PDA

Pogledaj punu verziju : Presvukla se...



ritjzo
04.10.09., 14:49
Danas sam primetio da se moja mala (4cm raspon) geniculata presvukla. Sad je problem sto je to ona odradila u pecini koju sam joj napravio. A znam da ih ne treba cackati posle presvlacenja. Da li da vadim pecinu i izvadim posteljicu ili da cekam par dana? I da li joj treba neka veca vlaga nakon presvlacenja ili temp. ili sta vec? P.s. Geniculata je u pecini i ne izlazi.

rassa
04.10.09., 14:57
zasto da vadis pecinicu?

Bifrost
04.10.09., 15:06
Hoce da izvadi kosuljicu... Ako ti je bas stalo mozes i odma... ali da znas da tarantula u tom periodu raste pa se proteze i ne treba je uznemiravati... Bolje je pustiti da sama to izbaci... Osim ako ne zelis da proveravas pol...

ritjzo
04.10.09., 15:10
Nije mi stalo da izvadim i proveravam pol (mada ne znam ni kako se proverava), nego ne znam da li ce njoj smetati kosuljica? Kosuljica je odmah pored nje u pecini. Ne kontam, kako ona sama da izbaci?

- da li joj treba neka veca vlaga i temp. nakon presvlacenja?

acak
04.10.09., 15:25
Nije mi stalo da izvadim i proveravam pol (mada ne znam ni kako se proverava), nego ne znam da li ce njoj smetati kosuljica? Kosuljica je odmah pored nje u pecini. Ne kontam, kako ona sama da izbaci?

- da li joj treba neka veca vlaga i temp. nakon presvlacenja?

nece joj smeta stara kosuljica...
posle nekog vremena T "preuredjuje" svoju pecinicu i ume da izbaci kosulju napolje....
ne menjaj temperaturu i vlagu.... ostavi po starom kao sto je i bilo....

rassa
04.10.09., 15:27
ne smeta njoj sada kosuljica, a oko vlage nemas brige, presvukla se
kad se okrene na noge onda mozda izbaci kosuljicu.
probaj da izvadis polako kosuljicu ali da je ne uznemiris

Bifrost
04.10.09., 15:38
Ma ne mora da vadi kosljicu uopste... Njoj to apsolutno ne smeta... A izbacice je sama kad bude htela...

rassa
04.10.09., 15:47
ako hoce da sazna pol, ili da cuva kosuljicu...

ritjzo
04.10.09., 15:59
Stala je ona na noge i po malo se pomera po pecini. Necu ja nista dirati 5-6 dana, a onda ako je ne izbaci ona ja cu.

Hvala svima! ;)

RastamanRastko
06.10.09., 12:46
slichno je bilo i sa mojom geniculatom, nemoj vaditi koshuljicu izbacice je ona sama iz rupe...probaj posle par dana od presvlachenja da je izmamish napolje.Stavi joj mrtvog zohara na rub pecine i sachekaj .......

ritjzo
07.10.09., 22:44
slichno je bilo i sa mojom geniculatom, nemoj vaditi koshuljicu izbacice je ona sama iz rupe...probaj posle par dana od presvlachenja da je izmamish napolje.Stavi joj mrtvog zohara na rub pecine i sachekaj .......

owa moja strajkuje gladju.. proslo 5 dana od kako se presvukla, ja je izmamio napolje i dao joj crva, a ona nista jos joj ovaj dodje pod noge a ona se pomeri. nije jela 20 dana :(

pilis
07.10.09., 22:53
opusti se,pusti je da se malo privikne na "novo" telo,slobodno joj ponudi hranu tek za 10 dana.

marko
07.10.09., 22:55
Da, potrebno je vreme kako bi novo telo očvrsnulo i ponovo bilo spremno za lov i akrobacije prilikom lova. Egzoskelet je relativno mekan, zubi takođe, treba to sve da se "stvrdne" i onda je tarantula spremna za normalan život. Ništa se ne brini, probaj opet sa hranom za par dana.

rassa
07.10.09., 23:11
'ja je izmamio napolje i dao joj crva'


pa nije ni cudo sto nije jela, sto samo nisi ubacio crva u pustio nju da odradi posao.

ritjzo
08.10.09., 00:17
Pa izmamio sam je iz pecine, da vidim je li ziva. Kasnije sam joj tek dao crva i to u pecini, al ona nista. Probacu opet za 2 dana.

-Je li normalno da geniculata stalno kopa, tj. da je po ceo dan pod zemljom?

rassa
08.10.09., 00:23
oce dok su male!

uzmi neku malu saksiju , prepolovi je i stavi unutra, onda mozda prestane da kopa...

Miroslav
08.10.09., 01:13
Ni sa saksijom neće prestati da kopa. Kopaće dokle god ima šta da kopa i to postepeno, kako bude rasla.

Što se hranjenja tiče, nemoj joj davati za dva dana. Sačekaj još 5 dana, pa joj onda ponudi da jede. I nemoj ju čačkati neko vreme.

RastamanRastko
11.10.09., 14:34
kad se moja genikulata(2-3cm) prvi put presvukla kod mene jela je posle 3 dana bez problema ogromnog mrtvog lateralisa od poslednjeg presvlachenja je proshlo 4 dana i josh joj nisam nudio hranu, sad je u rupi ali blizu izlaza valjda cheka hrs.Ovaj put cu sachekati da skroz izadje napolje pa tek cu tada da je nahranim.