PDA

Pogledaj punu verziju : Velika pomoć oko imena vrste, načinu držanja, uslovima...



minimall
26.09.09., 13:51
treba mi pomoc oko imena vrste,nacinu drzanja-uslovima koji su potrebni da bi ovaj pauk doziveo duboku starost

marko
26.09.09., 15:39
Rekao bih da je Eucratoscelus pachypus. Afrikaner, kopač, izbaci te granule drvene (šta su već) i ubaci dosta treseta, sobna temperatura, vlažnost kao i kod većine drugih tarantula, dakle posuda sa vodom i biće srećan (srećna) kao malo dete :)

Želeo sam ga jedno vreme, mislim želim ga još uvek ali je pao na listi želja :)
Odakle ti? Jel to iz PetCentra?

Bifrost
26.09.09., 15:48
Da stvarno odakle ti? :) Kimo je imao nekoliko malih pre ne znam sta je bilo sa njima...

kimo
26.09.09., 16:50
Nije kimo nikada njih imao...nažalost. Ali su super :)

Bifrost
26.09.09., 17:03
Onda moja greska :) ja sam bio ubedjen da jesi hehe, to ti meni kazes jedno ja prevedem oda u ono sto se meni svidja hehe :P

minimall
26.09.09., 17:14
pa ovako dobio sam je od jednog druga a on je kupio na banovom brdu ili cukarici ta okolikna.. kod mene je pocela jesti jer sam imao hrane za nju a kod njega je bila 6 meseci i pojela je jednog skakavca? za zemlju nisam siguran koju da stavim moze li ona za cvece ili neka druga i kolika je to vlaznost potrebna da bude?

Bifrost
26.09.09., 17:58
Bacis treset... Moze i taj za cvece samo da nema pesticide... Stavis malo vise posto je kopac... Ne raste puno mozda 10-12cm ali super izgleda definitivno :). Ko sto Marko rece ne moras da prskas za vlagu, dovoljna ti je posuda sa vodom...

concepcion
26.09.09., 18:13
i spremi se da je vidis jednom u pola godine...:) ali imaju ti kopaci neku draz posebnu...meni barem;)

minimall
26.09.09., 18:43
evo gotovo sad cu da vam pokazem sta sam uradio danas sem sto sam oprao auto:)

prva slika je mesto gde je bila pre a druga gde ce od sad boraviti

concepcion
26.09.09., 18:45
odlicno..jedino ovu flasu mozes da izvadis nije bas estetski a i nece je koristiti...

minimall
26.09.09., 19:50
ma to je ona u nutra sad je izasla pa sam izbacio flasu

i kog je pola ovaj primerak koliki mu je zivotni vek i jos sto bi trebao da znam ajde ljudi nemojte biti lenji kucajte malko o ovoj vrsti....... sta sve trebam da znam a sad neznam ni da pitam

Bifrost
26.09.09., 20:15
Pa slabo ko je ovde ima, a mozda i niko.. hehe inace pol je zenka i to vec polono zrela kako mi deluje... A muzijak je potpuno drugaciji lako se razlikuju... Uglavnom kod tih afrikanera sa zadebljalim nogama se lako odredi pol posto muzijaci nemaju debele noge, primetljivo je jos od kako su 4-5cm mozda i pre...

marko
26.09.09., 21:57
Da nema je niko to je problem. :)
Pa u suštini je sve već napisano. Nije baš mirna vrsta, mada nije ni agresivna kao drugi afrikaneri. Češće beži u sklonište nego što napada. Drži je u što suvljim uslovima, samo sa posudom za vodu, nema potrebe prskati fajtalicom dodatno jer joj ne odgovara vlaga uopšte. Kažu da zna da kopa ali isto tako zna da ne kopa mesecima. Znači ako te bude čudilo što neće da kopa, započni mu rupu u nekom uglu terarijuma prstom, trebalo bi da nastavi sam :) Eto, to bi bilo to otprilike, Mirko je već rekao razlike između mužijaka i ženke. I da, to što imaš je sigurno primerak iz divljine jer se jako teško razmnožavaju i samo nekoliko uspešnih parenja je zabeleženo u hobiju. A da, znaju da stoje na ulazu skloništa (na rupi u zemlji) okrenuti zadnjicom, znači ne da viri "glava" i prvi par nogu već viri "zadnjica" i poslednji par nogu. :) Zanimljiva vrsta. Mislim da nisam ništa zaboravio, možda veličina ali to je relativno, znam samo da nije neka grdosija od tarantule, negde u rangu sa C.cyaneopubescens, znači 12-13cm maksimalno.

minimall
27.09.09., 00:02
e a to nema je niko! sta to znaci?da li je to privilegija ili nesto kao auratuc u akvaristici

marko
27.09.09., 00:34
Znači da je nema niko kod nas u zemlji :) Ne sećam se da je neko nekada spominjao tu vrstu, ja sam je želeo odavno ali sačekaće red. Možda je neće zato što se uglavnom nalazi WC primerak, ko zna. Zanimljiva je u svakom slučaju, afrikaner sa predebelim zadnjim nogama, šta ćeš više :)

Svaka tarantula je privilegija za sebe ;)
U zdravlje ti ovaj primerak!

Bifrost
27.09.09., 01:55
Zarko ih je imao u ponudi i u Ziljkovoj "terarijum i radosti koje pruza" knjizi stoji slika te vrste kao stromatophelma neka verovatno neki stari naziv... mozda je i ima neko ili ju je imao... Ali ovde na forumu nema niko da ja znam...

minimall
27.09.09., 08:43
ma onaj ko je promenio naslov ove teme treba da dobije priznanje jer ovakav naslov ima nekog smisla :) i hvala vam puno na informacijama,ako upadnemo u neki problem javicemo se moj afrikaner i ja.

minimall
09.10.09., 12:33
kako da znam kog je pola ova moja tarantula

Nenad_stp
09.10.09., 12:49
kako da znam kog je pola ova moja tarantula

Ako je jeo onda je on,a ako je jela onda je ona :p :D

Pa slabo ko je ovde ima, a mozda i niko.. hehe inace pol je zenka i to vec polono zrela kako mi deluje... A muzijak je potpuno drugaciji lako se razlikuju... Uglavnom kod tih afrikanera sa zadebljalim nogama se lako odredi pol posto muzijaci nemaju debele noge, primetljivo je jos od kako su 4-5cm mozda i pre...

Ili kao sto rece Bifrost,proguglaj pa uporedi slike...
a mozes i kad se presvuce da pogledas u kosuljici ima li spermateku,ako ima - zenka

marko
09.10.09., 15:29
Reče već Bifrost da je ženka, i jeste ženka, veruj mu na reč ;)

Mužijaci nemaju tako debele zadnje noge, ženka, uživaj :)

Borko
09.10.09., 16:06
zar postoji sumlja u bifove rijeci...
koliko mi je poznato on voli kopace :)

minimall
20.10.09., 12:18
e sad je postalo gusto nema je 10 dana koliko jos da cekam da se pojavi pa imam kopacicu koja se zakopala u zemlju ali uvek je izlazila predvece u potrazi za hranom tada sam je i hranio ali zadnjih 10 dana je nema kontam da se presvlaci ali koliko to traje i kad da pogledam da li je ziva i kako se to radi

Geni
20.10.09., 12:25
Nikako... Pazi na vlagu i povremeno nudi hranu. Ako nije gladna neće ni izlaziti. Počni da se brineš posle 3-4 meseca.

minimall
20.10.09., 15:24
sto se tice vlage ima jedna posuda sa vodom i to je to da li postoji potreba za orosavanjem treseta
inace posuda je nekih 10cm precnik ali treset je poprilicno suv

minimall
17.12.09., 19:28
desio mi se mali peh dok sam menjao vodu prosuo sam po tresetu nesto vode pa je t odma dosla i pocela da kopa sad se zavukla ispod posude i pravi sebi kucicu:) mene sad zanima da li je to normalno ili ja nisam vlazio treset pa je nasla mokru zemlju za kopanje

rassa
17.12.09., 19:39
zasto si menjao vodu?
normalno je, sve je ok.

Bifrost
17.12.09., 19:47
Hmmm, a nije bila zakopana do sad?

SxOne
17.12.09., 20:53
uh shto dobro izgleda na ovoj fotki, totalno drugacija T, jako interesantnog izgleda, i skroz interesantne zadnje deblje noge :)
bice to prelep pauk, i sva sreca za T shto ti ga je ortak poklonio na vreme, sad bar ima klope u izobilju, a i lepshe stanishte i brigu :):):)

http://nd01.blog.cz/283/266/9b605d3203_441132_o2.jpg

minimall
17.12.09., 21:23
vodu sam menjao jer volim da imaju sveze vode mozda je njima svejedno ali ja volim:) bila je zakopana imala je svoju rupu i voli da se seta po terarijumu..nije preterano agresivna i nejede bas svake nedelje..sto se tice slike moja je lepsa ali ja nemam foto aparat da bi je bolje slikao imam hrane dosta i bice je :) znam da je pisano da netrebam da prskam treset pa o5 pitam treba li?

SxOne
18.12.09., 00:08
...znam da je pisano da netrebam da prskam treset pa o5 pitam treba li?

(prevedeno sa drugog foruma)
stavi mu samo posudu sa vodom i to je dovoljno vlaznosti za nju, NE MORASH da prskash dodatno...

NAME: Eucratoscelus pachypus
COMMON: Tanzanian Dwarf Stoutleg
TYPE: Terrestrial\Burrowing
ADULT SIZE: 3.5 - 4.5 in.
HUMIDITY: Average
TEMPERAMENT: Semi-Defensive
ORIGIN: Tanzania and Southern Kenya

a s druge strane sa
www. care-sheet .com

Regions Found: Africa, Kenya and Tanzania.
Class: Terrestrial. Likes to burrow.
Longevity:
Adult Size: 10 - 12cm
Temperament: Slightly docile and calm
Urticating Hairs: None
Venom Potency: Unknown
Housing Requirements
Housing: Floor space is more important than height, a deep substrate should be provided for burrowing. A good retreat is required.
Temperature: 21-28°C
Humidity: 70%
Special Requirements: No special requirements.

minimall
21.12.09., 13:23
sta znaci kad se t zatvori u rupu.to je ista ona rupa gde sam greskom prosuo vodu

Dusan1992
21.12.09., 14:13
Mozda se presvlaci.

SxOne
21.12.09., 19:17
aj mi prevedi ovo sto si mi poslao o mojoj t hvala
eo prevoda na brzaka:

Ime: Eucratoscelus pachypus
Opshti naziv: Tanzanian Dwarf Stoutleg
Tip: Terestrialni\Kopaci
velicina odraslih: 3.5 - 4.5 in.
vlaznost: prosecna
temperament: polu-defanzivan
Poreklo: Tanzania and Southern Kenya

a s druge strane sa
www. care-sheet .com

Regioni: Africa, Kenya and Tanzania.
Klasa: Terestrialni. Vole da se ukopaju.
Velicina odraslih: 10 - 12cm
Temperament: blago dobri i smireni
Odbrambene dlazice: Nema
Potrebno za stanovanje
Kucice: Shirina je bitnija od visine, treba obezbediti duboki supstrat zarad ukopavanja
Temperatura: 21-28°C
Vlaznost: 70%

P.S. moglo bi u nazivu teme da se doda ime tarantule, pa ovde da bude sve o njoj.....

minimall
26.12.09., 12:42
sto se tice afrikanca ona je dobro slabo jede ali je dobro...
imam jos jednog pauka:znam da se zove C.cyaneopubenscens ima 1 cm slike su nemoguce tako da ako ima neko neku lepu slobodno nek postavi... mene zanimaju osnovne potrebe ove vrste? imam jos jednog ali njega cu da predstavim kasnije:)