PDA

Pogledaj punu verziju : Pterinochilus murinus se presvukao!



geosteva1
24.09.09., 11:09
Gladovali smo toliko dugo (od 10.09.) i jutros se u terarijumu pojavila dva pauka.PRESVUKLA SE! Jupiiiiiiiiiiii.... :icon_cheers:. Nisam jutros stigao da je slikam jer samzurio na posao, ali dnas cu to sigurno uraditi i postavljam slike!! E sad pitanjce? Kada trebam da pocnem da je hranm? Da li odmha trebam da pocnem da joj dajem crvice ili treba da prodje neki period!! Jutros sanjiv sta sam uspeo da zapazim da joj abdomen ostao neverovatno mali, dok se sve drugo znatno povecalo... Zato me i brine ishrana i kada bi trebao da pocnem da je hranim jer je definitivno verovatno mnogo gladna... od kad je kod mene sam je smazala jednog crvica koji je bio sasvim mali, jedva par milimetara....

markozmaj
24.09.09., 11:11
Za jedno 6-7 dana pocni da je hranis. nece nista da joj fali ;)

jelchica
24.09.09., 11:24
O Stevo pa chestitamo! :))
Btw, ako uspesh da je vidish danas, spazicesh da su joj zubi svetle boje, maltene beli (ergo, josh su meki) i ona, ma koliko gladna bila, nije sposobna da se brani niti da lovi kako treba naredna 2-3 dana. Ja moje hranim posle 8-10 dana, dok se ljuCki stvrdne egzoskelet i zubici ;)

geosteva1
24.09.09., 11:33
Hvala drugar na cestitkama pa se javi da popijemo nesto u Teino ime... I usput naravno hvala i tebi i marku na savetima...

x3m.Marco
25.09.09., 06:15
Opusti se... Daj joj hranu za oko 10dana i to je to... Pusti je da se iskulira,osuši, razmrda pa posle jurnjava njime, prelepi su murinusi... Koliki mu je raspon nogu sada?

RastamanRastko
23.02.10., 02:41
ima 5-6cm, kod mene je od sredine novembra , 3 puta se presvukao i svaki put pred presvlacenje je izmenio opis stanista, zivi u tegli precnika 8cm i visine 10 cm.Izuzetan pauk!
slike su malo mutne ali verujte mi da je lep;)

RastamanRastko
19.04.10., 14:10
Sad razumem zasto Murinus nije pauk za terariste pochetnike.
Pre par nedelja sam mu napravio terarijum 30x30x30 poklopac mu je iz 2 dela od zicane mreze i malo je slabije prilegao na ter tj bilo je jako malo lufta par milimetara, murinusa sam uspesno prebacio a on je sebi napravio stek-dzep na poklopcu.
Jutros ustanem i imam sta da vidim, odnosno nemam sta da vidim. Terarijum prazan , dzep prazan nema Murinusa. Da skratim pricu ispomerao sam stvari i nasao ga ispod tv-a, dosao je za toplotom.Ovo je drugi put da je utekao iz svoga habitata.Prvi put sam ga isprvocirao i on je bukvalno iskocio i uhvatio dzadu brzinom svetlosti , a sad se provukao kroz tu malu rupu od 2-3 mm i ako je njegova velicina posle poslednjeg presvlachenja mozda i 7-8cm....sve u svemu neverovatan pauk , mnogo nervozan ali izuzetan.