PDA

Pogledaj punu verziju : Terarijum za bou part 2



ZZTOP
02.10.09., 02:29
Evo i ja da otvorim neku temu...
Ovako, planiram da uzmem bou, malu, veliku...nebitno...treba mi preporuka ako pravim ove dimenzije, koju duzinu boe mogu najvecu da cuvam (ako uzimam veliku)?
Pravim terarijum gde necu za 1-2 godine da povecavam,secem, itd.
Dimenzije bi mi bile d/s/v 120/60/90
E sad bi mi dobrodoslo da mi kazete dal je to ok, mislim neka vasa preporuka, par cm gore-dole i to.
Planiram ovih dana da ga pravim pa cu postaviti i slike kako biste dali neki komentar..ako 'ocete :D
Za sredjivanje enterijera sam vec prelistao forum tako da je dovoljno samo da udjem u neki pet-shop i znam shta mi treba ;)

E, i da, pravio bi' drveni ter a napred bi bilo staklo...
http://img121.imageshack.us/img121/9308/ter.jpg
nesto na ovu foru, ja se inace tetoviram u ovom studiu i lik drzi 2 boe od po 1m...mislim da je kod njega sirina oko 40-tak cm
Ako stavljam drvene ploce sa strane, odozdo i odozgo, to bi onda podrazumevalo sterilizacija iste i nema nakakvog farbanja ni lakiranja? Jel'?

StevaNS
02.10.09., 02:51
tako da je dovoljno samo da udjem u neki pet-shop i znam shta mi treba ;)


hehe... to je jako relativna stvar. Ne znam kakva je situacija tamo, ali ako ti kazem da u Novom Sadu moja radnja jedina (osim MOZDA jos jedne) ima ista od opreme za teraristiku bice ti jasno na sta mislim.. Bolje prvo proveri i nabavi sve sto ti treba pa tek onda kupuj zmiju.

A inace moze da se farba i lakira. Bilo je vec reci o tome. Prosvrljaj malo po forumu..

FatBastard
02.10.09., 03:01
E, i da, pravio bi' drveni ter a napred bi bilo staklo...

Ovo je takodje jako ne precizno... Kog drveta ? =]
Ako je iverica ili tako neshto niskog kvaliteta trebalo bi da se lakira, ako zhelish da potraje... =]

ZZTOP
02.10.09., 04:02
Ovo je takodje jako ne precizno... Kog drveta ? =]
Ako je iverica ili tako neshto niskog kvaliteta trebalo bi da se lakira, ako zhelish da potraje... =]
Pa ne znam...mislim da je drvo kao na ormarima ok?
Ili sta vec...ajd' predlozi?


hehe... to je jako relativna stvar. Ne znam kakva je situacija tamo, ali ako ti kazem da u Novom Sadu moja radnja jedina (osim MOZDA jos jedne) ima ista od opreme za teraristiku bice ti jasno na sta mislim.. Bolje prvo proveri i nabavi sve sto ti treba pa tek onda kupuj zmiju.

A inace moze da se farba i lakira. Bilo je vec reci o tome. Prosvrljaj malo po forumu..
Pa to znam...uglavnom cu sam naci neko drvo
Nego, mislio sam na vestacko cvece, mada to ima u cvecarama :D
I da, necu sigurno kupovati dok joj ne sagradim kucu ;)

zarko
02.10.09., 20:13
to je tatoo studio u kalci...druze bilo kakve nedoumice da imas mozes doci do mene !
na mom sajtu imas kontakt telefon pa se javi. mozemo otici do lika sa zmijama pa da ih vidis

Chobi
02.10.09., 20:33
...Ovako, planiram da uzmem bou, malu, veliku...nebitno...treba mi preporuka ako pravim ove dimenzije, koju duzinu boe mogu najvecu da cuvam (ako uzimam veliku)?
Pravim terarijum gde necu za 1-2 godine da povecavam,secem, itd.
Dimenzije bi mi bile d/s/v 120/60/90

Te dimenzije za bou do 180 cm, ako hoces da i njoj bude koliko toliko prijatno u njemu...
Sto znaci, ako neces da ga menjas 2 god, uzmi mladu(malu) zmiju, ili bar ne stariju od 2 god,tj ne duzu od 120.

toncek
02.10.09., 22:38
evo jedan savijet...mislim ovako bi ja uradio..srušio onu pregradu sa desne strane i produžio ter.i napravio ga u L mislim da bi bio pre pre heben terarij uf..kolko ideja imam..to je moje osobno mišljenje i ja bi tako napravio kad bi imao nešto ovako ;)

ZZTOP
03.10.09., 00:41
Ok, ja imam prostora za josh veci terarijum, mogu ja da pochnem i sa vecim dimenzijama, al' mi je ova duzina pala neshto na pamet jer ako uzmem neku manju bou, chitah ovde da je bolje manji ter da bi se boa sigurnije osecala...kasnije mi nije problem da ga produzim

Nemanja
03.10.09., 00:56
Uvek mozes taj veliki terarijum da pregradis na pola, dok boa ne poraste dovoljno da bi joj bio potreban i drugi deo. Meni je to najbolje resenje, jer se neces kasnije zamarati sa jednim terarijumom viska i neces biti na gubitku. Evo sad mi je drugar dao ideju da se napravi terarijum za odraslu(oko tacnih dimenzija bi morali da ti pomognu iskusniji) pa da pola koristis za zmiju dok je mlada, a da u drugoj polovini napravis police za knjige ili sta vec. Zaista bi izgledalo dobro, spojiti lepo i korisno.

toncek
03.10.09., 01:22
slažem se sa Nemanjom...

Chobi
03.10.09., 12:00
http://img121.imageshack.us/img121/9308/ter.jpg
nesto na ovu foru, ja se inace tetoviram u ovom studiu i lik drzi 2 boe od po 1m...mislim da je kod njega sirina oko 40-tak cm


Sirina od 40 cm je svakako mala, to imaj na umu. Moras imati odnosi duzine i sirine 3:2 (npr. d=120 s=80)tj. bar sto priblizniji tome, a visina od 80 je sasvim dovoljna ako joj stavljas neku granu za pentranje, a ako ne moze i nizi da bude. Kako sam cuo, odrasle boe se slabo pentraju...

ZZTOP
03.10.09., 19:57
E da, skoro mi je sve jasno, od ponedeljka pravim ter, samo imam josh jedno pitanje, ne i poslednje.
Poshto sam student, deshava se da sam na fax po 3-4 dana, tj. tol'ko odsutan od kuce.
Hocu da nabavim onaj aparat, ne znam kako se zove, bitno onaj shto regulishe temperaturu tera i podeshava svetlo na 12-12h...mislim da beshe neki kao vremenski regler ili tako neshto
Prichao sam sa drugom i on mi kaze da je negde oko 200 jura...uauuuuu, rekoh, pa i boa i ter ce me tol'ko koshtati...

FatBastard
03.10.09., 21:08
=] =] =] =] =]
Vremenski regler, odnosno, timer mozhesh kupiti u raznim prodavnicama od metroa i tempa pa do buvljaka... =]
Cene se krecu od 500din pa na dalje... =]

ZZTOP
03.10.09., 23:02
=] =] =] =] =]
Vremenski regler, odnosno, timer mozhesh kupiti u raznim prodavnicama od metroa i tempa pa do buvljaka... =]
Cene se krecu od 500din pa na dalje... =]
Uh, velika hvala...cena je prihvatljiva
Drug je mislio sigurno na neki zlatan :)

FatBastard
04.10.09., 00:06
Mozhda ima i jeftinije, lupio sam... =]
Ima ih raznih i digitalnih...
Samo nemoj da trazhish vremenski regler nego timer ! =]

kimo
04.10.09., 00:20
Imaš od 250-300 din analogne i digitalne malo skuplje.

ZZTOP
05.10.09., 17:40
Dobar den dobri ljudi, danas sam naruchio ter od iverice, one moje dimenzije za pochetak, 120x60x90...i uzeo sam plasik fantastik ventilaciju :D
Polako ali sigurno ga spremam
Ovih dana cu kupiti i kabl-grejach, neonke vec imam...
Ali imam jedno pitanje na koje nisam ovde naish'o
Dakle ovako, poshto sam u ratu sa ocem :D chuvam je najverovatnije u sobi gde nemam grejanje, e sad, shta mene zanima.
Ako ovaj tajmer podesim na 26-28 celzijusa, a u sobi temperatura varira npr. 20-25 celzijusa...pitanje glasi, poshto se grejem na tea pec, i kad odem na fax a u sluchaju da u to vreme udari zima i padne temp u sobi za 10-15 celzijusa, dal' taj tajmer podeshava temp onako kako je podeshen, tj, dal' se prilagodjava u sluchaju ataka hladnog vazduha kroz ventilacije?
Mislim, ja cu prvo proveriti sve pre nego dobijem bou, i videcu tu promenu temperature, ali ako mi stigne pre jake zime shta i kako?

kimo
05.10.09., 21:24
Tajmer je samo da ti pali gasi neki uređaj, a to o čemu ti pričaš je termostat i neki normalan je 25 eur...nema potrebe za toliki tehničkim dodacima, samo nabudži sijalicu da joj greje jedan deo gde će biti sklonište gde može da se ugreje, spoljna temp neće biti problem. A noću će ti biti valjda oko 17-18 stepeni u sobi? Ako je hladnije staviš i foliju za podno grejanje.

ZZTOP
06.10.09., 00:12
Ako je hladnije staviš i foliju za podno grejanje.
Pa ja bi joj i stavio onaj dole podni, valjda, kabl-grejach...da hladnoca ne bude tu gde lezi

ZZTOP
13.10.09., 14:52
Doshla mi iverica..kad se vratim posle 2 weeka doma, sastavljam je.