je bolesna, nakon dva tri dana ponovo povrati boju i onda se presvuce. U ovom periodu znaju da izbegavaju hranu ali nakon presvlacenja klopaju ko ludi.
Navici ces se vec vremenom samo budi strpljiv.

spiderboy
27.09.09., 09:43
trebalo bi da je presvlačenje u pitanju,mada ako nije jeo 17 dana,to je već nešto drugo,smukovi u tom uzrastu bi trebalo da jedu na svaka 5-6 dana,ima uvek nekoliko jedinki koji u početku odbijaju hranu,obavezno stavi posudicu sasvežom vodom i malo izprskaj terarijum,uveče stavi zmijicu u neku kutiju(margarin) kojoj malo izbušiš poklopac,i ostavi preko noći sa pinkijem,obično upali,u protivnom uzmi žilet i otvori lobanjicu pinkija,to ih isto jako podstiče da uzimaju hranu

Stiv
27.09.09., 20:56
Ja imam isti problem ali sa getulom koja je stara 6-7 meseci ali u mom slucaju je ocigledno stres, jer je prezivela vecu kolicinu dima koji je usao u terarijum usled pozara.
Probaj da je stavis na neko mirnije mesto i stavi joj treset umesto piljevine.Nemoj da je uznemiravas nekoliko dana pa joj onda ponudi pinkija, mozda ogladni ili probaj ovo sto je spiderboy napisao.

npetrovic
27.09.09., 23:34
Bilo bi lepo da nam kazes sta se dalje desava i ima li simptoma presvalacenja ili je i kod njega posto je jako mlad samo stres u pitanju. U svakom slucaju nemoj ga sada premestati na treset nego tek kad bude jeo da ga nebi dodatno stresirao.

Juiced
28.09.09., 19:25
Pokusao sam,stavio ga u mali plasticni terarijum,njega i pinkija!Ostavio sam ih na mirnom mestu celu noc..i dalje nista!
Nema simptoma presvlacenja,cak sta vise,sada se sija vise nego ikad,boje su mu dosta jarke(mozda se i presvukao negde u piljevini,a ja nisam nasao kozu..mada ne verujem)
I dalje je preplasen..cak mislim i da se pinkija plasi! Opusti se,izadje iz pecine,ali cim udjem u sobu,strafta unutra!ne znam sta da mu radim...

spiderboy
28.09.09., 21:21
ako predugo neće da jede,ostaje ti da ga nahraniš prinudno,negde u forumu-zmije otrovnice je pisano dosta o tome

Juiced
29.09.09., 04:43
Ajde molim te uputi me gde to pise,ili mi daj link!
Trazim,al nikako da nadjem...

spiderboy
29.09.09., 07:36
evo vidi ovde,naravno rukavice ti nisu potrebne http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=3424&page=12

miky
22.10.09., 13:17
Da li ce bebi kukuruznog smuka smetati ako je stavim u terarijum za odrasle?

spiderboy
22.10.09., 21:46
izgubiće se u njemu,to jest nećeš videti zmiju uopšte,teže će ići na hranu,ili nikako,jedan adekvatan terarijum za odraslog kukuruznog bi bilo otprilike 80x40x40 ili veći,neki +/- se podrazumeva,e pa zamisli kad tu staviš zmijče od nekih 30cm kad se sklupča je veličine oraha.....

Juiced
13.11.09., 02:55
Kuk smuk mi jos ne jede sam..kljukam ga uspesno...nadam se da ce nekada projesti!
E sad..novo pitanje...pravio sam im posudicu za vodu od kamena i gradjevinskog lepka(mnogo isplativia varijanta nego da se kupi )
E sad..posto nisam znao da li ce da propusti vodu,unutrasnjost sam izlakirao lakom za camce..napravio se lep sloj laka i sada ne propusta!
Sta je prob..kad pomirisem,malo se oseca na lak,pa me zanima da li ce to mozda da skodi smukovima???

bubamara
13.11.09., 03:24
ee,sto ne uze od spiderboya smukove...njegovi se vozali 3-4 sata,presli u novo okruzenje,i odmah bi da jedu...i ne znaju koliko im je dosta...eee,sta je apetit...

spiderboy
13.11.09., 09:59
e hvala na preporuci,ali ima i kod juiceda jedna zmijica od mene,to je ta što jede :icon_cheers:
@juiced to za lak ne znam,verovatno je dosta debeo sloj pa mu treba dosta duže da se osuši,a možda i ne može skroz da se osuši,ne znam videćeš,a sad da li šteti smuku da pije odande,ne znam ali verovatno bi se osećalo na vodi

Juiced
13.11.09., 14:34
ima kod mene jedna amelanistik od spiderboy-a...i fenomenalna je!
A za ovu posudu nisam pametan sta da radim...to je lak za camce...ne bi trebalo da ispusta bilo sta,niti da se razgradjuje u vodi,jel bi camac potonuo :)!!
osusilo se totalno,ja sam to napravio pre mesec dana i sad je totalno suvo,ali se oseca minimalno...

NecrovoX
13.11.09., 17:06
Pazi ovako...Jel bi ti pio vodu iz toga?! Ako je samo amlo miris onda verovanto nema problema,..Ostavi vodu u njemu neko vreme,pa mozda ona pokupi miris,i onda ga stavi u terarijum.

spiderboy
13.11.09., 18:08
pa da možda će neko ispiranje pomoći,probaj

Igor Velevski
13.11.09., 18:12
Bolje nek stavi mleko, mleko ce da pokupi miris! Inace lak, ako se dobro osusi (nekoliko nedelja) i provetri nije toksican sigurno! Lakiraju se i glinene tanjire i serpe i ljudi to upotrebljavaju dugi niz godina bez nikakvih problema!

spiderboy
13.11.09., 18:14
ma da ne bi trebalo da bude problema

Juiced
25.11.09., 02:33
jeeee...napokon je moj kukuruzni smuk Boza projeo....posle 2 i kusur meseca kljukanja!
mnogo je zaostao u razvoju..ali sad ce valjda nadoknaditi!!
Igrom slucaja sam imao zive pinkije pojeo je 3 kom!! danas (posle 5 dana) je pojeo i odmrznute!

spiderboy
25.11.09., 08:43
:icon_cheers::icon_cheers::icon_cheers:

Nicolas Milosevic
30.03.14., 17:08
i ja imam jedno pitanje imam smuka star je 40 ak dana dobio sam ga pre 5 dana , od kad je u terarijumu prvi dan je bio uznemiren a od tad samo spava ali bukvalno samo spava sa vremena na vreme mu malo prstima kuckam cisto da vidim jel ziv bukvalno mnogo se plasim da mu nije nseto , poslednji put je jeo pre 9 dana planiram sutra da mu dam da jede ,samo me zanima jel to normalno ponasanje ,

Reventon
01.04.14., 02:24
Normalno je. Em je mali, em si ga skoro dobio. Daj mu vremena da se navikne na novo okruzenje.

nenad
01.04.14., 12:23
Kukuruzni smuk je noćna životinja, tako da je normalno da miruje tokom dana.

Shark
08.07.14., 22:58
Ja sam davao i parcice pileceg belog mesa i jede super :) preko dana retko izlazi,a zato nocu samo sparta ### ipak je on nocna zivotinja,a i mali je jos...verujem kad poraste da ce i danju cesto izlaziti.