PDA

Pogledaj punu verziju : Terarijum za Milk frog



The UKnight
28.09.09., 02:47
E ovako........Hocu da kupim Milk frog, pa sam resio da se upustim u pravljenje terarijuma. Bice 50x30x30 od pleksiglasa. Zamolio bih vas ako mozete da mi napisete sta sve treba da ima unutar terarijuma. Detaljno ako vam nije tesko. Unapred hvala!

toncek
02.10.09., 17:13
malo ce bit tijesno...napravi dšv 40-40-50 ili veće treba im visoke grane po kojima ce se penjat...punoo biljaka,neke sa tvrdim listovima po kojima mogu skakat a da se ne slome i tako...preporučujem da za podlogu staviš zemlju i po njoj mahovinu jer kad skoče na zemlju sve se uprljaju i izgleda mi koda se muče onda onako zamazane od zemlje..i obavezno im moraš stavit neku posudu sa vodom di mogu uć u nutra...pazi da posuda nije pre duboka da nemogu izač van,ili stavi neki kamen da im olakša izlazak ;) to je to

The UKnight
03.10.09., 02:22
Hvala puno. A recimi nesto za one uredjaje....UV lampe, vlaznost vazduha i ona ostala cuda.....

toncek
03.10.09., 10:45
netreba UV lampa...koliko sam skužio one vole više kad je tamnije...ja ti vlažim ujutro i uveče tako da je stalno vlažno...iskreno neznam da li bi im to štetilo na zdravlje kada bi stavio neku neonku ili nešto iznad ter.

The UKnight
03.10.09., 11:29
Hvala..... Nisam te u ptpunosti shvatio kako vlazis? Sto se tice temperature takodje nista ne treba?

toncek
03.10.09., 12:37
pa vlažim tako da imam tlačnu prskalicu...nadrukam je i stavim da rasprskuje na naj sitnije...znači kao na maglicu da dobro sve orosi...i tako orosim svaki dan u jutro i na večer...temp.ti je od 24 do 29 stupnjeva