PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoć, želim da kupim tarantulu...



Mihailo steric
02.10.09., 19:10
meni treba mala pomoc..Ja zelim pa kupim tarantulu..Mene zanima kolika velicina ima da se kupi ja bih sto manju i sto mladju,ali da ta mala posle poraste naravno..ja imam akvarijum od 70l u kojem bih je drzao..e ja neznam koje vrste imaju,ni sta treba da se ima da bi njima bilo ugodno za zivot..

Miroslav
02.10.09., 19:52
Ajde za početak da ti predložim Lasiodora parahybana, Acanthoscurria geniculata i Nhandu chromatus. Imaš u ponudi malih, a prva i treća što sam ti ih naveo, imaju i iz našeg odgoja. Lake su za čuvanje i budu velike, pogotove prve dve. Ali za početak, tarantulu moraš čuvat u maloj posudi. Taj akvarijum je za odraslu tarantulu.

Mihailo steric
02.10.09., 19:57
koliko dugo da ih drzim u posudi?zasto nemogu od malena da budu tu?kako da sredim terarijum sta u njega da stavim sve..prvi put ce mi biti da drzim tarantulu..

markozmaj
02.10.09., 20:07
Pa pazi ako je stavis u toliki terarijum, em je neces videti em ce ona tesko da ndje hranu. Mada i taj od 70l mozes da pregradis na 2 dela za 2 tarantule ::D
Ili da uzmes incei-e (oni valjda mogu d azove u koloniji)...

Mihailo steric
02.10.09., 20:11
shvatio sam..ali kako treba da opremim terarijum?

Miroslav
02.10.09., 20:34
Treset, panjevi i po želji posudica sa vodom. Panjeve postaviš tako da ili ne može kopati ispod njih ili ako kopa da ih obezbediš da ne padnu na nju. Kako ćeš sve to urediti ovisi o tebi. Pogledaj malo po forumu terarijume ili slike u galeriji, pa ti možda sine neka ideja.

Mihailo steric
02.10.09., 20:42
dada..hvala puno dobra ideja..mene sada zanika dali ja moj terarijum mogu da pregradim dok je mala da nebih stavljao u neki cinijice..i da te pitam kakav poklopac da stavim?

Miroslav
02.10.09., 20:48
Možeš da ga pregradiš, pa mu postepeno povećavaš. Ja sam kod mog starog akvarijuma jednu polovinu promenio. Stavio sam pleksiglas izbušen sa rupama.

dutch
02.10.09., 21:07
ja sam prije nekih mjesec i nešto više od kimo-a uzeo 3 lasidore parahybane.bile su male(oko 1cm ili manje),tek prvo presvlačenje.jedna je već odradila 2 presvlačenja kod mene,druga se samo jednom presvukla a treća prilično miruje :).prve dvije redovno uzimaju hranu.svakih 3-4 dana crva(počeo sam i manje kišne gliste da im dajem) i fino napreduju.držim ih u posudicama u kojima sam ih i dobio,sa malo treseta.posudice su prečnika malo većeg od čašice za jogurt i koliko vidim nemaju nekih primjedbi na veličinu prostora :D.ponekad se ukopaju,tu i tamo im malo vode kapnem a plijen lako nađu i ne moraju da jurcaju za njim ;)

Mihailo steric
02.10.09., 21:37
da na mom akvarijumu kakav poklopac treba da bude treba da ulazi vazduh..kako to da napravim??

Miroslav
02.10.09., 22:12
Ako nemaš pleksiglas ili bilo kakvu drugu plastiku, uzmi šperploču ili nešto tome slično, možeš i lim (ali nemoj da ukradeš prometni znak). Na tome izbuši rupice sa burgijom, ali toliko male da kroz njih ne može izaći tarantula. Ili na toj ploči iseci rupu i na to mesto stavi mrežicu, najbolje metalnu - to bi ti bilo i najbolje rešenje.

Mihailo steric
02.10.09., 22:37
sada imam mali problem..mojim roditeljima se tarantule ne svidjaju,nisu lepe,itd..kako da taj problem resim ako neko zna neko resenje neka slobodno kaze bicu mu zahvalan..

pilis
02.10.09., 22:52
Uzmi lepo i objasni im.Reci im da su to jedne od najmirnijih zivotinja ciji je ujed jednak ujedu pcele ili ose,stim da odavde sa foruma nikoga do sada nije ujela a pojedini clanovi ih imaju preko 50 komata :) Ujesce te samo ako je maltretiras kao i vecina drugih zivotinja.
Ja ti preporucujem neku Grammostolu ili Branchypelmu.I uzmi sebi neku tarantulu sa 7,8 presvlacenja.

Ni mojima se nisu svidele,ali kad sam sredio terarijum koji sad izgleda ko prirodnjacki muzej promenili su misljenje.A ako uzimas te male,to moze da se drzi u malim kutijicama u fijoci,toliko su male da ce tvoji da pomisle da je kucni pauk.
To me podseti skoro mi je kucni pauk POJEO malog smitija koji je imao 2 presvlacenja smrc :(

ritjzo
03.10.09., 00:26
sada imam mali problem..mojim roditeljima se tarantule ne svidjaju,nisu lepe,itd..kako da taj problem resim ako neko zna neko resenje neka slobodno kaze bicu mu zahvalan..

Ako je bas toliko zelis... tvoji ne moraju ni da znaju da je imas... xD
I ja imam isti problem... Samo moji ni ne znaju za pauka..
Tarantule su jako zahvalne, ne treba ti puno cimanja oko nje. Dok je mala, mozes da je sakrijes od tvojih bilo gde.. Mozes da je drzis ispod kreveta, u podrumu, na tavanu, u ormaru... ali pazi na temp. i vlaznost.. :)

Mihailo steric
03.10.09., 17:07
resio sam problem sa roditeljima..sada me zanima oni kazu da bude sto manji pa neka posle raste da se naviknu na njega..sada je to pitanje koliko moze da bude najmanji koji moze ovde na sajtu da se kupi?

Miroslav
03.10.09., 17:13
Ovi što su 1. ili 2. presvlačenje su obično oko 1cm ovisno od vrste. Naravno ima i većih i manjih. One tri što sam ti ja nabrojao su obično tih dimenzija, a posle narastu velike i dosta su proždrljive, tako da ti hranjenje neće biti problem.

Mihailo steric
03.10.09., 17:27
neznam strucan naziv onih tigrastih ali mi se mnogo svidjaju..dali je to neka od onih koje si mi nabrojao?

JOBAH
03.10.09., 17:29
mislis na a. geniculata? one su moje omiljene! jedu kao blesave, prelepe su i brzo rastu.. slobodno uzmi geniculatu, neces zazaliti :)

Mihailo steric
03.10.09., 17:42
dali znas dali neko prodaje u beogradu one male?oko 2 tri presvlacenja?

ritjzo
03.10.09., 21:03
dali znas dali neko prodaje u beogradu one male?oko 2 tri presvlacenja?

Ne znam za Beograd... Kontaktiraj Kimija, on je iz Ns-a... Mozda moze nekako da ti posalje... :)

Ako si pocetnik najbolje bi ti bilo da uzmes neku manje agresivnu tarantulu.. Grammostola Aureostriata (G.Pulchripes) ili A.Geniculatu... Nisu male, ali verujem da ce se vremenom kako raste tvoji navici na nju.. :icon_salut:


Pozdrav!!

rassa
03.10.09., 21:25
nije geniculata nista posebno agresivna, samo voli da jede (mada je moja neki izuzetak)

JOBAH
03.10.09., 21:44
moja geniculata takodje nije agresivna... bez problema sredjujem ter, menjam vodu... kulira me skroz.. samo ne treba da je cackas, kao ni bilo koju drugu..

Mihailo steric
04.10.09., 02:47
treba mi sada pomoc oko ventilacije..kako to da napravim..

ritjzo
04.10.09., 03:29
treba mi sada pomoc oko ventilacije..kako to da napravim..

Kupi plasticnu posudu velicine 15x10x10 to ti je za T. koja je otprilike 2-3cm. Plastika je dobra jer cuva toplotu. Dovoljno ti je da izbusis rupe samo na poklopcu, sto vise to bolje, ali nemoj ni sito od poklopca da napravis. Procesljaj malo forum. Svega ima sto te zanima. Pozdrav!! ;-)

rassa
04.10.09., 11:14
mozes dosta dugo da je drzis u onoj posudi u kojoj je kupis, pa posle da je premestis.

evo ti od mog terarijuma
http://h.imagehost.org/t/0287/DSC01613.jpg (http://h.imagehost.org/view/0287/DSC01613)

Mihailo steric
04.10.09., 12:48
ja sam mislio da onaj moj veliki terarijum pregradim..da bude jako mali..ne na pola nego manje od cetvrtike..kao kutijica..sta mislite o tome..

rassa
04.10.09., 13:04
nemoj, bice glupo, ostavi taj ter dok ti ne poraste a nju drzi u posudi i kojoj je dobijes!
ili kupi Cricket keeper
http://a.imagehost.org/0950/ProdajaH_clip_image011.jpg (http://a.imagehost.org/view/0950/ProdajaH_clip_image011)
http://www.gekkogecko.rs/ :D

ritjzo
04.10.09., 13:09
ja sam mislio da onaj moj veliki terarijum pregradim..da bude jako mali..ne na pola nego manje od cetvrtike..kao kutijica..sta mislite o tome..

Mozes i tako. Ali sto sebi pravis dodatni posao? Lepo kupis plasticnu kutiju. Em ce ti biti lakse da cistis i bolje ce ti cuvati toplotu. Ja moju geniculatu drzim u kutiji 18x11x10. A kasnije kad poraste prebacis je u ter. ;-) ti kako hoces. To ti je moj savet.

Pozdrav!!

Mihailo steric
04.10.09., 23:23
dali znate gde mogu da nadjem treset..

marko
04.10.09., 23:39
dali znate gde mogu da nadjem treset..
Ajde ovako, prvo ako ti nešto treba onda pogledaš u sekciji: Ponuda (http://www.teraristika.org/forum/forumdisplay.php?f=72). Pretražiš taj podforum sa onim što te zanima, ne moraš gledati svaku temu posebno.

Zatim ako nisi našao ono što te zanima, tovoriš novu temu u sekciji: Potražnja (http://www.teraristika.org/forum/forumdisplay.php?f=83).