PDA

Pogledaj punu verziju : Zaglavljena u presvlacenju!!!!!!!



Cold_Beer
30.09.09., 14:09
Brachypelma boehmi,oko 13 cm raspon nogu,sinoc se presvlacila,ali je ostala zaglavljena,noge nije izvukla. Ne znam da li je jos uvek ziva,da li neko moze da mi kaze da li postoji neki nacin da je izvucem iz presvlake,ako je jos uvek ziva? Imala je dovoljnu vlagu i temperaturu za presvlacenje,ne znam u cemu je problem?:confused::(

Miroslav
30.09.09., 14:35
Povećaj vlagu ubacivanjem posude sa toplom vodom - vodom koja se puši. Ako ne vidiš da pokušava da se sama izvuče, posle nekih pola sata, probaj sam lagano da ju povučeš, u slučaju da su ostale samo noge.

Cold_Beer
30.09.09., 15:02
Pokusacu to da uradim,hvala na odgovoru! Vec ma zabrinjava,predugo je zaglavljena,preko 10 sati!

kimo
30.09.09., 15:12
Čudo, jer ne zahtevaju nikakvu vlagu...možda ti je bilo previsoka vlaga?

Cold_Beer
30.09.09., 15:22
Jedna strana terarijuma mi je vlazna,a druga suva,napravio je mrezu na vlaznom delu ali je na suvom poceo da se presvlaci,ima i ventilaciju dobru u velikom kriket kiperu je!

ZeleniMrav
30.09.09., 15:28
Postoje neke debate koliko je vanjska vlaga bitna tj. da je skoro nebitna tarantulama kod presvlacenja!Al otom potom...
Koliko nogu joj je ostalo zaglavljeno?Mozda ih sama odbaci...ili pokusaj skinut kozu...ili amputirat noge pa ranu zakrpat superljepilom...neznam kakva je situacija...
Ja sam tako nedavno izgubio jedan primjerak...samo sta je bila mala...odbacila je sama noge koje su joj ostale zaglavljene ali to je bilo 5 komada i nakon toga je uginula...mozda je iskrvarila ili neznam sta...

Cold_Beer
30.09.09., 15:40
Sve noge su joj zaglavljene,ostali delovi tela su joj izasli iz presvlake.
http://img195.imageshack.us/img195/3531/300920091044.jpg

Miroslav
30.09.09., 15:53
Do kojih članaka su ostale zaglavljene u košuljici?

JecaDJ
30.09.09., 15:54
Meni je juče isto mala,ali jako mala počela da se presvlači i nije uspela...bas sam u bedaku...nadam se da će ova tvoja da uspe ipak je mnogo veća...ovo je mojoj bilo prvo presvlačenje kod mene i eto sad je nema više :(

Miroslav
30.09.09., 15:58
Ako se dobro sećam, u ovo vreme prošle godine, takođe je bilo nekoliko neuspešnih presvlačenja. Izgleda da im period početak - sredina jeseni ne odgovara.

Cold_Beer
30.09.09., 15:59
I ja se nadam Jeco da ce uspeti.Zao mi je zbog tvoje tarantulice.

Ostale su joj cele noge zaglavljene,mozda ih je samo pola cm izvukla. Postavio sam sliku u prethodnom postu.

Miroslav
30.09.09., 16:04
Uh, tako slično se i moja P.ornata zaglavila. Ako ništa ne preduzmeš, sigurno će uginuti, zato što sama tu ne može ništa. 13cm je dovoljna veličina da i sam pokušaš uraditi nešto. Probaj uzeti pincetu i skalpel (ili nešto slično) i polako da lomoš tu košuljicu (nikako nemoj seći ili turpijati - onda ćeš ju sigurno povrediti). Samo pazi da ju ne povrediš. Za svaki slučaj pripremi lak za nokte ili superlepak da zakrpiš oštećenja, ukoliko ih bude.

marko
30.09.09., 16:15
Au, ovakve situacije se obično ne završavaju dobro. Ako je već 10 sati u ovom položaju mislim da joj nema spasa. :( Dodavanje vlage sada uglavnom nema nikakvog uticaja jer se "nova" tarantula već formirala ispod starog egzoskeleta i ako je negde ostala zalepljena teško da će joj vlaga pomoći u nekoj velikoj meri. Znači novi egzoskelet se ili odlepio od starog ili nije.

Cold_Beer
30.09.09., 16:58
Skinuo sam joj rucno celu kosuljicu bez otkidanja nogu. Stavio sam je u posudu sa mlakom vodom,dubine oko 1 cm,voda joj je usla u staru kosuljicu i olaksala je skidanje. Sad sam je ostavio u terarijumu da se osusi,pa cu videti sta ce biti.

Fily
30.09.09., 17:03
A jel se pomjera?

Ig0r
30.09.09., 17:09
Mislim da je jedina stvar koju mozes pokusati da te noge koje su ostale zaglavljene - amputiras na poslednjem mogucem clanku. 10 sati je previse. Ona je vec prilicno tvrda i ne verujem da mozes da izvuces iz kosuljice zdrave noge.

I ova slika me zbunjuje. Da li se presvlacila u prirodnom polozaju pa se sama okrenula ili se presvlacila na stomaku?

Cold_Beer
30.09.09., 17:12
Malo se mrda. Ja sam je zatekao na stomaku sinoc kad sam dosao kuci,pre toga ne znam da li je bila okrenuta na ledja. U tom polozaju,u kom je uslikana,je stajala sve vreme.

Ig0r
30.09.09., 17:42
Ako se nista ne desava, uradi nesto jer nece ona moci jos dugo tako. Dobio si par saveta pa ti vidi sta mislis da ti je pametno ciniti. U suprotnom, ostavis li je tako do sutra, mislim da mozes da se pozdravis sa njom...

Cold_Beer
30.09.09., 17:49
Ako se nista ne desava, uradi nesto jer nece ona moci jos dugo tako. Dobio si par saveta pa ti vidi sta mislis da ti je pametno ciniti. U suprotnom, ostavis li je tako do sutra, mislim da mozes da se pozdravis sa njom...

Ne znam da li si procitao prethodne postove,napisao sam da sam skinuo celu kosuljicu bez otkidanja nogu i povredjivanja tarantule,sada sam je ostavio u svom terarijumu da se susi,ali se jedva vidi da je ziva,ostavicu je tako,pa se javljam kad bude bilo nekih novosti. Hvala svima na odgovorima.:icon_salut:

Ig0r
30.09.09., 17:56
Izvinjavam se, post u kom si napisao da si skinuo kosuljicu mi je promakao. U svakom slucaju dobro si postupio i nadam se najboljem.

Soulfly
30.09.09., 21:33
Ajde dok iscekujemo odgovor da ugrabim priliku i pitam:
Da li se cesto desava da T ostane kriva noga nakon presvlacenja?
Pretpostavljam da je nije lepo izvukla i mislim da ce da ostane takva.
Zadnja desna noga je lucno savijena ka spineretama, a T ima preko 13cm

Miroslav
30.09.09., 21:55
@Cold Beer: mogao bi tarantulu staviti sada na toplije, na nekih 26-29°C

@Soulfly: mislim da će se noga već sa sledećim presvlačenjem početi da ispravlja, ako ne skroz onda delimično.

Cold_Beer
30.09.09., 22:23
To sam i uradio,stavio sam joj grejac, cim sam joj skinuo presvlaku,tako da je sada na toplijem mestu,oko 28 stepeni joj je temperatura u ter.

rassa
30.09.09., 22:37
jel se pomara? jel stala na noge?

Cold_Beer
01.10.09., 07:27
Cini mi se da je uginula :( Smorio sam se....

kimo
01.10.09., 12:10
Bedak...ali dešava se...

Miroslav
01.10.09., 13:33
Sačekaj još malo!

ZeleniMrav
01.10.09., 18:35
Steta,u principu bi cak i mogle prezivit bez nogu a sada dal se ona jednostavno preda,ili od napora ili iskrvarila...to neznam,steta.
Znam da su neki ljudi uspjeli spasit T u ovakvoj ili slicnoj situaciji ali to ne ovisi samo o njima nego vjerovatno najvise o samoj T...

Ja sam tako do sada izgubio mladu zenkicu Cyriopagopus schioedtei i sad nedavno slinga Lampropelma violaceopes, mada bi bilo cudno da se to ne dogadja od toliko T koje se drze u hobiju...statistike radi...